PDA

View Full Version : Противозачатъчни средства - Свещички?



preciousGIRL
09-09-2011, 16:54
Здравейте, прочетох това в темата ".: Обща сексуална култура :."





:idea: Свещички

:arrow: Patentex oval N (Patentex GmbH)
Свещичките са интравагинално противозачатъчно средство.
1 песарий съдържа 75 мг. от активната съставка nonoxinol9 /INN/
Песарият се разтваря от топлината на тялото, като независимо от количеството на вагиналния секрет се образува фина, приятна пяна, която оптимално разпределя във влагалището субстанцията, която блокира действието на сперматозоидите.

Нежелани лекарствени реакции:
Patentex oval N е добре поносим. В отделни случаи може да се наблюдава преходно чувство на затопляне.
Patentex може да се прилага непрекъснато и продължително, като се използва само когато има действително от какво да се предпазвате. Продължителната му употреба е безвредна.
Надеждната защита с Рatentex oval N е сигурна едва когато активното вещество е разпределено оптимално. Това се осъществява в рамките на 10 минути.

Особено подходящ е за :


жени, които искат да се предпазят от забременяване само тогава когато действително е необходимо такова предпазване
млади жени с нередовен полов живот
жени с нестабилен цикъл
жени, които независимо от партньора искат да се предпазят от забременяване
жени които са прекъснали терапия с други противозачатъчни
жени, които не понасят хормонални противозачатъчни
жени, които приемат едновременно лекарства, които могат да понижат действието на хормоналните противозачатъчни средства
жени, при които в резултат на приложението на други методи на предпазване могат да възникнат рискове или да съществуват противопоказания за тяхното използване.




Да не се прави вагинален душ в продължение на 6 до 8 часа след полов акт, като външен тоалет с много вода е възможен непосредствено след полов акт.



Тъй като не намерих другаде информация за свещичките искам да попитам дали този метод е надежден.. С приятеля ми искаме да правим секс без презервативи и притеснения и евентуално да свършва в мен, но не ми се рискува за противозачатъчните.. Не съм сигурна дали ще попадна на добър гинеколог и дали няма да си дам парите за прегледа напразно, а и освен това не ми допадат особено страничните ефекти от противозачатъчните :? .. В информацията по-горе пише, че не бива да се прави вагинален душ в продължения на 6 до 8 часа, това означава ли, че след поставянето на свещичката не трябва също така да се прави и секс в същия период от време? Ако можете да ми кажете до колко процента е сигурен този метод против забременяване ще съм ви много благодарна :) .. И последен въпрос по темата: от някъде бях чула, че употребяването на свещички увеличава вагиналната секреция, вярно ли е? :neutral:

dimdim
09-09-2011, 16:58
аз пък мога да ти кажа че съм много доволна от моите противозачатъчни и всичките им странични ефекти ми се отразяват супер... т.е. при мен са положителни ;)

preciousGIRL
09-09-2011, 17:09
А какви са те?
Предполагам преди това си ходила на гинеколог, ще ми обясниш ли по-точно какви изследвания трябва да ми направят и колко струват г/д?

Anja
09-09-2011, 19:10
Според мен заложи на противозачатъчните. Потърси добър гинеколог в града, в който живееш. Така ще си много по-спокойна и ще ви бъде много по-лесно. Късмет, все пак ти решаваш.

П.П.: Правилно изписаните противозачатъчни НЕ крият риск за теб! Дори може да нямат странични ефекти, ако са най-точните за организма ти.

preciousGIRL
09-09-2011, 22:55
Ясно е че преди да си взема каквито и да било противозачатъчни трябва да мина през гинеколог, имаш ли представа какви изследвания се правят за установяване на точните таблетки и колко струват горе/долу (изследванията) .. :)

Anja
09-10-2011, 05:28
Нямам. Само на 15 съм и не ми се е налагало. За съжаление не мога да ти отговоря, но съм сигурна, че ще се намери някой, който да ти каже. :)

kalpazanka
09-10-2011, 09:17
Като видя правилно изписани противозачатъчни, ми се повдига от простотия и глупотия.
300 лв ти трябват за изследванията, необходими преди изписване на ОК. По време на приема почти пак толкова- 200-250 лв.

Авторке, много не си наясно, а на мен не ми се обяснява днес. Давам ти листовка.http://apteka.framar.bg/30000066/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BA%D 1%81-%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D 0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-18-9-%D0%BC%D0%B3-10#.TmsrN6hF7Qo

anonymous708973
09-10-2011, 09:33
Интересно ми е какъв процент от гинеколозите наистина правят тези изследвания. Познавам бая момичета, които са на противозачатъчни и никоя не е дала 300 лв...
Сериозно, сефте го чувам това.

Shia
09-10-2011, 13:16
От младите ползвателки николко,отиваш ,разпитват те малко и преписват.
На мен ми взеха само 20лв.

SisiStrange
09-10-2011, 13:24
А на мен - 10лв. за консултацията.
И нямам оплаквания.
Просто видя на колко съм години, килограми и ме разпита доколко ми е редовен цикъла, накрая прецени да ми даде възможно най-леките.

krem4et0
09-10-2011, 19:27
Уф, и какво толкова му има на тоя презерватив? Сума ти години правя секс с презерватив и нямам никакви оплаквания. Правя го когато поискам, колкото пъти искам, без риск за собственото си здраве. Лесно, бързо, чисто и удобно.

granger
09-10-2011, 19:34
Уф, и какво толкова му има на тоя презерватив? Сума ти години правя секс с презерватив и нямам никакви оплаквания. Правя го когато поискам, колкото пъти искам, без риск за собственото си здраве. Лесно, бързо, чисто и удобно.
Също съм на това мнение!

DragonLady
09-10-2011, 20:56
Уф, и какво толкова му има на тоя презерватив? Сума ти години правя секс с презерватив и нямам никакви оплаквания. Правя го когато поискам, колкото пъти искам, без риск за собственото си здраве. Лесно, бързо, чисто и удобно.

+1
А и аз доверие на мъж нямам, освен ако нямам връзка с даденият от доста време ( поне 1 год ). Тоест не го знам колко е е*ал преди мене без кондом и каква болест може да ми докара.

SEXTRAVAGANTE
09-11-2011, 11:53
Аз си свършвам винаги в устата и не държа приятелката ми да взема противозачатъчни.Правим секс от година и до сега не сме имали проблеми , защото съм доста предпазлив. Против презерватвите съм защото само при мисълта ,че някаква найлонка ме дели от топлата нежна кожа на вагината и ми спада патлака. За тези които ще ме оспорват с тезата ,че може да се забременее от предеакулационната течност на мъжа, ще кажа да си го натикат където слънце не огрява и да не ми се правят на професори , защото тая течност не съсдржа сперматозиди ,а е просто секрет който смазва пикочния канал при възбуда за да се улесни изтичането на спермата от члена.