PDA

View Full Version : Аз напуснах България и да ви кажа ми е по-добре ..



TheEm0
09-12-2011, 05:01
Не виждам бъдеще в тая държава колкото и да ми липсва е така , а и ми писна от всички хoра в нея само се подиграват ,обиждат и псуват . Направих 1 тема имах няколко грешки и вече сте умрат от смях копелетата . Живея в Англия там е 100 по-добре и преди да си сложите тъпите коментари , убиди или поредните подиграхки за грешките в тоя текст (сигурен съм че имам) елате да живеете при мен 1 месец и ще видите разликата а тя е ГОЛЯМА ..........

Leticcia
09-12-2011, 07:35
Подкрепям те

HotLife
09-12-2011, 12:44
Неграмотността не се толерира никъде :-o

Разкажи как е там :)

TheEm0
09-12-2011, 14:03
Неграмотността не се толерира никъде :-o

Разкажи как е там :)

Ами първо не съм неграмотен хД имам 6 по български не ме караите да ви сннимам белегници и глупости там. Правя грешки защото съм с английски компютър и си превеждам на онлайн кирилизатор дори клавиатурата ми няма български букви

А за Англия живея в Бирмингам какво да ти ръзкажа хД живеят си хората не е като в България . Тук зимат по големи заплати всичко е много евтино има и скъпи неща.Какво друго да ти кажа улиците са чисти . Аз тръгвам да гоня някаква котка тя седи и ме гледа се едно и пея опера. Животните много се пазят ако ритнеш някое и те заснемат и само 1 свидетел да има изгаряш около 5000 паунда ли беше незнам ще те излъжа хД ..
Има още много за разказване ама сега станах от леглото и отивам да ям .. :lol:

Palechka
09-15-2011, 21:05
Изключително трудно ми е да си обясня как може да напуснеш родината си, с ясното съзнание, че от тук натам вече няма да имаш никакъв принос за тази държава, да живееш някаде другаде, където има ред и дисциплина има повече приходи, по евтино е, преценил си от чисто егоистична гледна точка, че там ти е в пъти по- добре и да кажеш, че ти липсва! Та ти изкара България, държавата с най- лоши условия за живот, какво по- точно ти липсва като не каза една добра дума! Това е първата тема, която чета за България и съм твърдо решена да не чета повече, защото просто ще се дразня от негативизмът на хората и от факта, че не могат да помислят със собствените си глави а знаят само да повтарят това което са чули! Не казвам, че ти си от тях, даже напротив, защото ти говориш от личен опит, но 90% от тийнейджърите в България са така, точно заради такижа теми и коментари като твоите!

Daisy11
09-16-2011, 13:15
С каква цел направи тази тема ? Да попиташ нещо, да помгнеш с нещо или просто да се ЗАЯЖДЯШ, заото в хубава Англия няма с кого до общуваш.

Aniiiii
09-16-2011, 13:26
И на мен ми е по добре в Англия, но да - липсва ми България както на всички който са в чужбина (предполагам)

ni
09-17-2011, 17:43
Подкрепям автора на темата. Държавата, колкото и да е трудно за някои да го признаят, но е факт, не прави нищо за младите хора, които са бъдещето. Даже напротив- тя прави всичко възможно, за да ни прогони. И успява. От това, което би ми липсвало ще бъде единствено семейството ми. В чужбина всичко е по-уредено и облика и отношението е по-добро. Вече не може да става и дума за патриотизъм, защото държавата птдавна не изпълнява функциите си в полза на народа, пишат се закони за определени групи "пресъпници", масово се краде безнаказано, а понякога се орязват и мизерните пари за майчинство при пропуск само на някакъв формуляр. Не искам да гледам повече отблизо какво става тук. Картинката е жалка. Никой не казва, че навън едва ли не парите растат по дърветата, но нашата държава не заслужава даже децата ни да се родят тук. Какво виждам в момента- на родителите ми всяка година им се удължава пенсионната възраст , какво ли би било за нашето поколение... И още редица проблеми, пред които сме поставени .

MarikBG
09-17-2011, 23:12
Какво виждам в момента- на родителите ми всяка година им се удължава пенсионната възраст , какво ли би било за нашето поколение... И още редица проблеми, пред които сме поставени .

Пенсионна възраст: 63г, когато средна възраст на живот при мъжете в България е 69г.

Може да изглежда много странно, но аз смятам че много от социалните неща като пенсиониране, медицина, образование с течение на времето ще се влошат страшно много.

Пенсионирането, мисля че няма смисъл да го коментирам защото бъдещето поколение а напълно наясно, че ще останат без пенсии, пак и с тех и без тех няма как да се справиш само с пенсията си.

Медицина - смятам, че в много опасно положение ще се окаже ако продължава медицинските кадри да ходят да работят по чужбина.

Образование - не виждам да бъде стимулиращ сектор за напред. С други думи, малко ще бъдат тези които ще искат да са учители.

:( мн тъжно......

crystalicks
09-18-2011, 11:10
И на мен ми е по добре в Англия, но да - липсва ми България както на всички който са в чужбина (предполагам)
Да, напълно подкрепям. :)
Била съм в Birmingham и не е чак толкова евтино. Какво по-точно е евтино- храната, таксите, облеклото, транспорта...?
MarikBG- за съжаление е така. :(

Palechka
09-18-2011, 21:44
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!

Cap
09-19-2011, 13:32
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!

Нищо общо с темата...

windowlicker
09-19-2011, 13:43
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!

Нищо общо с темата...

И аз това си мислих, ама айде ...

Иначе Палечка, вСАЩ вбокса мноооооого бавно се отваря, затова видях само първите 10 секунди, но предполагам, че ще е за великите българи през вековете? Те ли управляват България сега? Аз лично не ги видях като си бях в България за лятото. Видях само измъчени възрастни хора, много мангали, тук таме някоя простотия. Радвам се, че си горда с историята на България, но да не забравяме, че това е минало. Аз честно си мисля, че ако тези хора, примерно Левски, разбере какво е станало с държавата, за която си е дал живота, ще се обърне в гроба...

Daisy11
09-21-2011, 17:36
тъпият вбокс зарежда само в Бг :(

tman
09-21-2011, 19:00
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!

Нищо общо с темата...

И аз това си мислих, ама айде ...

Иначе Палечка, вСАЩ вбокса мноооооого бавно се отваря, затова видях само първите 10 секунди, но предполагам, че ще е за великите българи през вековете? Те ли управляват България сега? Аз лично не ги видях като си бях в България за лятото. Видях само измъчени възрастни хора, много мангали, тук таме някоя простотия. Радвам се, че си горда с историята на България, но да не забравяме, че това е минало. Аз честно си мисля, че ако тези хора, примерно Левски, разбере какво е станало с държавата, за която си е дал живота, ще се обърне в гроба...
Не знам къде си бил, но това хич не е всичко. Ако гледаш обективно на
нещата и тук и навън ще видиш, че не сме толкова далеч от европейците. Не казвам да слагате розовите очила, а да свалите черните.

Moderatorius
09-21-2011, 19:40
Еми браво, бе. Никой не е казал, че трябва да обичаш родината. Аз за себе си мога да кажа, че имам 2 родини. Държавите, от които са родителите ми. Става ми мило и като съм "там", но се чувства носталгията по България. Когато съм в България е обратното. Не мисля, че някоя Англия, Германия или Холандия може да ми замени двете любими страни, в които съм расла, в които са всичките ми най-най-най прекрасни спомени. Пък в Англия не е ли много мрачно и студено? Не бих издържала на такова смотано време. :D

Aniiiii
09-21-2011, 20:53
Еми браво, бе. Никой не е казал, че трябва да обичаш родината. Аз за себе си мога да кажа, че имам 2 родини. Държавите, от които са родителите ми. Става ми мило и като съм "там", но се чувства носталгията по България. Когато съм в България е обратното. Не мисля, че някоя Англия, Германия или Холандия може да ми замени двете любими страни, в които съм расла, в които са всичките ми най-най-най прекрасни спомени. Пък в Англия не е ли много мрачно и студено? Не бих издържала на такова смотано време. :D

О, свиква се и след 1-2 години това не ти прави никакво впечатление 8-)

summerxtime
09-22-2011, 12:45
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!
Аз лично се гордея,че съм българка {живея си в България} , но дори и да замина в чужбина {каквито са ми плановете} , никога няма да спра да се гордея с България и с това,че съм българка ;]

Palechka
10-17-2011, 07:19
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!
Аз лично се гордея,че съм българка {живея си в България} , но дори и да замина в чужбина {каквито са ми плановете} , никога няма да спра да се гордея с България и с това,че съм българка ;]

Е споко! ти си се гордей с България, ама си земи чукалата и отиди някаде другаде, където ще изкарваш повече пари, за да ти е по - лесно! аз лично имам много приятели навън и моето мнение, базирано на опита на другите е, че дори и да изкарваш повече, никъде другаде не можеш да си направиш купона така както тука! Не ми звучи готино да излезеш в 7 часа и по улиците да няма жива душа! България има милиони недостатъци, но си има и своите предимства. Няма проблем, на вас ви промиват мозъците от както се родите, че там е по - добре и че задължително трябва да заминете. А после сте изключително притеснени, че след 20 години, България ще стане държава на цигани! Няма никакво значение каква велика история имаме, защото ние сме такива, каквито сме сега, но който може да погледне пак клипа и да си помисли, струва ли си една страна с такова прекрасно и славно минало да завърши по този начин, само защото ние всички един по един се изнасяме в чужбина!

nnn1993
10-17-2011, 08:39
,,Да си направиш купона така както тука" това май значи от 13 годишен да си купуваш алкохол безпроблемно.Не знам коя е тази страна,в която в 7 по улиците няма жива душа.Клипа не мога да погледна,защото замира на всеки 2 секунди.Страната не е в това положение,защото ние ,,се изнасяме",а положението е причина да се изнасяме.

Bonbonkataaa
10-24-2011, 13:19
Ами какво да кажем ние които живеем в България?!Нямаме много права обаче на мен например ще ми е много мъчно ако я напусна!!Верно,че няма бъдеще ама не се знае :? :? :?

PaffXdd
10-24-2011, 13:49
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!


гордея се с нашата страна ..винаги ще я обичам . но ще се махна от тук ..не искам да гледам как нещо толкова ВЕЛИКО като БГ пропада и пропада благодарение на някакви си крадци , политици им викат .. Ако след време имам възможност ще се върна и ще подпогна някак на тази страна .. Но докато не спрът на ни грабят никога няма да се оправим !! Затова младият народ бягаа навън.. :) :)

Steff9423
10-24-2011, 23:32
Да ви кажа честно бяха ме поканили на дебати отнасящи се за емигрантите,хората които живеят в Испания...и т.п.
Много ми беше обидно да чуя какво мислят испанците за нас,че сме нешо като напаст,че сме напуснали собствената си родина и сме я оставили да затъне и че ще си оправи само ако ние се върнем...
АЗ изразих мнението си и всички бяха съгласни с мен,а то беше,че човек когато семейството му е в нужда,трябват му пари и по-добър живот не се се замисля за държавата си...И никой няма право да съди този човек за това че търси по-добър живот за себе си и близките си!
Аз и моето семейство вече 6 години живеем в Испания,носталгията не липсва,все пак сме българи..Но аз не бих се върнала завинаги там,за мен няма бъдеще..освен една метличка и да мета улиците....Всяко лято си идвам но не си правя планове да живея там,предпочитам да си остана тук,в Испания...Да постигна целите си и да имам по-добър живот от този на родителите ми...

summerxtime
10-25-2011, 08:16
http://vbox7.com/play:2ea3b7fe&al=2&vid=8828493 Това е напълно достатъчно! няма какво повече да ви кажа!
Аз лично се гордея,че съм българка {живея си в България} , но дори и да замина в чужбина {каквито са ми плановете} , никога няма да спра да се гордея с България и с това,че съм българка ;]

Е споко! ти си се гордей с България, ама си земи чукалата и отиди някаде другаде, където ще изкарваш повече пари, за да ти е по - лесно! аз лично имам много приятели навън и моето мнение, базирано на опита на другите е, че дори и да изкарваш повече, никъде другаде не можеш да си направиш купона така както тука! Не ми звучи готино да излезеш в 7 часа и по улиците да няма жива душа! България има милиони недостатъци, но си има и своите предимства. Няма проблем, на вас ви промиват мозъците от както се родите, че там е по - добре и че задължително трябва да заминете. А после сте изключително притеснени, че след 20 години, България ще стане държава на цигани! Няма никакво значение каква велика история имаме, защото ние сме такива, каквито сме сега, но който може да погледне пак клипа и да си помисли, струва ли си една страна с такова прекрасно и славно минало да завърши по този начин, само защото ние всички един по един се изнасяме в чужбина! "Не можеш да си направиш купона както тука" wtf? Ти кво разбираш под "купон" да се надрусаш и напиеш едно здраво? :shock: :shock: И да ще си взема някои ден "чукалата и ще се омета от тук". Защо ли ? Хаха .. Едни приятели на нашите са завършили доста престижни училища.Учили са медицина.Знеш ли колко лева взимат на месец?Не,повече от 300 ;].
Предлага ли са им работа в Германия,Франция и къде ли не другате
където ще взимат страшно високи заплати.Сега разбра ли защо искам да си "събера чукалата" и да замина другате,dear ? :wink:

nnn1993
10-25-2011, 08:29
Май всеки,който се чувства неуверен в себе си,обича да обвинява другите,има някакви комплекси,не иска да живее според правила или го е страх да поработи малко повечко започна да се нарича патриот.
:wink:

summerxtime
10-25-2011, 08:55
Май всеки,който се чувства неуверен в себе си,обича да обвинява другите,има някакви комплекси,не иска да живее според правила или го е страх да поработи малко повечко започна да се нарича патриот.
:wink:
Мен ли имаш впредвид?

nnn1993
10-25-2011, 17:35
Не.Хора,които са писали по-напред.

kyon
10-25-2011, 20:20
Нали сме много малко останали в България.. Тогава защо няма работа за българите, а само за препечените филийки (циганите)?
МНОГО ВЕЛИКА ДЪРЖАВА, дамм...

EarthShaker
10-28-2011, 09:18
излезте навънка, изучете се, вижте как се прави..

после се върнете и помагайте на България.. не осъзнавате ли, че след 20 години нашето поколение ще са политици, учени, декани, полицаи... от нас зависи.. а не да бачкате някаква второразрядна професия на запад, да изкарвате, колкото да живеете и накрая да сте доволни ;) а и да не забравяме - децата ви да са с 'български произход', който след още 1-2 поколения съвсем ще се забрави


мислите по детски начин, а на 18 не сте деца ;)

sweet_bunny
10-28-2011, 11:24
излезте навънка, изучете се, вижте как се прави..

после се върнете и помагайте на България.. не осъзнавате ли, че след 20 години нашето поколение ще са политици, учени, декани, полицаи... от нас зависи.. а не да бачкате някаква второразрядна професия на запад, да изкарвате, колкото да живеете и накрая да сте доволни ;) а и да не забравяме - децата ви да са с 'български произход', който след още 1-2 поколения съвсем ще се забрави


мислите по детски начин, а на 18 не сте деца ;)

\:D/

james95
10-28-2011, 11:29
излезте навънка, изучете се, вижте как се прави..

после се върнете и помагайте на България.. не осъзнавате ли, че след 20 години нашето поколение ще са политици, учени, декани, полицаи... от нас зависи.. а не да бачкате някаква второразрядна професия на запад, да изкарвате, колкото да живеете и накрая да сте доволни ;) а и да не забравяме - децата ви да са с 'български произход', който след още 1-2 поколения съвсем ще се забрави


мислите по детски начин, а на 18 не сте деца ;)

\:D/

A ти защо реши, че в чужбина хората работят второзарядна професия? Напротив, въобще не си наясно за к'во става въпрос! По скоро Вие в България работите такава професия..Тука и да не работиш, държавата ти отпуска по 2 500-3 000 паунда на месец. Къде в БГ ще ти отпускат по 6 000 лв пари :lol:

windowlicker
10-28-2011, 12:11
излезте навънка, изучете се, вижте как се прави..

после се върнете и помагайте на България.. не осъзнавате ли, че след 20 години нашето поколение ще са политици, учени, декани, полицаи... от нас зависи.. а не да бачкате някаква второразрядна професия на запад, да изкарвате, колкото да живеете и накрая да сте доволни ;) а и да не забравяме - децата ви да са с 'български произход', който след още 1-2 поколения съвсем ще се забрави


мислите по детски начин, а на 18 не сте деца ;)

\:D/

A ти защо реши, че в чужбина хората работят второзарядна професия? Напротив, въобще не си наясно за к'во става въпрос! По скоро Вие в България работите такава професия..Тука и да не работиш, държавата ти отпуска по 2 500-3 000 паунда на месец. Къде в БГ ще ти отпускат по 6 000 лв пари :lol:

james95, не разбивай мечтите на момчето! Той си знае,че в чужбина всички българи чистят кенефи и това е :lol: Иначе и аз съм съгласна, че по-скоро в България хората (особено с висше образование) работят по-лоши работи, отколкото ако завършиш навъв и си търсиш там работа. И кво викаш? Като завърша университет в САЩ и да се върна в България и да работя за 400лв на месец?

И още нещо да добавя. Ти полицаите заедно с деканите и учените ли ги слагаш? Щото до колкото съм забелязала в България че и навън не се изисква особен умствен багаж да си полицай...

nnn1993
10-28-2011, 12:18
EarthShaker,не знам как толкова бързо прецени хора,които не познавш и за които не знаеш нищо какво ще работят и колко ще изкарват.Всеки сам избира къде да живее и работи.За децата ми недей да мислиш,а си мисли за своите.Никoй нормален човек не иска да обрича на бедност и лош живот себе си и децата си.
И ми обясни гледната си точка чрез своя недетски начин на мислене.

prout1
10-28-2011, 17:07
Много интересна дискусия, особено да чета как разбирачи набор 95 обясняват как тука работим второразрядни професии, а там, в чужбината плащали 6000 за да си клатиш мъдете. Смех, смех..
Иначе нямам намерение да сипвам акъл на никого какво да прави с живота си, всеки има свободата сам да си решава, но искам да кажа, че всички теми от тоя сорт "аз живея в чужбина и ми е много готино" са избиване на комплекси. Като няма човек с какво да се похвали, що па да не се похвали с местожителството си? М? Правете каквото си искате, живейте където си решите, но не ни занимавайте с живота си. Нас не ни интересува. Престанете да ни изкарвате някакви втора категория хора, само защото живеем в родната си държава, а не търчим по чуждите. С нищо не ни превъзхождате, откъде го вадите това самочувствие тогава?

james95
10-28-2011, 20:32
Кой каза че се хвалим? И доколкото знам тори раздел тук е да обсъждаме точно това, теб като не те интересува значи не си за този раздел, аре махай се :grin: И да наистина тука помощи можеш да получаваш по 30 000-35 000 на г. Ай кажи ми в БГ получаваш ли такива помощи..да бе да :razz: И още нещо което ми направи впечатление веднага когато дойдох тук..храната! Няма база за сравение с тази в БГ, която е блъскана със сол! Още нещо..тука няма кучета и всякакви бездомни животни (говоря за Лондон) . В БГ пълно с мастии, които те хапят да та е страх да излезеш навън дет са вика. Има още една приказка "Ако спориш с един глупак след 5 мин не знаеш кой е глупак" ако знайш какво искам да ти кажа :lol: Ти живял ли си в чужбина че сравняваш де плащат по-добре и къде е по-добре за живеене. Ай не ма карай да продължавам!

EarthShaker
10-29-2011, 15:51
Дечица.. някъде да съм казал, че живея в България?

Точно, защото в момента уча навън и ви казвам това, което виждам..

Типчето 95' няма кво да коментирам, може би като порастне ще разбере закво говоря... а може би няма.

Какво се възхищаваш на социалната политика и на помощите? Не се превръщайте в български цигани, които живеят на гърба на останалите.

"Чужбина" не е Страната на чудесата. Вашите деца няма да живеят в мизерията, която е в България. Добре. Ама хубаво щеше да е да направите нещо по въпроса, а не просто да се фръцнете и да забравите кои сте и откъде сте. Въпроса е, че голяма част от българите са се превърнали в паразити, искат всичко наготово, и когато не са доволни от нещо - мълчат. Или отиват да бачкат в Макдоналдс на запад и се кефят на помощите за социално слаби.

Не казвам, че всички са така.. далеч не. Но една голяма част безотговорни деца.

Преди 100 години пра-пра родителите ви са ляли кръв за независимостта си, своята и на съседите ни. А сега вие продавате себе си, криейки се зад лъскави и нищо не значещи думи като 'реализация'.

България ще е кочина, докато в нея живеят прасета. Май наистина е по-хубво да се махнете ми се струва ;) не ви е простено, даже щот сте малки.. защото и 5 годишните американчета се гордеят, че са такива. А тука има българи, дето лъжат за произхода си. Абсурдно, жалко и смешно.

james95
10-29-2011, 16:54
Ей първо не ме наричай типче да не почна аз с обидите! Второ..кой е казал че родителите ми в списъка и аз живейм на гърба на държавата? Както ти каза "кой е казал че живея в БГ" тъй и аз тЪ питам къде съм споменал че живея на гърба на държавата? Ако щеш ми вярвай печеля по 180 паунда на седмица, работя в училище и отделно събота и неделя раздавам на улицата Leaflets. Родителите ми също бачкат но не като строител и чистач!! Както и да е не ми се занимава да обяснявам. Трето нищо не написа за това дет съм казал за бездомните помияри и българската храна която е боклук 8) Май съм прав, а? И четвърто..ми естествено че ще бягам от БГ за какво ми е да живея там. НЕ се крия просто не искам да живея в страна която няма живот и сигурност! За тези които са си проляли кръвта за наща родина..ами браво на тях. Ако имаше начин да оправим държавата добре, но как като тя вече е затънала в тинята и няма да се оправи още дългоо време а може и пак да падне под турско робство, както се очертава? И за кво да се връщам още? Зарад мангалите ли? Ми на теб като ти са живей в БГ живей си, ама не ни давай акъл да се връщаме или че сме били страхливци които сме избягали! Всеки живей там като си избере и където му е хубаво! На вас като ви е хубаво при мангалите и цялата бъркотия която се случва в БГ си живейте там. Аз лично нямам намерение да се връщам, тука ми е хубаво 8)

sweet_bunny
10-29-2011, 17:36
Ей първо не ме наричай типче да не почна аз с обидите! Второ..кой е казал че родителите ми в списъка и аз живейм на гърба на държавата? Както ти каза "кой е казал че живея в БГ" тъй и аз тЪ питам къде съм споменал че живея на гърба на държавата? Ако щеш ми вярвай печеля по 180 паунда на седмица, работя в училище и отделно събота и неделя раздавам на улицата Leaflets. Родителите ми също бачкат но не като строител и чистач!! Както и да е не ми се занимава да обяснявам. Трето нищо не написа за това дет съм казал за бездомните помияри и българската храна която е боклук 8) Май съм прав, а? И четвърто..ми естествено че ще бягам от БГ за какво ми е да живея там. НЕ се крия просто не искам да живея в страна която няма живот и сигурност! За тези които са си проляли кръвта за наща родина..ами браво на тях. Ако имаше начин да оправим държавата добре, но как като тя вече е затънала в тинята и няма да се оправи още дългоо време а може и пак да падне под турско робство, както се очертава? И за кво да се връщам още? Зарад мангалите ли? Ми на теб като ти са живей в БГ живей си, ама не ни давай акъл да се връщаме или че сме били страхливци които сме избягали! Всеки живей там като си избере и където му е хубаво! На вас като ви е хубаво при мангалите и цялата бъркотия която се случва в БГ си живейте там. Аз лично нямам намерение да се връщам, тука ми е хубаво 8)


Казваш тези,които сме останали тук поне засега, да не съдим сънародниците в чужбина за това,че са заминали.А, ти забелязваш ли как се държиш с презрение към хората,които живеят все още в България!? Нали уж не трябвало да се съдим едни други и всеки си избира,а ти сякаш ни казваш щом сме толкова тъпи и прости,да си останем при циганите,а ти си големият пич.
Как може човек на 16 години,изобщо някой българин да каже,че дори ще паднем отново под турско робство!?Надявам се,че си написал това,защото си бил афектиран,но беше голяма глупост.Как смееш изобщо,като имаш предвид историята на страна ни (вкл. и твоя) да говориш с лека ръка за робство.
И не разбирам защо това е поредната тема от този подфорум,която се превръща в спор между българи,за това къде е по-добре?

james95
10-29-2011, 18:09
Ми само глупак ще каже на черното бяло и тн. Какво няма да казвам то се вижда вие да не би да не го виждате? Ами живейте си там бе, аз не се правя на големия пич просто вие тука ми отговаряте аз няма пък да си мълча? И още нещо.. не ми пука к'ъв съм ако ще и индиец да съм се ми е тая

EarthShaker
10-29-2011, 18:11
това за помощите го казах във връзка с


Тука и да не работиш, държавата ти отпуска по 2 500-3 000 паунда на месец. Къде в БГ ще ти отпускат по 6 000 лв пари :lol:

най-лесното е да търсиш мекото на хляба

а това за 'браво на тях'.. само заради това изречение бих ти отрязал езика

Както казах, стой си там. НЕ искам да се върнеш. Една мърша по-малко.

james95
10-30-2011, 09:49
Aко искам ще се върна, ако искам НЕ! Това си е моя работа, ясно 8)

Sarge
11-05-2011, 17:32
Първо на първо


Неграмотността не се толерира никъде

Ок, де, ако си чужденец е простимо, но в нашият случай НЕ Е!!

Така, второ на второ(техническа поправка)-ВСЕКИ компютър има кирилица, от Control Panel, отиваш на Regional and language options и оттам вкарваш кирилица, можеш и Flex Type да си инсталираш.

Трето на трето- ще ти се промени мнението, не храни грешни илюзии.

merkadona
11-10-2011, 00:23
В България или чужбина,важното е човек да се чувства добре!Всеки прави избор сам за себе си.Навсякъде си има и предимства и недостатъци.

mrankoniiii
12-02-2011, 16:04
Живея в Канада от 3 годишна и смятам тук да си остана 1000 пъти по- добре е от колкото в България живота , стандарта , хората , разбиранията .

UcKaM
12-03-2011, 00:20
Джеймс 95 успокой се малко и излез от филма.От почти 1 година съм в Лондон и ми дойде до гуша от тази страна.Вярно е че всички са много разбрани и мили,но у дома си е у дома.Това е.Не мога да го опиша.
А и това сравнение на 95 за храната в България и Англия ти ноемален ли си бе братле,това храна ли наричаш тука ???????

ohluv
12-05-2011, 21:37
Еее брао ве авторе ти си фанал господ за шлифера ся :D

bishop
12-08-2011, 00:38
това за помощите го казах във връзка с


най-лесното е да търсиш мекото на хляба

а това за 'браво на тях'.. само заради това изречение бих ти отрязал езика

Както казах, стой си там. НЕ искам да се върнеш. Една мърша по-малко.

Абсолютно си прав, че да отидеш на запад, за да работиш в Макдоналндс е жалко. Обаче аз в момента уча в Англия и знам, че тук ми харесва повече. Единственото, което ми липсва са приятелите, но и те вече не са в БГ. Някак си друго си е да знаеш, че като се прибираш през нощта сам няма да те оберат. Като отидеш в магазина касиерите не те гледат все едно си им изял десерта. Като влезеш в университетска лаборатория микроскопи има достатъчно. Като пресичаш на пешеходна пътека движението спира. Не четеш всеки ден новини как някакъв мърльо е отровил кучето на съседа си, защото го гледало лошо. Хората на улицата са по-спокойни и усмихнати. Градският транспорт идва на време. Като се качиш на междуградски влак не те е страх, че ще хванеш хепатит. В дискотеките няма 13 годишни пикли, които тресат кючеци по масите. Ако отидеш на доктор няма да го чакаш да си изпие кафето, за да ти обърне внимание.

И ся, трябва да признаеш, че шофьор на автобус, едва завършил осми клас, да печели два пъти повече от лекар или какъвто и да е човек извършващ високо квалифициран труд на държавана заплата, е направо смешно. Не ме разбирай погрешно, не говоря за самите пари, а за факта, че тук те оценяват. Да си учител в българия значи да се чудиш как да си платиш сметките. Да преподаваш в Англия значи да те гледат с уважение.

Усещането е различно. А да вярваш, че оставайки или учейки в чужбина и после връщайки се в България ще промениш нещо, ще ме прощаваш, обаче е толкова наивно, че граничи с глупост. Положението зазлява все повече с всяка изминала година и е абсурдно да вярваш, че един или десет или двеста блестящи умове, жертвали бъдещето си, ще успеят да го оправят.

Nakadah
12-08-2011, 07:00
Хахаха! Прочетох темата и дори нямам и желание да коментирам по въпроса...

SmilezZz
12-08-2011, 07:24
Съгласна съм с автора на темата. В България младите нямаме бъдеще. Всичко лека - полека се влошава. По - малки доходи , а супер големи разходи за храна , облекло , образование и т.н. Пенсионната възраст с всяка година се увеличава , знае се , че ние няма даже и да стигнем до пенсията. Ще си умрем млади.

Да не говорим , че е супер тъпо да се обиждат тези , които живеят извън България. Когато човек има нужда от пари , разбиране и какво ли още не - търси решения. А в България малко трудно ще е всичко да си го получим.

Може би на мен само ще ми липсва красивата ни природа , която ако продължаваме да не я пазим, ще се превърне в едно нищо.

Бездомните животни се избиват и какво ли още не.

Няма просто какво да коментирам повече.

mon4eto
12-08-2011, 15:58
Само едно нещо искам да кажа на всички онези , които са заминали някъде си и плюят България колко зле била : Вие не трябва да се наричате българи !!! Направете си едно гражданство там ,където сте и забравете за България. Онези , които говорят с презрение едва ли не за родината си , не са достойни за нея. Стойте си в чужбината , приказвайте колко ви е хубаво там , но един ден ,когато решите да дойдете на екскурзия до България , не започвайте да говорите , о колко е хубаво тук , о колко ми липсваше!

james95
12-09-2011, 19:57
Uckam Не знам какво не харесваш на храната в Англия, тя е просто страхотна, качеството е на ниво, а аз да та питам ти какво всъщност харесваш на българската? Черния хляб който е боядисан, гроздето коет ща задави от семки или пък месата коит са всъщност жили и кожа пълни с мазнина. Има и още ма няма да изреждам.. Мончето ти па, за к'во да се връщам(е) в българия да гледаме боклуците в природата ни :D Госпожата ми по Английски ме помоли да представя презентация на България и като им казах всичките статистики за държавата един от мойте приятели в класа на следващия ден ми каза "Нищо лично, ма ваща държава е супер прецакана и бедна." Казах му "така е,прав си"

Ето поздрав за българите коит живеят в Англия или искат да живеят там.. :D http://www.youtube.com/watch?v=L_JiiCSGHGE

webmast3rche
12-09-2011, 20:28
Всъщност България има доста богата природа. Явно не си бил на правилните места.

Nakadah
12-09-2011, 21:08
Госпожата ми по Английски ме помоли да представя презентация на България и като им казах всичките статистики за държавата един от мойте приятели в класа на следващия ден ми каза "Нищо лично, ма ваща държава е супер прецакана и бедна." Казах му "така е,прав си"

Може ли така учтиво да вмъкна факта че си идиот?

И аз съм правил презентация за България, но нито 1 лоша дума не казах за страната. Винаги когато говоря за България няма значение с кой винаги се концентрирам на положителното и обеснявам колко е хубаво! Никой около мене не може да каже и 1 лоша дума за България!

Искрено ти пожелавам тир да те прегази!

james95
12-09-2011, 21:49
Няма как да ме прегази тир, щото не живея в България, тука няма как да стане, изяж са :D Не съм казал лоши неща за държавата а истини, защото се предполага да говоря истини, а не на мен както ми са иска :D И не можеш да ме наречеш идиот, нямаш това право :D Много се забавлям с коментарите ви :D :D :D

Nakadah
12-09-2011, 21:58
Няма как да ме прегази тир, щото не живея в България

Мдаа... Това не го съобразих. В Англия няма тирове???(Къде са ми емотинките) хахахаха

wildsoul
12-09-2011, 22:21
Ами, хайде и аз да изкажа скромно мнение. С нетърпение чакам да замина за Англия след няколко години.Знам ,че няма да е лесно там или ,че всичко ще е наготово ,но просто тук не се търпи вече. Писна ми от хора които търсят вината винаги в другите и никога в себе си ( това са голяма част от съучениците- ми по-голямата част) ,от хора които искат само да ти правят мръсно и да си навират носа навсякъде.Не се срамувам ,че съм от България ,но просто мисленето на хората е много различно и мисля ,че то е определящо при решението ми за замина.

Lucho
12-10-2011, 20:35
Може ли така учтиво да вмъкна факта че си идиот?

И аз съм правил презентация за България, но нито 1 лоша дума не казах за страната. Винаги когато говоря за България няма значение с кой винаги се концентрирам на положителното и обеснявам колко е хубаво! Никой около мене не може да каже и 1 лоша дума за България!

Искрено ти пожелавам тир да те прегази!

Така викат и от "Евростат", да знаеш...
Само за справка: 21 последни места за България (C) webcafe (http://www.webcafe.bg/id_209447629)

Колкото и да си родолюбец, колкото и да ти се иска да говориш хубавото, само хубавото и нищо останало, освен хубавото, просто някой работи са прекалено очевадни. А чужденците не са толкова глупави. Вярно, има и хубави неща в България, има и недотолкова хубави, има и откровенно лоши. Последните две преобладават обаче.

Nakadah
12-10-2011, 22:05
Така викат и от "Евростат", да знаеш...
Само за справка: 21 последни места за България (C) webcafe (http://www.webcafe.bg/id_209447629)

Колкото и да си родолюбец, колкото и да ти се иска да говориш хубавото, само хубавото и нищо останало, освен хубавото, просто някой работи са прекалено очевадни. А чужденците не са толкова глупави. Вярно, има и хубави неща в България, има и недотолкова хубави, има и откровенно лоши. Последните две преобладават обаче.

Не ми се четът статии...

Във всяка държава има и хубави неща и лоши. Когато говориш за дадена държава ти сам избираш за кое да говориш. За хубавото или за лошото. Хора който говорят против роднината си на чужди хора нямат никакво уважение за нея както и за себе си. Дори не искам и да общувам с такива хора...

Аз когато говоря се концентрирам винаги на хубавото. Например на природата която имаме, на богата кухня която имаме, на това че имаме собствена азбука и тн, не на селянията която очаква всичко на готово и кучетата по улиците. На компютъра сюжета на екрана е снимка от София и всеки път като я види някой ахка и почва да ме разпитва защото много му харесва.

Аз лично живея на другия край на света и доста от чужденците тука не знаят какво е България, къде се намира и тн. Само човек който няма уважение към себе си може да почне да им разказва колко е лошо в България. Аз лично им казвам че трябва да дойдат и да видят България...

Е, изтъкжам че имаме огромен проблем с циганите и колко много ги мразя, но това е друг въпрос...

Но пък от друга страна си мисля че ние Българите искаме България винаги да е зле... Имам чувството че голяма част от живущите в България очакват всичко на готово и не искат да си мръднът пръста и за най-малкото нещо... Държавата няма да се оправи с вълшебна пръчица!!!

herassmant
12-16-2011, 15:37
TheEm0,в чужбина животните ги боготворят... в моята държава ,ако имаш домашен лбимец ти плащат по 600лв на месец....

herassmant
12-16-2011, 15:39
webmast3rche, вярно е да,ама е само това,друго няма...и с всичките други мизерии итя остава на заден план... Нпараво ме е яд за природата...

programings
12-16-2011, 17:21
...

Айде бе! 600 лева на месец?