PDA

View Full Version : Въпрос за лаптоп



dem0to
09-11-2011, 21:26
Здравейте бих искал да си закупя този лаптоп http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_N5110_Swtich-dell_inspiron_n5110_DELL00872 Но се чудя дали ще загрява?Чух че като е с i7 ще загрява повече.Ще използвам лаптопа както и за ровене в нета така и за игра на него.Например по 4-5-6 часа на ден.От новите заглавия в игрите.Според вас дали ще може да ги издържи?Ще ви бъда благодарен ако ми кажете.Знам че ще има и хора който ще ми кажат че лаптопите не са за игри но аз искам да го ползвам и за това :)

badsector
09-11-2011, 21:40
Ново заглавие с 1920х1080 резолюция на 15 инча монитор - 2 диоптъра.
Да си гъзар - безценно.

ZloboMiR
09-11-2011, 21:59
Лаптопът е нормален, не нападайте човека. Но лаптопите наистина не са за игри, има и такива де, но за други суми. Моят издържа, но е даже до бройка, не до модел. Все пак с климатик и/или побит стаен вентилатор до него трябва да издържи. Пък като го носиш, ще се съобразяваш. Аз все пак имам повече влечение към Acer или Аsus.

dem0to
09-12-2011, 17:09
Чакайте за каква гъзария става дума?Както се каза в по горния коментар лаптопа си е нормален.Понеже живота ми е такъв че често пътувам из страната и се интересувам от игри просто попитах дали може да се цъка на него.Има доста хора който ми казват че може да се играе има и такива който ми казват че не може.Повечето са че може.Но исках да се допитам и до други мнения....Защото не искам да се прецаквам :)

dem0to
09-12-2011, 20:03
Няма ли още мнения ?

ZloboMiR
09-12-2011, 21:39
Да, може. Просто ще сваляш надолу графичните настройки, една хубава вентилаторна подложка - приспособи я да се захранва от отделен адаптер или от адаптера на самия лаптоп, защото през USB макар и минимално го загрява. Намалявай яркостта на дисплея до долната граница на комфорта, изключвай Bluetooth и другите излишни неща, AV на Game Mode.

Petrow
09-13-2011, 07:33
Имам почти същият,да не кажа същият играя си без проблеми имам няква подложка не кой знае каква но върши работа..престанете с тези глупости че на лаптоп не може да се играе?Защо да не може?Да вярно загрява,но не загравя до степен да ти се изгориш на него..

dem0to
09-13-2011, 08:19
Petrow мерси за подкрепата :) Ето какви хора ме колебаят да си взема лаптопа:Dell-а има ужасно охлаждане и няма да се възползваш от хардуера на 100%. Не ти го препоръчвам. Има доста оплаквания от тази серия.Аз не вярвам много на хорското мнение, но съм се уверил с очите си. Един приятел го има и на 5мин натоварване с тест или игра почва буквално да пари... процесора минава 80C без много усилия, а лаптопа беше на 2 дни, когато го тествах. За работа става, но по-добре се ориентирай към нещо по-добро.

Или такива:Има ли смисъл да обясняваме защо лаптопите не са за игри и колко вредно е за тях подобно натоварване и тн и тн...

А се чудя дали ще загрява по-малко с i5 ?

autista88
09-13-2011, 08:58
Ново заглавие с 1920х1080 резолюция на 15 инча монитор - 2 диоптъра.
Да си гъзар - безценно.

:D :D :D :D

Petrow
09-13-2011, 10:23
Недей да слушаш "тоя и оня",всеки си фантазира както той мисли за праивилно в това число съм и аз... каквото си решиш ти.. за мен делл е най-доброто.. преди да си го взема моя ме убеждаваха ХП,леново и т.н.. ако питаш мен вземи делл ай5 ай7 се ще ти върши работа...

dubi95
09-13-2011, 10:35
вземи този лаптоп с по-добри параметри е http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/Lenovo-IdeaPad-Y570-59-303899-6GB-2396

и 1 метална подложка да не загрява при игрите и си цъкай на воля