PDA

View Full Version : Преглед при гинеколог



kremen4eto
09-10-2011, 13:15
Преди месец отивам аз да си взимам направление за гинеколог, понеже не бях ходила на преглед от 5-6 месеца. Пита ме сестрата 'Какви оплаквания имаш?' и аз 'Никакви, профилактичен преглед' и тя 'Е как? Какво да напиша на направлението' и аз пак казвам 'Нямам оплаквания, просто профилактичен'. Тя се изнерви и написа там нещо да има като симптом. За пръв път изпитах вина, че съм здрава.

После отивам при гинеколога. Първо приятелката, която беше с мен 10000 пъти ме попита 'Ама нямаш оплаквания така ли?'. После лекарят 'Така, заповядай, седни, кажи какво има' и аз 'Ами аз нямам никакви оплаквания всичко е наред, но не съм идвала отдавна' и той 'Нямаш оплаквания, а защо искаш да правим преглед?' и аз 'не съм идвала от 5-6 месеца' и той 'Ами добре, щом искаш' ... По време на прегледа 1100 пъти ме попита дали съм сигурна, че всичко е наред (не, нищо ми нямаше, питаше ме без причина).

С 2 думи всички бяха толкова очудени, че отивам на профилактичен преглед. Нали препоръките са такива, а явно не се случва често, поне не в моя град. Как да отида аз 2ри път на профилактичен и да преживея всичкия срам от това, че нямам (???) оплаквания?


Преместена.
kalpazanka

SisiStrange
09-10-2011, 13:19
Не се ядосвай. Аз като споменах на личната ми лекарка, че може би ми е време за цитонамазка, ме изгледа като все едно съм паднала от марс и ми зададе подобни няколко въпроса. Не ги разбирам какво толкова се очудват. Много си е правилно да си проверяваш здравето.

kremen4eto
09-10-2011, 13:22
^ Ако му бях казала пък нещо такова не знам как щеше да реагира.

gandalfepi4
09-10-2011, 13:24
кажи им че те кефи да ти бъркат :D

kremen4eto
09-10-2011, 13:26
^ Е то за 2 минути бъркане не си заслужава да се разхождам. :D

DragonLady
09-10-2011, 21:13
Просто в България никой, за нищо го няма тоя профилактичен преглед. А малкото, които осъзнават колко е важен той, ги смятат за луди. А личните лекари си мислят, тая нормална ли е да ми хаби направленията, при условие, че и няма нищо.

kremen4eto
09-11-2011, 05:39
^ А аз ако не отида 3-4 месеца на преглед, се побърквам дали ми няма нещо, защото повечето проблеми там късно проявяват симптоми.

И на зъболекар винаги си ходя профилактично и пак се чудят защо.

Идиоти :?

SmilezZz
09-11-2011, 11:59
Не им обръщай внимание. Всеки трябва да постъпва по този начин , но за съжаление са наистина рядкост и когато се случват: фразите са такива ,каквито са се случили при теб.