PDA

View Full Version : Косата ми!



s0phie
09-09-2011, 07:34
Здравейте, :) имам няколко въпроса! Та.. нека започна с това, че косата ми изтъня... пооредя... и не ми харесва изобщо... :? за щастие знам, че коса, която преди е била по-гъста и не толкова изтънена може да се възтанови, върно ли е? :) Ако да-как? Това бе първият ми въпрос... втория е... бихте ли ми препоръчали продукти, които да започна да използвам... и начина по които се използват, ест! Кажете и г/д колко време ще отнеме! Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете... отчаяна съм и не намирам точен отговор никъде! :( :-o Благодаря ви! :) :-)

XxStupidMuffinxX
09-09-2011, 07:40
като за начало спри да ползваш всякакви преси,маши и т.н. ;)

s0phie
09-09-2011, 07:43
Да, определено спирам, но как да започна да я подхранвам ми е въпроса?

bloodymirror
09-09-2011, 07:54
Да, определено спирам, но как да започна да я подхранвам ми е въпроса?
Tривитаминол

s0phie
09-09-2011, 08:25
А от къде да го закупя и колко пари е? Съжалявам за глупавия въпрос, но бихте ли могли да ми кажете г/д за колко време ще ми се възстанови косата! Понеже ще се постарая! :)

bloodymirror
09-09-2011, 08:27
А от къде да го закупя и колко пари е? Съжалявам за глупавия въпрос, но бихте ли могли да ми кажете г/д за колко време ще ми се възстанови косата! Понеже ще се постарая! :)

Oh not again.. от ветеринарна аптека,струва около 8 лева.

arsenalllbaby
09-09-2011, 10:43
И аз бях така миналото лято.. Поразрови се в гугъл за подхранващи маски, маски за обем и т.н. Спри с преси, маши.. Schauma Repair ми помогна. До началото на зимата го бях изхабила, и после започнах да използвам шампоан и балсам на Oriflame - серия Winter Care. Много бях доволна, въпреки че всичко на Oriflame ми е боклук.. Сега използвам на Wash & Go, който е доста силен, понеже бързо предотвратява пърхот, поне на мен. А като го спра, пак ми се появява. И с шампоани за по 20лв пак същата работа.. И затова само него използвам почти. И съм с балсам на Dove.. Един беличък със синя капачка. Подхранващ е, прави ми косата мекичка и обемна и съм си доволна. Като ми се пооправи косата, пак започнах да си използвам пресата и нямах проблеми, защото вече се старая повече да си я поддържам :oops:

s0phie
09-09-2011, 11:40
И аз бях така миналото лято.. Поразрови се в гугъл за подхранващи маски, маски за обем и т.н. Спри с преси, маши.. Schauma Repair ми помогна. До началото на зимата го бях изхабила, и после започнах да използвам шампоан и балсам на Oriflame - серия Winter Care. Много бях доволна, въпреки че всичко на Oriflame ми е боклук.. Сега използвам на Wash & Go, който е доста силен, понеже бързо предотвратява пърхот, поне на мен. А като го спра, пак ми се появява. И с шампоани за по 20лв пак същата работа.. И затова само него използвам почти. И съм с балсам на Dove.. Един беличък със синя капачка. Подхранващ е, прави ми косата мекичка и обемна и съм си доволна. Като ми се пооправи косата, пак започнах да си използвам пресата и нямах проблеми, защото вече се старая повече да си я поддържам :oops:

страшно ми помогна!!! и аз имам същия план.. да си оправя косата зимата и другото лято, за да имам хубава коса после... но много ти благодаря.. ще вема съвети от теб! :-)

thegreenzombie
09-09-2011, 11:46
от тези преси и маши, коса не ви остана :? и после се чудиш, защо ти изтънява косата ;х

s0phie
09-09-2011, 12:21
мм. мда.. няма да споря... права си, но хубавото е, че навреме потърсих помощ и спрях! Имам приятелка, на която цялата коса.. от горе- до долу е нацъфтяла, но тя не спира.. за щастие, аз спирам! И ви моля за помощ, не за критики! В крайна сметка за това е темата, нали ? :)

thegreenzombie
09-09-2011, 12:24
най-добре е да се обърнеш към дерматолог .... ако тръгнеш да търсиш козметика из интернет, не се знае дали ще попаднеш на нещо добро. :) не съм искала да критикувам, просто напоследък рядко се среща момиче, което не използва преси и тн.. а после се шашкат като косата им започне да се "руши" :(

Hilary_
09-09-2011, 13:12
Гъстотата на косата си е до ген, така че щом ти е заложено ще се оправи, но с времето. Спри с пресите, машите (поне за сега). Отиди на фризьор да ти обере изгорелите/цъфнали краища. За жалост аз не харесвам масовата козметика и не бих могла да ти препоръчам такава.

s0phie
09-09-2011, 18:09
Все пак благодаря ви! :) Ще ви споделя какво ще правя аз.. та, ще използвам тривитаминол преди всяко къпане и по-често ще си връзвам косата или ще правя прически без преси и маши! Естествено, само докато ми се оправи! Ще се случи сиг в месеца 1-2 да се направя на преса! А може и толкова да няма! Искам до началото на другата учебна година да си заздравя косъма! :) Споделете с мен, този мой план, ще поомогне ли? Благодаря Ви! :-) :)

Sunyyyyyy
09-09-2011, 18:19
Ами като за начало бих ти казала като всички други спри маши,преси и т.н... !..Вече оредялата коса се възвръща много трудно..Но ако ползваш правилна козметика всичко ще се оправи!По магазините има много козметика,но нищо не може да замести златните домашни маски, които трябва да правиш веднъж седмично!...Като за начало Зехтин той въстановява косъма...Тривитаминол..и задължително Шампоан и балсам за суха коса!Аз спрях пресата от 3 месеца вече и разликата е поразителна...!
:) :) :)

Hilary_
09-09-2011, 18:36
ще използвам тривитаминол преди всяко къпане
Аз тривитаминола не го харесвам по простата причина, че което си е за животни очевидно има защо да не се предлага на хора! Отделно че има 15 000 продукта за растеж на косата, предназначени за хора.
и по-често ще си връзвам косата или ще правя прически без преси и маши!
Конската опашка също вреди на косата ако е постоянен избор. Плети се! ;)
След като видиш подобрение не почвай с пресите веднага. Или пък просто си вземи термо продукт.

s0phie
09-09-2011, 19:59
Благодаря ти Hilary_ .. полезни съвети : ))) и инт. гледна точка! Но прокалено мн жени използват този продукт и има зашеметяващ ефект... просто ще го използвам едно известно време и след това .. началото на другата учебна година ще се запозная с пресите отново, но този път - умерено! И продължавайте с хубавите съвети, сладурани! Много съм ви благодарна! :-)

DirtyGirl
09-09-2011, 20:20
Като за начало започвай домашни маски слагай си зехтин/свинска мас по краищата аз съм много доволна и стой за около 30 минути или един кръгъл час и след това добре отмиваш!Това е най-лесното което можеш да направиш без да трябват един куп продукти, после започни маската с тривитаминола има цяла тема в която момичетата дават отзиви за маската..! :)

mey_si
09-09-2011, 20:20
Ох на мен през есента много ми пада косата..Направо като се сещам ми се реве..и като знам колко бавно расте новата коса има да си чаааааакам....

TeddyGeorgieva
09-09-2011, 22:05
Само тривитаминола ще ти помогне.Никакви химии от типа шампоани,маски или балсами няма да ти помогнат колкото тривитаминола,пък били те и по 20 лв.Моята коса беше адски изтощена от пресата.Когато започнах да си слагам тривитаминола след 1-2 месеца,че и по-рано имаше ОГРОМНА разлика.Тя моята коса си е гъста по принцип,но тривитаминола е главно за згъстяване,а става и за подхранване.(аз го ползвах за подхранване).Купува се от ветеринарните аптеки и това да не те плаши,защото съм чела СМЕШНИ коментари от рода"леле в час ли сте да си слагате нещо за животни на косата" е аз съм го ползвала преди доста време и не съм умряла,така че отивай и си го купувай.А за ползването:мажеш с четка за боядисване на коса или с памук само корените на косата така,че да се омазнят хубаво.Стоиш така 2 часа и влизаш да се къпеш.Не мирише много приятно,но пък миризмата не е фрапираща така че не остава след къпане.Можеш да добавяш и зехтин към тривитаминола за да не го изхабиш бързо.Струва около 8 лв при мен. Множко си е,но пък ефекта е...сама ще разбереш ;)

FuCKkK13
09-09-2011, 22:17
ами както казаха преди мен.. тривитаминол от аптеката около 8 лв. .. смесва се в домашна маска в която можеш да сложиш мед,оцет,ракия,кисело мляко,жълтък,масла (бадемово,масло от жожоба и т.н. ) хума,зехтин,свинска мас,газ,аспирин,кафе,какао и т.н. предлагам ти да идеш в темата за косата (всичко за косата вол2) и там ще видиш много полезни съвети.. спри с преси,маши и т.н. .. ако ти се наложи да ползваш за някакъв повод - термозащитен спрей преди пресата.... можеш да си обливаш косата с отвара от коприва... купи си хубав шампоан.. черната серия на Глис е добра.. точно за изтощена коса е... маска се рпави 1-2 пъти в седмицата.. правиш 1-2 месеца и после правиш почивка 1 месец примерно .. това се прави, за да не се пренасища косата от витамин А. ... много е важно да си набавяш витамини... сега има плодове.. гледай да си ги набавяш естествено..пий много вода !...ох... това е от мен.. не се сещам за др. точно сега.. ако има нещо - питай, но по-добре влез в темата всичко за косата и виж там. има изписани доста маски и т.н. :)

littleW
09-09-2011, 22:47
тривитаминол, хининова вода, кристали.. и трите неща помагат много :)

thebigsmile
09-13-2011, 11:37
Ох на мен през есента много ми пада косата..Направо като се сещам ми се реве..и като знам колко бавно расте новата коса има да си чаааааакам....

Хининова вода - от нея косата расте като луда :-D ..