PDA

View Full Version : Депресия



aia20
09-11-2011, 21:38
Не знам дали има такава тема, но не забелязах и понеже знам, че много тийнове страдат от този вид "заболяване" (аз самата съм майка на един такъв тийн) исках да пратя малко инфо тук.
Значи оказва се, че депресията си е диагноза и го разбрах от едно табло при личната ми лекарка.

Ето симптомите за да пресия:

СМИПТОМ НОМЕР 1:

-Безразличност

Постоянно тъжно или "празно" настроение, последвано от неутешим плач или смях без причина. Зловещичко си е да го гледаш отстрани, но това често може и да е симптом на умора.

2:

-Сънливост

Предполагам ви е ясен този симптом. Непрекъсната сънливост, успиване, прозяване, заспиване на публични места..НО! Това също е симптом на умора понякога..Но в комбинация с останалите си е чиста депресия!

3:

-Натрапчиви мисли за смъртта

Ами..главно Депресираният мисли за отвъдното, за смъртта си, за близките си и така нататък.

4:

-Натрапчиви мисли за самоубийство

Понякога се съпровождат и от опити.

5:

-Затруднена концентрация

Мисълта върви баавно, трудно се запомнят неща, Депресираният не може да се концентрира и да реши поне 1 проста задача.

6:

-Прилив на енергия

Противоположното на сънливостта. Депресираният не може да спре да търчи насам-натам, да говори, да тренира (ако тренира нещо). Често това е маска, за да прикрие от околните, че нещо го мъчи и е тъжен.

7:

-Избухливост

Забелязва се натрапчиво тракане със зъби, прехапване на устни, тропане с пръсти по масата. Ако някой каже нещо, което не му изнася или дори да е най-нормално "Как си?" следва скандал или просто несвързани думи на висок тон. Забелязва се и странна агресия от страна на Депресирания.

8:

-Промяна в хранителния режим

Депресираният спира да яде или намаля яденето. В някои случаи го и увеличава.
В случаите на намаляне или спиране на яденето Депресирания най-често се чувства неуверен в себе си. Цели се към съвършенство и перфекционизъм.
В случаите, в които го увеличава, Депресирания запълва пространството си и смисъла си на съществуване с храна. Храната единствено му носи удоволствие и щастие, докато ужасния тъмен свят навън го мрази и гони.

9:

-Безпомощност

Депресирания се чувства малък и безпомощен. Признак на ниско самочувствие и понижено себеуважение. Непрекъснато се обръща към близки и познати за помощ относно каквото и да било.


Надявам се ви е било полезно, ако някой друг се сеща за симптом, който съм пропуснала, нека да го сподели. Депресията е нещо, с което трябва да се борим, за да не затънем и за да се запазим живи, здрави и цели.

OnlyGirl
09-11-2011, 21:54
Полезно :)

09-11-2011, 22:09
Стига бе, не съм в депресия! :( Няма да е зле ако и някой постне как да се борим срещу това. :-D

SmilezZz
09-12-2011, 11:02
О.о. Някои от признаците ( да не кажа повечето ) ги имам и аз. О.о
1,2,5,7,8,9. Странно , но пък не се чувствам в депресия.

09-12-2011, 19:10
О.о. Някои от признаците ( да не кажа повечето ) ги имам и аз. О.о
1,2,5,7,8,9. Странно , но пък не се чувствам в депресия.
ПМС?

PaLMaL
09-12-2011, 19:14
О.о. Някои от признаците ( да не кажа повечето ) ги имам и аз. О.о
1,2,5,7,8,9. Странно , но пък не се чувствам в депресия.

И аз така... Странно :neutral:

Th3W0lF
09-14-2011, 14:22
Аз много често изпадам в депресия .. Става ми ужасно тъпо и сякаш живота ми няма смисъл ..
:-k

fenaNiki
09-14-2011, 15:27
Много полезна статия! 5-месечната ми депресия отдавна мина и си дадох сметка, че животът не е толкова скапан, колкото изглежда. Добре, де, по-скапан е даже... Трябва да се научиш да не ти пука просто, да отдаваш внимание само на нещата, от които се интересуваш, да поддържаш контакти с хората, на които разчиташ и в общи линии това е. :)

cska1948cska
09-16-2011, 17:28
Здравейте ! ОТ месец, месец и нещо и аз имам тези симптоми.Почти всички, имам и други.Мисълта ми е как мога да се преборя с депресията.Само на 20 години съм.По принцип когато съм с приятели не мисля глупости, но когато остана сам получавам паник атаки и почвам да си мисля, че ще умра и всякакви такива глупости и след няколко минути всичко преминава и се успокоявам.При тези пристъпи започвам и да си мисля, че сърцето ми бие много силно и се изпотявам изведнъж.Започвам да мисля и за всякакви болести...доста е неприятно.Някой да знае как мога да го преодолея ? По принцип преди това винаги съм бил душата на компанията.След няколко дни съм и на психолог, но ще съм благодарен ако някой даде някакви идеи за преодоляване или само ще премине ?

пп: Казвали са ми, че това е нормално и че почти всеки човек изпада в депресия във възрастта между 20 и 30 години.Надявам се да ми мине по-бързо.

antoniqqq
09-16-2011, 20:17
Хубава темичка :) :)

mariqangelova
09-16-2011, 20:50
Стига бе, не съм в депресия! :( Няма да е зле ако и някой постне как да се борим срещу това. :-D

Да! :)