PDA

View Full Version : Странно ли е?



bike97
09-08-2011, 19:49
Даунхил.Този спорт не е особено популярен и е известен още като спускане.Много искам да се занимавам сериозно,да ходя по състезания,но проблемът е,че съм...момиче.Също бих искала през ваканциите да обикалям страната с велосипедисти.Целогодишно се провеждат такива походи.Но родителите ми отново ми казват как ще ме пуснат с колело и освен това съм непълнолетна,но мисля,че пак е възможно.От малка обичам да карам колело.Дори се бях научила да карам без помощни гуми много преди другите дечица от детската градина.В училище вече дойдоха проблемите.В начален курс не се е случвало да ме виждат с колело,тъй като бях под родителски контрол,но в среден курс ми се подиграваха.Дори известно време ходех на училище с колело.Всеки ден през ваканцията карам упорито из града а и не рядко из горичките.Но скоро започваме да учим и родителите ми няма да позволяват много много да си "губя времето" в каране.Те смятат,че това не е спорт за момичета и дори ми заявиха,че не били чували момиче/жена да се занимава с колоездене или даунхил.Не е така,вярно че жените са рядкост,но ги има.Просто и през учебната година не виждам какъв е проблемът да си научавам уроците и да тренирам малко.Ако някой разбра от този спорт моля да ми даде идеи къде,как и по колко време на ден е добре да тренирам.Вярно,че едва ли скоро ще стигна до някое състезание,но поне искам да отида на някой поход.По снимките от походи има и по някое дете,биха ме допуснали.Ако не не е проблем да си изчакам до 16 или 18 години,но просто ми трябва съгласието на родители.Имам една,може би две приятелки,които не обичат да карат колелета и смятат за "тъпо" аз да го правя.Просто родителите ми постоянно ми се карат за това мое увлечение по колелетата.Дори майка ми ме е "успокоявала",че след 1-2 години ще престана,тъй като съм навлязла скоро в пубертета и т.н.Не е вярно,аз и преди да вляза в пубертета пак си обичах да карам,но наистина това лято започнах наистина усилено да тренирам и да си мечтая някой ден да имам шанса да се състезавам,защото за състезание ти трябва подходящо колело,което аз нямам.Но поне за поход мисля,че става или поне да карам някъде с групичка.Може би и вие ще ми се подигравате.Приемам съвети как да тренирам и по колко и дали има шанс родителите ми да се примирят или поне да се радват за мен,че не седя по цял ден пред компютъра.

danchobg
09-08-2011, 19:53
Много искам да се занимавам сериозно,да ходя по състезания,но проблемът е,че съм...момиче.
--------------------
прочетох го до тук и се отказах :?

Anichkaxxwee
09-08-2011, 20:02
Наистина е кофти :?

TheBeatles
09-08-2011, 20:03
Мога да кажа едно голямо БРАВО! Избрала си твоя спорт и искаш да го тренираш независимо от всичко. Аз не знам защо ти се подиграват, даже заслужаваш похвала. За родителите аз бих те съветвала един ден да поговорите сериозно и да им обясниш, че това е твоят спорт и искаш да се занимаваш с него в бъдеще. Също така ги увери, че не е "губене на време", а напротив - развива мускулите и подпомага развитието и здравето. Кажи им, че това те влече и никога няма да се промени, и ги помоли за разрешение да караш.

bike97
09-08-2011, 20:21
Подиграват ми се,защото страня от другите.Но не ми пука толкова.С родителите си съм говорила на сериозно много пъти или поне съм се опитвала.Те или ми се смеят насреща или не искат да ме изслушат,крещейки ми.Дори като съм говорела с майка ми като ми се е накарала вече и няма какво повече да каже съм се опитвала да и говоря а тя сменя темата.Въпреки всичко се опитвам да си тренирам сама,но не е достатъчно според мене да се карам сама из някаква гора в града.Никой роднина или приятел не ме подкрепя.Всичките ми братовчеди са се зомбирали от тия компютри и не могат да излязат за малко,докато аз не се прибирам.Как мога да се разбера с тях.Опитала съм повече от всичко.Както казах смятат,че било от възрастта.

HolyShit
09-08-2011, 20:31
За да обикаляш страната с велосипед освен добър велосипед,може да ти трябва и хубав зоб,замисли се над това :-)

loveca777
09-08-2011, 20:44
Aко наистина иска да обикаля страната с колело...... това иска доста тренировки, особено щом е момиче.

Chacho
09-08-2011, 21:31
За да обикаля страната с колело и трябва много каране на колело.


Мацка, Downhill карат и в южния парк доколкото знам, имало разни скокчета. Утре ще пиша на един приятел, че той си взе колело за такова каране и се връткаше насам натам. Иначе има големи маниаци на обиколки на страната в клуб "Крива спица". От време на време си организират маршрутчета и общо взето карат като изоглавени. Има сериозни момчета (и момичета доколкото знам) там и може вашите да те пуснат с групичката.

bike97
09-09-2011, 06:14
Проблемът е,че не съм от София.За нашите най-важно е да уча.Другото на последно място.Аз уча,но за тях не е достатъчно.Това лято доста съм карала и мисля,че мога да се справя с такъв поход,стига нашите да ми дадат шанс.

Stryke
09-15-2011, 14:45
Здравей, не е никак странно, че харесваш този спорт.Има световни шампионати по Downhill за жени и девойки, въобще планинското колоездене.Разбирам защо ти харесва и аз обожавам планинското колоездене.Дава ти свобода и адреналин.Това лято бях на Обиколката на Витоша 100км и беше невероятно.Аз карам от няколко години по-сериозно.Само този, който не е пробвал или няма душа за това нещо, не го разбира.Бих те посъветвал да покараш малко cross-country стил. Там има всякакъв вид планински терени.Карай, почувствай се сигурна върху велосипеда.С даунхила започни полека и с времето ще се отпуснеш. После, ако имаш възможност си вземи планински велосипед от среден клас за целите които искаш( downhill,cross-country, all mountain).За един поход ти трябва сериозна подготовка, а съм сигурен,че ти би успяла, впредвид желанието което имаш. Между другото след тежък ден велосипедът ме отпуска, родителите ти трябва да се радват, че изявяваш желание.:)Но не ти трябва подкрепата на никой.И нашите бяха шокирани, че ще карам 100км за един ден в Витоша, но не ме интересуваше, отидох и го направих.Смятам да продължа, продължи и ти, прави това което те кара да се чувстваш супер.
Поздрави!