PDA

View Full Version : Хума за лице ?!



mee3
09-10-2011, 18:11
Здравейте хора.. Направо към въпроса :) Хумата за лице като се използва като маска, какво по-точно отстранява и подобрява.. смисъл пъпките, черните точки, лунички, широки пори ,а-уу какво подобрява. Съжелявам за тъпия въпрос, но моля да ми помогнетее :)

brutaLxxbunny
09-10-2011, 18:40
Отнема излишният себум.Стяга порите.Ако имаш мазна или проблемна кожа,това е чудото :)

mee3
09-11-2011, 07:09
Отнема излишният себум.Стяга порите.Ако имаш мазна или проблемна кожа,това е чудото :)


Само това ли ? :-o

bloodymirror
09-11-2011, 07:21
Четох някъде,че се използвала за пъпки,така ли е?

millmii
09-11-2011, 07:43
На кутийката пише "Приложение: За измиване на кожата и косата. Обогатява ги с минерали по естествен път." Ти какво повече искаш от една .. кал ? :D

Evterpa
09-11-2011, 08:10
На опаковката пише, че :
- има почистващо и избелващо действие
- заглажда бръчиците и опъва кожата, като я прави еластична и мека
- подхранва кожата и я обогатява с минерали
- стимулира растежа на косата
- заздравява косъма

Rebirthing
09-11-2011, 08:16
Зависи от цвета на хумата.


Бяла - омекотява кожата, премахва токсините, почиства и има антибактериални свойства, регенерира клетките, става за всички типове кожа.
Зелена - поглъща токсините, премахва замърсяванията, излишния себум, регулира мастната секреция, подхранва, засилва оздравителните процеси на наранените зони. Подходяща е за мазна и смесена кожа.
Синя - снабдява кожата с кислород, има противовъзпалително действие и подобряват кръвообращението, оказва комплексно почистващо, противовъзпалително и антисептично действие, освежава, успокоява и тонизира кожата. Подходяща е за всички типове кожа.
Жълта - тонизира клетките. Жълтата глина не извлича прекомерно мазнината от кожата, ето защо тя е подходяща за използване предимно върху сухата кожа. Също така и за нормална кожа.
Червена - за обновяване и подобряване на свежеста и блясъка на кожата. Също се използва против напукани капиляри, торбички под очите и като общо грижа за кожата.Червената глина е особено ефективна при регулиране на мастната секреция на кожата, извиличане на токсините – детоксификация на кожата и ексфолиация. Използва се често за мазна кожа. Червената хума е най-подходяща е за зряла, проблемна и акнетична, дехидратирана, уморена и стресирана кожа.
Розова - тонизира и стяга, връща блясъка на кожата. Тя ексфолира кожата като подобрява кръвообръщението. Розовата хума почиства нежно и омекотява. Подходяща е за маска на тяло, за стягане и тонизиране на бюста, бедрата, корема и горната част на ръцете. Розовата хума е подходяща е за суха, нормална, чувствителна и деликатна кожа.
Сива - има овлажняващи и тонизиращи свойства. Подходяща е за обезводнена, суха, деликатна и чувствителна кожа, като при редовна употреба на сива хума омекотява и връща блясъка й.

sunnnnnnnn
09-11-2011, 08:22
аз я използвам против пъпки и черни точки , като добавям 2 счукани на прах аспирина и има ефект :)

mee3
09-11-2011, 09:07
Зависи от цвета на хумата.


Бяла - омекотява кожата, премахва токсините, почиства и има антибактериални свойства, регенерира клетките, става за всички типове кожа.
Зелена - поглъща токсините, премахва замърсяванията, излишния себум, регулира мастната секреция, подхранва, засилва оздравителните процеси на наранените зони. Подходяща е за мазна и смесена кожа.
Синя - снабдява кожата с кислород, има противовъзпалително действие и подобряват кръвообращението, оказва комплексно почистващо, противовъзпалително и антисептично действие, освежава, успокоява и тонизира кожата. Подходяща е за всички типове кожа.
Жълта - тонизира клетките. Жълтата глина не извлича прекомерно мазнината от кожата, ето защо тя е подходяща за използване предимно върху сухата кожа. Също така и за нормална кожа.
Червена - за обновяване и подобряване на свежеста и блясъка на кожата. Също се използва против напукани капиляри, торбички под очите и като общо грижа за кожата.Червената глина е особено ефективна при регулиране на мастната секреция на кожата, извиличане на токсините – детоксификация на кожата и ексфолиация. Използва се често за мазна кожа. Червената хума е най-подходяща е за зряла, проблемна и акнетична, дехидратирана, уморена и стресирана кожа.
Розова - тонизира и стяга, връща блясъка на кожата. Тя ексфолира кожата като подобрява кръвообръщението. Розовата хума почиства нежно и омекотява. Подходяща е за маска на тяло, за стягане и тонизиране на бюста, бедрата, корема и горната част на ръцете. Розовата хума е подходяща е за суха, нормална, чувствителна и деликатна кожа.
Сива - има овлажняващи и тонизиращи свойства. Подходяща е за обезводнена, суха, деликатна и чувствителна кожа, като при редовна употреба на сива хума омекотява и връща блясъка й.

незнам каква е.. това е тя --> http://apteka.framar.bg/30002742/%D1%85%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D 0%B0-100-%D0%B3%D1%80-

Rebirthing
09-11-2011, 09:14
Предполагам е бяла.

FreshJuice
09-11-2011, 10:23
Аз в моя град никъде не мога да си намеря ЗЕЛЕНА хума. Някой знае ли дали изобщо се продава :-o :D

sunnnnnnnn
09-11-2011, 10:24
В аптеките има само бяла и кафява май

FreshJuice
09-11-2011, 10:26
В аптеките има само бяла и кафява май

Като ги попитам продавачките дали имат зелена хума ме гледат сякаш им искам хляб и ми викат- "Че то такова нещо няма- има само бяла хума"

zoreto
09-11-2011, 10:57
Зелената хума според мен е най-добра, случайно я намерих в една аптека 350гр и все още имам от нея ,а е от 1 година,ако не и повече.

slynchoo
09-11-2011, 11:45
Аз си купувам хума на прах,тя се продава в кутийка и ми стига точно за 1 година,а струва към 1 и нещо...
Правя си всяка седмица маската за лице,която е-малко хума +розова вода...ползвам най-вече за премахване на пъпките и съм супер доволна!Едно че ми се изчиства лицето става много меко..абе супер ! :)

LudotoDevoiche
09-11-2011, 12:00
^ Аз си правя същата маска... доволна съм много.

sunflower132
09-11-2011, 15:04
Аз си купувам хума на прах,тя се продава в кутийка и ми стига точно за 1 година,а струва към 1 и нещо...
Правя си всяка седмица маската за лице,която е-малко хума +розова вода...ползвам най-вече за премахване на пъпките и съм супер доволна!Едно че ми се изчиства лицето става много меко..абе супер ! :)

+ Супер маска. И аз съм много доволна от нея. :wink:

strawberry88
09-11-2011, 15:44
Аз си купувам хума на прах,тя се продава в кутийка и ми стига точно за 1 година,а струва към 1 и нещо...
Правя си всяка седмица маската за лице,която е-малко хума +розова вода...ползвам най-вече за премахване на пъпките и съм супер доволна!Едно че ми се изчиства лицето става много меко..абе супер ! :)

+ Супер маска. И аз съм много доволна от нея. :wink: +1 :grin: ,сега даже съм с нея!

_sLaDuRaNa_
07-06-2013, 13:09
+1 :grin: ,сега даже съм с нея!

a каква е тази розова вода?

tanchu
07-09-2013, 15:01
Аз си правя хума и кисело мляко 1:1 и съм доста доволна :)

marilyn
07-10-2013, 08:04
Хума с кисело мляко е супер. Много почиства и не дразни кожата, като повечето почистващи купени неща за лице.

Много искам да пробвам и на косата да си сложа, но ми е суха и ме е страх. И пак си мисля, че тия шампоани са по-вредни от хумата...

strawberry88
07-10-2013, 08:13
Хума с кисело мляко е супер. Много почиства и не дразни кожата, като повечето почистващи купени неща за лице.

Много искам да пробвам и на косата да си сложа, но ми е суха и ме е страх. И пак си мисля, че тия шампоани са по-вредни от хумата...
Не слагай на косата щом ти е суха. :?

marilyn
07-10-2013, 08:15
Не слагай на косата щом ти е суха. :?

ДА, ама тия шампоани ми се струва, че и те много ми увреждат косата. Не знам вече с какво да я къпя. Една колежка ми разказа за козметиката на Христина, не е тествана върху животни, освен това била няква природна и нямала вредни съставки. И все нямам време да мина през магазините им да разгледам.

Та затова като шампоаните не са особено полезни и те ми изсушават не знам хумата дали ще е по-изсушаваща...

strawberry88
07-10-2013, 12:34
ДА, ама тия шампоани ми се струва, че и те много ми увреждат косата. Не знам вече с какво да я къпя. Една колежка ми разказа за козметиката на Христина, не е тествана върху животни, освен това била няква природна и нямала вредни съставки. И все нямам време да мина през магазините им да разгледам.

Та затова като шампоаните не са особено полезни и те ми изсушават не знам хумата дали ще е по-изсушаваща...
Препоръчвам ти да си вземеш био шампоан.Аз съм най-доволна от тези на Faith in nature.Слагай и масла щом е суха.Може да капваш и по няколко капки масло в шампоана. :)

marilyn
07-10-2013, 13:38
Препоръчвам ти да си вземеш био шампоан.Аз съм най-доволна от тези на Faith in nature.Слагай и масла щом е суха.Може да капваш и по няколко капки масло в шампоана. :)

Мерси. Масла си ползвам, маски правя.

Извинявам се за оффтопика, авторке.

aniezina
07-10-2013, 20:33
Хумата е сууупер яко нещо.(ако мога така да се изразя) Аз бях непросветена допреди година. купих си едно пакетче, за лев и нещо, и ме издържа и мен година. Вместо с розова вода я правя с термална (честно казано не видях голям ефект от тая вода и реших да я прекарам с хумата, нари и двете са "дар от земята"). Много ми помага за омазняването, наистина избелва, запалих и майка, на нея помогна за черните точици, не ги кара чудодейно да изчезнат, но помага.