PDA

View Full Version : Ниското самочувствие...



djoburziaa
09-08-2011, 15:05
Здравейте, пише едно 14 годишно момче. Значи сега ще съм 8 клас и има един проблем... самочувствието. През изминалите години, винаги съм бил дебел, не съм контактувал достатъчно. Излизам си с компанията приятели, но сме 4 момчета, и всичките са дебелаци геймъри и подобни... Не съм се опитвал с някоя сериозно, защото съм си мислел, че няма смисъл да опитвам с която и да е заради килограмите... Добреее до тук с сланините. Хванах се това лято и не само, че отслабнах до толкова, че да шашна всички, а взех, че и закоравях. Имам добра ръка, все още тренирам за гръб, скоро ще ми се виждат и плочките, но един проблем остава. Ниското самочувствие остава. Все още се чувствам като онзи дебелак дето по цял ден си седеше на гъза и не ставаше от компа. Като почна да чатя с някое момиче, идва един момент, в който нямам какво да кажа, а и тя като почне да мълчи... Направо за смях става работата. Тааа как да преодолея ниското самочувствие, защото не мога да продължавам така. Та аз ското ще имам плочки, а мисля, че още съм дебел ... еми wtf?!?

Audiophile
09-08-2011, 15:16
Щом си успял да отслабнеш и да постигнеш такъв ефект, че да шашнеш твоите познати и приятели, значи тва е една добра причина, с която да си вдигнеш самочувствието. Тва, че си поискал нещо, успял си и си го направил. :)

someonerandom
09-08-2011, 15:25
И тва,че вече изглеждаш добре-ако това не ти е причина за добро самочуствие,не знам кое е 8-)

LuDaTa_PcHeLiChKa
09-08-2011, 15:27
Евала, че си се стегнал и си се вкарал във форма, защото ти така искаш. :) Колкото до самочувствието, просто бъди по-уверен.. звучиш печен. :P Доста момчета като направят някой мускул, не можеш да ги свалиш на земята. :?

deni15
09-08-2011, 17:32
Има много такива хора,които не изглеждат добре,дебели са и т.н но могат да се впишат навсякъде.Има и такива,които нищо им няма на външния вид ама пак могат да ги плюят и обиждат.Всичко е до самочувствие наистина :)

Leonore
09-08-2011, 17:47
Имаш хубаво тяло, като гледам, не си и глупав, така че, просто си избий тази мисъл от главата. Има момчета, които са слаби и пак няма да постигнат това, което си направил ти, така че, трябва да се гордееш със себе си, а не сам, да потъпкваш самочувствието си.