PDA

View Full Version : Главоболие



PaLMaL
09-11-2011, 12:57
Здравейте, от 2 дена вече почти постоянно ме боли главата.Започна се вчера 6 часа сутринта - събудих се със страшно главоболие.За 30мин горе-долу намаля.След това по-късно кръвното ми беше 140 на 90 пак със леко главоболие.Пих хапчета и ми минава за известно време , но след това пак.Горе долу ми се нормализира кръвното сега - 115 на 75 , но пак ме боли леко главата.Утре ще ходя на доктор да ме види.Не съм правил нищо преди да ме заболи.Напоследък седя повече време пред компютъра съм с лаптопа в леглото.Според вас може ли да е от това причината ?
НА 17 СЪМ

ThisIsMe
09-11-2011, 13:31
Възможно е и да е от преумора(умствено натоварване)+високо кръвно налягане.Нека да те види лекар!

PaLMaL
09-11-2011, 14:17
Ами , не съм се морил много.Немога да се наспя напоследък , но ако е от това , какво ли ще е сега като тръгна на училище ? :shock: Преди малко пак си го мерих , беше ми 110 на 70 някъде - мисля , че това е нормално , но ми е замаяно едно такова.

ПП:Днес болката в задната част на главата към вратът надоло.Мисля си за шипове....

cookie_master
09-11-2011, 14:24
Ходи по-добре да те види лекар :)

PaLMaL
09-11-2011, 17:14
Ходи по-добре да те види лекар :)

Утре ще ходя.

В повечето случаи ме боли в дясната и лявата част.Затова си мислех за шипове.Имам един мехлем , и като се намжеш с него , ако ти запари на вратът , значи имаш проблем с шиповете.Ще го пробвам и пак ще пиша.

PaLMaL
09-12-2011, 06:21
Ходи по-добре да те види лекар :)

Утре ще ходя.

В повечето случаи ме боли в дясната и лявата част.Затова си мислех за шипове.Имам един мехлем , и като се намжеш с него , ако ти запари на вратът , значи имаш проблем с шиповете.Ще го пробвам и пак ще пиша.

ПП: Ходих при лекаря и ми даде направление за УНГ (уши , нос ,гърло).Възможно е да е от синузит.Преди са ми вадили сливиците.Сега отивам при специалист и да видим :)

09-12-2011, 08:20
Имаш рак в гомноту

PaLMaL
09-12-2011, 11:25
Много си забавен.

Сега се връщам от "каспела" Пловдив.Казаха ми , че имам девиация на носната преграда- преди като си счупих носа , в спешното не са го нагласили много и така е зарастнало.Това е и причината за главоболието , за кръвта от носа (писал съм го в друга тема) , затруднено дишане и т.н. . Само ,че операцията ще се състои догодина живот и здраве , защото казаха , че трябва да имам 18 години и половина.Трябва просто да ми наместят това между двете ноздри в носа , че е зарастнало накриво и сега прави проблеми.Това е за сега по темата. :)

SonataArctica
09-12-2011, 12:27
Вече няма добри лекари в тази страна...

PaLMaL
09-12-2011, 13:03
Вече няма добри лекари в тази страна...

Защо ?

waller123
09-12-2011, 13:18
И мен ме боли главата от доста време... Появяват ли ти се няк'ви черни точки пред очите ???

PaLMaL
09-12-2011, 13:27
Не.Това твоето мисля , че е от ниско кръвно.Поне така съм чувал де :)

waller123
09-12-2011, 13:46
"ПП:Днес болката в задната част на главата към вратът надоло.Мисля си за шипове...."

Болката е все нещо ти пари леко нали??? И мен точно там ме боли в момента??? Няква топлина имам зад главата... Се1 2 чертички ми топлят задната част на глвата и врата :razz:

А и имах ниско кръвно 1-2 дена

???

PaLMaL
09-12-2011, 14:10
"ПП:Днес болката в задната част на главата към вратът надоло.Мисля си за шипове...."

Болката е все нещо ти пари леко нали??? И мен точно там ме боли в момента??? Няква топлина имам зад главата... Се1 2 чертички ми топлят задната част на глвата и врата :razz:

А и имах ниско кръвно 1-2 дена

???

Значи проблема ти е подобен като моя.Иначе можеш да си провериш дали имаш проблем с шиповете като се намажеш със "леден гел за разтривки".Продават го в аптеките.Мажиш се и ако ти запари доста , значи имаш проблемно място там :) . Но според мен трябва да идеш на друг доктор да ти каже точната диагноза.

SonataArctica
09-12-2011, 16:55
Вече няма добри лекари в тази страна...

Защо ?
Не са си свършили работата в спешното и са ти докарали доста главоболия. /буквално и преносно/ Пък и ти не си единственият случай - масово е.

PaLMaL
09-12-2011, 19:13
Ааа.. помислих , че нешо говориш за тоя дето ме е прегледал сега.Да , и аз мисля , че не са си свършили работата , но нали знаеш , че срещу държата неможе да се бориш.. ;) . Тогава просто бързахме и отидохме в най-близката работеща (преди 7-8години някъде) и попаднахме на такъв доктор...Ама аз си и мислех , че е нещо с носа проблема , защото усещам една такава притискаща болка отвътре някъде.А това за главата , сега трябва ли да пия някакви хапчета за главата , че ме боли леко или да я оставя така ? Забравих да питам доктора.

SonataArctica
09-12-2011, 19:43
Може да изпиеш 1 аналгин, но ако имаш телефона на лекаря си по - добре го попитай.

PaLMaL
09-12-2011, 19:55
Ами той каза , че това ще е временно , няма да боли постоянно.Просто има такива периоди.Ако до утре не ми е минало ще изпия един аналгин.

kalpazanka
09-13-2011, 12:19
Аз също съм с изкривяване на носната преграда и не съм се оперирала, а 18 съм ги направила отдавна.
УНГ аргументира ли се защо ти предлага операция?

PaLMaL
09-13-2011, 19:14
Операцията е нужна , защото ако не се коригира , ще стане голям проблем...Както казах , преди като ми го изправяха не са го "нагодили" както трябва и сега ето го резултата.Единия ми синус не функциунира нормално и така се натоварва другия.Това е и причината за главоболието , виенето на свят м ниското/високото кръвно и т.н. Но може да се направи и доста след като си навършила 18.Просто са я сложили тая граница , защото тогава организма спира да се развива и за да не стане някой фал после..

kalpazanka
09-13-2011, 19:27
Хубу, ти си преценяваш. Аз съм на тръни, щом стане въпрос за пълна анестезия.

PaLMaL
09-13-2011, 19:42
хмм... само , че се чудя още дали да е с пълна или местна упойка.Вярно , че има повече от година , но трябва да реша.Вие кой вид ще ми препоръчате за такава операция.Не е много сложна.

evilsoul92
09-13-2011, 20:11
хмм... само , че се чудя още дали да е с пълна или местна упойка.Вярно , че има повече от година , но трябва да реша.Вие кой вид ще ми препоръчате за такава операция.Не е много сложна.

Аз не бих понесла да съм в съзнание и да гледам как някой ми рови по дупките на лицето по една или друга причина... :lol: Определено бих предпочела пълната упойка (макар и малко по-рискова, имайки предвид "специалистите" анестезиолози у нас).

И искам да попитам информативно само: Ако си намажеш оная работа с тоя "леден масажен крем" (или к'вото там беше) и ти запари, и там ли имаш шипове? :razz:
Не е много правилно да предлагаш подобни експерименти, защото понякога тия мазила могат и да навредят сериозно! :(

PaLMaL
09-13-2011, 20:24
хмм... само , че се чудя още дали да е с пълна или местна упойка.Вярно , че има повече от година , но трябва да реша.Вие кой вид ще ми препоръчате за такава операция.Не е много сложна.

Аз не бих понесла да съм в съзнание и да гледам как някой ми рови по дупките на лицето по една или друга причина... :lol: Определено бих предпочела пълната упойка (макар и малко по-рискова, имайки предвид "специалистите" анестезиолози у нас).

И искам да попитам информативно само: Ако си намажеш оная работа с тоя "леден масажен крем" (или к'вото там беше) и ти запари, и там ли имаш шипове? :razz:
Не е много правилно да предлагаш подобни експерименти, защото понякога тия мазила могат и да навредят сериозно! :(

Еми то това му е ефекта на тоя гел :D Като питаш в аптеката нещо за шипове и ще ти предпишат нещо такова.. :)

PaLMaL
09-30-2011, 17:00
А искам и да питам дали има връзка горе-посоченото от мен и странните безцветни миниат
рни формички , които ми се появяват напоследък пред очите и .Виждат се само на по ярка светлина.Забелязах ги преди около 3-4 дни.Не ги виждам постоянно.Когато бях при специалиста , ми каза , че заради тази изкривена носна преграда можело съм да имам разни проблемчета.Доколото знам , тия фигурни , се получават от кръвното.Но то ми е нормално.Интересното е , че в повечето случаи се появяват в дясното око.Ето сега пак като гледам монитора имам 1 едно такова.Все едно имам някаква много малка прашинка в окото.Също знам и че неможе да са от стрес и умора (съвпадам към тая група , че напоследък - училище , ранно ставане и така...) Спя по 5-6 часа.Главата не ме боли, но понякога ми е леко замаяно. Според вас от какво може да е ?
Пак ще ходя до личния , но искам да чуя и вашето мнение

ПП: От както го имам , забелязвам , че трябва да си поемам по-дълбоко въздух за да дишам нормално ( сега и носа ми е леко запушен и ставаа...)

Дано сте ме разбрали.