PDA

View Full Version : Обучение в чужбина



sladuranata1112
09-10-2011, 10:33
Здравейте!
Искам да попитам как стоят нещата с кандидатстването в чужбина след 12 клас?Трябвали непременно да се знае перфектно езика? Матурите в България ще важат ли за чужбина?
Много ще съм благодарна ако ми разясните малко по-подробно,просто защото незнам от къде да получа тази информация. :) :) :)

scrooper
09-10-2011, 10:38
Трябва да решиш в коя държава искаш да учиш и какво конкретно.
После- според зависи. Матурите имат отношение към дипломата, а тя често е критерий за прием. Може да ти искат също извънкласни дейности и отличия. Също така, в много страни образованието е скъпо, но съществуват различни стипендии и програми..
Просто, ако знаеш какво искаш, и сама ще намериш нужната информация :)

scrooper
09-10-2011, 10:40
виж това: http://zaedno.de/forums/

sladuranata1112
09-10-2011, 10:56
Мерси мното за сайта :grin:

_InSaNe_
09-10-2011, 11:09
така, 1во никой не знае перфектно майчиния си език,пък какво остава за чужд... трябва да го знаеш на ниво,, т.е да можеш да общуваш свободно на дадения език и да бъдеш обучавана на него.. къде искаш да кандидатсваш?
иначе матури ти трябват до момента в който ти се оформя дипломата с тях щото нали и те са включени,а за кандидатсване в чужбина ти искат диплома + препоръки + мотивационно писмо + изпит по езика с който ще кандидатсваш.... чети и по други форуми там пише много неща :)

sladuranata1112
09-10-2011, 11:16
Нямам абсолютно никаква представа в кое училище искам, но сега като четох в сайта по-горе таксите са доста големи , а и моя английски не е никак добре. Смятам че има още надежда до го науча , защото съм за 9 клас, но искам да се информирам от сега.