PDA

View Full Version : База за сенки и още нещо..



mey_si
09-09-2011, 20:16
Здравейте можете ли да ми препоръчате добра база за сенки... (За незнаещите какво е това да поясня,че задържа сенките да не се размазват,падат..събират в линията на клепача и т.н) ???
И нещо за лице понеже не ползвам Фон дю тен ,а е не искам..Което да изглажда тена,да матира кожата и съответно да не е като фон дю тена запушващо порите..нещо по-скоро като крем.. има ли такова изобщо ??
Защото идва зима,а аз съм много бяла и като си сложа руж някак си не ми стои равномерно.. ??

cherrygloss
09-09-2011, 20:18
За база ползвам на Art Deco. Струва към 12 лв, но съм доволна. :)

mey_si
09-09-2011, 20:22
10x

mey_si
09-10-2011, 09:47
????

koshtramba
09-10-2011, 09:57
Питай в някоя хубава аптека за тониращ крем. Обаче си приготви повече парички, ако искаш нещо добро.

Eто примерно това :

http://style.pop.bg/articul1991.html

mey_si
09-10-2011, 10:57
Да,точно нещо такова търсех,благодаря :))

koshtramba
09-10-2011, 11:05
Козметика на Lumene има в аптеки "Ремедиум" ако си от София.

mey_si
09-10-2011, 12:17
Мерсии!
А разлика между Тониращ крем и Основа за грим има ли ..за това ,за което аз искам да ги използвам..
Това като е КРЕМ не попива ли и на не остава никакъв ефект ?
А основата за грим като фон дю тена ли е прикриваща и запушва ли порите ?

koshtramba
09-10-2011, 13:58
Не, определено не са едно и също. Най-малкото тониращия крем е с цвят, а основата за грим - без. Основата за грим също е кремообразна, даже много жени използват крем за лице, вместо специална база. Честно казано не съм ползвала база, затова не знам дали има смисъл от нея, но съм чувала, че има. А относно тониращия крем - не знам дали попива, не би трябвало. Тониращият крем е някакви части фон дьо тен, към части крем. Много жени го използват за същата цел, каквато искаш и ти. Просто не им е нужен фон дьо тен, а само нещо, което да скрива по-големите пори, да изравни тена и т.н. Леко е, ще ти свърши работа, ще ти изравни тена, обаче няма смисъл да слагаш под него основа/база за грим, няма смисъл да товариш кожата.

ПП : А ти основа за грим ли имаш впредвид, или основа/база за сенки за очи, защото едното е за цялото лице и се слага под фон дьо тена, а другото се слага под сенките за очи. Различни са. :)

mey_si
09-10-2011, 14:13
И за двете неща питам :D Нещо да ми задържа сенките на очите...и нещо за лицето както описах.. :)

koshtramba
09-10-2011, 14:21
От база за цялото лице няма да имаш никаква нужда, при положение, че ще слагаш тониращ крем (както казах това са си части фон дьо тен, с части крем) А базата, мисля че ти препоръчаха тази на АртДеко, тя наистина е една от най-добрите на пазара, на много добра цена (12 лв.) Аз я имам и е добра, прави цвета на сенките по-наситен и издържа по цял ден ! :)

black_baby
09-10-2011, 16:08
А къде мога да намеря такава база в Стара Загора?

mey_si
10-09-2011, 17:56
Базата Art Deco от каде мога да я намеря??

Rebirthing
10-09-2011, 19:44
И аз ти препоръчвам базата на Artdeco. В София продуктите им може да намериш във фирмения им магазин на Пиротска. Имат щанд и на Douglas в Serdica center, както и в дрогерии Be fit.
Вместо фон дьо тен ти препоръчвам тониращ крем/флуид.
Разлика между основа и тониращ крем има. Тониращия крем придава цвят на лицето ти и уеднаквява тена, докато базата само подготвя лицето за нанасянето на други продукти и изравнява тена, но НЕ придава цвят. Трябва да отбележа, че базата също може да има цвят, наскоро си взех база с цвят неутрализиращ леко жълтия отенък на кожата ми. Базата е лилава, НО не седи лилава на лицето :D .