PDA

View Full Version : Акустична Китара



MetalForever
09-11-2011, 17:25
Взех си акустична китара, но немога да свиря.Искам да попитам тъй като
нямам много свободно време за уроци а и незнам дали в градчето ми (Ловеч) има добри учители.Та ако някой може да ме насочи към Online уроци за начинаещи ще му бъда благодарен.

sunman
09-11-2011, 18:02
Във youtube има мнооогоо! Провери там! :)

MetalForever
09-11-2011, 18:05
Извесно ми е.Има "многооо", но ми трябва някой добър ...

DesireToFire
09-11-2011, 18:06
Съветвам те да отидеш поне 2-3 пъти на урок или някой твой приятел да ти обясни. Научиш ли основните правила и нотите, вече си продължавай сам.

OtakuAtHeart
09-11-2011, 18:14
Може да пробваш да си вземеш някое ръководство за свирене на китара. Аз си взех едно и е добро, въпреки че не го ползвам много, понеже ходя на уроци. Таа, моето е на Фил Капоне. :grin:

sunman
09-11-2011, 20:08
Съветвам те да отидеш поне 2-3 пъти на урок или някой твой приятел да ти обясни. Научиш ли основните правила и нотите, вече си продължавай сам.
Ако искаш да накараш един китарист да спре да свири,сложи му да чете ноти :D :D

sunman
09-11-2011, 20:10
Извесно ми е.Има "многооо", но ми трябва някой добър ...
Ето ти един сайт http://www.guitarjamz.com/members/

xxxbrokenhearthxxx
09-12-2011, 00:24
Да бе..ноти. Ако ще е просто хоби няма смисъл от ноти. Има таблатури. Пък ако искаш нещо повече от хоби тръгвай на уроци по солфеж.

И най-важното.. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ! Музиката е прекрасно нещо! Отначало ще ти е трудно, да.. Но после един ден с насмешка ще си спомняш дните в които едвам хващаше акордите.

DesireToFire
09-12-2011, 08:35
Да бе..ноти. Ако ще е просто хоби няма смисъл от ноти. Има таблатури. Пък ако искаш нещо повече от хоби тръгвай на уроци по солфеж.

И най-важното.. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ! Музиката е прекрасно нещо! Отначало ще ти е трудно, да.. Но после един ден с насмешка ще си спомняш дните в които едвам хващаше акордите.

Пълни глупости.. Аз си ходя на уроци просто ей така точно за хоби, но нотите ги уча. Просто ти трябва елементарна музикална култура за да научиш коя нота на кое прагче е. И примерно за "Мила моя мамо" табулатура няма да намериш, но ще има ноти :Д
До автора: Ако искаш мога да ти снимам първите страници на нотната ми тетрадка от уроците.



Съветвам те да отидеш поне 2-3 пъти на урок или някой твой приятел да ти обясни. Научиш ли основните правила и нотите, вече си продължавай сам.
Ако искаш да накараш един китарист да спре да свири,сложи му да чете ноти :D :D
Sad but true :D

qwerty234
09-12-2011, 14:26
Как аз се научих да свиря на китара:

Google>(insert awesome song here) tab
You Tube>(insert awsome song here) guitar lesson

Не съм гледал някви специални уроци за начинаещи.

martin97
09-12-2011, 17:12
еми потърси някоя школа от интернет и се учи от нея веднъж седмично.

П.П свиря на китара от 2 години и точно така правя...при даскала по китара 8)

MetalForever
09-12-2011, 17:27
Да бе..ноти. Ако ще е просто хоби няма смисъл от ноти. Има таблатури. Пък ако искаш нещо повече от хоби тръгвай на уроци по солфеж.

И най-важното.. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ! Музиката е прекрасно нещо! Отначало ще ти е трудно, да.. Но после един ден с насмешка ще си спомняш дните в които едвам хващаше акордите.

Пълни глупости.. Аз си ходя на уроци просто ей така точно за хоби, но нотите ги уча. Просто ти трябва елементарна музикална култура за да научиш коя нота на кое прагче е. И примерно за "Мила моя мамо" табулатура няма да намериш, но ще има ноти :Д
До автора: Ако искаш мога да ти снимам първите страници на нотната ми тетрадка от уроците.



Съветвам те да отидеш поне 2-3 пъти на урок или някой твой приятел да ти обясни. Научиш ли основните правила и нотите, вече си продължавай сам.
Ако искаш да накараш един китарист да спре да свири,сложи му да чете ноти :D :D
Sad but true :D





Ще ти бъда много благодарен! :)

SlimMaker
09-13-2011, 21:01
http://babythomas.name/#
Цъкаш "Китарни школи" ссед тва "Юли Марков:С китара на купон. "
Възможно най-доброто е това.

Vondrel
09-14-2011, 14:53
Пиши Marty Schwartz в youtube.com . Той показва как се свири дадена песен като ти обяснява еди кой си акорд как се хваща.Аз така се учих в началото.Добър е , но гадното е , че няма да имаш никаква музикална грамотност.А и друг начин е - теглиш Guitar Pro(аз съм с 5 , защото 6 ми прави проблем) от замунда и вече ако се интересуваш от дадена песен, пишеш името на песента завършвайки с guitar pro tabs.В самата програма са както и нотите така и прагчетата.Може да пускаш песента , за да схванеш ритъма, да забавяш и т.н

KITARA
09-15-2011, 20:48
[url]
нямам много свободно време за уроци а и незнам дали в градчето ми (Ловеч) има добри учители.Та ако някой може да ме насочи към Online уроци .
Като няма много време, сме по-ефективни . Как ?
1.Упражняваме се ВСЕКИ ден /макар и по 15 мин./. :lol:
2.Имаме ясен ПЛАН за упражненията си . :-o
3.Съзнателно се насочваме към ТРУДНИТЕ /и по условие не особено приятни :razz: / задачи - удоволствието идва с преодоляването на трудностите - по-големи трудности - по-голямо удоволствие и обратно .:?

РS. Тъй като под 20год. усещането е , че ще живеем вечно - не спазваме нищо такова .:grin: :grin: :grin:

:-P :-P :-P

eilhar
09-19-2011, 18:52
То не е голяма философия, дърпаш струни, натискаш прагчетата и така. Търси си табове в интернет :)

sunman
09-19-2011, 19:02
То не е голяма философия, дърпаш струни, натискаш прагчетата и така. Търси си табове в интернет :)
То ако беше така аз вече да съм като Хендрикс!

eilhar
09-19-2011, 19:24
То не е голяма философия, дърпаш струни, натискаш прагчетата и така. Търси си табове в интернет :)
То ако беше така аз вече да съм като Хендрикс!

Не, имам предвид че за начинаещите не е голяма философия да се научат на прости мелодиики и рифове, аз не бях хващала китара, а за 5 минути научих Smoke on the water :D

Vladel
09-20-2011, 13:24
Извинявай,но защо са ти видео уроци???Единственото,което трябва да направиш е да се научиш да четеш таблатури и евентуално ноти.Оттам нататък пишеш името на песента,примерно''tnt"и после добавяш думата "tab",googleваш и си готов.Същото важи и за youtube-пишеш"tnt guitar lesson" и готово. 8)

DesireToFire
09-20-2011, 14:15
То не е голяма философия, дърпаш струни, натискаш прагчетата и така. Търси си табове в интернет :)
То ако беше така аз вече да съм като Хендрикс!

Не, имам предвид че за начинаещите не е голяма философия да се научат на прости мелодиики и рифове, аз не бях хващала китара, а за 5 минути научих Smoke on the water :D
Е да, то е супер простото, и аз веднаганего научих. Въпосът е че сигурно си направила минимум 5 грешки за правилно натискане на струните, стойка, разположение на пръстите. А това е важно. Ако не свириш правилно и гръбначно изкривяване можеш да получиш, болки в раменете и прочие.

eilhar
09-20-2011, 18:46
То не е голяма философия, дърпаш струни, натискаш прагчетата и така. Търси си табове в интернет :)
То ако беше така аз вече да съм като Хендрикс!

Не, имам предвид че за начинаещите не е голяма философия да се научат на прости мелодиики и рифове, аз не бях хващала китара, а за 5 минути научих Smoke on the water :D
Е да, то е супер простото, и аз веднаганего научих. Въпосът е че сигурно си направила минимум 5 грешки за правилно натискане на струните, стойка, разположение на пръстите. А това е важно. Ако не свириш правилно и гръбначно изкривяване можеш да получиш, болки в раменете и прочие.

Неем, едни приятели ми показаха всъщност :D

DesireToFire
09-20-2011, 18:52
То не е голяма философия, дърпаш струни, натискаш прагчетата и така. Търси си табове в интернет :)
То ако беше така аз вече да съм като Хендрикс!

Не, имам предвид че за начинаещите не е голяма философия да се научат на прости мелодиики и рифове, аз не бях хващала китара, а за 5 минути научих Smoke on the water :D
Е да, то е супер простото, и аз веднаганего научих. Въпосът е че сигурно си направила минимум 5 грешки за правилно натискане на струните, стойка, разположение на пръстите. А това е важно. Ако не свириш правилно и гръбначно изкривяване можеш да получиш, болки в раменете и прочие.

Неем, едни приятели ми показаха всъщност :D
Е тогава за какво говорим. Въпросът е че си е друго някой да ти покаже как точно става.. Било то учител или по-запознат приятел.

sunman
09-20-2011, 19:33
То не е голяма философия, дърпаш струни, натискаш прагчетата и така. Търси си табове в интернет :)
То ако беше така аз вече да съм като Хендрикс!

Не, имам предвид че за начинаещите не е голяма философия да се научат на прости мелодиики и рифове, аз не бях хващала китара, а за 5 минути научих Smoke on the water :D
Е да, то е супер простото, и аз веднаганего научих. Въпосът е че сигурно си направила минимум 5 грешки за правилно натискане на струните, стойка, разположение на пръстите. А това е важно. Ако не свириш правилно и гръбначно изкривяване можеш да получиш, болки в раменете и прочие.

Неем, едни приятели ми показаха всъщност :D
Е тогава за какво говорим. Въпросът е че си е друго някой да ти покаже как точно става.. Било то учител или по-запознат приятел.
E то smoke on the water можеш да го свириш по 10 различни начина!