PDA

View Full Version : Какво е за вас фразата "да си останем приятели"?



callia
09-09-2011, 20:14
Питам, защото аз не бих приела офертата.

amada
09-09-2011, 20:16
= Не те искам в живота си, но не искам да се чувствам виновен и да усетя внезапната ти липса.

t1nk3rb3ll
09-09-2011, 20:18
Винаги ми е звучало като "утешителна награда" за разбитото сърце на някой.

SisiStrange
09-09-2011, 20:19
Ако е след връзка = Вече ми поомръзна и нямам любовни чувства към теб, но не искам да се загубим съвсем, защото си чудесен човек.

Ако е вид отрязване = Въобще не си мой тип.

roseleaf94
09-09-2011, 20:21
= искам да се разкараш, но ми е неудобно да ти го кажа в прав текст.

mechtaq_za_teb
09-09-2011, 20:21
Винаги ми е звучало като "утешителна награда" за разбитото сърце на някой.Абсолютно съгласна съм.
Сещам се как, като бях малка ( мисля, че на 14-15 :-D ) едно момче скъса с мен и накрая каза "искам да си останем приятели" . Още помня безразличието, с което ме гледаше.

nymphetamine666
09-09-2011, 20:37
според мен това е възможно най-глупавото нещо. след любов не може да име приятелство! този, който къса, иска да смекчи раната, която нанася или просто не желае да се чувства гузен, затова предлага такъв вариант, а пък зарязаният се надява, че пак ще станат гаджета и затова се съгласява. аз не бих се съгласила на такъв вариант и с никой от бившите ми не сме си ,, останали приятели '' поради простата причина, че това ми се вижда невъзможно.

martito2
09-09-2011, 21:13
Ако след връзката си останете само приятели или никога не сте имали чуства или още имате ;) в противен случай за мен си е просто невъзножно ...

SisiStrange
09-09-2011, 21:17
^^ За мен пък си е напълно възможно. И ми се е случвало. Е, в един момент спряхме да сме най-добри приятели чак, но приятели - определено. И нито преди не сме имали чувства, нито сега имаме някакви. Гарантирано.

crowberry
09-09-2011, 21:19
Ако след връзката си останете само приятели или никога не сте имали чуства или още имате ;) в противен случай за мен си е просто невъзножно ...

Заучена фраза. Не е така. За мен този израз е = на писна ми вече, но нека не се загубим, в случай, че имам нужда от теб. Както казаха по горе - вид утешителна награда.

leadyflame
09-09-2011, 21:25
Не ме интересуваш по онзи начин по който ти искаш

xBadxApple
09-09-2011, 21:29
Ами, фалос в общия случай. Отсвирват те.

Иначе е имало и такива казваници, които са се сбъднали :) Но е по-рядко.

stteLii
09-09-2011, 21:32
Просто приятели..нищо повече..
Но в повечето случаи и приятели не остават. :D

Folarsa
09-09-2011, 21:37
Вратичка значи този човек който ти го казва не е добронамерен към теб и е имал полза и иска да я запази стига да може.

iiordanova
09-09-2011, 21:37
Както казаха преди мен - "утешителна награда"за разбито сърце.

kyon
09-09-2011, 22:12
Аз бих се зарадвала, ако гаджето ми ме остави и ми предложи да останем приятели ( дано да не става 8-) ) Не искам да губя такъв човек от живота си.

BlueFace
09-09-2011, 22:19
Хората, който я използват тази фраза си мислят, че това е по-лек начин да кажат,че не искат да имат връзка с вас било то заради физиката ви (липсата на сексуално привличане/ непривлекателен вънжен вид) или психиката (различни интереси, кофти характер)

Естествено, тези критерии са субективни. Красивото за един е грозно за друг и обратно : )

badsector
09-09-2011, 22:25
Когато момиче го казва, има предвид "ще продължа да те използвам колкото мога, но секс няма да получиш". Когато момче го казва, има предвид "не искам повече да те виждам и ми е през оная работа за теб. Все пак някой ден мога да те тресна, ако толкова настояваш".

SmilezZz
09-09-2011, 22:54
Аз бих се зарадвала, ако гаджето ми ме остави и ми предложи да останем приятели ( дано да не става 8-) ) Не искам да губя такъв човек от живота си. Да ти кажа хич не е приятно ,особено в момента ,когато ти казва ,че не иска да бъдете заедно. Случвало ми се е . Не искам даже да се сещам за онзи празния му поглед. Толкова гадно ми беше станало.. Но ...
Какво означава ? Може би ,както казаха и по - горе , утешително. Всеки го казва с мисълта ,че си мислят, че ще направят раздялата по - безболезнена.

TheNewReligion
09-10-2011, 00:21
Абсолютна тъпотия е. Ако наистина ще си оставаш приятел с някого, ще минеш и без тая изтъркана реплика.

Manafov
09-10-2011, 00:33
=нямам да декларирам ни най малкото намерение да бъда с Вас.

kyon
09-10-2011, 00:33
Аз бих се зарадвала, ако гаджето ми ме остави и ми предложи да останем приятели ( дано да не става 8-) ) Не искам да губя такъв човек от живота си. Да ти кажа хич не е приятно ,особено в момента ,когато ти казва ,че не иска да бъдете заедно. Случвало ми се е . Не искам даже да се сещам за онзи празния му поглед. Толкова гадно ми беше станало.. Но ...
Какво означава ? Може би ,както казаха и по - горе , утешително. Всеки го казва с мисълта ,че си мислят, че ще направят раздялата по - безболезнена.

Никой не би се радвал на раздялата. Имали сме хубави моменти, ама вече е изчезнала магията от едната страна.. предпочитам да си останем с добри отношения :)

SunnyBrown
09-10-2011, 01:10
Абсолютна тъпотия е. Ако наистина ще си оставаш приятел с някого, ще минеш и без тая изтъркана реплика.

NightGuardian
09-10-2011, 05:20
Когато момиче го казва, има предвид "мога да продължа да те използвам колкото мога, но секс няма да получиш". Когато момче го казва, има предвид "не искам повече да те виждам и ми е през оная работа за теб. Все пак някой ден мога да те тресна, ако толкова настояваш".

Странно , но факт! :)

elc
09-10-2011, 06:15
Абеее ... на мене едно момче ми го каза .. уж щото не искаше после ако скъсаме бла бла .. да не се скараме бла бла ... амма ... като се появи друго момче , което ме искаше ... и ссее осъзна .. и даже ся сме заедно от скоро :lol: :D

sapphire5
09-10-2011, 07:13
Просто приятели..нищо повече..
Но в повечето случаи и приятели не остават. :D

ivcheto0o
09-10-2011, 07:30
Ако е след връзка = Вече ми поомръзна и нямам любовни чувства към теб, но не искам да се загубим съвсем, защото си чудесен човек.

Ако е вид отрязване = Въобще не си мой тип.

И аз съм на същото мнение :)

DesireToFire
09-10-2011, 08:12
Само аз ли бих го използвала буквално? Т.е че наистина държа на човека и искам да си запазим добри отношения.

missmee
09-10-2011, 08:24
Аз бих приела след връзка ако гаджето ми ми каже да останем приятели , не за друго ами за да си запазим добрите отношения, нищо повече.. Надали ще бъдем истински приятели.

anonymous708973
09-10-2011, 08:38
Абсолютна тъпотия е. Ако наистина ще си оставаш приятел с някого, ще минеш и без тая изтъркана реплика.

+1

gummybear
09-10-2011, 08:52
Няма такова нещо .. :-o
не ми допада..

aleks07
09-10-2011, 13:36
Ами според мен съкращение на - сори всичко свърши, а сега майната ти, е има малки изключения, но..

nepowtorima
09-10-2011, 14:27
Зависи в какво състояние съм.. и дали ще приема да си останем приятели. Но смятам, че щом съм била толкова време с даден човек и накрая просто се забравим и да не се погледнем повече.. няма да мога да го направя. Бих предпочела да остана приятел с бивш отколкото да не знам нищо за него и да нямам никакъв контакт с него.

cigarettekisses
09-10-2011, 14:41
Аз го казвам,за да си запазим добрите отношения. 8-)
Ако наистина сме били добри приятели и искам човека в живота ми,бих се старала така да се получи,за да не го загубя,защото за мен наистина е значел нещо..Но в повечето случаи 'да си останем приятели' се казва просто ей така.. 8-)

BloodRunsCold
09-10-2011, 14:44
"Първите дни ще се правя, че ме е грижа за теб и леко ще затихвам всичко, щото съм кучка"

BaffaLsc
09-10-2011, 15:15
не искам да се чувствам виновен и да усетя внезапната ти липса.
Абсолютно съм съгласна, чувала съм вече ' не искам да те изгубя напълно ' , което свежда точно до това..
Винаги е било адски гадно да го чуя и никога не съм се съгласявала на нещо подобно.

SonataArctica
09-10-2011, 15:16
не искам да се чувствам виновен и да усетя внезапната ти липса.
Абсолютно съм съгласна, чувала съм вече ' не искам да те изгубя напълно ' , което свежда точно до това..
Винаги е било адски гадно да го чуя и никога не съм се съгласявала на нещо подобно.
Има и такива случаи, но често просто значи "чупката". Казват ти го и после не се сещат за теб.

tanch3t093
09-10-2011, 15:28
= Не те искам в живота си, но не искам да се чувствам виновен и да усетя внезапната ти липса.
Абсолютно \:D/

balu4ka
09-10-2011, 18:56
не искам да се чувствам виновен и да усетя внезапната ти липса.
Абсолютно съм съгласна, чувала съм вече ' не искам да те изгубя напълно ' , което свежда точно до това..
Винаги е било адски гадно да го чуя и никога не съм се съгласявала на нещо подобно.
Има и такива случаи, но често просто значи "чупката". Казват ти го и после не се сещат за теб.

Повечето ,които го казват това са егоисти .Не бих понесла ,да съм наранявана ,но да утешавам съвестта на някой.Накрая,лека по-лека те отсвирват.

badblood
09-10-2011, 19:37
Застраховка на автора на тези думи "нека да си останем приятели", ако случи на лоши обстоятелства, където неопредлен брой от индивиди, ще му ги кажат веднага в очите, преди да се е стигнало до това положение със "само приятели".

martito2
09-11-2011, 07:46
= Не те искам в живота си, но не искам да се чувствам виновен и да усетя внезапната ти липса.

МНОГО ВЯРНО!!!!

TheShoah
09-11-2011, 07:56
Изтъркана фраза, взета от филмите, подобна на "вината не е в теб, а в мен". :D

Според мен в повечето случаи изобщо не го мислят и знаят, че няма да си останат приятели.

sh3_1s_7h3_0n3
09-11-2011, 12:45
Голяма тъпотия, която е НЕВЪЗМОЖНО да се случи точно след края на една връзка. След като мине голям период от време, ако уважението към човека все пак се е запазило, може и да се случи. Иначе... да скъсаш с някого и да кажеш 'ай си останем приятели"... no way ;)

someonerandom
09-11-2011, 13:02
Ако е след връзка:Или "Искам да се махнеш от живота ми,обаче не искам да ти го заявя директно", или "Вярвам си,че наистина може да останем приятели"-в повечето случаи първото 8-)
Ако е на етап свалки:Всичко от "Готин човек си,обаче не те приемам по този начин" до "Не те приемам дори като приятел,обаче не искам да ти е кофти".
И в двата случая не е задължително да е отсвирване,виждал съм хора,които са успявали да го направят,просто е доста трудно,особено в началото.

mmm_sweet
09-11-2011, 14:08
да си останем приятели = моля те не прави живота ми ад 8) 8) 8)

anonymous708973
09-11-2011, 15:02
Иначе... да скъсаш с някого и да кажеш 'ай си останем приятели"... no way ;)

Бабини трънкини.
А е по-нормално да си плюеш по бившите и да ги изкарваш по-черни от дявола?

petito93
09-11-2011, 15:50
= Не те искам в живота си, но не искам да се чувствам виновен и да усетя внезапната ти липса. +1 :-D

MyPleasureMyPain
09-11-2011, 16:13
Зависи от отношенията с въпросния човек. По принцип като го чуя първото, което ми изниква в главата е "Не искам вече да съм с теб ама да не те отрежа толкова брутално се измъквам с тая фраза" :D Но има случаи, в които човек го казва искрено, защото го мисли и иска. Трудно е да останеш приятел с някого, с когото си имал вземане-даване. И все пък не е невъзможно.

DevilWish
09-11-2011, 16:50
Ако е след връзка = Вече ми поомръзна и нямам любовни чувства към теб, но не искам да се загубим съвсем, защото си чудесен човек.

Ако е вид отрязване = Въобще не си мой тип.
Toчно ;) или наистина си толкова фалшив и го казваш след връзка без да го мислиш и този човек повече няма да те види ;)