PDA

View Full Version : кучето на съседите



Colouring
09-10-2011, 20:52
Ох,дойде и моя ред да пиша тема.
Много съм ядосана в момента. :-x :-x Значииииии...живея в къща.Съседите ни от 10 години някъде имат една немска овчарка.Къщите ни са много близо една до друга,а моята стая е най-близко до кучето.Проблемът е,че ВСЯКА ВЕЧЕР ТО ЛАЕ С ЧАСОВЕ! :-x Просто... като започне от 1-2 вечерта,та чак докато се съмне НЕ СПИРА,а аз не мога да мигна цяла вечер. :-x Не мога да опиша просто какво става вечерта... посред нощ кучето започва да лае,аз се събуждам,обикалям цялата къща,вънка светвам лампата уж да спре за малко.. 5 минути спокойствие и после пак започва... Пак обикалям,чудя се в коя стая да отида да спя.Настанявам се на дивана,но и там се чува.. В ЦЯЛАТА къща се чува,но в моята стая най-много.Направо стигам до побъркване.. като го чуя през нощта изведнъж и така ми се забива това лаене в главата,че направо имам чувството,че ще стигна до полудяване.Който не го е изпитал това не знае за какво става дума.. НЕ МОГА ДА МИГНА ЕДНА СЕКУНДА!
Нашите са опитвали и опитвали да говорят със съседите,но ето отговорите:
"-Еми то е куче,трябва да лае!" :shock:
"Да си сложи памуче в ушите момичето..." :shock:
ГОСПОДИ,каквото и да си сложа в ушите тоя лай винаги ще се чува.Това не е куче,това е някаква огромна мечка.Аз се чудя те как спят.
Простоооооооооооооооооооо о...в момента не мога да изразя яростта,която ми идва,когато посреднощ го чуя това псе. :-x :-x :-x :-x Животно е,но ми иде да го гръмна в главата,сериозно!
Държат го вързано откакто е взето...
Толкова пъти сме се оплаквали,а те просто минават с обяснението,че няма какво да направят по въпроса и дори да искат,няма къде да го закарат.
И сега като се сетя,че след малко ще си легна и направо ми става лошо..Излизам,святкам,викам ,какво ли не правя... НЕ СПИРА!Колкото и пресилено да звучи,това е като психически тормоз направо... НЕ ИЗДЪРЖАМ ПОВЕЧЕ!!!!!!!!!!!!!! :-x :-x :-x :-x

Сега ще тръгна на училище,сутринта ще ставам към 6 и нещо,аз ако не съм спала цяла вечер как,по дяволите,ще стана и ще тръгна? :shock:
В началото на лятото от време на време така лаеше,после малко се поспря,но тука от известно време душата ни вади на цялото семейство и просто не знам какво да правя. :smt068

Просто искам да си кажа... и ще се радвам на какъвто и да е съвет,защото вече ще се побъркам!

reperw
09-10-2011, 21:08
обади се в полоцията... ще помогнат ако не стане там го гръмнете и толкова...,но мисля ,че полицията ще помогне

SilverPoint
09-10-2011, 21:25
Дай му някакъв кокъл поръсен с отрова за мишки, па да пукне там и да спре да ти разваля съня, защото е много вредно :-)

xoxi
09-10-2011, 21:38
Може да се е разгонило, щом отскоро е започнало да лае така.
Кучетата не лаят без причина. Поне тези, които аз съм гледала.
Огледай около мястото, за което е вързано дали няма нещо, което може да му пречи или да го притеснява.
Друг вариант е да му купиш някаква играчка, която да му даваш преди да си легнеш, за да се занимава с нея. При мен това е вършело работа.

В никакъв случай не си помисляй да го стреляш или да му даваш отрова. Бъди човек!

badsector
09-10-2011, 21:45
Кажи им на тия дебили, че ако не решат проблема, ще им отровите мастията. Да го приспиват, да го друсат ли не знам какво, но това да ми лае куче през нощта на главата, не бих го търпял. След това отиди в полицията и ако и те не направят нищо, наистина го отрови. Да, верно животно е, но и без това не му е приятно да живее вързано и сигурно заради това се депресира. След време просто ще полудее и пак ще трябва да го приспят.

reperw
09-10-2011, 21:54
да му резнат галсните струни...

xoxi
09-10-2011, 22:04
Какво е виновно кучето, че стопаните му явно са некадърници?
Тя ще отрови това, те ще си вземат ново и готово.
Всеки гледа да избяга от проблема, никой не търси начин да го реши...

SmilezZz
09-10-2011, 22:32
Полиция.
Наистина кучето не е виновно , така че ми се струва безсмислено да го тровят ,още по - малко , че и то е живо същество , по дяволите. Знам какво е , но при нас проблема беше решен след разговор със съседите.

09-10-2011, 22:37
аз ако съм ще го гръмна наистина :razz:

Wazaap
09-10-2011, 22:42
По-рано през деня събираш 10-20 камъчета и вечерта като се разлае го целиш . Бързо ще се научи ;)

naksdy
09-10-2011, 22:55
Добре де, животинчето не е виновно с нищо. Няма нужда да го тровите, бесите, стреляте и прочие. Като се разлае излез и огледай накъде гледа като лае и има ли нещо, което го безпокои (котка, човек и прочие). Ако се налага му хвърли малко хляб с някво приспивателно, после взимаш клечка за зъби и притискаш звънеца да звъни нон-стоп на въпросните комшии. Ако е към 3 часа супер, нека се събудят гадовете... Те като те тормозят и ти почни ;)

Colouring
09-10-2011, 23:38
Ето.. два и половина,вместно да спя,аз вися тука! :shock:
Животно,друг път!Това "животно" ми иде наистина да му тегля куршума или да го отровя,но няма!Все пак до такива крайности не съм тръгнала да прибегвам,колкото и да ми се иска.Изключително много обичам животните,ама това е ЗВЯР!

Дали гледа нещо и го дразн,за да лае-не.Май е сляпо,не знам.Но оределено не го притеснява някаква гледка,че да лае цяла вечер.
За играчката и за отиването до него-в никакъв случай не мога.. Първо трябва да им влезна в двора,след това да отида до кучето,а то абсурд да ми позволи,защото още щом пипна вратата,това ще се усети и ще започне да лае като лудо,пък никакъв шанс да отида до него.Освен стопанина си,друг никой не пуща...бясно е направо.

Въпросът е,че съседите и те хич ги няма.В момента жената е в друг град,много често я няма,ходи си при децата,защото мъжът и е пияница и не се разбират много.От две седмици я няма,не мога да говоря с нея.Попринцип е по-разбраната,даже понякога е мила... обаче мъжът и е пълно говедо!Той и с тигани да му звъниш до ушите,в повечето случаи нищо няма да усети,защото е пиян до козирката....


Не знам вече... трябва да направя нещо.. ТРЯБВА ДА ГО МАХНАТ ТОВА ПСЕ,ИНАЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ......... ......

D3NG3rZ0N3
09-10-2011, 23:45
Трябва да има причина да лае... Ако дворът им е обрасъл с треволяци, може да има змии. Преди години имах куче и вечер се разлайваше, а то от канала излизали жаби и по тях лаеше.

ZloboMiR
09-11-2011, 00:07
Има закон, според който в определени часове се пази тишина. По памет от 22:00 - 06:00 и от 14:00 - 16:00.
Хората вече ти казаха да се обадиш в полицията. След като от там го констатират и поне ти дадат протокол, че фактът е на лице, може даже съд. Обади се и на закрила на животните. Убеди ги, че кучето е измъчвано, защото липсата на разходка си е това.

spas4ovoto
09-11-2011, 08:20
Обади се на полицията или в кучкарника. ;)

Supernaturalfan
09-11-2011, 09:36
Вие в ред ли сте?! Да го отрови, да го гръмне?! :shock: Обади се на полицията!

WhereIsMyMind
09-11-2011, 12:36
и аз имах същия проблем това лято,като бях на село :x
тва постоянно лаеше ей така без причина и излязох приближих се до оградата и понеже има едно ябълково дърво откъснах 2 ябълки и почнах да ги хвърлям по него с първата не уцелих ама с втората го ударих по муцуната и се прибра в къщичката си :D от тогава всеки път като тръгна към оградата се прибира и млъква

spas4ovoto
09-11-2011, 16:05
Вие в ред ли сте?! Да го отрови, да го гръмне?! :shock: Обади се на полицията!
Не сме в ред. Склонни сме към насилие, защото играем много компютърни игри. :x

sunflower132
09-11-2011, 16:08
Вие в ред ли сте?! Да го отрови, да го гръмне?! :shock: Обади се на полицията!

+1 .... ужас

DevilWish
09-11-2011, 18:12
Според мен полицията нищо няма да направят.Коршума и това е ;)

millmii
09-11-2011, 19:39
Ако проблема е толкова сериозен наистина пробвай с тапи за уши .. И кучето не е виновно, че е попаднало на такива стопани .. милото :-)

kitty02
09-11-2011, 19:49
Полиция :) Само те ще решат проблема!

ZloboMiR
09-11-2011, 20:12
Според мен полицията нищо няма да направят.Коршума и това е ;)
1. Според мен не е хубаво ВСЕ ПАК да се уронва престижът на институциите. Получава се накрая едно тъпо явление, че те нищо не правят, щото никой не сигнализира. Ако от РПУ не направят, има следващо ниво.
2. Не е хубаво да се убива. Не че съм религиозен, просто това може да го направи само много изперкал индивид. А понеже в момента цялата ни държава е изперкала (вж. КАПС горе за държавните институции), заради твоята идея с кОршума хората после може да се изколят като сицилианци. А ние тук ще тъпеем без да има кой да сподели кучето още ли лае. Но можеш да искаш комисионна от Труд за такива постове.
3. Не те нападам, просто целях постът да е приятен за четене и да отработим поне правописната грешка. :P
Едит: и 4. Ако животното се умъртви, автоматично ти от потърпевша ставаш виновна страна. А и не мога да повярвам колко хора му изчетоха смъртната присъда на това куче. Иначе във фейса имаше толкова хуманност, като отрязаха лапите на онова...

mariana90
09-12-2011, 08:46
ако полицията не направи нищо звънни на някоя институция занимаваща се с животни, според мен кучето лае защото е вързано постоянно и може да не го хранят много често, пробвай ако от време на време му хвърляш по някое парче саламче мисля че ще спре ;)

Colouring
09-12-2011, 09:03
Ох,благодаря за съветите.И аз мислех,че доста ще трябва да се занимавам,но решихме проблема.Снощи пак беше същата работа-много лаеше,даже беше още по-неспокойно..По чудо тоя съсед не беше пиян,а и жена му се прибра същия ден.Към два и нещо пак се почна... ние цялото семейство се събудихме,напред-назад,навън... обаче и съседите също бяха будни.Най-накрая усетиха какво ни е на нас и не можеха да спят цяла вечер...И днеска идва тоя и ни заявява:"Еми... аз кучето го махам... то не може да се търпи!".НАЙ-НАКРАЯЯЯЯЯЯЯ!Те една вечер не издържаха,пък аз тука седмици наред не можех да спя..
Както и да е..Стана!!
Предполагам,че има проблеми кучето,за да лае толкова време,но често казано не ми пука вече,защото само искам да се наспя довечера!

nymphadora
09-12-2011, 09:29
Може би кучето е гладно,понеже стопаните му не се мяркат много много в къщата?

Както и да е,прочетох,че го махат.

WhereIsMyMind
09-12-2011, 10:22
Ох,благодаря за съветите.И аз мислех,че доста ще трябва да се занимавам,но решихме проблема.Снощи пак беше същата работа-много лаеше,даже беше още по-неспокойно..По чудо тоя съсед не беше пиян,а и жена му се прибра същия ден.Към два и нещо пак се почна... ние цялото семейство се събудихме,напред-назад,навън... обаче и съседите също бяха будни.Най-накрая усетиха какво ни е на нас и не можеха да спят цяла вечер...И днеска идва тоя и ни заявява:"Еми... аз кучето го махам... то не може да се търпи!".НАЙ-НАКРАЯЯЯЯЯЯЯ!Те една вечер не издържаха,пък аз тука седмици наред не можех да спя..
Както и да е..Стана!!
Предполагам,че има проблеми кучето,за да лае толкова време,но често казано не ми пука вече,защото само искам да се наспя довечера!

бравооо happy end 8-)

badsector
09-12-2011, 10:44
Както и да е,прочетох,че го махат.
Е значи те ще го утрепят, поне ще й е чиста съвестта.

malkasladka
09-12-2011, 14:11
Дай му някакъв кокъл поръсен с отрова за мишки, па да пукне там и да спре да ти разваля съня, защото е много вредно :-)


Дано някой ден, някой дойде и теб отрови. Затова, че ти не можеш да спиш, една жива душичка трябва да умира? И коя си ти? Айде успокой се малко и ги помоли да го вържат някъде, където няма да го чуваш или да му обръщат повече внимание...какво са го вързали и...това да е играчка по дяволите!

monster123
09-12-2011, 22:16
Кучето не е виновно че лае, все пак това му е работата. Вместо да му 'теглиш кОршума' както се изрази онази овца, можеше просто да отидеш и да го нахраниш, най-вероятно е било гладно и от глад не е могло да заспи. Лошото е че мислите само за себе си, и ти , и съседите ти, които вместо да проверят какъв е проблема, са го изхвърлили и сега то страда заради простотията им. Понякога ме е срам, че съм българин ..

Djuff
09-13-2011, 08:22
как спа? :D

Colouring
09-13-2011, 10:06
Кучето не е виновно че лае, все пак това му е работата. Вместо да му 'теглиш кОршума' както се изрази онази овца, можеше просто да отидеш и да го нахраниш, най-вероятно е било гладно и от глад не е могло да заспи. Лошото е че мислите само за себе си, и ти , и съседите ти, които вместо да проверят какъв е проблема, са го изхвърлили и сега то страда заради простотията им. Понякога ме е срам, че съм българин ..

Абе ти чете ли изобщо?Казах,че не мога да се добера до него и да искам!И не-не е гладно!Нито го плаши нещо,което вижда... Просто лаеше по цели вечери без да спре.Съседите си го хранят нормално,не са чак такива простаци,че да го оставят гладно.Естествено,че исках да му помогне да спре по някакъв начин,но просто не можах..Пък и и ти да си на мое място да видим дали ще гледаш първо съня си.
Какво и да е.. няма нужда.Кучето го махнаха най-накрая.Не са го приспивали,дадоха го на някой познат в някое село.


И да... спах супер. 8-)