PDA

View Full Version : Освобождаване от физическо



ellie968
09-08-2011, 18:12
Ами искам да попитам как става освобождаването от физическо, защото съм много зле и госпожата ми каза, че е по-добре да си взема бележка че съм освободена. Та как точно става?

mlakniwe2
09-08-2011, 18:14
Тряя ти бележка от личния счупи си крака или ръката или скочи от 5-тия етаж и си готова и на мен не ми се влиза в тва физическо, но кво да прая, че и без спортно облекло не пуска в час тоз, остана ми още 1 година ще изтърпя къде ще ида-пък и 80% от отсъствията в класа са по ФВС

anonymous708973
09-08-2011, 19:07
Комисия от трима лекари.

Ако е за 1 месец - от личната лекарка бележка. Обаче не може да даваш 8-9 бележки за по 1 месец :д

deni979
09-08-2011, 19:09
Ам аз също съм освободена.Не е с комисия, а с протокол от личен лекар, но преди това трябва да представя на личната лекарка заключение от друга лекарка. :D Абе дълга и широка е.

sm_95
09-08-2011, 19:15
При мен лично: отивам при личната за направление, от там при ортопед преглежда ме и след два дни си вземам портокола.
На една приятелка лекарката просто се подписвала с три различни подписа и химикала и така и го давала. Общо взето зависи от ситуацията.

ellie968
09-08-2011, 19:50
Аха, ами ако е при комисия от трима лекари там какво се прави? В смисъл те карат да правиш нещо или просто се подписват на протокола?

p0rt0kalkaa
09-08-2011, 19:58
нещо не разбрах.. на теб има ли ти нещо, че искаш да те освободят или просто не искаш да играеш фвс ?? :D

iiordanova
09-08-2011, 20:31
Комисия от трима лекари.

Ако е за 1 месец - от личната лекарка бележка. Обаче не може да даваш 8-9 бележки за по 1 месец :д

Точно така е.
Обаче,за да имаш бележка за цяла година при тази комисия не се ходи ей така. Трябва да ти има нещо,а не защото учителката ти е казала да се освободиш.

deni979
09-08-2011, 20:32
Ама не е нужна комисия от трима лекари. :-o Това не значи, че може да те освободят без причина, де...

sm_95
09-08-2011, 20:46
Абсолютно може да се освободиш без причина, зависи при какъв лекар си попаднал. Половината ми клас са освободени, защото не им се играе.

eminemfenka
09-08-2011, 21:53
Аз съм освободена по здравословни причини и ходих по изследваня,прегледи,комиси и.. :? само за 1ната бележка, имам експертиза,че не мога да се натоварвам..ама личния е темерут и не искаше да викне колегите му да ми напишат един протокол :x и ме праща къде ли не :-x

verinceto
09-29-2011, 07:32
Здравейте аз искам да попитам как мога да си взема бележка по физическо?Имам малко проблеми но личната ми лекарка сигурно ще ми даде бележка само за 1 месец,а аз искам за цялата година.Понеже когато играя физическо много ме боли корем и ми пресъхва устата и ако не пия нещо ми става лошо?[/b]

xxKiFlAxx
09-29-2011, 11:27
^ Ами мн лесно. Физическото -тъп НЕнужен предмет! Аз също не играя. Взимаш бележки /бележка/от лекар в кото пише за някъкъв проблем здравословен ( даваш на лекар да измисли.ако нямаш познат знаеш как става :D) и се освобождаваш. Аз в часовете само присъствам..не ме карат да права нищо

Lucho
09-29-2011, 12:10
Не е толкова лесно с по една бележка.

Ако ученикът е нужно да бъде освободен от ФВС е нужно да пусне молба до директорът на съответното учебно заведение, като същевременно предостави бележка от ТЕЛК комисия в състав от трима лекари, в която се записва диагноза/заболяване и причина за освобождаването от час. В последствие за срочна оценка се записва ОСВОБОДЕН, а за годишна остава оценката от първия/втория срок ако лицето е присъствало в тези часове. Ако не се записва за годишна оценка ОСВОБОДЕН.

Доколкото помня беше така. Все пак, може да се допитате до учебните власти, които ще кажат какво се изисква.

Mirage3
09-29-2011, 17:59
Аз съм освободена по здравословни причини и ходих по изследваня,прегледи,комиси и.. :? само за 1ната бележка, имам експертиза,че не мога да се натоварвам..ама личния е темерут и не искаше да викне колегите му да ми напишат един протокол :x и ме праща къде ли не :-x
+1 Аз съм по същия начин. 2 седмици трябва да чакам за една бележка за освобождение...

blueberryyy
09-29-2011, 20:09
Ако искаш да се освободиш за цялата година - комисия и се води, че трябва да имаш някакъв проблем. Естествено, в България това може да стане с подписи от три различни лекаря, без да ти има нищо.
Ако е за месец - бележка.
Но доколкото разбрах ти няма нищо, така че просто ти трябват три подписа...

verinceto
11-26-2011, 09:21
Аз съм освободена по здравословни причини и ходих по изследваня,прегледи,комиси и.. :? само за 1ната бележка, имам експертиза,че не мога да се натоварвам..ама личния е темерут и не искаше да викне колегите му да ми напишат един протокол :x и ме праща къде ли не :-x
+1 Аз съм по същия начин. 2 седмици трябва да чакам за една бележка за освобождение...

i az sam taka li4nata sigorno nqma da se saglasi i shte me prati kade li ne,a i mojebi shte mi kaje 4e nqma strashno i shte si me izprati

Dagichka
11-26-2011, 10:48
Не играя физе от 6ти клас.. А сега съм 10ти :D Първата година беше наложително - удариха ме с баскетболна топка бая силно в главата и получих комоцио плюс че имах проблеми с левкоцитите, лесно се уморявах и тн.. С много мъки (даскалката ми по физе беше вещица) се освободих-личната лекарка ме прати на изследвания, оттам при друг доктор и тн.. Съставя се протокол за освобождаване, личната написа причините, носих го на още 2ма лекаря да се подпишат+бележка от родител към дирекцията на даскалото-всичко това дадох на класния и стана работата. До сега така го правя, вече повече от мързел се освобождавам, ама кво да се прави, не съм спортна натура.. :D

WPotter
11-26-2011, 13:16
Аз тази година бях паднала от 3 метра и се почупих..тази година съм освободена от ФВС...
Трябваше ми бележка от личният лекар и молба от родителя (и се гласуваше от комисията на даскалото)

teddybearMV
11-26-2011, 13:44
Да ме извиняват някои от вас, ама говорят пълни глупости. Личната лекарка не искала да извика колегите си да се подпишат? Ами тия лекари да не работят само за вас? Не се викат да се подпишат, а отиваш по кабинетите , търсиш ги и се подписват. Вариантите са с подписи на ЛКК или ТЕЛК комисия, ако е за цяла година.

mlakniwe2
11-26-2011, 14:25
Нашия по физическо не пише отсъствиs, щото каза, че вече сме 12 клас и не иска да си имаме проблеми с отсъствията и който иска да влезd да поиграе, но тва са само 5-6 човека другите ги няма в час ест