PDA

View Full Version : Детегледачка



crazyfrog
09-10-2011, 17:33
Какво мислите-ще бъде ли странно ако стана детегледа4ка на детето на съседите.Така де-нуждая се от пари-на 15 съм.Наскоро се нанесохме в нов блок и съседите ни имат дете на 2 или 3.И въпросът ми е дали ще бъде уда4но да помоля да му стана детегледа4ка срещу заплащане или идеята не е добра.
Пощадете ме,моля! :)

Uncontrollable
09-10-2011, 18:12
мм.. първо виж дали се нуждаят от такава.

AtinaPalada123
09-10-2011, 18:13
Колкото и да е абсурдно(дете гледа дете) е ДОБРА идея ;)
Една моя приателка от 15 годишна (сега е на 18 ) работи като детегледачка, даже в някакъв форум с майки си беше намерила още няколко деца за гледане и със спестените пари отиде на екскурзия до чужбина за 5 дни (това включва и пари за път, храна, настаняване, гид и харчалък за сувенирчета).

Вече аз примерно мразя деца между 2-3 и 14 годишна възраст и не бих се занимавала, отделно - за какво ти трябват тея пари-за лигавщини или просто паричките в семейството не са стабилни за момента?Ако се намираш в ситуация 2(недостатъчен семеен бюджет) е много хубаво че се замисляш още отсега да започнеш работа и избора ти на такава е умен (само да е почасова, защото предполагам и на даскало ходиш) ;)

crazyfrog
09-10-2011, 18:19
Те си имат детегледа4ка оба4е карат детето при нея. И аз си мислех 4е ще им е по-лесно например като детегледа4ката е в същия блок.
Иначе си търся работа,защото в момента сме в малко затруднено положение,пък и да си разполагам с парите . :)

AtinaPalada123
09-10-2011, 18:21
Ами...май остана само да попиташ съседите - от опит глава не боли.
Само помисли как да си учтива и да изглеждаш достатъчно отговорна за да им гледаш детето и може и да ти се отвори парашута ;)

Anja
09-10-2011, 18:39
Не знам, не го приемай лично, но аз никога не бих наела непълнолетно дете да се грижи за моето собствено.

zlatit0o
09-10-2011, 18:42
Не знам, не го приемай лично, но аз никога не бих наела непълнолетно дете да се грижи за моето собствено.
Да, аз също. Пък и да гледаш дете си е много трудна работа (всъщност зависи на колко е, де)

xoxi
09-10-2011, 19:11
В България е странно - да. Българите нямат пари да си позволят детегледачка, а и да си позволят не биха се доверили на дете.
В чужбина и на 14 да си, могат да те вземат за детегледачка на бебета и деца до 4-5 години.
Все пак попитай съседите си дали имат нужда и могат да си позволят. :)

Daisy11
09-10-2011, 19:43
Точно само в България могат да те вземат, в чужбина спазват законите. 14 годишните има право на 40 часа работа годишно и то само през ваканцийте. Ами като те и детето са наоколо се заиграй с него и прави така, че да изглежда, че обичаш деца. Издебни удобния момент и ги питай.

Cvetii95
09-18-2011, 11:44
Звучи добре защо не . Аз съм на 16 и си търся някаква работа защо не нещо свързано с деца. Попитай съседите си 100 % ще им бъде по удобно ,ако детегледачката им живее в същия блок :)

SmilezZz
09-18-2011, 13:59
Попитай ги.