PDA

View Full Version : eBay помощ!



ReTarDeT
09-09-2011, 11:31
Здравейте хора!
Мисля да си купа някои неща от ebay и искам да ви питам какво точно трябва да направя смисъл от някакъв офис ли ги получавам..
Ако някой е пазарувал от там може ли да ми обясни цялата процедура на дълго и на широко.
Благодаря предварително!

JustPerfection
09-09-2011, 11:35
В България е тегаво да пазаруваш от Ebay.
Когато аз купувах неща,ги пращах на баща ми в Щатите,а той ми ги пращаше по DHL или UPS.Директни БГ доставки няма почти никъде.
Да не говорим че преди 2 години митниците пуснаха една зверска такса,нещо за икономичен баланс,където на митница плащаш около 1/4 от стойноста на получената пратка,ходиш вадиш пълномощни,дават ти ня'къф специален номер...Процедурата е убийствена и закупените от теб неща ще ти излязът в пъти по-скъпо.
Trust me.
Hope I helped.
:)

DaNGeRousLy
09-09-2011, 11:39
Виж този сайт > http://onlineshoppinguk.econt.com/ebay.php
Пише доста подробно. Еконт имат офис във Великобритания и те ти носят нещата срещу някакви пари. И аз скоро щях да пазарувам от там, но като видях колко неща трябва да направя и на каква загуба съм, се отказах :/ Както горния потребител ти каза от България се пазарува трудно в Ибей ..

ReTarDeT
09-09-2011, 11:50
Много глупаво се получава....
а някой да знае место от София от къде може да се закупат
такива или подобни дрехи

http://www.ebay.com/itm/youstar-Casual-design-Tshirt-Various-stye-color-/180423493433?pt=US_Mens_Tshirts&var=&hash=item6fc34ddfba#ht_11213wt_1348

K_O_L_E_V
09-09-2011, 12:10
Втф ? Защо просто не разгледаш английския eBay, почти всички продукти имат доставка и не се ходи на митница или където и да е. Аз пазарувам от там от над 2 години и проблем не съм имал. При покупка от Американски продавач просто му казваш да пише на извлечението по-ниска цена или да го прати като подарък и не се ходи на митница.

capslock
09-09-2011, 12:26
:(

JustPerfection
09-09-2011, 12:58
Втф ? Защо просто не разгледаш английския eBay, почти всички продукти имат доставка и не се ходи на митница или където и да е. Аз пазарувам от там от над 2 години и проблем не съм имал. При покупка от Американски продавач просто му казваш да пише на извлечението по-ниска цена или да го прати като подарък и не се ходи на митница.
колко електроника съм получавал от щатите,винаги се ходи на митница,и винаги се удостоверява и се плаща такса.може само за електроника да важи,не за дрехи.но като цяло не е файда.
от сайт като Ebay взимай коли втора употреба,телевизори,нещо което попринцип има много голяма стойност.там има големи намаления и оферти

Petrow
09-09-2011, 14:26
Какво говорите бе хора от 2 години пазарувам от ибей от ВИДИН съм може би най долният град в България и не съм имал проблеми едиствено един път доплатих едно мито.. всичко си идва точно. :)

JustPerfection
09-09-2011, 14:37
Явно БГ митница ме наеба и ми окраде солидна сума пари,мерси че ме светнахте.