PDA

View Full Version : Интересен проблем.



Sapunji
09-09-2011, 22:31
Така, имам 1 проблем и представа си нямам от какво е, и как да го оправя.

Когато натисна ` нищо не се показва. Натисна ли го втори път се показват две такива (( ` )). Същият проблем имам и със Шифт + 6 (( ^ )). Когато го натисна 1 път нищо не се показва, но натисна ли го втори път илизат 2.

Ако някой знае от какво е това ще съм му много благодарен да ми обясни как да го оправя.



Поздрави.

CrazyYy
09-09-2011, 22:53
Не е проблем. Всяка клавиатура която съм ползвала е така :)

ZloboMiR
09-09-2011, 23:52
Мога да кажа, че с PS/2 клавиатура на Убунту 11.04 в *,txt всичко е наред. Следователно:

- Особеност на USB клавиатурата?
- Особеност на Windows?
- Microfoft Works отново е оксиморон?

/Офф Лошо заглавие

DarkAngelOfHope
09-09-2011, 23:57
мисля че като махнеш Ink correction-а и ще си пишеш по нормалния начин :)

ZloboMiR
09-10-2011, 00:25
Аз съм на 90% сигурен, че нямам Ink Correction на моя Windows 7 64 bit Enterprise. Вече е време авторът да си признае всичко - вид ОС, марка, модел и интерфейс на клавиатурата, има ли софтуер от рода на Флекстайп или подобен?

DarkAngelOfHope
09-10-2011, 06:13
^ колега к'во означава на 90% си сигурен че нямаш Ink Correction ?

автора - долу от езиците, десен бутон -> settings -> махаш Ink Correnction и пробваш :)

не си споменал каква е ОС но предполагам че е Win 7 x64, то това не е точно проблем, а по скоро да можеш да пишеш някои символи: примерно натисни а и " и после space примерно (или каквото и да е за да ти го покаже) и ще видиш че а-то ще се промени :)

spas4ovoto
09-10-2011, 08:38
Мога да кажа, че с PS/2 клавиатура на Убунту 11.04 в *,txt всичко е наред. Следователно:

- Особеност на USB клавиатурата?
- Особеност на Windows?
- Microfoft Works отново е оксиморон?

/Офф Лошо заглавие
Winбоз 7 го има като особеност. С времето се свиква, пък и в доста ситуации е удобно. Когато натиснеш (') първия път и не се появи нищо, натисни интервал. Ако вместо интервал натиснеш някоя гласна буква (за съжаление това е само на латиница, макар че бих му намерил приложение на кирилица, ако някой ми каже как), то тази гласна буква излиза с ударение.
Надявам се да съм помогнал! ;)

ZloboMiR
09-10-2011, 23:42
Winбоз 7 го има като особеност. С времето се свиква, пък и в доста ситуации е удобно. Когато натиснеш (') първия път и не се появи нищо, натисни интервал. Ако вместо интервал натиснеш някоя гласна буква (за съжаление това е само на латиница, макар че бих му намерил приложение на кирилица, ако някой ми каже как), то тази гласна буква излиза с ударение.
Надявам се да съм помогнал! ;)

Помогна и още как. :) Вероятно е направено, за да може да се пише удобно на скандинавски и подобни езици например.