PDA

View Full Version : Дилема...



funfunfun
09-12-2011, 06:51
Здравейте! Ето и това за което ви пиша:Имам сериозен приятел от година+. Той е на 21, а аз съм на 16. Вчера бях на рожден ден на мой приятел. Както ми беше адски гадно и никой не успя да ми оправи настроението... кдй-добрата ми приятелка едва ме накара да стана да танцувам, свърши песента и си седнах. Докато седнах още и един друг приятел(с който не се познаваме много добре) дойде при мен и ме накара да стана докато никой друг не успя ...после си говорихме и така нататък. Пролича си че има някакви симпатии към мен, е и аз не мога да ги отрека. Преди да се прибера уж на базик, но всъщност напълно сериозно онази въпросната приятелка с още едно друго момиче като почнаха- ооо потанцувахме си май и тн и тн и се стигна до - нищо лично, но той е по...-симпатичен и като външност и не само,сериозен е , мил е и тн и ме накараха да се замисля. Докато ние си говорим въпросното момче говореше на някой за това колко много ме харесвал и тн и тн ... И резултата от размишляванията ми беше че той има всичко което липсва на приятеля ми - по- голям е от мен само с 2 а не с 5 години, движи се в моето обкъжение, по-амбициозен е, има по-ясно изразен стил дори...винаги ми е било много трудно именно заради различните компании примерно ... От всичко стигам до извода че той може би е по-добрия вариант за мен... а реално аз съм ева на 16 и трябва да действам да се забавлявам и тн но от друга страна имам човек до мен с когото сме изградили нещо и съм сигурна в силните му чувства...но уви не знам какво да правя...

LeprikonA
09-12-2011, 06:55
чувстваш ли нещо към този, дето е с 5 години по-голям, освен, че си свикнала с него? и как разбра какъв е тоя другия с един танц и от мнение на прителки? всеки си изгражда различно мнение, нали си наясно с това. трябва ти да го опознаеш (което в доста ситуации изисква време), че да заявяваш подобни неща. защо ти е било гадно, заради гаджето? и к'во прайм - мислим да го сменяме.... мда, не ща да коментирам повече.

roseleaf94
09-12-2011, 10:19
Аммм... пишеш доста хаотично, но горе- долу разбрах какво имаш предвид. Та моят съвет е да си останеш с твоето момче. Не мисля, че новия може да ти даде това, което ти дава приятелят ти. Мислиш ли, че е разумно да зарежеш момчето, което има силни чувства към теб, с този, с когото сте танцували просто на някакъв си купон... Мисли трезво бе, дете! :-o

kyon
09-12-2011, 10:21
С новия ще ти е хубаво 3-4-5 месеца и после ще стане същото като с момчето, с което си сега.
Не прелитай от цвят на цвят, а цени това, което имаш.

sladur4etyYy
09-12-2011, 10:27
явно момчето, с което си, не ти дава всичко, от което имаш нужда. какво по- нормално от това да започнеш да търсиш момче, което ще го прави. просто се увери, че другият наистина е по- добър. сама каза, че все още не го познаваш добре.

SmilezZz
09-12-2011, 10:36
Първо си изясни чувствата към настоящия си приятел. Обичаш ли го или просто си свикнала да прекарваш времето си с него ? Ако е второто - няма смисъл да продължавате тази връзка , но пък веднага не се хвърляй в нова , а опознай новия.

nepowtorima
09-12-2011, 10:41
Ние тук не можем да ти помогнем!!
Просто се изясни със себе си какви чувства имаш към всеки един от двамата .. и тогава реши кой ще е той. Ние нито ги познаваме, нито знаем как изглеждат и с каква компания се събират :lol:

dalitooo
09-12-2011, 11:28
ти си само на 16 ,пробвай различни неща , аз не бих се задълбочавала в нещо мн сериозно на твое място. Живота е пред теб и мисля че сега е времето да експериментираш. :wink: но в крайна сметка постъпи така както намериш за добре :)

NoMore
09-12-2011, 11:50
Естествено струва ти се интересно... и в момента в който тръгнеш с въпросното момче ще се появи друго, което ще има качествата, които липсват на гаджето. Зарязвай пича на 21 дето е да не се надява, че може да се получи нещо, защото акъла ти е на 13-годишна! Готова си с лека ръка да оставиш човека с който казваш, че сте от доста време заедно и доколкото разбрах нямате проблеми... само заради танц и приказки на приятелки мале мале горкото ти гадже...

Bladedancerr
09-12-2011, 14:41
С новия ще ти е хубаво 3-4-5 месеца и после ще стане същото като с момчето, с което си сега.
Не прелитай от цвят на цвят, а цени това, което имаш.

Напълно вярно и логично мислене.Браво!

ZloboMiR
09-12-2011, 20:11
Естествено струва ти се интересно... и в момента в който тръгнеш с въпросното момче ще се появи друго, което ще има качествата, които липсват на гаджето. Зарязвай пича на 21 дето е да не се надява, че може да се получи нещо, защото акъла ти е на 13-годишна! Готова си с лека ръка да оставиш човека с който казваш, че сте от доста време заедно и доколкото разбрах нямате проблеми... само заради танц и приказки на приятелки мале мале горкото ти гадже...

Mi6inka
09-12-2011, 20:52
Естествено струва ти се интересно... и в момента в който тръгнеш с въпросното момче ще се появи друго, което ще има качествата, които липсват на гаджето. Зарязвай пича на 21 дето е да не се надява, че може да се получи нещо, защото акъла ти е на 13-годишна! Готова си с лека ръка да оставиш човека с който казваш, че сте от доста време заедно и доколкото разбрах нямате проблеми... само заради танц и приказки на приятелки мале мале горкото ти гадже...

+


Но все пак авторката е само на 16, нормално е да има желание и интерес да опита нещо ново, да види различни неща и изживявания с различен човек...Да, кофти е за гаджето ти, той явно наистина е сериозен..но в крайна сметка не можеш да си заповядаш какво да чувстваш...Щом се "озърташ"значи имаш нужда от нови изживявания ..Успех!