PDA

View Full Version : Нужда от съвет



DragonLady
09-11-2011, 19:51
Привет, ето, че пак ми се налага да пусна тема, но ми трябва безпристрастно мнение - вашето мнение.
Преди около месец ( може би малко, по малко не знам точно, а и не ми се смята ) настъпи края на връзка продължила близо две години. Първите 2 седмици, ме болеше адски много и ревях като за световно ... На 3тата започнах да ходя по кафета с приятелки, за да се разведря и да се опитам да продължа напред. Преди няколко дни от едно кафе се запознах с едно много добро и хубаво момче 5 години по голямо от мене ( аз съм на 19, той 24 ). Дадох му номера си, и на следващият ден излязохме на среща. Между нас има много голямо привличане и си личеше още от първата среща през която и му позволих да ме целуне. Така да се каже беше си любов от пръв поглед. Той постоянно ми казва, че ме обича, държи се прекрасно с мен ( даже днес ми подари и един много красив букет рози ), джентълмен е, абе перфектният мъж. До тука всичко е тип топ. Проблема идва в това, че на два - три пъти се чух по телефона с бившият ми и той ми разправя колко добре му било с новата му, колко готино си прекарвали, колко много я харесват техните ( знае, че като не ми пука вече за него, уважението и респекта към техните все още ги има - много са правили за мен хората ), че бил я изч**ал вече ( а са заедно от 2 седмици ... ), била отишла с него и техните на селото му, абе кво ли не ми приказва, само и само да ме дразни и да ми става кофти, че не съм с него вече. Не мога да разбера защо ми става гадно, и защо се дразня от това, което бившият ми казва, при условие, че вече не го обичам, че си имам нов приятел, с който се обичаме.
Извинявам се за дългият пост и мерси на тези, които ще си направят труда да го прочетат.

SisiStrange
09-11-2011, 19:59
Става дума за дълга връзка, а е минал само месец. Нормално е още да имаш някакви остатъчни чувства. Лека полека, ако с новото момче всичко си върви по мед и масло, ще го забравиш напълно.
Впрочем, аз мисля, че той те провокира нарочно с всички тези обяснения коооолко му е гот. Опитва се да изкопчи реакция от теб.
Според мен далеч не му е чак толкова хубаво и преувеличава доста. Явно му липсваш и е очаквал, че ще седиш да страдаш за него половин година. Като е видял, че не си толкова залухана, а точно обратното - се е озлобил и сега се чуди с какво да те издразни.
Гледай да не се чуваш много много с него, поне в началото.
Ако искаш да останете приятели, пробвай да възобновиш контакт след време, когато сте се установили вече и ви е попреминало.
Сега само ти пречи да се наслаждаваш на новото момче и да си задълбочиш връзката с него.

thegreenzombie
09-11-2011, 19:59
бившият ти е кретен!! няма начин да не ти става гадно, при положение, че сте били заедно цели 2 години. за да ти говори така, значи все още му пука какво мислиш за него...

crowberry
09-11-2011, 20:00
Нормално е.. 2 години сте били заедно. Не може, ей така от раз да не ти пука. С времето ще отмине.

nymphetamine666
09-11-2011, 20:01
според мен има два варианта. първият е, че ти все още го обичаш. заблуждаваш се колко е добър другия и той наистина е перфектен или по-точно се държи перфектно, защото перфектни хора няма, но подсъзнателно сърцето ти е още при другия. отказваш да го признаеш пред себе си и да го признаеш, защото той се държи зле с теб и нарочно ти говори тези неща, за да те наскърбява умишлено. вторият вариант е да си го намразила пак подсъзнателно. ядосва те фактът, че е щастлив с друга и не му пука за връзката, която сте имали, за миговете ви заедно, за болката, която ти е причинил. иска ти се и него поне малко да го е боляло, да е страдал дори мъничко. моят съвет е да му покажеш безразличие! не му вдигай, ако ти звъни, не му отговаряй, ако ти пише в скайп, фейсбук и т.н. дръж се така сякаш той не съществува и бъди щастлива с новия си приятел.

DragonLady
09-11-2011, 20:33
според мен има два варианта. първият е, че ти все още го обичаш. заблуждаваш се колко е добър другия и той наистина е перфектен или по-точно се държи перфектно, защото перфектни хора няма, но подсъзнателно сърцето ти е още при другия. отказваш да го признаеш пред себе си и да го признаеш, защото той се държи зле с теб и нарочно ти говори тези неща, за да те наскърбява умишлено. вторият вариант е да си го намразила пак подсъзнателно. ядосва те фактът, че е щастлив с друга и не му пука за връзката, която сте имали, за миговете ви заедно, за болката, която ти е причинил. иска ти се и него поне малко да го е боляло, да е страдал дори мъничко. моят съвет е да му покажеш безразличие! не му вдигай, ако ти звъни, не му отговаряй, ако ти пише в скайп, фейсбук и т.н. дръж се така сякаш той не съществува и бъди щастлива с новия си приятел.

По-скоро е второто ...

kalpazanka
09-11-2011, 20:39
Самонавиваш се.

LeprikonA
09-11-2011, 20:40
а пък според мен спри контакта с бившия. това с двете години ми е до болка познато, но на мен лично ми е по-добре без контактуване.

DragonLady
09-11-2011, 20:47
Самонавиваш се.

В смисъл?

SmilezZz
09-11-2011, 20:55
Нормално е да ти е гадно. Били сте заедно две години - изживяли сте какво ли не. След всичко изживяно си остава и тръпката. Няма как тя да изчезне от раз. Според мен би било добре да спреш поне за кратко контактите с бившия си и да се наслаждаваш на моментите с новия. Само за кратък момент - докато и на двама ви мине и поутихнат нещата.

kalpazanka
09-11-2011, 21:01
Самонавиваш се.

В смисъл?
Подписът ти е банален. Надяваш се да си единствена и неповторима, втълпяваш си, че новият е идеален и си мислиш, че бившият ти е потънал в сълзи и сополи по теб, а ти си доказала на себе си, че животът продължава и с господин Съвършенство си хванала бога за шлифера. Дразниш се и от факта, че си заменена толкова бързо и парадираш, че си влюбена до уши.

DragonLady
09-11-2011, 21:06
Не парадирам, а така се чувствам :)
Просто не мога да си обясня, защо аджеба, се дразня, на мизериите, които ми прави бившият.

AnotherDay
09-11-2011, 21:21
утре пусни тема, как да зарежа гаджето, щото обичам бившия. да видиш как от 2 стола се падало на земята.

DragonLady
09-11-2011, 21:29
утре пусни тема, как да зарежа гаджето, щото обичам бившия. да видиш как от 2 стола се падало на земята.

И защо ми е да зарязвам човек, който обичам и се държи с мен като със принцеса?

пс дори спря цигарите заради мен ... понеже аз не пуша.

Chacho
09-11-2011, 21:31
Май вярно ще излезе самонавиване. При единия - логиката, при другия - чувствата.

dream1707
09-11-2011, 21:36
В абсолютно същата ситуация съм... И моят нов приятел се държи уникално с мен, виждаме се всеки ден, супер много съм се привързала..влюбена съм... Но не мога да кажа, че съм го обикнала, защото с бившия бяхме дълго време заедно, а скъсахме преди 2 месеца някъде ... Не вярвам и при теб ситуацията да е кой знае колко по-различна. Била си 2 години с един и си го обичала, не можеш да го забравиш за 1 месец, повярвай ... той теб също. За това и ти звъни, защото вижда, че ти се опитваш да продължиш напред с друго момче и се опитва да те подразни... а вероятно той се дразни повече от това, че ти си си намерила нов приятел.

AnotherDay
09-11-2011, 21:39
излиза мислене тип - недоразвита пача. ем единия, ем другия, шибай ги и двамата и говото. ти правиш ли разлика между минало, настояще и бъдеще?

brutaLxxbunny
09-11-2011, 21:42
Самонавиваш се.
По-правилно не може да се каже.А и винаги има това "състезаване" между бившите кой ще успее по-бързо да си хване "новия" :)

Zaharinka
09-11-2011, 21:43
Моя бивш ми звънни само дори,когато са ме видели да говоря с друг,но това е друг въпрос.Според мен иска да се дразниш просто.Ако не му пукаше защо да ти звънни и да ти обяснява колко му е прекрасно,перфектно и т.н.Продължи напред и това е.Когато няма смисъл да поправяш грешки от миналото си. :)

DragonLady
09-11-2011, 21:44
излиза мислене тип - недоразвита пача. ем единия, ем другия, шибай ги и двамата и говото. ти правиш ли разлика между минало, настояще и бъдеще?

Я по леко с обидите ... кой ти дава право на тебе да обиждаш? Не може да пише като хората, а тръгнал да обижда ...

AnotherDay
09-11-2011, 21:48
кога ти дойде време за матурата по БЕЛ на тебе да казваш кой как пише?
право си давам аз самия - ти като си проста не ми дръж сметка как пиша, щото един ден не бившия и настоящия ми и бъдещия ще те псуват заедно щото си една голяма шматка дето прецаква живота на хората с миналото си.

DragonLady
09-11-2011, 21:50
кога ти дойде време за матурата по БЕЛ на тебе да казваш кой как пише?
право си давам аз самия - ти като си проста не ми дръж сметка как пиша, щото един ден не бившия и настоящия ми и бъдещия ще те псуват заедно щото си една голяма шматка дето прецаква живота на хората с миналото си.

Матурата по БЕЛ си я взех с 5,57 ...
И като гледам простата в случая не съм аз ;) Като не познаваш даден човек, нямаш право да говориш какъв е, и какъв не е ;)

Мерси за отговорите и съветите :) Ще продължа с новото момче и се надявам с времето да забравя напълно бившият :)
Е, бих се радвала и на още някой отговор :)

AnotherDay
09-11-2011, 21:52
говориш с мистър 5 олимпиади по бел и 5.98 :-)

DragonLady
09-11-2011, 21:55
говориш с мистър 5 олимпиади по бел и 5.98 :-)

Ооо да бе, то и с 10 олимпиади и 6,99 оценка можеш да се изкараш ...
Поне като ще лъжете, лъжете като хората. Преувеличаването е едно нещата, които най-лесно ви издава ;)
Както и да е, ако обичаш спри да спамиш темата ми!

AnotherDay
09-11-2011, 22:00
аз лъжа като за двама, те за това 2 стотни ги няма.

anonymous708973
09-12-2011, 06:05
При тая лесна матура тая година 5.98 си е направо задължително.

Иначе ти става гадно, защото бившият ти иска да ти стане гадно.

Biskfitka
09-12-2011, 16:21
Обикновено,когато бивш ( и то от толкова скоро) говори на бивша такива неща иска да я дразни и не е безразличен,но зависи за какво сте скъсали и т.н. ( аз от личн опит ;д но мисля, че е така ;д) Стой си с гаджето ,след време ще спре да ти пука за бившия и по-добре не му обръщай толкова внимание,разговори по тел и т.н.

Bladedancerr
09-12-2011, 17:02
Според мен, бившия ти дори не прекарва хубаво и се опитва да развали и твоето настроение.Добре е,че новия ти приятел е готин и лично мой съвет-ако нещата вървят по вода кажи му за бившия си и за проблема ти.
Така ще спечелиш две неща:
1.Доверието на новия си приятел
2.Още един съвет който може да се окаже доста полезен.

ADMIRALKA14
09-12-2011, 17:07
Самонавиваш се.

В смисъл?
Подписът ти е банален. Надяваш се да си единствена и неповторима, втълпяваш си, че новият е идеален и си мислиш, че бившият ти е потънал в сълзи и сополи по теб, а ти си доказала на себе си, че животът продължава и с господин Съвършенство си хванала бога за шлифера. Дразниш се и от факта, че си заменена толкова бързо и парадираш, че си влюбена до уши.
На това му викам аз безпристрастно и директно. \:D/

ZloboMiR
09-12-2011, 19:31
Интересно ми е как и защо приключи връзката ви.

badsector
09-12-2011, 21:29
Защото това не е вярно :

...че си имам нов приятел, с който се обичаме... Иска ти се да е така, но не е. Ще си поиграете известно време и ще се разделите. Виж със следващия вече нещата ще са много сериозни.

DragonLady
09-12-2011, 21:32
Интересно ми е как и защо приключи връзката ви.

Някой неща са твърде лични, за да бъдат споделяни толкова публично ;)