PDA

View Full Version : Отказах цигарите!



umri
09-11-2011, 02:07
Любовта ми към цигарите са изчерпа. Нашата връзка беше много дълбока, но реших окончателно да приключа отношенията с моята дълговременна любов. Искам морална подкрепа, защото не ми е леко. Не месетете темата и трийте, тва е любов ...


ПП. Локни ми па темата и че ти серем на устенцата.

NomNomNom
09-11-2011, 02:10
:grin: :grin: :grin: :grin:
Бъди здрав.

Chacho
09-11-2011, 02:10
Мене вече ми се пуши, братле. Но не, легам си. Днеска изпуших кутия някъде, утре на пресно - господ да ми е на помощ.

umri
09-11-2011, 02:15
Аз неска изпуших към 15 свити и после 2 кутии в дискотеката... не мога повече така.

Напих се като говедо тая вечер, макар че изветря вече. Супер категоричния съм, обаче. В такива моменти взимам най-сериозните решения в живота си. И тая лешперка, ако ми локне пак темата, която е най-сериозната, която е пускана в тоя форум... направо не знам.


:grin: :grin: :grin: :grin:
Бъди здрав.
а дано, че ми писна да се будя с разклатен дроб и стягане в гърдите. Вече и червеното боро взех да не усещам и просто това трябва да е краят.

Всичко тва отиде през терасата. + сегашните кутии. http://prikachi.com/images/378/3763378g.jpg

От всичките боклуци само зипото си запазих.

Chacho
09-11-2011, 02:22
И аз тая вечер пих две бири, няколко уискита, станах за две хора и ми свърши въздуха. Нетрезво, ама като се погледне човек от дъното, най-добре се сеща, че трябва да се покатери. Колко ядене ще си взимам за тия пари, не е истина.

umri
09-11-2011, 02:25
И аз тая вечер пих две бири, няколко уискита, станах за две хора и ми свърши въздуха. Нетрезво, ама като се погледне човек от дъното, най-добре се сеща, че трябва да се покатери. Колко ядене ще си взимам за тия пари, не е истина.
Кво ядене, бе, братле.. колкот пара съм дал за тия фашкии да съм се оженил и развел няколко пъти.. кола да съм си купил. Ама мани парите, с всяка изпушена цигара се чувствам, че съм супер тъпото копеле, че да пуша. Не мога вече да го трая това.

NomNomNom
09-11-2011, 02:27
Много пречат, слабите ми дробове от две цигари не издържат да качат стълби до 4тия етаж после . По едно време пушех системно , разгонваше ми се фамилията , най-малкото натоварване ми сдухваше тялото - от затруднено дишане - учестен пулс , прималяване .
Та ! Не ви завиждам с кутиите на ден , мен сигурно такова количество ще ме убие.

Chacho
09-11-2011, 02:30
Най ме дразни, че мириша на мляни катерички в устата, като опъна една кутия.

umri
09-11-2011, 02:30
Много пречат, слабите ми дробове от две цигари не издържат да качат стълби до 4тия етаж после . По едно време пушех системно , разгонваше ми се фамилията , най-малкото натоварване ми сдухваше тялото - от затруднено дишане - учестен пулс , прималяване .
Та ! Не ви завиждам с кутиите на ден , мен сигурно такова количество ще ме убие.
Мен дроба ми е бетон. Пуша по 2 кутии и права после 4 тека, ама не е там работата. Явно ти не си за това. Недей пуши въобще.

В момента така съм се самонавил, че ако започна пак да пуша, това ще е слабост на характера и провал в живота ми. Не мога да го допусна това.

ПП. Кви катерички, бе, братле.. измих си зъбите и пак усещам лайната.

Chacho
09-11-2011, 02:32
Верно е. И, ако мога да изкарам 2 седмици без цигари и се върна под предлог, че няма причина да ги спирам, също ще е от липса на воля и принципи. No excuses.

NomNomNom
09-11-2011, 02:35
Тъкмо де , за това не пуша.
Иначе, да , вкуса и дъха стават гадни. Не обичам и дрехите ми да миришат гадно .
За сметка на това съм фен на наргилето , защото можеш да си го запалиш вкъщи , да седнеш с майка ти /приятеля ти / рандом хора , особено с лигавите тютюни с касис/ягода/т.н. , става малко задимено, но не миришеш толкова зле .
Ама на вас сигурно ви е твърде лигаво .

umri
09-11-2011, 02:37
Наргилето става като вместо вода му сложиш флирт.

Chacho
09-11-2011, 02:39
Предпочитам вкусен коз, ако е достатъчно рядко. Наргилето вече наистина са пари на вятъра и ме цепи глава от него. Въпроса е, че като пушиш 200 пъти, на 201-я не ти се пуши.


Айде, времето ше покаже. Не ми остава друго да кажа.

umri
09-11-2011, 02:41
Chacho, решен ли си верно, бе, да ги спираш?

NomNomNom
09-11-2011, 02:43
Наргилето вече наистина са пари на вятъра
Палех го рядко , тютюна ми се връзваше евтино, щото си го правех слабо . Сега си седи в нас без вазичка .
Иначе, ако му сложиш флирт си тотално гг.
Така де, ай да сте живи и здрави да не пушите.
Че е много кофти , да не говорим , че 150 - 300лв на месец за цигари не са никак малко .

Chacho
09-11-2011, 02:46
Chacho, решен ли си верно, бе, да ги спираш?

Аха, аз затва се учудих на темата ти. Днеска вечерта го заявих на компанията, че да ми бият шамарите, ако нещо се отпусна.

umri
09-11-2011, 02:53
Chacho, решен ли си верно, бе, да ги спираш?

Аха, аз затва се учудих на темата ти. Днеска вечерта го заявих на компанията, че да ми бият шамарите, ако нещо се отпусна.
Просто, всеки път като ти се допуши и вече си хванал фаса, си казвай, че ще е най-голямата слабост, ако я изпушиш, и това ще означава, че характерът ти за нищо не става. Трябва да устоиш.

Модераторите да не местят, трият или заключват темата. Поучителна ще бъде за много хора, които имат намерения да започват да пушат, или за такива, които са решили да ги спират, но не им достига един последен тласък.

Отделно, че е по-смислена от 90% от темите в тоя раздел. Не ми се правете на обороти да ми локвате темата.

Лека от мен.

DuMbErRr
09-11-2011, 03:22
И аз к'во да направя? Банан ли да ти обеля? :-o

Cellmate
09-11-2011, 03:36
Евала! Давай съвети, че при мен са $14 и ми се съдира кожицата...

Sh@d0w
09-11-2011, 05:32
Евала,но това за сега не е успех.Всеки може да си каже че ги спира и да не пуши седмица-две-три.Ако наистина успееш да се удържиш да не пушиш повече от 3 месеца и въпреки че сигурно ще чувстваш нужда и не го правиш,тогава ще е успех.Знам защото приятелката ми пуши и знам че и е трудно да ги откаже напълно,но засега се справя.

Искаш подкрепа?Ето ти един стимул-ако наистина ги откажеш може и да те поканим на сватбата,за която така настоятелно питаш ;д

sischoyy2
09-11-2011, 07:29
Оле моля ви се помогнете ми пуша редовно а скоро ще ми изследват кръвта ии там вероятно ще открият никотин както и по белите дробове дали ще има нещо пуша сериозно от 4 месеца моля ви помогнетеее :( :( :( :(

righteous
09-11-2011, 07:48
Оле моля ви се помогнете ми пуша редовно а скоро ще ми изследват кръвта ии там вероятно ще открият никотин както и по белите дробове дали ще има нещо пуша сериозно от 4 месеца моля ви помогнетеее :( :( :( :(


охх моля те как така ще те изледват къде днеска ли апф оф мале моля те човек помагай ужас какво ще правим ако открият никотин :с

Иначе съм чел коментари на umri и мисля че ще успее да ги спре.


Аз иначе си пуфкам по една две на седмица и така :)

TheShoah
09-11-2011, 07:50
пуша сериозно от 4 месеца
:lol:

Аз пуша от почти 5 години по кутия на ден и не мога да кажа, че "пуша сериозно" , а ти накъде си тръгнала с тия 4 месеца? 8-)

"Стандартни изследвания на кръв и урина не могат да покажат наличие на никотин."
Колкото за белите дробове - при положение, че пушиш от 4 месеца няма как да си личи.

SisiStrange
09-11-2011, 07:55
Едната ми баба ги отказа след цял живот пушене. Щом тя може, всеки човек, който е пушил няколко годинки, може. На нашата възраст е лесно. Аз пушех от 2 години и макар че от време на време още ми се пуши, отказването не ме мъчи чак толкова. От време на време паля по някоя, но не мисля, че 1 цигара месечно (рано или късно би следвало и тя да изчезне) е същото като всеки ден по 5-6.
При мен има 2 стимула:
Стимул 1. Приятеля ми се дразни от цигарите.
Стимул 2. Страшно поскъпнаха и не ми се дават по 5 лева на 2-3 дена.

TheShoah
09-11-2011, 07:58
Леле, какви са тия 5-6 цигари на ден, бе хора? :-o

cookie_master
09-11-2011, 08:01
И аз к'во да направя? Банан ли да ти обеля? :-oЗа какво трябва да се заяждаш?

Иначе браво,че си ги отказал.Много се радвам като чуя,че някой човек се отървал от някой свой гаден навик :)
П.П:Как 15 свити и две кутии,бе?Това са ужасно много цигари :shock:

SisiStrange
09-11-2011, 08:06
Леле, какви са тия 5-6 цигари на ден, бе хора? :-o
Е, имала съм периоди и с по кутия на ден. Но общо взето в по-голямата част от тези 2 години съм била на по 5-6 дневно. За мен си е много.

TheShoah
09-11-2011, 08:09
Леле, какви са тия 5-6 цигари на ден, бе хора? :-o
Е, имала съм периоди и с по кутия на ден. Но общо взето в по-голямата част от тези 2 години съм била на по 5-6 дневно. За мен си е много.
То и 2 на ден са много. Друг е въпросът, че просто аз не мога да си се представя да пуша по 5-6 цигари. Или пуша кутия, даже и отгоре, или не пуша изобщо. Такива средни работи не успявам да ги правя.

SisiStrange
09-11-2011, 08:13
Леле, какви са тия 5-6 цигари на ден, бе хора? :-o
Е, имала съм периоди и с по кутия на ден. Но общо взето в по-голямата част от тези 2 години съм била на по 5-6 дневно. За мен си е много.
То и 2 на ден са много. Друг е въпросът, че просто аз не мога да си се представя да пуша по 5-6 цигари. Или пуша кутия, даже и отгоре, или не пуша изобщо. Такива средни работи не успявам да ги правя.
На мен след една кутия ми става лошо. И имам един много гаден вкус в устата. Най-добрата ми приятелка прави като теб. Не пуши да речем седмица и после изпушва 2 кутии за един следобед.

umri
09-11-2011, 08:20
Евала! Давай съвети, че при мен са $14 и ми се съдира кожицата...
Трябва сам да стигнеш до тоя извод. Да си решителен и безкомпромисен и не да ги намаляш, а просто от раз да ги спреш.

И аз да не дрънкам много, щото времето ще е доказателството за всичко, но и друг път съм ги отказвал, но самото чувство в момента е различно.

Ако за теб проблемът са единствено парите, мини на тютюн и свивай, ако не можеш на ръка, с машинка.



Иначе браво,че си ги отказал.Много се радвам като чуя,че някой човек се отървал от някой свой гаден навик :)
П.П:Как 15 свити и две кутии,бе?Това са ужасно много цигари :shock:
Обикновено не са по толкова, ама кат са натаралянкаш кат животно и знаеш как е..

gummybear
09-11-2011, 08:27
Браво

Chacho
09-11-2011, 12:15
По принцип е по-лесно ако слезеш на малко по-леки първо. Преди карах на 20-на цигари дневно синьо виктори и откачах ако не пуша. В последно време подръпвах някакви сиви ЛД, които са 4,3,5 примерно и имам чувството, че само навика трябва да отпъдя.

kalpazanka
09-11-2011, 12:42
Бра'о. Ако успееш да проявиш твърдост на характера по отношение на комуникацията и спреш да се изказваш като бай Ганьо, цена няма да имаш!

mrazqkindergarten
09-11-2011, 12:47
Честито.Не всеки може да се похвали с това. :)

DuMbErRr
09-11-2011, 14:02
И аз к'во да направя? Банан ли да ти обеля? :-oЗа какво трябва да се заяждаш?


Завист? Аз не пуша ... :-D

badsector
09-11-2011, 14:22
Освен морална подкрепа, като отказал ги наскоро, мога да споделя и опит. Най-трудната част не беше някакво пристрастяване, а самата идея/мисъл, че вече не съм пушач. Но се свиква. Зависимостта се проявяваше най-вече след хранене, просто много ми се пушеше. Вместо това, удрям чаша вода, изяждам някакъв плод, или морков и след 5 минути вече няма и следа от мерак за цигари. Ако се занимаваш със спорт, също помага. И поне в началото спри алкохола, че като пиеш дори и бира, ти се припушва яко. Гледай винаги да имаш наблизо нещо за ядене, примерно ядки. А пък ако се стремиш да живееш здравословно, отказването идва едва ли не от самосебе си. Общо взето т'ва е.

bebchoOoOoOo
09-11-2011, 14:37
umri, Евала! За това, че си го решил сериозно и ти желая успех! Аз съм взела решение да ги спра преди 1 седмица, от тогава не съм изкарала и 1 ден без поне 1 цигара :lol: И след тая цигара се чувствам виновна, ама нямам силна воля, знам, и не мога да устоя... Бахти, хем ги мразя тия цигари, хем откачам без тях :x Но ще продължавам да опитвам.

cookie_master
09-11-2011, 14:46
И аз к'во да направя? Банан ли да ти обеля? :-oЗа какво трябва да се заяждаш?


Завист? Аз не пуша ... :-DЗа каква завист говориш?Човекът споделя,че е спрял цигарите,а ти се правиш на интересен.

umri
09-11-2011, 16:07
Бра'о. Ако успееш да проявиш твърдост на характера по отношение на комуникацията и спреш да се изказваш като бай Ганьо, цена няма да имаш!
Пълно щастие няма.

Важното е да знаеш кога как и какво да кажеш и да можеш да се изказваш по всякакъв начин. След като твойта "не-толкова-интелигентна" колежка се направи на интересна и ми локна темата за да покаже своята безкомпромисна модераторска мощ на форумното простолюдие, как трябваше да реагирам? Факт е, че темата не е за този раздел, макар че в първия пост се опитах да го докарам така. Другите факти обаче, са, че в тоя раздел влизат най-много хора, 90% от темите са по-малоумни в сравнение с тази, тук много повече хора ще я видат и може би вземат на сериозно.

От гледна точка на Любовта, че нали сме и в тоя раздел. Има връзки, в които единия е пушач, другия непушач, и не винаги, но понякога, непушещата страна дори може да охладнее към партньора си заради цигарите, да се вдига напрежението между тях и след време по друг повод да се скарат или скъсат, но една от неизказаните причини да са цигарите.

Не смятам, че тоя раздел във форума е направен само за случайни любовни терзания на 13-годишни, а има за цел цялостно да покаже и да научи посетителите си за всичките неща, които оказват влияние в една връзка. Едно от тях е тютюнопушенето и хич не е за подценяване, защото е възможно то да е причина за разхлабването на отношенията във дадена връзка или дори една от първопричините въобще да не започнеш връзка с даден човек.

Сега на теб ти отговарям така, щото, колкото и да си ме дразнила във времето, си по-голяма, по-изживяла, и знам, че това като ти го напиша, ще ме разбереш. Даже, самият факт, че не си ми локнала темата, на мен ми казва, че си разбрала нещо.

А отношението ми към твоята колежка... на тъпия с тъпото, че да те разбере. Фактът, че под името й има титла модератор нищо не променя. Не ме интересува мен тая работа, че била модераторка. Уважението се печели, а не идва с титли. Ше ми се прай на интересна..

kalpazanka
09-11-2011, 16:17
Най-малкото на дама не се говори така.
ПП. Локни ми па темата и че ти серем на устенцата.
Просто заслужаваш да си събираш зъбите нейде, ама... нека не съм лош пророк. Не е зле да си нахакан/намахан и не знам какво още, но не е зле да знаеш кога да спреш. Ако имаш проблем с някого от екипа, има раздел Критика и похвали и този раздел не е само за цвят, мирис и вкус! Както можеш да пишеш тук, така няма да ти отнеме много време да си кажеш проблема и там.
Падна ми в очите, не че някога си се издигал в тях, де.

Конкретно за връзката на темата с раздела- много по-приятно щеше да бъде, ако вместо по-горе цитираното, най-отдолу в първия ти пост се четеше това:

Модераторите да не местят, трият или заключват темата. Поучителна ще бъде за много хора, които имат намерения да започват да пушат, или за такива, които са решили да ги спират, но не им достига един последен тласък.

umri
09-11-2011, 16:37
Това, че се е родила с определен орган, не я прави дама.

Нали искате еманципация? Еманципацията и равенството не се състоят само в това жените да работят мъжки професии. Пък и каквото повикало, такова се обадило.

Хубавото е, че на изключително малко хора от тоя форум мнението за мен ме интересува донякъде, така че за мен не е проблем.

PullMeCloser
09-11-2011, 21:46
То това момиченце Цуцко/Цицко според мен въобще не става за модератор, ама... Наред локва която тема й падне и раздава правосъдие, нещо я е обхванала мания за власт :lol: Айде, няма да продължавам.

Браво за цигарите иначе. Според мен ако някой има воля, не би трябвало да има проблем със спирането на цигарите. Майката на моя приятелка ги спря изведнъж, след дълги години пушене по над 1 кутия на ден. От тогава дори 1 цигара не е запалила.

umri
09-12-2011, 10:27
То това момиченце Цуцко/Цицко според мен въобще не става за модератор, ама... Наред локва която тема й падне и раздава правосъдие, нещо я е обхванала мания за власт :lol: Айде, няма да продължавам.

Браво за цигарите иначе. Според мен ако някой има воля, не би трябвало да има проблем със спирането на цигарите. Майката на моя приятелка ги спря изведнъж, след дълги години пушене по над 1 кутия на ден. От тогава дори 1 цигара не е запалила.
Не ме издразни толкова, че ми локна темата, а че като й писах лично да я питам най-нормално защо го е направила, не ми отговори. Стига, няма смисъл.

Аз съм 2ри ден никотинова абстиненция. Нервно ми е, ама ше преживея.

fenasf
09-12-2011, 10:49
Благодаря за темата и снимката - накараха ме да осъзная, че има много по-сериозни пушачи от мен и сега се чувствам много по-добре! Една от най-полезните теми в този раздел :)

dalitooo
09-12-2011, 11:15
Браво че си се решил, ама като знаеш ко ти причиняват смотаните цигари....няма как да не искаш да се откажеш \:D/ като ти се допуши следващия път се сети как е да се будиш с "разклатен дроб и стягане в гърдите" и ще ти се отще . Успех :-D

leadyflame
09-12-2011, 11:29
Това е много хубаво, трябва само да одържиш през първите една две седмици оттам натаък е лесно, а и като цяло всичките пари давани за тези боклуци ще можеш да ги вложиш другаде.

funkey
09-12-2011, 11:48
Хахаха вече от както съм станал днес не съм запалил цигара,кафето е до мен и се чудя дали последната кутия ще е до снощи или да отида да си купя сега oще една :D По принцип като не сам пушил 2-3 часа не сам в няква никотинова абстиненция пуша от 3 години.Мога да ги спра,но ме мързи както искате го разбирайте :Д.След няколко месеца ще ви пиша пак и тогава вече ще съм ги спрял :)

kindergarden
09-12-2011, 12:00
Браво! Мога само да те похваля за сериозното решение и да ти пожелая да се справиш с откзването. Не искам да бъда лош пророк, но познавам пушачи, които всеки ден решават уж твърдо, че ги спират. Дано не си от тези хора :) Колкото и да ти е трудно, не се предавай. Успех! :)

PullMeCloser
09-12-2011, 12:25
http://prikachi.com/images/378/3763378g.jpg

Това в най-голямата кутия цигари ли са? Май съм кьорава. 8-)

За това с никотиновия глад, май имаше някакви никотинови лепенки, които уж били безвредни. 8-)

SisiStrange
09-12-2011, 12:27
^^ Не са баш безвредни. От тях можеш да развиеш някой дерматит или след години меланома.
По-добре с повечко мъка, отколкото никотин директно през кожата.

ПП. Да, лол, ебаааахти кутията. :D

Sh@d0w
09-12-2011, 12:39
http://prikachi.com/images/378/3763378g.jpg

Това в най-голямата кутия цигари ли са? Май съм кьорава. 8-)

За това с никотиновия глад, май имаше някакви никотинови лепенки, които уж били безвредни. 8-)

Това в кутията са хартийки за цигари,в пликчето е тютюн,в по-малкото пликче филтри,а това под клавиатурата е машинка за пълнене на цигари.
Не искам да си предтавям белия му дроб,ако е успял да изпуши всичко това.

PullMeCloser
09-12-2011, 13:11
^^ Не са баш безвредни. От тях можеш да развиеш някой дерматит или след години меланома.
По-добре с повечко мъка, отколкото никотин директно през кожата.

ПП. Да, лол, ебаааахти кутията. :D

Абе не съм много запозната, уж ги водеха безвредни, не съм е интересувала, знам само, че позната ги спря благодарение на тия лепенки.

09-12-2011, 15:44
Почвай да пушиш хашиш.