PDA

View Full Version : Понякога одраното животно примигва!



Imprevisible
09-12-2011, 10:45
http://bg.myletsadopt.com/?p=2483

За всички които ги е грижа, поне малко!
Не носете трупове върху себе си.
http://cdn.pimpmyspace.org/media/pms/c/ke/29/xm/peta.jpg
Това е остатъкът от палтото ви.

Imprevisible
09-12-2011, 11:04
http://eco.site50.net/design/earthlings.jpg
Earthlings (в превод "Земляни") е филм показващ пълното неуважение към животните, въпреки зависимостта на човечеството от тях.От цитатът "Ако стените на кланниците бяха от стъкло, всички щяхме да сме вегетарианци" може да ви стане ясно какво ще видите.
Мощен, информативен, и провокиращ размисли, “Земляни” е най-обширния продуциран до сега филм за връзката между природата, животните, и човешките икономически интереси. Има много значими филми за правата на животните, но този ги надминава. “Земляни” ПЛАЧЕ да бъде видян.

gandalfepi4
09-12-2011, 11:46
klol

loveca777
09-12-2011, 11:49
http://bg.myletsadopt.com/?p=2483

За всички които ги е грижа, поне малко!
Не носете трупове върху себе си.
http://cdn.pimpmyspace.org/media/pms/c/ke/29/xm/peta.jpg
Това е остатъкът от палтото ви.
Няма такова нещо. Животно да се одира живо е дело само на изроди. Не вярвам ,че законно в Китай така ги убиват и одират.....

gandalfepi4
09-12-2011, 12:09
^ много неща стават в китай, не прибързвай със заключенията

доста гадни неща стават там с животни. примерно някои ги ядът живи - октоподи, костенурки, змии ги разфасоват живи на пазари etc

loveca777
09-12-2011, 12:19
Ми то като е комунистическа страна да ти кажа нищо чудно., но чяк такова канибалство малко ми бяга да си го представя.
Миналата години в Китай направиха закон , който гласи ,че ако убиеш сибирски тигър - не доживотна присъда, а убииство с изтрел е наказанието ти. (смъртна присъда)
Причината била,че популацията им била в критични граници и можело да изчезне.
Пак миналата година бях гледал клип, на който одираха ЖИВИ животни. Но те бяха руснаци май , а не китайци и го вършеха незаконно сигурно.
А като спомена ,че разфасовали живи октоподите и костенурките на пазара - тука не правим ли същото с раците.
Винаги съм се ,чудил как може да е позволено раците да се сваряват живи? Те нямат ли сезнори за болка? ИМат! Как в европейските страни така ще издевателстват като талибани с раците?

Imprevisible
09-12-2011, 12:56
Няма такова нещо. Животно да се одира живо е дело само на изроди. Не вярвам ,че законно в Китай така ги убиват и одират.....
Това дали е законно или не не ги спира. Както в България, така и в цяла Европа има закон за защита и хуманно отношение към животните който ясно гласи че никой няма право да ги убива, измъчва и т.н. Нямат право и да ги използват като атракция, но съм сигурна, че в някои от курортните градове, пък и не само, това продължава да е практика.

ПП: Ако има някой, който е гледал филма, нека сподели впечатления. Лично аз бях потресена.

loveca777
09-12-2011, 13:21
Важното е да не е на мода да се носят . Преди 20 години в България е било това на мода. Кожите са се продавали на огромни цени. Можело е само от лов и продаване на кожите да забогатееш и да си купиш кола.
Сега отминаха тези времена. Сега за една кожа от лисица не дават повече от 5 лв. Така трябва да стане и в Китай. Но там е комунизъм и на дали скоро ще се промени.
А тук в България дето вече почти никой не ходи на лов за хищници - те придобиха огромни количества. А дивечът е малко.
Пак преди 20, 30 години го избиха. Сега има само на снимки да гледаш какво е било преди 40 години. Горите и полята как са гъмжали от елени, сръндаци, от зайци и местен пъдпъдък. Прочие не остана местен вече на много места в близост до градовете.
А пак преди 40 години по полетата животните не са се страхували да се покажат денем. Сега кой е виждал елен или сръндак на пътя с колата? Всичко е наплашено изперкало по горите.

Imprevisible
09-12-2011, 15:56
Като са отминали тези времена защо продължават масово да се носят кожи. Интересно ми е дали хората са неинформирани или просто не им пука. И не само относно дрехите и аксесоарите. Не знаят ли какво ядат или не им пука. Не знаят ли за какво е синия, за какво жълтия и за какво зеления контейнер за отпадъци или не им пука???

gandalfepi4
09-12-2011, 16:11
^ не знаят И не им пука

и по-спокойно с удивителните. и на мен ми е неприятно но не изперквам

TheMightyNadenica
09-12-2011, 16:22
Като са отминали тези времена защо продължават масово да се носят кожи. Интересно ми е дали хората са неинформирани или просто не им пука. И не само относно дрехите и аксесоарите. Не знаят ли какво ядат или не им пука. Не знаят ли за какво е синия, за какво жълтия и за какво зеления контейнер за отпадъци или не им пука???

Това за контейнерите пък какво общо има? А и това е глупава идея...За какво аз да се старая да ги разделям, като боклуджията после ги изръси в общия куп? А и специално за пласмасата нещата са доста сложни...видовете пластмаси са различни, и не може да се смесват! Е то може, но не за добро...не че пластмасата е добро де...

Imprevisible
09-12-2011, 16:25
^ не знаят И не им пука

и по-спокойно с удивителните. и на мен ми е неприятно но не изперквам
:D Не изперквам, къде видя удивителни ?

loveca777
09-12-2011, 16:28
Te слагат от по - рано контейнери за разделно изхвърляне на отпадъци, за да свикне ,, глупавия'' народ как да си изхвърля боклука.
Обаче в България скоро ли ще открият фабрики и заводи за преработката им - хич не се знае...

gandalfepi4
09-12-2011, 16:30
^ не знаят И не им пука

и по-спокойно с удивителните. и на мен ми е неприятно но не изперквам
:D Не изперквам, къде видя удивителни ?

визирах трите въпросителни, my bad

Imprevisible
09-12-2011, 16:37
Като са отминали тези времена защо продължават масово да се носят кожи. Интересно ми е дали хората са неинформирани или просто не им пука. И не само относно дрехите и аксесоарите. Не знаят ли какво ядат или не им пука. Не знаят ли за какво е синия, за какво жълтия и за какво зеления контейнер за отпадъци или не им пука???

Това за контейнерите пък какво общо има? А и това е глупава идея...За какво аз да се старая да ги разделям, като боклуджията после ги изръси в общия куп? А и специално за пласмасата нещата са доста сложни...видовете пластмаси са различни, и не може да се смесват! Е то може, но не за добро...не че пластмасата е добро де...

Това за контейнерите го дадох просто като пример, че никой не го е*е кво става около него. Българинът все още изхвърля боклука си през терасата и през прозореца на влака, независимо колко цвята контейнери за отпадъци има.

Imprevisible
09-12-2011, 16:44
За да не се отклонявам от темата ето ви линк към филма Земляни.
Филмът не е за деца и за хора със слаби сърца.
http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529

loveca777
09-12-2011, 16:48
A Румънците са още по-зле. (поне доколкото съм забелязал) :D Градовете им чисти и блестят от чистота. А градините им и извън населените села - гъмжи,че гъмжи.
Само в източна Румъния до Констанца е чисто. Не може да се сравни източна с централна.
:D

TheBeatles
09-12-2011, 16:52
Филма го гледах преди месец. Едвам издържах. Скъсвала съм се от рев. Даже в един момент трябваше да спра филма и да си поема дъх. Никога не съм носила кожа, каквато и да е, и никога не бих. Не съм вегетарианка, но сериозно се замислям дали да не стана след ужасяващите кадри от този филм.

Imprevisible
09-12-2011, 17:01
Филма го гледах преди месец. Едвам издържах. Скъсвала съм се от рев. Даже в един момент трябваше да спра филма и да си поема дъх. Никога не съм носила кожа, каквато и да е, и никога не бих. Не съм вегетарианка, но сериозно се замислям дали да не стана след ужасяващите кадри от този филм.

На мен също ми подейства така, и също обмислям вегетарианството и май плюсовете надделяват като виждам от къде идва месото, което ядем. Месото, което купуваме, си е всъщност мърша. А да не говорим, че месоядството е една от основните причини за световния глад.

Мога да ти препоръчам още един филм "Meat the truth"

gandalfepi4
09-12-2011, 17:16
^ ми тогава спри да се лигавиш и почвай да рупаш маруля бе майна

аз два пъти седмично ям по малко риба и 400 гр. говеждо месечно че да си поддържам организма и не съм умрел нали?

loveca777
09-12-2011, 17:16
Има един филм,, Home,, - Пак дават за кравефермите в Испания.
Слава Богу,че поне тук в България не е така. Кравите живеят в рАЙ. Перлата на кравите е тука. Но скоро и тука ще стане така. Както селата ни изчезват и всички стада ... чули сте скоро даваха по-новините от 11 милиона преди сега по -малко от 1 милион добитък.

Imprevisible
09-12-2011, 18:47
^ ми тогава спри да се лигавиш и почвай да рупаш маруля бе майна

аз два пъти седмично ям по малко риба и 400 гр. говеждо месечно че да си поддържам организма и не съм умрел нали?
Майна, никой няма да умре ако не яде месо. И ако няма кво да споделиш по темата, ако обичаш не се заяждай. Не смятам да ти давам обяснения защо не съм спряла до сега. Това е въпрос на личен избор и съображения.

LunaTriCk
09-12-2011, 18:54
Аз ям месо 6 дена от 7. Веднъж ям и риба.
Лош човек ли съм ?

gandalfepi4
09-12-2011, 18:57
^ не се заяждах просто не мога да те разбера.

уж ти е толкова болно място това за животните, па от друга страна не искаш да станеш вегетарианка...

аз примерно съм бил в български кланници (роднина работаше в бранша) и мога да ти кажа че животните където ги трепеха (с едно странно изключение) е абсолютно ужасяващо, от най-лошите и низки стандарти


за'тва и не плюскам (когат консумирам месо е от "био" животни) и ми е през кypа и мога да си говоря каквото искам.


ти обаче само опяваш колко е лошо да носиш дрехи такива, да пазиш трофеи ама ако е за ядене е съвсем друг въпрос по някаква причина...?




не разбирам.

ПС знам че от липса на месо не се умира но има определена група амино киселини които ТРЯБВА да си ги набавяш така иначе "лошо", до колкото ми е известно няма суплементи за тях. по тази причина и от време на време ям риба и месечно говеждо вместо само и единствено соеви заместители




LUnaTrick

бал съм те, не съм тръгнал да съдя. това си е мой избор. не чаткам само момето как може да ѝ е толкова тежко за някои неща свързани с животноубийството и да не я грее (привидно) за други

Imprevisible
09-12-2011, 18:58
Аз ям месо 6 дена от 7. Веднъж ям и риба.
Лош човек ли съм ?

Точно това казвам, че е въпрос на личен избор, а gandalfepi4 ми обяснява, че се лигавя.

gandalfepi4
09-12-2011, 19:01
^ ми в един пост казваш "бедните животинки чакали и вълци, толкова ми е жал за страданието им" а в друг "да, плюскам плода на десетки пъти по-голямо страдание въпреки че не ми е нужно" и не мога да ти разбера позицията ама грам

сякаш някой да вика че е мюсюлман и след пет минути да нарече мохамед педеруга

няма логика некво


и спри да бъдеш толкова butthurt, нито съм те обиждал нито нищо

loveca777
09-12-2011, 19:08
Консумацията на месо и мляко в подрастващата възраст на деца и младежи е особено важна. Имало е доста случаи на момичета и момчета от училище ,които са били пълни вегетарянци и след години в университета вече са се разболявали от много сериозни болести точно поради тази причина.
Трябва да си имаш хранителен режим и поне малко да ядеш месо.
Дори gandalfepi4 според мен трябва малко повече да яде. Защото рибата много се различава от останалите видове месо.

Imprevisible
09-12-2011, 19:09
^ не се заяждах просто не мога да те разбера.

уж ти е толкова болно място това за животните, па от друга страна не искаш да станеш вегетарианка...

аз примерно съм бил в български кланници (роднина работаше в бранша) и мога да ти кажа че животните където ги трепеха (с едно странно изключение) е абсолютно ужасяващо, от най-лошите и низки стандарти


за'тва и не плюскам (когат консумирам месо е от "био" животни) и ми е през кypа и мога да си говоря каквото искам.

ти обаче само опяваш колко е лошо да носиш дрехи такива, да пазиш трофеи ама ако е за ядене е съвсем друг въпрос по някаква причина...?





не разбирам.

ПС знам че от липса на месо не се умира но има определена група амино киселини които ТРЯБВА да си ги набавяш така иначе "лошо", до колкото ми е известно няма суплементи за тях. по тази причина и от време на време ям риба и месечно говеждо вместо само и единствено соеви заместители




LUnaTrick

бал съм те, не съм тръгнал да съдя. това си е мой избор. не чаткам само момето как може да ѝ е толкова тежко за някои неща свързани с животноубийството и да не я грее (привидно) за други

Болно ми е заради начина по който се отнасят с тях, и по който ги убиват. Човека никога няма да спре да яде месо, но има изисквания които трябва да се спазват и има хуманни начини по които може да се извършва умъртвяването на животни в кланниците, това че им излиза солено и не ги спазват е друг въпрос. А и не ям месо купено от магазина, след като разбрах как става цялата процедура.

Imprevisible
09-12-2011, 19:14
Позицията ми е да не се убиват животните НЕХУМАННО и БЕЗЦЕЛНО. Сега разбираш ли я?
Ти ядеш ли чакали и норки? Има животни които биват отглеждани, за да бъдат убити след това и нито ти, нито аз нито който и да било множе да промени това и мнението ми е, че самото умъртвяване трябва да става по безболезнен за животното начин.

loveca777
09-12-2011, 19:14
аз примерно съм бил в български кланници (роднина работаше в бранша) и мога да ти кажа че животните където ги трепеха (с едно странно изключение) е абсолютно ужасяващо, от най-лошите и низки стандарт



Това преди години ли или скоро. А се заблуждавах ,че тука е малко по-добре положението, но уви... същата история.

gandalfepi4
09-12-2011, 19:15
^ те т'ва е друга работа. вече има смисъл... само дето не разбирам откъде си вземаш месо ако не от магазина, но предполагам че не скачаш по покриви да ловиш гълъби нали? я кажи къде има в бг за "хуманно отрепани" че аз съм търсил и не намирам (в момента съм в холандия)

Imprevisible
09-12-2011, 19:25
Ям единствено пилешко месо, което баба ми купува от село. Пилетата биват убивани чрез чупене на врата. Не знам подробности, но това е един от хуманните начини за убиване на животни. (на птици по-точно)

loveca777
09-12-2011, 19:48
Ям единствено пилешко месо, което баба ми купува от село. Пилетата биват убивани чрез чупене на врата. Не знам подробности, но това е един от хуманните начини за убиване на животни. (на птици по-точно)
Защо не колене, а чупене не врат. Не е е ли по-безболезнено коленето ? Ама не колене с джобно ножче, да оставят птицата да умре със срязано гърло, а с брадва.. разбираш ме.
А за телетата.. ами с инжекции.

Imprevisible
09-13-2011, 11:00
Защо не колене, а чупене не врат. Не е е ли по-безболезнено коленето ? Ама не колене с джобно ножче, да оставят птицата да умре със срязано гърло, а с брадва.. разбираш ме.
А за телетата.. ами с инжекции.
Казвам, че не знам детайли, но според начините за хуманно умъртвяване на птици това е един от безбоезнените методи (луксация на врата).

gandalfepi4
09-13-2011, 12:03
gandalfepi4 ти казва:

http://img269.imageshack.us/img269/9352/hr8c2b1315918140.jpg

да счупиш врата на птица боли, аз знам понеже съм патка.

но "да", наистина е по-"приятен" метод от конвенциалните и все пак бих те посъветвал да се увериш сама щото дори в сертифицирани места не го правят


ако ти пука толкова все пак де, само предлагам

LunaTriCk
09-13-2011, 12:43
Какъв е проблема в отглеждането на животни с цел произвеждане на месо ? Кокошките, прасетата и кравите не са пред изчезване. Не ги хващат от гората да ги колят. Те си се отглеждат от малки, докато не дойде деня на страшния съд. Как се колят, също не виждам къде ви е проблема. Ако аз имам кокошка, която да речем съм си я отгледал от птиченце, никой няма право да ми казва аз как и какво да правя с нея. Ако искам и с ток ще я изпържа, тя си е моя. Някои животни са предназначени за храна, не им давайте права и да ги превръщате в личности.

gandalfepi4
09-13-2011, 13:17
Какъв е проблема в отглеждането на животни с цел произвеждане на месо ?

не помня да съм казвал или намеквал че има такъв. както вече посочих аз самият консумирам месо, понеже смятам че е незаменимо, просто го ограничавам много.


Кокошките, прасетата и кравите не са пред изчезване. Не ги хващат от гората да ги колят.

so?


Те си се отглеждат от малки, докато не дойде деня на страшния съд. Как се колят, също не виждам къде ви е проблема. Ако аз имам кокошка, която да речем съм си я отгледал от птиченце, никой няма право да ми казва аз как и какво да правя с нея. Ако искам и с ток ще я изпържа, тя си е моя.

aaaххх. това започва да е страннен и сложен спор. учтиво те питам - тогава защо има закони против това?

как ще се чустваш ако видиш съседа ти да си мъчи кучето/котката и ти отговори със същия аргумент?

ами родител детето си?

не смятам че тогава аргумента ти би звучал толкова убедително

ЗНАМ че има разлика между животни и хора (поне в твоите очи), но каква е разликата между човекът който си убива домашен любимец и наричан "изверг" и този който по абсолютно брутален начин убива животно (ако искаш линк да пращам казвай) и бива подминаван, а "трудът" му, уважаван?


Някои животни са предназначени за храна, не им давайте права и да ги превръщате в личности.


защо? освен това не съм искал това - просто ми е гадно като гледам как се третират някои животни в някои места (както казах и от личен опит) и след като аз самият когато съм убивал животно за храна не съм постъпвал така не смятам че е морално, за мен, да консумирам такова


аз не ти казвам какво да ядеш - не ми казвай какво да не ям

аз не ти казвам как да се държиш с животните - закона ти го казва

loveca777
09-13-2011, 14:44
Omg.
Животните предназначени за храна? :shock: Всички животни изпитват чувства и болка....
шшш Това да живее кравата цял живот в тъмница и да я тъпчат с лайна как ти се вижда?
а това да ги убиват по мъчителен начин?

LunaTriCk как може да мислиш така?

gandalfepi4
09-13-2011, 14:47
^ съмнявам се това да е имал предвид. мисля че просто не си е изразил мнението много ясно

LunaTriCk
09-13-2011, 14:47
Никъде не съм се обърнал към теб лично. Това, че поста ми е след твоя не означава винаги, че е директно към теб въпроса. Говоря за самата дейност. Яж си каквото искаш, разбира се че аз ще съм последния, който ще ти дава тон в живота. Мисълта ми е друга. Да се погледне на самото действие обективно, без значение кой го прави.
Не ми е приятно като гледам незаслужено насилие, но знам че това не е моя работа. Човек да бие котката/кучето си. Еми, да си го бие. Това е неговия си двор, лично пространство. Да, тъпо е. Но негово право си е да е тъп. Чак когато почне да бие твоето куче, тогава проблема става твой.
Родител - дете - насилие е деликатен въпрос, който както казах по-горе е много по-различен от собственик - стока.

loveca777
09-13-2011, 14:59
LunaTriCk
Значи се съгласяваш и не виниш изрод дето е одрязал краката на кучето си и го е одрал живо , защото то е ,, стока'' в неговия ,,двор''?

gandalfepi4
09-13-2011, 15:06
http://images.memegenerator.net/instances/400x/8611022.jpg


http://i330.photobucket.com/albums/l428/GeneralLee1956/GLP-2-9-11/AbandonThread.gif

Imprevisible
09-13-2011, 15:22
Не ми е приятно като гледам незаслужено насилие, но знам че това не е моя работа. Човек да бие котката/кучето си. Еми, да си го бие. Това е неговия си двор, лично пространство. Да, тъпо е. Но негово право си е да е тъп. Чак когато почне да бие твоето куче, тогава проблема става твой.
Точно в това е същността на проблема, че всеки си мисли че това не го засяга, не е негова работа и не е негов проблем. "Негово право си е да е тъп" - това изказване дори не мога да го разбера. Ако си тъп, ако си болен (психически) или просто си зъл, до такава степен че да вредиш на околните, това автоматично става не само твой проблем, но и проблем на околните.
Според теб, трябва да изчакаш, изрода от квартала да започне да измъчва освен собственото си куче и твоето, за да стане твой проблем. Така ли?
Само да ти кажа че когато проблемите не се изкореняват в зародиш, после става прекалено късно. И кучето на съседа ти няма да остане единствената му жертва.
А това, че прасетата, кравите и кокошките се отглеждат за да бъдат убити не означава че трябва да бъдат измъчвани преди това да стане.
И както ти каза gandalfepi4 има закон който ти казва как да се отнасяш с кокошката в двора си и е противозаконно да я убиеш по мъчителен начин.

LunaTriCk
09-13-2011, 16:52
@loveca777
Мисля, че не е моя работа какво става в чуждите дворове с чуждите кучета. Да, мисля че е варварско. Да, не бих поддържал връзка с подобен човек. Бих му казал, че е гадно това което прави, но никога не бих тръгнал да му се преча и да го спирам, защото това е негово решение. Както той няма право да ми се бърка в нещата, така и аз нямам в неговите.

@Imprevisible
Точно това е същността на проблема, че всеки си тика носа в чуждите работи. Никой няма право да ти каже, ти какво и как ще правиш с твоите неща, само защото на него му се вижда грешно.

Според теб, трябва да изчакаш, изрода от квартала да започне да измъчва освен собственото си куче и твоето, за да стане твой проблем. Така ли?
Моето куче - мой проблем. Неговото - негов. Точно и ясно. Когато този човек посегне на чуждо, тогава вече трябва да има някакви действия.
Знам, че не е такъв закона, но никъде не съм казал че го подкрепям.
Най-вероятно още повече ще ме хейтите ама не ми пука как е стигнало месото до масата ми, стига да е свежо и вкусно. Тези животни са за това - да умрат. Как ще умрат...не мога да разбера защо трябва да ми пука ?

gandalfepi4
09-13-2011, 17:18
^ никой не може да ти каже за какво трябва да ти пука.

съгласен съм.



това е твое право. никой не може да ти каже какво да чустваш или правиш със своите притежания дори да се нараняваш, дори да унищожаваш своята собственост ДО МОМЕНТА в който това започне да афектира негативно други хора.


всички можем да се съгласим с това. така е по закон, така е логично, така ТРЯБВА да бъде.


въпреки че имам различна позиция с LunaPenis мога да му стисна ръката по този въпрос.






остава само да се запитаме защо правим така, защо е такъв закона?

тогава започваме да ходим по пътеката която води до идеята за ценоста на личността.


ако се запитаме какво е личност, започваме да се виждаме като животни все повече и повече.


направим ли и това става ясно защо аджиба има закони които ги защитават, защо повечето хора се възмущават от подобни позиции.



това е луна, "проблемът" е че ти по някаква казваш това:




не им давайте права и да ги превръщате в личности.


това ме обърква, не липсата ти на загриженост или другите ти мнения.

LunaTriCk
09-13-2011, 18:36
не им давайте права и да ги превръщате в личности

С това искам да кажа с това, че за някои хора животните в една кланица, не са просто животни ами....Пенка, Иванка, Гошо, Пешо, Киро, които имат мечти и светло бъдеще в живота. Сякаш едва ли не, ако не бяха в тази клетка щяха да започнат собствен бизнес, кариера или да влязат в армията. Сякаш техния живот е толкова значим, че е грехота да се отнасят с тях така. Но не е така. Смисъла на техния живот е да станат на пържоли.
За мен лично е глупаво да се обръща толкова голямо внимание и значение, на "животни в беда", когато има толкова много хора в беда. Ако трябва да избера да спася живота и благосъстоянието на 5 човека или 500 прасета, избирам хората. Защото да речем Хорхе работи в кланица, в която дерат животните живи. Хорхе не знае местния език и това е единствената работа, която може да си намери. Обаче, идват трима костюмари от ХЕИ и казват, че той извършва нерегламентирана дейност и затварят кланицата. Сега Хорхе остава без работа и няма как да нахрани двете си деца и жена, но....поне пък прасетата са щастливи.

MakaronUduSHvaCH
09-13-2011, 19:39
Не го гледай, докато не умре хубаво и няма да примигва :D . Пък и след това може пак да не го гледаш и няма да си внушаваш, че примигва :lol: .

gandalfepi4
09-13-2011, 19:46
някой да набани тъпия, спамещ трол

http://s3.amazonaws.com/kym-assets/photos/images/newsfeed/000/128/633/1284329875314.jpg

MakaronUduSHvaCH
09-13-2011, 19:56
някой да набани тъпия, спамещ трол

http://s3.amazonaws.com/kym-assets/photos/images/newsfeed/000/128/633/1284329875314.jpg

Промоцията на бананите, мина, така, че няма вероятност :D Абе ти кога ще спреш да спамиш с тези детски картинки :? :D

gandalfepi4
09-13-2011, 20:01
http://s3.amazonaws.com/kym-assets/photos/images/newsfeed/000/112/567/Dolan1.png

loveca777
09-13-2011, 20:23
не им давайте права и да ги превръщате в личности

Защото да речем Хорхе работи в кланица, в която дерат животните живи. Хорхе не знае местния език и това е единствената работа, която може да си намери. Обаче, идват трима костюмари от ХЕИ и казват, че той извършва нерегламентирана дейност и затварят кланицата. Сега Хорхе остава без работа и няма как да нахрани двете си деца и жена, но....поне пък прасетата са щастливи.
:razz: :razz: :razz: eЕбАхмуУ примера само дето измисли. :razz:
То по тази логикаа ехее колко истории от всяка една област на живота щи дам...
Работата е да се убиват безмачително . Да се гледат на добри условия на живот! Това че ще се убият не пречи да се отгледат нормално и убият безболезнено!

LunaTriCk
09-13-2011, 21:17
От къде идва тази състрадателност и грижа към някакви животни отглеждани, за да станат на кайма, не мога да си го обясня ? Никой не ви кара вас да ги извършвате тези дейности. Има си хора за това, спокойно.

gandalfepi4
09-13-2011, 21:30
^ на мен ми харесва когато сам си убивам храната (което става доста рядко) вместо някакъв да ѝ чупи краката, да ѝ вади очите, да я кара да гледа как убиват нейни роднини и тя да трепери от ужас докато се хлъзга из кръвта им и после да я сече с тъп сатър (да ти намеря ли клипчето?)

не е като по телевизията да вкарат кравата в стаичка, докато се чуди какво става един пич с патлаче да я тресне отгоре и готово.



ако на тебе не ти пука хууу, на мен ми. чест, състрадание, морал, елементарна емпатия, ей такива ми ти работи.


по твоята логика ако някакво дете е с нелечима болест която ще го утрепе преди да е навършило месец и е сираче няма никакъв проблем да го дадеш на педофили да го намажат с лайна и да го ебът (да, има такива работи, ако искаш доказателство казвай) щото ще е практически с акъла на най-тъпото животно и ще са му преброени дните

ако ти е толкова трудно да ми разбереш позицията предлагам алтернативи:

би ли купил обувки/топка които са хубави и евтини, но направени от съсипани деца?

би ли си купил хубава лампа от кожа на евреин?

би ли приел пари (които не ти трябват) от някой който е убил невинен за тях?


горе-долу същото е. щом аз не бих го направил, не бих го приел/използвал/консумирал.


би следвало сега да чаткаш след като сам осъди това поведение и се дистанцира от него

Imprevisible
09-14-2011, 00:01
От къде идва тази състрадателност и грижа към някакви животни отглеждани, за да станат на кайма, не мога да си го обясня ? Никой не ви кара вас да ги извършвате тези дейности. Има си хора за това, спокойно.
СПОКОЙНО ВИКА!
НЯМАМ НЕРВИ :-x

gandalfepi4
09-14-2011, 06:44
^ кротни се малко па и ти :?

като нямаш нерви влизай в анархистките форуми да гледаш как се правят бомби с подръчни материали и "почвай"

LunaTriCk
09-14-2011, 07:56
Ето, пак сравняваш животни с хора.
"Чест, състрадание, морал, елементарна емпатия, ей такива ми ти работи" изпитвам към хора и домашни животни. Към кайма не мога да изпитвам. Да приемем, че всичко е както искате, даже и Animal Planet им пускат в кланиците. И ? Какво толкова променя това ? Ще спите по-спокойно вечер, знаейки че някъде там крава #120 е умряла щастлива ли ?

loveca777
09-14-2011, 08:17
Хора и ,домашни животни''. - Това е много относително.
В китай гледат домашни прасета като любимци , а във Виатнам се хранят с кучешко месо...
Никой няма да спи с тази мисъл, но би трябвало да е така.
Това е голям грях и изродщина на човечеството и трябва да се промени.
------------------------
ПС: Темата не е за кравефермите и кладниците , а за убийството и дрането на животни за кожите им.

Concussion
09-14-2011, 08:45
Ето, пак сравняваш животни с хора.
"Чест, състрадание, морал, елементарна емпатия, ей такива ми ти работи" изпитвам към хора и домашни животни. Към кайма не мога да изпитвам. Да приемем, че всичко е както искате, даже и Animal Planet им пускат в кланиците. И ? Какво толкова променя това ? Ще спите по-спокойно вечер, знаейки че някъде там крава #120 е умряла щастлива ли ?

А тебе ако те направя на кайма дали трябва да изпитваме състрадание към теб, а? Всички животни са живи същества, без значение домашни или не. :?

loveca777
09-14-2011, 09:52
Ето, пак сравняваш животни с хора.
"Чест, състрадание, морал, елементарна емпатия, ей такива ми ти работи" изпитвам към хора и домашни животни. Към кайма не мога да изпитвам. Да приемем, че всичко е както искате, даже и Animal Planet им пускат в кланиците. И ? Какво толкова променя това ? Ще спите по-спокойно вечер, знаейки че някъде там крава #120 е умряла щастлива ли ?

А тебе ако те направя на кайма дали трябва да изпитваме състрадание към теб, а? . :?
Стига с тези малоумни изказвания. Хора сме все пак.

gandalfepi4
09-14-2011, 10:04
Ето, пак сравняваш животни с хора.

защо не? за мен няма голяма разлика. виж "дивите деца" примерно - нормално дете което е отрасло далеч от цивилизацията се превръща в, буквално, животно.

това че ходят на четири крака, плезят език като кучета, пикаят си в гащите, джафкат и никога не могат да научат дори елементарни думи прави ли ги животни?

защо не? един папагал може да комуникира с хора, да отговаря на въпроси, да решава тестове, да проявява симпатия и емпатия (явно за разлика от теб).

същото и с много маймуни - има орангутани научени на езика на знаците и способни да водят "разговор" с хора



става ми гадно да гледам как мъчат човек понеже се приравнявам с него. същото и с животни - мога да се приравня с тях (поне по-"висшите"), щом нещо може да малко или много да говори с теб, да проявява любов, а ако аз бях отрасъл в гората щях да си ям лайната и да лая като псе защо да не проявявам поне малко емпатия към тях?


"Чест, състрадание, морал, елементарна емпатия, ей такива ми ти работи" изпитвам към хора и домашни животни. Към кайма не мога да изпитвам.

аз също ^_^

просто не забравям че каймата идва от някъде

отговори ми на въпроса - би ли ял кайма от човек? след като не ти пука би следвало да можеш


Да приемем, че всичко е както искате, даже и Animal Planet им пускат в кланиците. И ? Какво толкова променя това ? Ще спите по-спокойно вечер, знаейки че някъде там крава #120 е умряла щастлива ли ?


определено да. защо ти е толкова трудно да го проумееш само не чаткам :-o


по-рано ти каза


Да, мисля че е варварско. Да, не бих поддържал връзка с подобен човек. Бих му казал, че е гадно това което прави....не ми пука как е стигнало месото до масата ми, стига да е свежо и вкусно


втори въпрос - ако видиш как съседа ти хваща една кокошка, заковава я за стената, бавно я залива с вряло олио, дърпа ѝ ноктите, гори я с желязо, удря я, реже ѝ човката и прочее ненужни мъчения преди да я заколи и след това ти я даде опечена и сочна на поднос да я ядеш понеже /нещо си/ ще ти бъде ли приятно да я плюскаш?


може би след тези въпроси сега ще постигнем някакво разбирателство

Concussion
09-14-2011, 10:18
Ето, пак сравняваш животни с хора.
"Чест, състрадание, морал, елементарна емпатия, ей такива ми ти работи" изпитвам към хора и домашни животни. Към кайма не мога да изпитвам. Да приемем, че всичко е както искате, даже и Animal Planet им пускат в кланиците. И ? Какво толкова променя това ? Ще спите по-спокойно вечер, знаейки че някъде там крава #120 е умряла щастлива ли ?

А тебе ако те направя на кайма дали трябва да изпитваме състрадание към теб, а? . :?
Стига с тези малоумни изказвания. Хора сме все пак.

Ти недей да ми казваш какво да пиша.

loveca777
09-14-2011, 10:26
ще ти казвам аз... ще те съдя за заплашване с убийство . :D

LunaTriCk
09-14-2011, 12:10
@Concussion
Каквото искате изпитвайте. Ваше решение. Аз вече съм кайма, каквото и да направите аз няма да го разбера, така че...безсмислен някак беше този въпрос.

@gandalfepi4
Животно отглеждано в кланица няма нищо общо с Маугли, папагали и орангутани. За мен има голяма разлика между животни отгледани с една единствена цел в изкуствена среда и животни в естествена среда. Не виждам къде е приликата между кокошката и папагала или маймуната и кравата.
Да, едно дете отгледано далеч от цивилизацията би изглеждало по навиците си като животно, но ако го откъснеш от тази среда и го сложиш сред хора, ще стане човек. А сега ми кажи, ако вземем една кокошка от птицефермата къде е нейния потенциал да стане нещо повече от месо във фризера ?

ако аз бях отрасъл в гората щях да си ям лайната и да лая като псе защо да не проявявам поне малко емпатия към тях?
Да, но не си. Защо тогава да се правим на такива каквито не сме ?


ако видиш как съседа ти хваща една кокошка, заковава я за стената, бавно я залива с вряло олио, дърпа ѝ ноктите, гори я с желязо, удря я, реже ѝ човката и прочее ненужни мъчения преди да я заколи и след това ти я даде опечена и сочна на поднос да я ядеш понеже /нещо си/ ще ти бъде ли приятно да я плюскаш?
Хах, това го очаквах малко по-рано.
Да, бих я изял. Точно пилешко обожавам. Това е една обикновена кокошка, все пак. Каква е моята вина, че съседа ми е зъл ? Както казах по-горе - мен не ме интересува начина по какъвто е стигнало даденото месо до масата ми, интересува ме качеството му.
Но да приемем и варианта да ми стане гадно и да не ям. Еми, повече няма да присъствам на "готвенето" и ще си ям по-спокойно. Ако тръгна да се притеснявам за всяко едно нещо как точно стига до мен, ще се побъркам.

Аз разликата във вижданията ни я бях отбелязал по-назад. Вие поглеждате една свинеферма и виждате малкия Гошо, дебелия Пешо и прочее. Аз като я погледна - виждам бекон.

loveca777
09-14-2011, 12:26
Ми човек... тази кокошка убивана в страшно мъки.. би трябвало да не я приемиш от този човек, който ти я предлага, а да си я купиш от друго място.
Ако умирам от глад и аз ще я изям , но този човек, който ще ми я даде никога няма да му простя.

ZipFail
09-14-2011, 12:51
Жалко е, че някои хора нямат и най-малкото чуство за емпатия...

gandalfepi4
09-14-2011, 13:42
@gandalfepi4
Животно отглеждано в кланица няма нищо общо с Маугли, папагали и орангутани. За мен има голяма разлика между животни отгледани с една единствена цел в изкуствена среда и животни в естествена среда. Не виждам къде е приликата между кокошката и папагала или маймуната и кравата.

a къде е разликата? предетерминацията наложена от хората? това за мен няма нищо общо с това да ми е гадно че са мъчили кокошка (примерно) ненужно и да не искам да имам нищо общо с това


Да, едно дете отгледано далеч от цивилизацията би изглеждало по навиците си като животно, но ако го откъснеш от тази среда и го сложиш сред хора, ще стане човек.

всъщност не. специално го споменах за тебе. ако искаш напиши feral children в ютюб и ще намериш един документален филм. животни са много от тях - маймуна или куче с дрехи

гледай едно моме на 13-14 май беше, как е седнала на задни крака и с изплезен език диша учестено като куче и тогава ми разправяй как е станала голям човек


А сега ми кажи, ако вземем една кокошка от птицефермата къде е нейния потенциал да стане нещо повече от месо във фризера ?


да, разбира се. с прасета конкретно се случва много често. добре си се оправят. имаше документален филм и за това (pigzilla май се казваше). също с кучета, котки и влечуги пуснати или (по-често) избягало в природата, вероятно и с пернати но за тях конкретно не съм гледал никога.

но така или иначе прасета конкретно са с доста голям потенциал - умни са, стават добри любимци, дори са спасявали живот на стопаните си

тей ти потенциал



ако аз бях отрасъл в гората щях да си ям лайната и да лая като псе защо да не проявявам поне малко емпатия към тях?


Да, но не си. Защо тогава да се правим на такива каквито не сме ?

... защо съм човек...

по тази причина не убиваме умствено изостанали луна, по тази причина сме освободили робите, по тази причина става еманципацията

защо да се правим на умствено изостанали и да не оставим тези хора да умрат в гората вместо да ги приемаме за равни нас? защо да се правим на равни с неграта от африка и не ги държим като товарни животни когато не могат да четът и пишат? защо да се правим на равни с жените когато можем да им набием по две крушета и да ги поставим на място вместо да им търпим глупостите?

както човешкото общество става все по-цивилизовано започва да уважава чуждата гледна точка повече.

ДА аз не съм човек със синдрома на Даун, но мога да се поставя на негово място и да му направя добро вместо да се възползвам

ДА аз не съм полудив негър който ебе овци и си играе с пишката си, но мога да се поставя на негово място и да му направя добро вместо да се възползвам


ДА аз не съм слаб като жена, но мога да се поставя на нейно място и да ѝ направя добро вместо да се възползвам




ако видиш как съседа ти хваща една кокошка, заковава я за стената, бавно я залива с вряло олио, дърпа ѝ ноктите, гори я с желязо, удря я, реже ѝ човката и прочее ненужни мъчения преди да я заколи и след това ти я даде опечена и сочна на поднос да я ядеш понеже /нещо си/ ще ти бъде ли приятно да я плюскаш?

Хах, това го очаквах малко по-рано.
Да, бих я изял. Точно пилешко обожавам. Това е една обикновена кокошка, все пак. Каква е моята вина, че съседа ми е зъл ? Както казах по-горе - мен не ме интересува начина по какъвто е стигнало даденото месо до масата ми, интересува ме качеството му.


da fuck...? ъъъмммм.... това е странно и неочаквано

няма ли да си спомняш какво си гледал преди малко и да ти е гадно?

примерно ако брат ти ти отреже пръста и след седмица-две ти даде 20 лв. няма ли да му кажеш "fuck off and die I hate you!" и да се разкараш от него?


Но да приемем и варианта да ми стане гадно и да не ям. Еми, повече няма да присъствам на "готвенето" и ще си ям по-спокойно. Ако тръгна да се притеснявам за всяко едно нещо как точно стига до мен, ще се побъркам.

защо? аз така правя и се чуствам доста по-добре от преди. ако мога да кажа, доста по-добър и готин


Аз разликата във вижданията ни я бях отбелязал по-назад. Вие поглеждате една свинеферма и виждате малкия Гошо, дебелия Пешо и прочее. Аз като я погледна - виждам бекон.


както и аз - както ти казах колил съм прасе. просто ми е гадно че на бившото прасе му се е случвало нещо отвратително, което аз не бих извършил сам, не бих одобрил и ми би било мъчително да гледам и не бих искал да се асоцирам с това по какъвто и да е било начин



не ми отговори на въпроса на който исках да отговориш за това го задавам пак - ако някой ти даде адски вкусна "кайма" направена от убит човек ще я ядеш ли?

нали е кайма, какво ти пука какво е била преди?

LunaTriCk
09-14-2011, 13:45
Най-малкото чувство за емпатия би било да ми пука единствено за родителите ми. За мен хранителната верига е така: хора>животни>кокошка

Imprevisible
09-14-2011, 17:44
^ кротни се малко па и ти

като нямаш нерви влизай в анархистките форуми да гледаш как се правят бомби с подръчни материали и "почвай"
Сериозно се замислям :(

LunaTrick не можах да разбера, каква е тази твоя хранителна верига, и нямам намерение да те убеждавам, да изпитваш състрадание към "каймата" на масата ти. Но ще ти кажа, че организмът на човек, не е пригоден за ядене на толкова много месо, колкото хората са свикнали да консумират. А щом не ти пука как е убито животното и от къде идва месото на масата ти, то се съмнявам да е "свежо". Месото в магазините си е всъщност мърша. Още след като бъде убито животното в тялото му започват процеси на гниене. Твоят организъм не е като на хищниците.
Животното се коли, разфасова, складира, транспортира, като не винаги се спазват нужните хигиенни и температурни условия, месото престоява в магазините, ако не се изкупи, се овкусява с червени или зелени подправки за скара, ако пак не се купи се прави на каймичка, оттам на кюфтенца или плънка за нещо с неизвестен произход, сроковете за годност се подменят, или като крайна фаза месото се дава в ресторантите на безценица за термично “доубиване” или се приготвя в самите магазини на ароматни кебапчета с розово-лилаво оцветяване.

ПП: Не ти казвам какво да ядеш, просто щом не ти пука как биват убивани животните, поне се надявам да ти пука какво слагаш в устата си.

gandalfepi4
09-14-2011, 17:54
^ тя е абсолютно права. всъщност моята диета е *кхъм* перфектна.

набавям си необходимите мастни и амино киселини и не се тъпча с месо (водещата причина за рак на дебелото черво и вторична за почти всеки друг)

това са официални факти а не дрънканиците на тъпо хипи

http://en.wikipedia.org/wiki/Meat#Health

отделен въпрос е и че от личен опит знам че в него НАИСТИНА има бахти лайната:

в пастет се слагат зурли, копита, всякакви гадости

шунката е пълна с хартия, соя и вода

дори "нормални" меса и колбаси са бъкани с химия



да се наливаш с алкохол е по-полезно.


след като си попромених диетата се чуствам супер яко. сега ми е гадно да се мъча да се тъпча с месо повече от веднъж-дваж дневно даже и ми е кофти че родителите ми са ме тровили толкова дълго време. ум ми не побира как това е станало толкова разпространено.




ПС Imprevisible, ако искаш да ти пратя диаграма за миризлива, димна или истинска бомба + материали казвай

loveca777
09-14-2011, 17:57
ооо, а аз пък имам чувство,че без месо ще умра . :D
Просто умирам за шкембе чорба или свинска пържола на скара.
И пилишкото го обичам ,но да видите пъдпъдъчето... :booooomb: 8-)

gandalfepi4
09-14-2011, 17:59
^ разбирам те - седмица-две без месо са баси мъчението но след това ти става гадно даже да гледаш как някой яде (не преувеличавам)

много е интересно определено

готино е и че знам че не си мажа на филията паста със смляна свинска пишка :D

Imprevisible
09-14-2011, 18:26
ПС Imprevisible, ако искаш да ти пратя диаграма за миризлива, димна или истинска бомба + материали казвай
Благодаря за съдействието, но все още съм търпелива. 8-)


ооо, а аз пък имам чувство,че без месо ще умра .
Просто умирам за шкембе чорба или свинска пържола на скара.
И пилишкото го обичам ,но да видите пъдпъдъчето...

Да, и аз знам, че е много трудно е да првикнеш без него, но след като това стане, не изпитваш нужда да ядеш месо.
Аз ям само пилешко и то не много често. Преди обичах свинско и някои колбаси, но след като се информирах... :smt078

gandalfepi4
09-14-2011, 18:40
^ мини на риба. пилетата ги тъпчат с ебати лайната.

знаеш ли приерно за двегодишното момиченце на което му дошъл мензиса щото в бебешкото му пюре от пиле имало твърде много естроген?

Concussion
09-14-2011, 19:19
Аз пък мога въобще да не ям месо и това да не ми направи никакво впечатление. В такова семейство съм отраснала, такива пържоли, мръвкалаци не сме имали на масата и не изпитвам нужда от тях изобщо.

Imprevisible
09-14-2011, 19:21
^ мини на риба. пилетата ги тъпчат с ебати лайната.

знаеш ли приерно за двегодишното момиченце на което му дошъл мензиса щото в бебешкото му пюре от пиле имало твърде много естроген?

Масово, отглежданите домашни животни (не само пилетата) ги тъпчат с гадости. Затова ти казвам, че не купувам месо от магазина и знам как са били отглеждани животните.

loveca777
09-14-2011, 19:24
Пилетата и с вода ги пълнят... свинете ги хранят с много гадни храни...
Каймата от магазина няма нищо общо с месо... Кренвершите са смялни кокали и кожа...
Бе въобще трудно се намира ,,качествено'' месо освен,ако сам не огледаш на село животните. А да гледаш домашни зайци и да ги убиваш след това е много гадно.

А специално за шкембе чорбата от 2 месеца не съм ял и пак много ми се яде.... умираам
Сигурно спирането на всякакво месо да консумирам - няма и чорбата да ми се яде. 8-) :lol:

Imprevisible
09-14-2011, 19:27
http://www.youtube.com/watch?v=HO1YOB9PtDs&feature=related
Специално за gandalf.

LunaTriCk
09-14-2011, 19:41
@Imprevisible
Аз не се тъпча с месо. Да, казах че почти всеки ден ям месо, но в умерени количества. Днес например за вечеря изядох три кюфтета със салата и малко риба. Вчера пълнени пиперки с ориз и кайма. Месо си купувам само от местни производители. Говоря за пържоли, ребра, крилца и подобни дреболии. Наденици, сушеници и т.н. предимно домашно производство. Рядко си купувам от супермагазина меса и както казах, ако ще е месо винаги гледам на качеството. Случвало ми се е да попадна на лайна в опаковка и просто не си вземам от дадената марка или магазин повече. Да, най-вероятно точно тези продукти са от прословутите "slaughterhouse", но никога няма да тръгна да се интересувам "ама вие на колко кв.м гледате прасетата?", "ама гаврите ли се с тях"...и чак тогава да преценя дали са си купя. За мен е важно да е вкусно.

@gandalfepi4

a къде е разликата? предетерминацията наложена от хората?
Точно там е разликата. Гадно ли ти е също, тогава че има специално обучени кучета, за да намират наркотици ? Ето ти пак една предетерминация наложена от хора ? Да, за добра кауза е, но това не влиза в естествения живот на едно куче, да мирише багажи.

Видях ги тези feral children. Интересно ми стана наистина и се поразрових. И нещата явно не са точно такива каквито изглеждат. Най-известните такива били Amala и Kamala(някакви момичета индийчета, не знам дали точно тях си гледал), но всъщност са fake and gay. Цялата история била измислена, за да се съберат пари за някакъв приют. Плюс това повечето истории за тези feral children всъщност се оказали като цяло fake and gay, а в малкото такива случаи, става дума за умствено болни деца. Изобщо този феномен е много бегло зачекнат от учените и все още няма конкретни и сигурни данни и заключения.


да, разбира се. с прасета конкретно се случва много често. добре си се оправят. имаше документален филм и за това (pigzilla май се казваше). също с кучета, котки и влечуги пуснати или (по-често) избягало в природата, вероятно и с пернати но за тях конкретно не съм гледал никога.

но така или иначе прасета конкретно са с доста голям потенциал - умни са, стават добри любимци, дори са спасявали живот на стопаните си

тей ти потенциал
Знам, че даже прасетата са 4-тите по интелигентност в света на животните, но за какъв потенциал ми говориш ти ? Да станат домашен любимец ? Куче ли ще си вземеш да те пази или прасе ? Защото ти напомням, че тук говорим специфично за животни, които се отглеждат за месо. А това не включва кучета,котки и влечуги.

П.П.Чувал съм, че мафията, ако искали да се отърват от някои труп, го давали на прасета, 'щото те просто не остават нищо след себе си. Ако искаш и това можем да го сложим към CV-то на прасетата в графата полезни умения.


по тази причина не убиваме умствено изостанали луна, по тази причина сме освободили робите, по тази причина става еманципацията

защо да се правим на умствено изостанали и да не оставим тези хора да умрат в гората вместо да ги приемаме за равни нас? защо да се правим на равни с неграта от африка и не ги държим като товарни животни когато не могат да четът и пишат? защо да се правим на равни с жените когато можем да им набием по две крушета и да ги поставим на място вместо да им търпим глупостите?

ДА аз не съм човек със синдрома на Даун, но мога да се поставя на негово място и да му направя добро вместо да се възползвам

ДА аз не съм полудив негър който е** овци и си играе с пишката си, но мога да се поставя на негово място и да му направя добро вместо да се възползвам

ДА аз не съм слаб като жена, но мога да се поставя на нейно място и да ѝ направя добро вместо да се възползвам

както човешкото общество става все по-цивилизовано започва да уважава чуждата гледна точка повече.
Къде е границата на тази еволюция в цивилизоването и уважаването на чуждата гледна точка ? След поставяне на мястото на храната ни, следва кое ? Цветята и дърветата ? На село имаме една кайсия. Малко извън селото има градина с кайсии. Дали няма да й е по-добре при тези от нейния вид ?


няма ли да си спомняш какво си гледал преди малко и да ти е гадно?
Ти каза, че след това е ще е сочна. Щом е вкусна, защо да не я изям? Както казвам това е храна. Ако ми е за пръв път да ям пилешко - да, тогава ще ми е гадно. Но при положение, че знам много добре вкуса на пилешкото, това че съм видял начина по който е умряла, не би променило вкуса ми. Нямам слаб стомах.


не ми отговори на въпроса на който исках да отговориш за това го задавам пак - ако някой ти даде адски вкусна "кайма" направена от убит човек ще я ядеш ли?

нали е кайма, какво ти пука какво е била преди?
Забравил съм да ти отговоря, съжалявам.
Съвсем честно - бих я пробвал и ако наистина е адски вкусна...бих се интересувал от какъв човек е направена. Дали бих я довършил ? Зависи от какъв човек е била направена.

gandalfepi4
09-15-2011, 08:33
За мен е важно да е вкусно.

...

no comment




@gandalfepi4
a къде е разликата? предетерминацията наложена от хората?

Точно там е разликата. Гадно ли ти е също, тогава че има специално обучени кучета, за да намират наркотици ?

не, никак даже


Ето ти пак една предетерминация наложена от хора ?


не сме се разбрали - не съм срещу нея по принцип


Да, за добра кауза е, но това не влиза в естествения живот на едно куче, да мирише багажи.

ЕХ ДЕ! къф ме изкара са :D виж го така:

за кучета които душат багажи съм

против кучета които ги пускат в арени да се бият до смърт съм



разликата е в ненужното страдание това ме засяга.



Видях ги тези feral children. Интересно ми стана наистина и се поразрових. И нещата явно не са точно такива каквито изглеждат. Най-известните такива били Amala и Kamala(някакви момичета индийчета, не знам дали точно тях си гледал), но всъщност са fake and gay. Цялата история била измислена, за да се съберат пари за някакъв приют. Плюс това повечето истории за тези feral children всъщност се оказали като цяло fake and gay, а в малкото такива случаи, става дума за умствено болни деца. Изобщо този феномен е много бегло зачекнат от учените и все още няма конкретни и сигурни данни и заключения.


http://www.youtube.com/watch?v=qyqbnDjId7g

това че повечето са фейк (което не го знаех, надявам се да не е твоя заблуда) не намалява тежеста на аргумента ми



да, разбира се. с прасета конкретно се случва много често. добре си се оправят. имаше документален филм и за това (pigzilla май се казваше). също с кучета, котки и влечуги пуснати или (по-често) избягало в природата, вероятно и с пернати но за тях конкретно не съм гледал никога.

но така или иначе прасета конкретно са с доста голям потенциал - умни са, стават добри любимци, дори са спасявали живот на стопаните си

тей ти потенциал

Знам, че даже прасетата са 4-тите по интелигентност в света на животните, но за какъв потенциал ми говориш ти ? Да станат домашен любимец ? Куче ли ще си вземеш да те пази или прасе ? Защото ти напомням, че тук говорим специфично за животни, които се отглеждат за месо. А това не включва кучета,котки и влечуги

много хора гледат прасета като любимци, много хора гледат кучета и гущери за храна

казаха отдавна че е въпрос на география - отиди в азия и ще хрупаш пържен шаро и писанка, докато домашния гошо си грухти тихо под леглото


П.П.Чувал съм, че мафията, ако искали да се отърват от някои труп, го давали на прасета, 'щото те просто не остават нищо след себе си. Ако искаш и това можем да го сложим към CV-то на прасетата в графата полезни умения.

това па с каква цел го даде? да им свалиш реномето ли? изобщо не обсъждаме това - ти попита такова животно става ли за нещо друго освен кайма ако го пощадиш - аз казах "да" и илюстрирах защо


по тази причина не убиваме умствено изостанали луна, по тази причина сме освободили робите, по тази причина става еманципацията

защо да се правим на умствено изостанали и да не оставим тези хора да умрат в гората вместо да ги приемаме за равни нас? защо да се правим на равни с неграта от африка и не ги държим като товарни животни когато не могат да четът и пишат? защо да се правим на равни с жените когато можем да им набием по две крушета и да ги поставим на място вместо да им търпим глупостите?

ДА аз не съм човек със синдрома на Даун, но мога да се поставя на негово място и да му направя добро вместо да се възползвам

ДА аз не съм полудив негър който е** овци и си играе с пишката си, но мога да се поставя на негово място и да му направя добро вместо да се възползвам

ДА аз не съм слаб като жена, но мога да се поставя на нейно място и да ѝ направя добро вместо да се възползвам

както човешкото общество става все по-цивилизовано започва да уважава чуждата гледна точка повече.


Къде е границата на тази еволюция в цивилизоването и уважаването на чуждата гледна точка ?

където е логично - едно е да знаеш че се активира центъра за болка на бозайник и че той се чуства като теб, второ е да знаеш че мравка изпитва някакво неудобство докато я мачкаш щото има само ганглий и трето са растения които нямат такъв капацитет и спрямо които не може да се изпитва емпатия


След поставяне на мястото на храната ни, следва кое ? Цветята и дърветата ? На село имаме една кайсия. Малко извън селото има градина с кайсии. Дали няма да й е по-добре при тези от нейния вид ?

не - тя няма мозък. сравнително сигурен съм че го знаеш и по тази причина ми е малко трудно да не интерпретирам изказването ти като заяждане от което няма нужда




няма ли да си спомняш какво си гледал преди малко и да ти е гадно?

Ти каза, че след това е ще е сочна. Щом е вкусна, защо да не я изям? Както казвам това е храна. Ако ми е за пръв път да ям пилешко - да, тогава ще ми е гадно. Но при положение, че знам много добре вкуса на пилешкото, това че съм видял начина по който е умряла, не би променило вкуса ми. Нямам слаб стомах.

говорех за чисто психическо неудобство. ако е само въпрос на вкус и аз мога да ям ягоди натопени във водата от кенефа


не ми отговори на въпроса на който исках да отговориш за това го задавам пак - ако някой ти даде адски вкусна "кайма" направена от убит човек ще я ядеш ли?

нали е кайма, какво ти пука какво е била преди?

Забравил съм да ти отговоря, съжалявам.
Съвсем честно - бих я пробвал и ако наистина е адски вкусна


http://prikachi.com/images/210/3797210q.jpg

май намерихме корена на неразбирателството си... само дето не знам дали съм доволен от това или не....


...бих се интересувал от какъв човек е направена. Дали бих я довършил ? Зависи от какъв човек е била направена.

защо да зависи?

loveca777
09-15-2011, 09:45
:lol:
Aз човешко месо, и колкото да е вкусо, и дори от някой изверг да е... няма да го ям в никакъв случай. :D
А за тези feral children... има много случай , когато децата са привиквали към човечеството и са ставали хора.
Другото вече е психични отклонения.

gandalfepi4
09-15-2011, 10:08
^ оффф, големи специалисти станахте всички бееей!

има определен период наричан "критичен" за децата.

в зависимост за какво се касае е на различна възраст, но е, изненадващо, критичен!

пермер!: http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_period


с две думи ако на определена възраст си лишен от нещо то може да има или адски дълги или перманентни последствия

същото е и с езика - ако лапето не е комуникирало като малко ефекта не закъснява


много сте умни - разните му там учени, психолози експерименти правят, мозъка изследват казват че има доказателства за това

не!

вие знаете по-добре. фейк са или са малоумници по начало. вие ако сте щели да растете в гората за седмица-две ще танцувате валс докато решавате тригонометрия и коментирате геополитическия климат на зимбабве с краля на тайланд, преди да преоткриете интернета и да нарисувате 2x2 м. картина с джели бон

съжалявам за монстър спама но наистина е баси дразнещото

LunaTriCk
09-15-2011, 10:14
разликата е в ненужното страдание това ме засяга.

ОК. Страдат ненужно, но в крайна сметка умират. Не ги пускат на свобода после. С него или без него историята им свършва с фатален край. А след като този техен край и предопределен някак какво се случва преди него не е ли....безсмислено ? Те нямат мечти, цели и бъдеще като хората. Те са си просто месо. Не казвам, че задължително тогава трябва да се издевателства над тях, но и не я разбирам тази прекалена загриженост. Специално към тях. Тук съм в едно нещо съм съгласен с другаря Сталин - "Смъртта на един човек(прасе) е трагедия. Смъртта на милиони е статистика." Към единица мога да изпитам някакъв вид състрадание, но към хилядите...трудно ми е просто.


това че повечето са фейк (което не го знаех, надявам се да не е твоя заблуда) не намалява тежеста на аргумента ми

Не е моя заблуда
http://en.wikipedia.org/wiki/Feral_child#Controversy_and_criticism
Тези деца са просто умствено болни и принадлежат на специални домове и грижи. Все още е спорно, дали може това да стане при едно нормално дете. Би имало такива отклонения, но чак толкова драстични и необратими, не може да се каже със сигурност.
Аргумента ти за това, че може да сложим знак на равенство между хора и животни поради причината, че един човек може да заприлича на животно е слаб, защото той не важи в обратната посока. Един болен човек може да заприлича на животно, но едно животно никога няма да започне да става човек. Има интелигентни животни, но техния праг на интелект е прекалено нисък, за да може да става дума за каквото и да е сравнение с човек. Няма да видиш прасе в банката да ти дава заем или като се качиш в такси зад волана да има кокошка. Ние можем да слезем едно стъпало надолу в стълбичката, но те не могат да се качат нагоре. Ние можем да станем животни, животните не могат да станат хора -> не сме равни, понеже ние имаме предимство над тях.



много хора гледат прасета като любимци, много хора гледат кучета и гущери за храна

ти попита такова животно става ли за нещо друго освен кайма ако го пощадиш - аз казах "да" и илюстрирах защо
Почти всяко едно животно става за домашен любимец, това не е сериозен довод за важността му. Не виждам вече защо изобщо дискутираме алтернативното приложение на прасетата, при положение че за тези, за които говорим нито някога са били, нито някога ще станат домашни любимци, дори да имат качествата за това, поради простата причина, че те се отглеждат за да станат на бекон. Ако някой иска прасенце за домашен любимец, ще си вземе такова и ще си го гледа, просто няма да го заколи като стане над определените килограми.



където е логично - едно е да знаеш че се активира центъра за болка на бозайник и че той се чуства като теб, второ е да знаеш че мравка изпитва някакво неудобство докато я мачкаш щото има само ганглий и трето са растения които нямат такъв капацитет и спрямо които не може да се изпитва емпатия
Точно там е тънката разлика. Логиката се определя от дадения човек и е строго обективна. За мен може да е логично едно нещо, за теб това същото да е абсолютно нелогично и тук няма прав и грешен поглед. Има твоя и моя.



не - тя няма мозък. сравнително сигурен съм че го знаеш и по тази причина ми е малко трудно да не интерпретирам изказването ти като заяждане от което няма нужда
Не, не съм имал целта да се заяждам, защото и аз съм сравнително сигурен, че си запознат с факта че има такива "зелени активисти", които слагат и дърветата на едно ниво с хората и животните и затова го посочих като продължение на границата състрадателност. Не казвам, че не са важни. Наясно съм, че те ни поддържат живи в известен смисъл, но понякога има толкова абсурдни ексцесии, че е трагично и смешно и точно затова тази граница трябва да е на едно разумно ниво.



говорех за чисто психическо неудобство. ако е само въпрос на вкус и аз мога да ям ягоди натопени във водата от кенефа
Тъй като говорим само за мен - не. Бил съм свидетел, за съжаление, на доста противни гледки и някак съм кален вече на това психическо ниво. Съгласен съм, че доста хора биха се отказали, все пак.



май намерихме корена на неразбирателството си... само дето не знам дали съм доволен от това или не....
Виж, говорим за някакъв вид опит. Това, че бих пробвал човешко не означава, че автоматично влиза в дневното ми меню. Дори да ми хареса, няма да тръгна да коля хора и да ги превръщам във вечерята ми. Става дума за one time only, колкото да сложа тикче в листа ми "thing to do before I die". Естествено, че не подкрепям канибализма.


...бих се интересувал от какъв човек е направена. Дали бих я довършил ? Зависи от какъв човек е била направена.

защо да зависи?
Еми, примерно ако е от някой затворник със смъртна присъда. Защо да ми е жал ? Така поне е станало нещо полезно от него. Експеримент.

loveca777
09-15-2011, 10:42
Е нали сте гледали Тарзан и Маугли... те стават отново хора. :D
Както и да е .. само да кажа ,че има животни много много по-умни от хората. Това,че не карат коли ходят за кредит не ги прави тъпи.
Хората се мислим за много големи... а пък се самоунищожаваме като глупаци.

gandalfepi4
09-15-2011, 10:43
ОК. Страдат ненужно, но в крайна сметка умират. Не ги пускат на свобода после. С него или без него историята им свършва с фатален край. А след като този техен край и предопределен някак какво се случва преди него не е ли....безсмислено ?

разбирам позицията ти, но уважително изразявам несъгласие.

защо? защото ако имахме същата позиция щяхме да трепем терминално болните. защо да ни пука какво изпитва някой който е с преброени дни?


Те нямат мечти, цели и бъдеще като хората.

и? ако дойдат извънземни в сравнение с които ти си шибан микроб би ли ти било приятно ако и те те гледат с емпатия вместо сякаш си


си просто месо. ?

твоят живот в сравнение с техния може да е това което е живота на прасе сравнено с твоя. няма ли да ти е кеф ако някой от тях каже "ех, дребни землянино, ти съ тъп като говно сравнен с мен, никога няма да си на моето равнище. въпреки това аз избирам да не те изплюскам понеже ще ти е гадно. а ако все пак реша да те плюскам понеже нямам алтернатива ще се потрудя да не е изключително неприятно за теб." ?


Не казвам, че задължително тогава трябва да се издевателства над тях, но и не я разбирам тази прекалена загриженост. Специално към тях.

аз само това казвам. не искам издевателства. нищо друго. ако смяташ че ще бъда задоволен само когато всяка крава ѝ бият скречове и ѝ масажират копитата преди да я попитат деликатно дали ѝ е писнало и може да ѝ теглят коршума вече грешиш

за да няма обърквания - това което искам е:

животното да не е било отгледано в гадни условия

животното да не е било мъчено

това е. нищо друго


Тук съм в едно нещо съм съгласен с другаря Сталин - "Смъртта на един човек(прасе) е трагедия. Смъртта на милиони е статистика."
Към единица мога да изпитам някакъв вид състрадание, но към хилядите...трудно ми е просто.

както и на мен... това не ми пречи когато видя парчето месо пред мен неволно да се замисля


това че повечето са фейк (което не го знаех, надявам се да не е твоя заблуда) не намалява тежеста на аргумента ми


Не е моя заблуда
http://en.wikipedia.org/wiki/Feral_child#Controversy_and_criticism
Тези деца са просто умствено болни и принадлежат на специални домове и грижи. Все още е спорно, дали може това да стане при едно нормално дете. Би имало такива отклонения, но чак толкова драстични и необратими, не може да се каже със сигурност.

как може да генерализираш така?! там просто се казва че повечето истории са измислица КАКТО С ПОВЕЧЕТО "ИНТЕРЕСНИ" ИСТОРИИ ПО ПРИНЦИП

това е като да кажеш "ми еволюцията е абсолютно лайно и няма и едно доказателство понеже този и онзи учен са изфабрикували доказателства"

как го направи скока от "тази книга е грешна и според един пич повечето са фиктивни" до "човек е висше създание на бог" въпреки че ти показах филма в който се показват такива хора изследвани от психолози???


Аргумента ти за това, че може да сложим знак на равенство между хора и животни поради причината, че един човек може да заприлича на животно е слаб, защото той не важи в обратната посока. Един болен човек може да заприлича на животно, но едно животно никога няма да започне да става човек. Има интелигентни животни, но техния праг на интелект е прекалено нисък, за да може да става дума за каквото и да е сравнение с човек.

защо? виждал съм животно да проявява любов, алтруизъм, загриженост. това ми е напълно достатъчно за да съм съпричастен.

изобщо не ми е нужно да ми е напълно равно за да го уважавам. в крайна сметка ако беше така започваме и да гледаме на хората така, и жената се връща в кухнята, негъра на полето, а селянина да бърше задника на преялия крал


Няма да видиш прасе в банката да ти дава заем или като се качиш в такси зад волана да има кокошка. Ние можем да слезем едно стъпало надолу в стълбичката, но те не могат да се качат нагоре. Ние можем да станем животни, животните не могат да станат хора -> не сме равни, понеже ние имаме предимство над тях.


и? това защо да е причина да ти е напълно през кyрa за тях? отново се връщам на примера с напредналата извънземна раса:

ако ейлиъните дойдат и въпреки че живеят хиляди години, имат капацитета на 100 човешки гений използващи интернет, генетична памет, природен нобилитет, могат да се телепортират, да правят магии и тн и тн и тн, те ЩЕ имат правото да ни третират като буболечки, но ще ги виждаме доста по-различно ако не ни нали?


когато се изправиш пред такъв който те вижда като еднакъв с прасето, няма ли да е много готино ако той те вижда като, ако не еднакъв, то поне достатъчно близък до себе си че да не те мъчи?



Почти всяко едно животно става за домашен любимец, това не е сериозен довод за важността му.

не не е така. ИЗОБЩО не е така.


Не виждам вече защо изобщо дискутираме алтернативното приложение на прасетата, при положение че за тези, за които говорим нито някога са били, нито някога ще станат домашни любимци, дори да имат качествата за това, поради простата причина, че те се отглеждат за да станат на бекон.

защото от твоето изказване аз подразбрах че ако не стават така е напълно ок да ги ебеш в гъзa с горещо желязо




където е логично - едно е да знаеш че се активира центъра за болка на бозайник и че той се чуства като теб, второ е да знаеш че мравка изпитва някакво неудобство докато я мачкаш щото има само ганглий и трето са растения които нямат такъв капацитет и спрямо които не може да се изпитва емпатия

Точно там е тънката разлика. Логиката се определя от дадения човек и е строго обективна. За мен може да е логично едно нещо, за теб това същото да е абсолютно нелогично и тук няма прав и грешен поглед. Има твоя и моя.


за логиката да. за болката не. ти би се чуствал по определен начин ако те измъчват. същото е и с прасе (според мозъчни изследвания)

в това отношение СТЕ равни


и аз съм сравнително сигурен, че си запознат с факта че има такива "зелени активисти", които слагат и дърветата на едно ниво с хората и животните и затова го посочих като продължение на границата състрадателност.

ми тогава па аз мога да те сравня с някой който би започнал да коли бебето си живо и да го изнасилва понеже е "негово"

я стига глупости. ВСИЧКО има крайности. аз не ги приближавам, нито пък ти


Не казвам, че не са важни. Наясно съм, че те ни поддържат живи в известен смисъл, но понякога има толкова абсурдни ексцесии, че е трагично и смешно и точно затова тази граница трябва да е на едно разумно ниво.

+1



говорех за чисто психическо неудобство. ако е само въпрос на вкус и аз мога да ям ягоди натопени във водата от кенефа

Тъй като говорим само за мен - не. Бил съм свидетел, за съжаление, на доста противни гледки и някак съм кален вече на това психическо ниво. Съгласен съм, че доста хора биха се отказали, все пак.

и аз съм кален - виждал съм истински снимки на човек който сере върху бебе, виждал съм снимка на човек който изнасилва труп.

това не обаче не означава че съм станал по малко човек.



Това, че бих пробвал човешко не означава, че автоматично влиза в дневното ми меню. Дори да ми хареса, няма да тръгна да коля хора и да ги превръщам във вечерята ми. Става дума за one time only, колкото да сложа тикче в листа ми "thing to do before I die". Естествено, че не подкрепям канибализма.

защо да е естествено? важно ми е, бих предпочел да отговориш.



Еми, примерно ако е от някой затворник със смъртна присъда. Защо да ми е жал ? Така поне е станало нещо полезно от него. Експеримент.


брей брей брей. е ок. това поне го разнищихме

loveca777
09-15-2011, 11:11
Почти всяко едно животно става за домашен любимец, това не е сериозен довод за важността му. [/quote]

не не е така. ИЗОБЩО не е така.

мХм. Вълкът как го гледаш да стане домашно животно като кучето?
Има опити вълк да се опитоми, но вълкът винаги си оства диво животно. Смисъл,ако го вземеш от вълче - той само стопанина си ще слуша. Няма да му е хубаво в къщи. Рано или късно ще ухапе някой (никага господаря си) Може да му пази семейството и домът , но никога няма да стане като кучето.

JungleJaguar
09-15-2011, 12:17
Присъствах само веднъж на случка как колят крава и беше меко казано гадно.Първо влизат при животното и го завързват и го карат да излезе навън.А животното не излиза,защото не е чак толкова глупаво и усеща,че това е краят.Все пак излиза навън,но се дърпа,реве и рита.Но хората все пак някак я държат.Тук идва един здрав селянин с голям чук и нанася тежък удар на кравата.После още един.После още един и още един.Тук в очите на животното се вижда ужасът,безсилието и страхът.След поредният удар с чук животното е зашеметено и пада.Няколко души се облягат на него,вади се нож и се реже главата му.Кръвта беше навсякъде,животното риташе,мъчеше се.

Не е това начина.Обичам месо,но не е това начина.

А за животните,че не били интелигентни-виждал съм шимпанзе да сърфира в интернет,пише на клавиатурата,работи с мишката,докато слуша музика със слушалки,яде чипс и пие кола със сламка.Е,да,по-бавно го прави,но в същото време познавам доста хора,които не знаят от кой край се хваща мишката.
Наживо съм виждал шимпанзе и вършеше всичко,каквото и хората,смее се,закача се,дори се ебаваше с хората ахахахахах ,хрупа чипс,гледа телевизия,на смешните моменти се смееше,включително снимаше с камерата на gsм-а.Да,космато е,не може да говори нашият език,но далеч не е глупаво животно.

А за дивите хора-ето ви един интересен линк:
www.sedianka.info/Invision/index.php?showtopic=56574

TheMightyNadenica
09-15-2011, 15:09
Лунатик...говориш пълни глупости по отношение на животните! Ама пълни!
Защо не подкрепяш канибализма?
Прасетата защо да са по-зле от кучетата за пазач? Едно прасе е много по-страшен противник от едно жалко псе! Прасето е като танк на четири крака! А за свиня няма да говорим!
Ловец...може да се отгледа вълк като домашен любимец...познавам един, който си го е отгледал...и си е баш като пес!

loveca777
09-15-2011, 15:44
Лунатик...говориш пълни глупости по отношение на животните! Ама пълни!
Защо не подкрепяш канибализма?
Прасетата защо да са по-зле от кучетата за пазач? Едно прасе е много по-страшен противник от едно жалко псе! Прасето е като танк на четири крака! А за свиня няма да говорим!
Ловец...може да се отгледа вълк като домашен любимец...познавам един, който си го е отгледал...и си е баш като пес!
Ама нали се сещаш ,че има ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ГОЛЯМО значение, дали вълкът ще има поне малко кучешка кръв или няма да има!
И да - ПЕС е сам го каза и не бъди много сигурен, че е баш като куче.
И аз съм гледал по хобби тв хора с вълци. Но вълка винаги ще го гони дивото и гората и няма да му е хубаво под ,,веригите'' ( не че на кучетата им е много хубаво, но те са свикнали с хората още преди хиляди години. Основната теория ,че те сами са се подчинили и решили да служат на хората , защото още първобитните хора са им давали храна...)

TheMightyNadenica
09-15-2011, 15:48
Лунатик...говориш пълни глупости по отношение на животните! Ама пълни!
Защо не подкрепяш канибализма?
Прасетата защо да са по-зле от кучетата за пазач? Едно прасе е много по-страшен противник от едно жалко псе! Прасето е като танк на четири крака! А за свиня няма да говорим!
Ловец...може да се отгледа вълк като домашен любимец...познавам един, който си го е отгледал...и си е баш като пес!
Ама нали се сещаш ,че има ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ГОЛЯМО значение, дали вълка ще има поне малко кучешка кръв или няма да има!
И да - ПЕС е сам го каза и не бъди много сигурен, че е баш като куче.
И аз съм гледал по хобби тв хора с вълци. Но вълка винаги ще го гони дивоти и гората и няма да му е хубаво под ,,веригите'' ( не че на кучетата им е много хубаво, но те са свикнали с хората още преди хиляди години. Основната теория ,че те сами са се подчинили и решили да служат на хората , защото още първобитните хора са им давали храна...)

Е разбира се, че вълка ще иска дивото - това е естествената му среда!
А кучето е глезотия като човека - не може да оцелее в природата си...
Е с изключения.

JungleJaguar
09-15-2011, 17:17
Интересното при 100 % дивият вълк е,че отправял доста сериозни предизвикателства към главата на къщата.Искал той да командва парада.При съпротива нападал.Не зачитал нито стопани,нито нищо.Нападал и децата,защото били най-беззащитни.Диво ли е-бягай.Най-вече от дивите котки.Да гледаш Сибирски Тигър,който стига над 400 кг,звяр имащ силата да убива дори възрастни кафяви мечки,тежащи по половин тон-тва си е живо самоубийство.Ами лъв ?Възрастен 250 кг лъв би те направил на кайма.
Ами ягуар-хищникът с тегло малко по-малко от на лъв,но с една от най-силните захапки сред хищниците на земята ?На разярен ягуар са давали топка за боулинг и като я захапал оставил близо 1,5 см дълбоки дупки !Неслучайно му казват,че е втората най-страшна котка след тигъра-"вторият тигър".
Ами леопард,пума,пантера ?
Чувал съм,че най-добре и безопасно е да гледаш гепард.Изключително интелигентна котка.Виждал съм да ги гледат направо пуснати вкъщи и не съм чул да има и 1 убит от гепард,за разлика от стотиците убити от "домашни" тигри,лъвове,ягуари и т.н.

Специалистите неслучайно казват:
Котки и мечки не се гледат.Котките са истинските хищници. Мечките не са,защото са всъщност всеядни,но са еднакво опасни за човека и не можеш да им имаш доверие и винаги за нищо могат да те нападнат и убият .ВИНАГИ !

loveca777
09-15-2011, 18:20
Интересното при 100 % дивият вълк е,че отправял доста сериозни предизвикателства към главата на къщата.Искал той да командва парада.При съпротива нападал.Не зачитал нито стопани,нито нищо.Нападал и децата,защото били най-беззащитни.Диво ли е-бягай.Най-вече от дивите котки.Да гледаш Сибирски Тигър,който стига над 400 кг,звяр имащ силата да убива дори възрастни кафяви мечки,тежащи по половин тон-тва си е живо самоубийство.Ами лъв ?Възрастен 250 кг лъв би те направил на кайма.
Ами ягуар-хищникът с тегло малко по-малко от на лъв,но с една от най-силните захапки сред хищниците на земята ?На разярен ягуар са давали топка за боулинг и като я захапал оставил близо 1,5 см дълбоки дупки !Неслучайно му казват,че е втората най-страшна котка след тигъра-"вторият тигър".
Ами леопард,пума,пантера ?
Чувал съм,че най-добре и безопасно е да гледаш гепард.Изключително интелигентна котка.Виждал съм да ги гледат направо пуснати вкъщи и не съм чул да има и 1 убит от гепард,за разлика от стотиците убити от "домашни" тигри,лъвове,ягуари и т.н.

Специалистите неслучайно казват:
Котки и мечки не се гледат.Котките са истинските хищници. Мечките не са,защото са всъщност всеядни,но са еднакво опасни за човека и не можеш да им имаш доверие и винаги за нищо могат да те нападнат и убият .ВИНАГИ !
Eй ей не полудявай.
За дивия вълк не съм много съгласен. Вземиш го от раждането и ти става верен , но само на стопанина си!
За мечките... Ами точно преди години колко цигани ги отглеждаха - танцуващите мечки? Да опасни са. Но и мечката много се приспособява към стопанина си , ако я гледаш с любов от малка...
Гепарда е много благородно животно и си прав за него.
Гепарда в природата като убие животно ,за да се нахрани - когато прибира плячката си мрази някой да го гледа и се крие. Той се срамува от тази постъпка. Това е единственото животно ,което прави така и му става жал за плячката си.
А за лъвовете и тигрите и ягуарите си напълно прав!

Imprevisible
09-15-2011, 18:42
Няма такова нещо като домащни лъвове, тигри, мечки и т.н дивите животни не случайто са наречени "диви". Твърдо против съм отглеждането им на места, които не са естествената им среда или поне близки до нея. Както например в цирковете, животните са гледани в клетки и каравани метър на метър. Много от работниците в цирка нямат основни знания относно нужните за животните грижи. Да не говорим че дресурата става почти единствено чрез тормоз (токови удари, метални шипове, игли).
При слоновете, например, които са "семейни животни" малките се взимат от майката, за да бъдат обучавани от рано, при което майката подивява.
Процентът на животни с клинични изменения също е огромен (парализа, туберкулоза) поради неспазване на елементарни услвия, хигиена и дори вътрешните правила.

Imprevisible
09-15-2011, 18:43
http://verybadfrog.com/wp-content/uploads/2010/03/Sherlyn-Chopra-whips-and-chains-belong-to-bedroom-not-in-circus-peta-ad.jpg

loveca777
09-15-2011, 18:58
Няма такова нещо като домащни лъвове, тигри, мечки и т.н дивите животни не случайто са наречени "диви". Твърдо против съм отглеждането им на места, които не са естествената им среда или поне близки до нея. Както например в цирковете, животните са гледани в клетки и каравани метър на метър. Много от работниците в цирка нямат основни знания относно нужните за животните грижи. Да не говорим че дресурата става почти единствено чрез тормоз (токови удари, метални шипове, игли).
При слоновете, например, които са "семейни животни" малките се взимат от майката, за да бъдат обучавани от рано, при което майката подивява.
Процентът на животни с клинични изменения също е огромен (парализа, туберкулоза) поради неспазване на елементарни услвия, хигиена и дори вътрешните правила.
абе то на домашното животно не му осигоряват нормална среда на живот пък на дивите.
Много ясно,че дивите страдат при хората.
И аз съм против отглеждането на всякакъв вид диви животни в домашни условия, а и въобще отглеждането им.

Imprevisible
09-15-2011, 19:15
абе то на домашното животно не му осигоряват нормална среда на живот пък на дивите.
Много ясно,че дивите страдат при хората.
И аз съм против отглеждането на всякакъв вид диви животни в домашни условия, а и въобще отглеждането им.
На дивите животни, няма нужда да им осигуряват абсолютно нищо. Стига им само да не ги затварят в клетки и да ги третират по този начин.
Циркът е огромно забавление, ако не знаеш какво се случва зад кулисите. Ние виждаме слончето, изправящо се на 2 крака, след едно докосване на дресьора, но не виждаме как дискретно, чрез докосването дресьорът му подава ток, който би го убил за 10 мин.

gandalfepi4
09-15-2011, 20:11
^ сигурна ли си? oпределено звучи малко пресилено да ги дресират като ги измъчват и содомизират и тн

Imprevisible
09-15-2011, 20:27
Напълно съм сигурна, гледала съм документални филми заснети със скрити камери зад кулисите на цирка. Не мога в момента да намеря филма, но ти как мислиш, едно диво животно опитомява ли се със захарче и потупване по врата. За да се научат тези животни да изпълняват номера, според мен те са психически и физически тормозени. Има и доклади от организации за защита на животните точно за отношението към животните в цирка и статистиката там беше ужасяваща.

http://www.youtube.com/watch?v=E8qfZFjOxr8
Това е едно от нещата, които намерих в youtubе, но това е най-леката форма на насилие. Съжалявам, че не мога да намеря филма.

Imprevisible
09-15-2011, 20:31
http://www.youtube.com/watch?v=eDMyEHY6ELs&feature=related
или това :!:
Тук подробно обясняват как отнемат слончето от майка му докато е още малко, за да пречупят духа му, докато майката е окована във вериги, издава писъци и търси малкото си. След това самото обучение, с ток вериги, пръчки с шип и т.н.

JungleJaguar
09-16-2011, 00:30
Интересното при 100 % дивият вълк е,че отправял доста сериозни предизвикателства към главата на къщата.Искал той да командва парада.При съпротива нападал.Не зачитал нито стопани,нито нищо.Нападал и децата,защото били най-беззащитни.Диво ли е-бягай.Най-вече от дивите котки.Да гледаш Сибирски Тигър,който стига над 400 кг,звяр имащ силата да убива дори възрастни кафяви мечки,тежащи по половин тон-тва си е живо самоубийство.Ами лъв ?Възрастен 250 кг лъв би те направил на кайма.
Ами ягуар-хищникът с тегло малко по-малко от на лъв,но с една от най-силните захапки сред хищниците на земята ?На разярен ягуар са давали топка за боулинг и като я захапал оставил близо 1,5 см дълбоки дупки !Неслучайно му казват,че е втората най-страшна котка след тигъра-"вторият тигър".
Ами леопард,пума,пантера ?
Чувал съм,че най-добре и безопасно е да гледаш гепард.Изключително интелигентна котка.Виждал съм да ги гледат направо пуснати вкъщи и не съм чул да има и 1 убит от гепард,за разлика от стотиците убити от "домашни" тигри,лъвове,ягуари и т.н.

Специалистите неслучайно казват:
Котки и мечки не се гледат.Котките са истинските хищници. Мечките не са,защото са всъщност всеядни,но са еднакво опасни за човека и не можеш да им имаш доверие и винаги за нищо могат да те нападнат и убият .ВИНАГИ !
Eй ей не полудявай.
За дивия вълк не съм много съгласен. Вземиш го от раждането и ти става верен , но само на стопанина си!
За мечките... Ами точно преди години колко цигани ги отглеждаха - танцуващите мечки? Да опасни са. Но и мечката много се приспособява към стопанина си , ако я гледаш с любов от малка...
Гепарда е много благородно животно и си прав за него.
Гепарда в природата като убие животно ,за да се нахрани - когато прибира плячката си мрази някой да го гледа и се крие. Той се срамува от тази постъпка. Това е единственото животно ,което прави така и му става жал за плячката си.
А за лъвовете и тигрите и ягуарите си напълно прав!

Ми значи пак съм прав.
Ти го каза-САМО към стопанина си.Значи стопанина му трябва да живее сам,за да не напада вълка никой друг.Е,да,то никой няма да ходи в тях,ако разбере,че из къщата свободно се разхожда вълк,но ако стопанина му е женен.Ако има деца?Ако има болен родител на легло?
Не ми казвай,че,ако малкото дете в креватчето заплаче и вълка ще отиде при него,ще го ближе с език и ще си играят даже .

За мечките пак не си прав-гледай по нешънъл Холивудската Мечка Убиец и виж.Отгледано с любов от малко мече 20 и нещо години и изведнъж без нищо убива стопанина си.Даже на видеото където го убива се вижда как без провокация и без нищо човека само си стои до нея,а тя се обръща,събаря го,захапва го и го разтриса с челюсти направо кат парцалена кукла.
И други клипове съм гледал хора просто стоят и дори не мърдат до мечка и тя пак напада.При котките същото-от нищото и те нападат.

Най-учудващо за мен беше когато разбрах,че макар и рядко, тигрите убивали възрастни слонове,носорози,крокодили и мечки по 500 кг.Ето малко инфо:

Tigers also have been known to kill crocodiles. Siberian tigers and brown bears are a serious threat to each other and both tend to avoid each other. Statistically though, the Siberian tiger has been the more successful in battles between the two animals.Tigers can and do kill large 500 kg adult brown bears.Even female tigers, which are considerably smaller than male tigers, are capable of taking down and killing adult brown bears.

A case where a tiger killed an adult rhino at Kaziranga National Park Tigers killed оvеr 20 rhinos at Kaziranga last year, while this year 8 rhinos have fallen prey to the big cats. "The worrying part is that tigers have started killing full grown rhinos.Earlier it was only the calves the tigers used to attack but now the full grown rhinos are being targeted," said Bankim Sharma, the divisional forest official of the park. Last evening, 3 tigers, probably a mother and her two grown calves,attacked an adult rhino near the East Haldhibari anti-poaching camp in the Kohora range of the park. "It must have taken several hours for the tigers to nail the rhino. The entire area looked like a war zone with crushed grass and plants.On February 26,a pregnant rhino was killed by tiger at Rutikhowa beel under Bagori range.There has been an increase in tiger population in the park, which could be another reason for the attacks on rhinos, he said.

A 20-year-old elephant has been killed by a tiger in the Corbett Tiger Reserve (CTR), a forest official said. “The killing of elephant by a tiger is a common incident in jungles, but this is a very rare incident when the tiger has attacked and killed an adult elephant.

И тва накрая мислих да не го пускам,как тигър убива човек през клетката,ама ме провокира една случка в зоопарк,в която баба даваше крачетата на внучето си в клетката на Сибирски Тигър с думите:
-Виж бабо котенцето.Пис,пис,пис.

Виждал съм и как малоумник духа цигарен дим в лицето на тигър.И вследващият момент тигъра се озвери,взе да рови с крака като бик и силно да реве по него.Оня се насра.Както беше много отворен и приказлив му замръзна усмивката и всички млъкнахме.Ако не сте били близо до ядосан тигър,ревът му е нещо като на Мерцедес 65 АМG,ама по-мощно.Настръхваш просто.
Хора,не се бъзикайте с дивото !

http://store.picbg.net/pubpic/59/4D/2511dad063cb594d.jpg

npp
09-16-2011, 07:04
да, добре е да обичаме не само хората но и останалите одушевени същества, едно е месото на животните да бъде употребявано за храна, но друго (е) например да бъдат убивани и мъчени за удоволствие - такова нещо се нарича "садизъм" - на никой няма да му хареса да бъде мъчен, нито пък да бъде наказван несправедливо например от някой садист, ето защо Бог е дал месото на животните да бъде употребявано за храна, но не е дал това животните да бъдат мъчени/изтезавани.

"Всичко живо(т.е всички животни), що се движи(т.е. чието месо е подходящо за ядене) ще ви бъде за храна(т.е. (ви) позволявам да употребявате за храна); давам ви всичко също, както дадох зелената трева. Месо обаче с живота му, то ест, с кръвта му, да не ядете(т.е. обаче не бива да мъчите/изтезавате животните)." Битие 9:3-4

gandalfepi4
09-16-2011, 07:07
^ вече съм ЗА мъченето на животните

каквото каже npp е грешно

http://prikachi.com/images/93/3827093X.png

npp
09-16-2011, 07:11
^ вече съм ЗА мъченето на животните

каквото каже npp е грешно.....

тая картинка на която си изобразен че държиш окървавена брадва, с която продължаваш да посичаш живи същества, сама говори за себе си

http://prikachi.com/images/741/3435741h.jpg

gandalfepi4
09-16-2011, 07:21
http://prikachi.com/images/132/3827132S.jpg

http://prikachi.com/images/122/3827122t.png

http://prikachi.com/images/134/3827134S.jpg

http://prikachi.com/images/124/3827124P.png

npp
09-16-2011, 07:30
http://prikachi.com/images/132/3827132S.jpg

http://prikachi.com/images/122/3827122t.png

http://prikachi.com/images/134/3827134S.jpg

http://prikachi.com/images/124/3827124P.png

на първата картинка, на която пиеш кола си най-нормален, втората е по-шантава и от самият теб, защото няма такава кола, която яде пилета, има такива хора, които пият кола когато ядат пилета, на третата картинка ядеш пиле, но сякаш и ти си някакво пиле, но по-скоро човеко-пиле, на четвъртата кола пие кола?!, това е възможно единствено в фабриките за бутилиране, но кутийката не може да направи това сама

gandalfepi4
09-16-2011, 07:39
http://prikachi.com/images/163/3827163e.png

Someone needs their medicine

ZipFail
09-16-2011, 09:33
АХАХАХХААХАХХ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

loveca777
09-16-2011, 12:26
Интересното при 100 % дивият вълк е,че отправял доста сериозни предизвикателства към главата на къщата.Искал той да командва парада.При съпротива нападал.Не зачитал нито стопани,нито нищо.Нападал и децата,защото били най-беззащитни.Диво ли е-бягай.Най-вече от дивите котки.Да гледаш Сибирски Тигър,който стига над 400 кг,звяр имащ силата да убива дори възрастни кафяви мечки,тежащи по половин тон-тва си е живо самоубийство.Ами лъв ?Възрастен 250 кг лъв би те направил на кайма.
Ами ягуар-хищникът с тегло малко по-малко от на лъв,но с една от най-силните захапки сред хищниците на земята ?На разярен ягуар са давали топка за боулинг и като я захапал оставил близо 1,5 см дълбоки дупки !Неслучайно му казват,че е втората най-страшна котка след тигъра-"вторият тигър".
Ами леопард,пума,пантера ?
Чувал съм,че най-добре и безопасно е да гледаш гепард.Изключително интелигентна котка.Виждал съм да ги гледат направо пуснати вкъщи и не съм чул да има и 1 убит от гепард,за разлика от стотиците убити от "домашни" тигри,лъвове,ягуари и т.н.

Специалистите неслучайно казват:
Котки и мечки не се гледат.Котките са истинските хищници. Мечките не са,защото са всъщност всеядни,но са еднакво опасни за човека и не можеш да им имаш доверие и винаги за нищо могат да те нападнат и убият .ВИНАГИ !
Eй ей не полудявай.
За дивия вълк не съм много съгласен. Вземиш го от раждането и ти става верен , но само на стопанина си!
За мечките... Ами точно преди години колко цигани ги отглеждаха - танцуващите мечки? Да опасни са. Но и мечката много се приспособява към стопанина си , ако я гледаш с любов от малка...
Гепарда е много благородно животно и си прав за него.
Гепарда в природата като убие животно ,за да се нахрани - когато прибира плячката си мрази някой да го гледа и се крие. Той се срамува от тази постъпка. Това е единственото животно ,което прави така и му става жал за плячката си.
А за лъвовете и тигрите и ягуарите си напълно прав!

Ми значи пак съм прав.
Ти го каза-САМО към стопанина си.Значи стопанина му трябва да живее сам,за да не напада вълка никой друг.Е,да,то никой няма да ходи в тях,ако разбере,че из къщата свободно се разхожда вълк,но ако стопанина му е женен.Ако има деца?Ако има болен родител на легло?
Не ми казвай,че,ако малкото дете в креватчето заплаче и вълка ще отиде при него,ще го ближе с език и ще си играят даже .

За мечките пак не си прав-гледай по нешънъл Холивудската Мечка Убиец и виж.Отгледано с любов от малко мече 20 и нещо години и изведнъж без нищо убива стопанина си.Даже на видеото където го убива се вижда как без провокация и без нищо човека само си стои до нея,а тя се обръща,събаря го,захапва го и го разтриса с челюсти направо кат парцалена кукла.
И други клипове съм гледал хора просто стоят и дори не мърдат до мечка и тя пак напада.При котките същото-от нищото и те нападат.

Най-учудващо за мен беше когато разбрах,че макар и рядко, тигрите убивали възрастни слонове,носорози,крокодили и мечки по 500 кг.Ето малко инфо:

Tigers also have been known to kill crocodiles. Siberian tigers and brown bears are a serious threat to each other and both tend to avoid each other. Statistically though, the Siberian tiger has been the more successful in battles between the two animals.Tigers can and do kill large 500 kg adult brown bears.Even female tigers, which are considerably smaller than male tigers, are capable of taking down and killing adult brown bears.

A case where a tiger killed an adult rhino at Kaziranga National Park Tigers killed оvеr 20 rhinos at Kaziranga last year, while this year 8 rhinos have fallen prey to the big cats. "The worrying part is that tigers have started killing full grown rhinos.Earlier it was only the calves the tigers used to attack but now the full grown rhinos are being targeted," said Bankim Sharma, the divisional forest official of the park. Last evening, 3 tigers, probably a mother and her two grown calves,attacked an adult rhino near the East Haldhibari anti-poaching camp in the Kohora range of the park. "It must have taken several hours for the tigers to nail the rhino. The entire area looked like a war zone with crushed grass and plants.On February 26,a pregnant rhino was killed by tiger at Rutikhowa beel under Bagori range.There has been an increase in tiger population in the park, which could be another reason for the attacks on rhinos, he said.

A 20-year-old elephant has been killed by a tiger in the Corbett Tiger Reserve (CTR), a forest official said. “The killing of elephant by a tiger is a common incident in jungles, but this is a very rare incident when the tiger has attacked and killed an adult elephant.

И тва накрая мислих да не го пускам,как тигър убива човек през клетката,ама ме провокира една случка в зоопарк,в която баба даваше крачетата на внучето си в клетката на Сибирски Тигър с думите:
-Виж бабо котенцето.Пис,пис,пис.

Виждал съм и как малоумник духа цигарен дим в лицето на тигър.И вследващият момент тигъра се озвери,взе да рови с крака като бик и силно да реве по него.Оня се насра.Както беше много отворен и приказлив му замръзна усмивката и всички млъкнахме.Ако не сте били близо до ядосан тигър,ревът му е нещо като на Мерцедес 65 АМG,ама по-мощно.Настръхваш просто.
Хора,не се бъзикайте с дивото !

http://store.picbg.net/pubpic/59/4D/2511dad063cb594d.jpg
Виж сега. На мен за вълците не ми обяснявай. Вълкът отгледан от раждането става верен на господаря си. Ако семейството е негово той няма да поСЕгне или нарани никой. Камо ли детето на господаря му. Той вълка да не е тъп като кокошка,че да не разбира последствията след това. Но винаги има вероятност да ухапе някой. Винаги ще страда за свободата си!
За мечките :lol: пак не си прав. Да - от клипове и холидудски мечки всичко е възможно. Но мечка отгледана от раждането отново се привързва страшно много към стопанина си. Тя го обича и никога не би го наранила . (разбира се ако е гледана с любов)
Ако бяха толкова опасни нямаше преди 10 години по центъра постоянно да се мяркат цигани с танцуващи мечки и на два метра от нея да я зяпат 5 годишни деца...
Не сравнявай и животните отгледани в клетки в зоогическата градина с такива у дома също...
Обаче ,че не бива да се има вяра на диви животни израснали сред природата - така е. Дори някоя лисица дива да свикне буквално да яде от ръката ти (като често и даваш да яде в гората) - ти ако я хванеш пак 99% ще те ухапе.
И не мислете ,че само хищниците са опасни за хората.
Имало е много смъртни случай на хора от елени.
Срещу рогата на благородния елен и какъвто нож да имаш - ако те нападне те убива.
И най -трагични случай има , когато са нападали ловци, които им подхранват хранилките. - Един стар елен често се хранил от хранилка ,която ловец я подхранвал. Изминало време и ловеца и елена свикнали все повече заедно. Един ден ловецът му се доверил напълно и отишъл до елена. Нищо не станало. Следващтия път обаче на елена нещо му хлопнала дъската (изперкал) и нападнал ловеца, който му се любувал от страни. Убил човека. ..... На следващия ден другите ловци убили елена но случката потресала много хора.. и се помни. ТРАгедия.

Imprevisible
09-16-2011, 16:15
Мооооляя ви, спрете да копирате тая снимка!

gandalfepi4
09-16-2011, 18:49
/\ ти се радвай че не е от meatspin.org или нещо такова

LunaTriCk
09-16-2011, 20:21
защо? защото ако имахме същата позиция щяхме да трепем терминално болните. защо да ни пука какво изпитва някой който е с преброени дни?

Това са хора. Може да искат да прекарат последните си моменти с любимите си и както казах:


Те нямат мечти, цели и бъдеще като хората.



и? ако дойдат извънземни в сравнение с които ти си шибан микроб би ли ти било приятно ако и те те гледат с емпатия вместо сякаш си


си просто месо. ?

твоят живот в сравнение с техния може да е това което е живота на прасе сравнено с твоя. няма ли да ти е кеф ако някой от тях каже "ех, дребни землянино, ти съ тъп като говно сравнен с мен, никога няма да си на моето равнище. въпреки това аз избирам да не те изплюскам понеже ще ти е гадно. а ако все пак реша да те плюскам понеже нямам алтернатива ще се потрудя да не е изключително неприятно за теб." ?

Ако,ако,ако.....ако баба беше мъжка, щеше да има дръжка! В една книга пишеше: Всичко, което се каже след "ако беше" е абсолютно безсмислено и ненужно. Цитирам по памет. Та, тази игра с "ако"-тата е излишна, защото и аз мога да почна. Ами ако, всички животни нямаха мозък, а бяха просто телесни версии на растителността ? Просто си изникваха насред поляни, без мозък, без нервна система и органи и т.н. ? Тогава ? Тогава пак ли щяхме да ревем за тях ?


за да няма обърквания - това което искам е:

животното да не е било отгледано в гадни условия

животното да не е било мъчено

това е. нищо друго

ОК. И аз. Само бих добавил. Нека не го правим световна трагедия това, че са пуснали ток на няколко свинчета, преди да ги заколят. Нека хората си понесат последствията, но chill out малко.



как може да генерализираш така?! там просто се казва че повечето истории са измислица КАКТО С ПОВЕЧЕТО "ИНТЕРЕСНИ" ИСТОРИИ ПО ПРИНЦИП

това е като да кажеш "ми еволюцията е абсолютно лайно и няма и едно доказателство понеже този и онзи учен са изфабрикували доказателства"

как го направи скока от "тази книга е грешна и според един пич повечето са фиктивни" до "човек е висше създание на бог" въпреки че ти показах филма в който се показват такива хора изследвани от психолози???

Казва се, че по начало си има много малко документирани случаи и то тази документация е стара и преписвана от втори и трети лица, които е много вероятно да са пропуснали или сгрешили нещо. Отделно всички тези документирани случаи по-голямата част са фалшиви, другата са психично болни(като тази на клипчето). Ако вземем едно нормално бебе и го оставим сред кучета няма да стане Wolfman.





изобщо не ми е нужно да ми е напълно равно за да го уважавам.

Ти си уважавай който и каквото искаш, темата беше дали сме равни с тях.


Няма да видиш прасе в банката да ти дава заем или като се качиш в такси зад волана да има кокошка. Ние можем да слезем едно стъпало надолу в стълбичката, но те не могат да се качат нагоре. Ние можем да станем животни, животните не могат да станат хора -> не сме равни, понеже ние имаме предимство над тях.



и? това защо да е причина да ти е напълно през кyрa за тях?

Тотално точно, не. Да речем малко по-освободено и границата ми на търпимост е над средностатистическата.



когато се изправиш пред такъв който те вижда като еднакъв с прасето, няма ли да е много готино ако той те вижда като, ако не еднакъв, то поне достатъчно близък до себе си че да не те мъчи?

Тогава влиза в сила закона на джунглата и по-силния оцелява. Бих се постарал това да съм аз.



Почти всяко едно животно става за домашен любимец, това не е сериозен довод за важността му.


не не е така. ИЗОБЩО не е така.


Значи имаме различни разбирания за "домашен любимец". Ето го моето - Всяко едно животно, на което можеш да му осигуряваш среда на живот и си се привързал емоционално към него. Не е задължително и то към теб. Не е задължително да можеш да го гушкаш, галиш и да спи при теб в леглото.


Не виждам вече защо изобщо дискутираме алтернативното приложение на прасетата, при положение че за тези, за които говорим нито някога са били, нито някога ще станат домашни любимци, дори да имат качествата за това, поради простата причина, че те се отглеждат за да станат на бекон.


защото от твоето изказване аз подразбрах че ако не стават така е напълно ок да ги ебеш в гъзa с горещо желязо


Не, по-скоро да не им предаваме излишна допълнителна важност.



където е логично - едно е да знаеш че се активира центъра за болка на бозайник и че той се чуства като теб, второ е да знаеш че мравка изпитва някакво неудобство докато я мачкаш щото има само ганглий и трето са растения които нямат такъв капацитет и спрямо които не може да се изпитва емпатия

Точно там е тънката разлика. Логиката се определя от дадения човек и е строго обективна. За мен може да е логично едно нещо, за теб това същото да е абсолютно нелогично и тук няма прав и грешен поглед. Има твоя и моя.



за логиката да. за болката не. ти би се чуствал по определен начин ако те измъчват. същото е и с прасе (според мозъчни изследвания)

в това отношение СТЕ равни
Значи границата е живи същества, които изпитват болка ? Така ли ?



говорех за чисто психическо неудобство. ако е само въпрос на вкус и аз мога да ям ягоди натопени във водата от кенефа


Тъй като говорим само за мен - не. Бил съм свидетел, за съжаление, на доста противни гледки и някак съм кален вече на това психическо ниво. Съгласен съм, че доста хора биха се отказали, все пак.


и аз съм кален - виждал съм истински снимки на човек който сере върху бебе, виждал съм снимка на човек който изнасилва труп.

това не обаче не означава че съм станал по малко човек.

Това какво е "човек" и къде са му психичните граници и възприятия също е доста обективно. Общо взето всеки да си знае гьола.


Лунатик...говориш пълни глупости по отношение на животните! Ама пълни!
Защо не подкрепяш канибализма?
Прасетата защо да са по-зле от кучетата за пазач? Едно прасе е много по-страшен противник от едно жалко псе! Прасето е като танк на четири крака! А за свиня няма да говорим!
Защото за момента има достатъчно разнообразие от храна, за да посягаме към човешкото. Когато дойде момента на безизходица, тогава ще му го мислим.

gandalfepi4
09-17-2011, 09:35
[quote=gandalfepi4]
защо? защото ако имахме същата позиция щяхме да трепем терминално болните. защо да ни пука какво изпитва някой който е с преброени дни?



Това са хора. Може да искат да прекарат последните си моменти с любимите си и както казах:

ми то и животното може да иска поне да не му завират електроди в гъзо





и? ако дойдат извънземни в сравнение с които ти си шибан микроб би ли ти било приятно ако и те те гледат с емпатия вместо сякаш си


си просто месо. ?

твоят живот в сравнение с техния може да е това което е живота на прасе сравнено с твоя. няма ли да ти е кеф ако някой от тях каже "ех, дребни землянино, ти съ тъп като говно сравнен с мен, никога няма да си на моето равнище. въпреки това аз избирам да не те изплюскам понеже ще ти е гадно. а ако все пак реша да те плюскам понеже нямам алтернатива ще се потрудя да не е изключително неприятно за теб." ?



Ако,ако,ако.....ако баба беше мъжка, щеше да има дръжка!

защо го казваш това??? просто представям аналогична ситуация. нито го правя за стотен път нито с някаква хипер изкривена логика



В една книга пишеше: Всичко, което се каже след "ако беше" е абсолютно безсмислено и ненужно

а в една книга пишеше че един евреин може да ходи по вода



Та, тази игра с "ако"-тата е излишна, защото и аз мога да почна. Ами ако, всички животни нямаха мозък, а бяха просто телесни версии на растителността ?

аз съм налъпно ок с това. а отностно въпроса ти - най-вероятно тогава нямаше да водим спор понеже аз щях да съм на същото мнение като теб. разликата е че това "ако" е неосъществимо - ако стане така, добре



Просто си изникваха насред поляни, без мозък, без нервна система и органи и т.н. ? Тогава ? Тогава пак ли щяхме да ревем за тях ?

не, тогава нямаше да има никакъв смисъл, за разлика от сегашното положение





Нека не го правим световна трагедия това, че са пуснали ток на няколко свинчета, преди да ги заколят.

съгласен



Нека хората си понесат последствията, но chill out малко.

chill out? аз казвам че НА МЕН ми е гадно - нито ти показвам кървища за да те провокирам, нито те наричам звяр и изверг, нито съм в тъпото ПЕТА нито курец :D








Казва се, че по начало си има много малко документирани случаи и то тази документация е стара и преписвана от втори и трети лица, които е много вероятно да са пропуснали или сгрешили нещо. Отделно всички тези документирани случаи по-голямата част са фалшиви, другата са психично болни(като тази на клипчето). Ако вземем едно нормално бебе и го оставим сред кучета няма да стане Wolfman.

оффф, първо ми се струва че като казваш на места
всички не си прав и второ майната му на това а? когато имаше тежест по разговора го разискахме, а сега ставаме и двамата "експерти" и спорим за нещо за което сме се подготвяли от гугъл





изобщо не ми е нужно да ми е напълно равно за да го уважавам.


Ти си уважавай който и каквото искаш, темата беше дали сме равни с тях.

оу? смятах че това сме го приключили когато сравних негрите с белите мастъри, жените с мъжките овърлорди и селяните с царете които могат да си трепят и насилват и им е през кyрa






когато се изправиш пред такъв който те вижда като еднакъв с прасето, няма ли да е много готино ако той те вижда като, ако не еднакъв, то поне достатъчно близък до себе си че да не те мъчи?
[quote]
Тогава влиза в сила закона на джунглата и по-силния оцелява. Бих се постарал това да съм аз.

:D мале човек! като дивия мангал си брат, че нали не си в джунглата и това е идеята бе :D

не си толкова умрял за аминокиселини и протеини че да си тръгнал да ядеш мърша и можеш да бъдеш придирчив, потенциалните извънземни също - тогава можеш да бъдеш КУЛТУРЕН, ЧОВЕЧЕН, МИЛ и тн и тн и тн



имаме различни разбирания за "домашен любимец". Ето го моето - Всяко едно животно, на което можеш да му осигуряваш среда на живот и си се привързал емоционално към него. Не е задължително и то към теб. Не е задължително да можеш да го гушкаш, галиш и да спи при теб в леглото.

ми то тогава и слона и синия кит и калинката и олигофрена са потенциални домашни любимци бе мой?




от твоето изказване аз подразбрах че ако не стават така е напълно ок да ги ебеш в гъзa с горещо желязо



Не, по-скоро да не им предаваме излишна допълнителна важност.

ми ок, аз не го правя - просто казвах че на мен ( а явно и на повечето хора) им става гузно и неприятно като се афилират и асоцират толкова директно с ненужно мъчение




за логиката да. за болката не. ти би се чуствал по определен начин ако те измъчват. същото е и с прасе (според мозъчни изследвания)

в това отношение СТЕ равни


Значи границата е живи същества, които изпитват болка ? Така ли ?

хе хе, опитваш се да ме хванеш а?

не разбира се - все пак и растенията изпитват някакъв еквивалент на болка, както и бактериите които унищожавам всеки ден


това което за мен има значение е страданието - ако на една мравка ѝ изтръгваш краката на нея не ѝ пука много, обаче ако започнеш на заек той се побърква, да трепери, да издава ужасни звуци и тн - ТОЧНО както човек би правил

няма никаква нужда от СТРАДАНИЕ - взимаш животното и го тресваш с ток, куршум или газ и то скоро пуква, с това съм ок

да го третираш обаче като някакво растение - да го удряш в цимента, да го режеш и вариш живо, да го караш да си стои целия живот в някакво пространство в което не може дори да се изправи - ето това за мен е гадно



Това какво е "човек" и къде са му психичните граници и възприятия също е доста обективно. Общо взето всеки да си знае гьола.

не мога да те разбера - би ли перефразирал това


Защото за момента има достатъчно разнообразие от храна, за да посягаме към човешкото. Когато дойде момента на безизходица, тогава ще му го мислим.

в момент на безизходица и аз бих плюскал трупове без проблем

но в момента няма такова нещо - ти ядеш повече месо от колкото ти трябва, както и повечето хора ВЪПРЕКИ че е вредно за теб и при това само и единствено понеже ти е вскучно

до колкото разбрах ти за ден, най-много два си изяждаш толкова колкото ти трябва за месец

така е и с болшинството и не виждам защо за едната ебедеструктивна глезотия да трябва да се принизяваме до нивото на червеи и да ядем нещо което е придобито по ужасяващ начин и е тъпкано с ебахти отровите и лайна (като казвам лайна го имам предвид буквално)


аз не искам да се чуствам като част от тези хора и това е причината за избора ми

loveca777
09-17-2011, 11:42
:lol: в безкрайно тъп чат превърнахте темата!
Животните трябва да се убиват без излишни мъки и толкова! Не е национална трагедия, но не е и за отквърляне тази идея.
Просто не виждам какво му спорите.

Stan4o123
09-17-2011, 13:02
Аз съм абсолютно съгласен с гандалф,животните са богатство,с което ние се гаврим,без дори да се замисляме защо?Дали ще разпориш прасе или човек,каква е разликата?Признавам,и аз ям месо,но по принцип го избягвам,защото както вече отбеслязахте,приемаме много повече от необходимото,а лакомията няма да ни доведе до нещо добро...И да,животните,растенията,гъ ите,водата,въздуха,всичко трябва да се увалъжава и съхранява,защото иначе го губиш...това си е просто закономерност,обаче хората сме станали изключително високомерни и нагли същества,не уважаваме природата,смятаме,че сме над нея...а в същото време сме толкова крехки...една вирусна мутация и до там...

LunaTriCk
09-17-2011, 17:56
ми то и животното може да иска поне да не му завират електроди в гъзо

еми, жалко че е попаднало на човек, който не го разбира.


просто представям аналогична ситуация. нито го правя за стотен път нито с някаква хипер изкривена логика
Защото няма смисъл да се коментират неща, които са би могли да се случат. Малко фантазия ти трябва само и можеш да си измислиш хиляди такива ситуации. Нека живеем в настоящето с поглед към бъдещето, а не обратното.


а в една книга пишеше че един евреин може да ходи по вода
Важно е ти в кое от всичко написано вярваш. Те хората нека си пишат.


chill out? аз казвам че НА МЕН ми е гадно - нито ти показвам кървища за да те провокирам, нито те наричам звяр и изверг, нито съм в тъпото ПЕТА нито к**eц :D
това беше по-скоро за дамата която иска да взривява кланици и циркове

оффф, първо ми се струва че като казваш на места
всички не си прав и второ майната му на това а? когато имаше тежест по разговора го разискахме, а сега ставаме и двамата "експерти" и спорим за нещо за което сме се подготвяли от гугъл
ок. загърбваме тази деликатна тема.


оу? смятах че това сме го приключили когато сравних негрите с белите мастъри, жените с мъжките овърлорди и селяните с царете които могат да си трепят и насилват и им е през кyрa
Мисля, че ти обясних как ти правиш сравнение между отношението и чувство за равноправие на хора към други хора, а ние говорим за хора и животни. Не виждам къде е логичното в това, че щом негъра е равен с мен, значи автоматично и прасето е наравно с мен. На равно сме с животните само на няколко базисни нива - нужда от храна, вода, и сън, чувство на болка и може би още нещо, което забравям. Човек има много предимства над животните, и ако ги нямахме сега нямаше да пишем на компютрите си(измислене от човек) от домовете си(построени от хора), а щяхме да сме в гората/джунглата биейки се с някой мечка/тигър за някоя сърна/антилопа. Това, което ти искаш от хората е снизхождение и милост към животните, защото нищо не ни коства да го направим и в крайна сметка е въпрос на избор дали да го направим или не. Защото, ако те набара някоя мечка в гората, няма да спре и да се замисли "хмм, дали да не му напълня гъза с шишарки преди да го изям ?".


:D мале човек! като дивия мангал си брат, че нали не си в джунглата и това е идеята бе :D
Поставяш ме в ситуация, в която бих се радвал, ако някой се смили над мен. Някак е нормално да мисля за самоотбрана в обратния случай.


ми то тогава и слона и синия кит и калинката и олигофрена са потенциални домашни любимци бе мой?
Като изключим олигофрена, не виждам защо да не са ? Въпроса е във възможностите ти. Съмнявам се някой индийски шейх да не отглежда слонове в палата си.
Защо изключвам олигофрена още сега ще ти отговоря, защото съм сигурен, че ще ме питаш. Защото той е човек, макар и психично болен. "Да ама и той като едно животно има нужда само от храна, вода, къде да спи и щипка любов" - ще кажеш ти. Да, но този олигофрен има семейство и роднини, които не са олигофрени. Хора, които са решили да го отгледат, такъв какъвто е. За разлика от едно животинско семейство, където ако се роди по-недъгаво отроче, то е обречено на смърт.


хе хе, опитваш се да ме хванеш а?
не разбира се - все пак и растенията изпитват някакъв еквивалент на болка, както и бактериите които унищожавам всеки ден
това което за мен има значение е страданието - ако на една мравка ѝ изтръгваш краката на нея не ѝ пука много, обаче ако започнеш на заек той се побърква, да трепери, да издава ужасни звуци и тн - ТОЧНО както човек би правил
няма никаква нужда от СТРАДАНИЕ - взимаш животното и го тресваш с ток, куршум или газ и то скоро пуква, с това съм ок
да го третираш обаче като някакво растение - да го удряш в цимента, да го режеш и вариш живо, да го караш да си стои целия живот в някакво пространство в което не може дори да се изправи - ето това за мен е гадно
Тук мисля, че се съгласихме, че и двамата сме на тази позиция.


Това какво е "човек" и къде са му психичните граници и възприятия също е доста обективно. Общо взето всеки да си знае гьола.
не мога да те разбера - би ли перефразирал това

Искам да кажа, че това какво е нормален човек, какво трябва и не трябва да прави е обективно. За пример ти давам племена отделени от цивилизацията. Сигурен съм, че с тях имате много различия в навици и ценности, но това не означава, че не са хора, нали ?


в момент на безизходица и аз бих плюскал трупове без проблем
но в момента няма такова нещо - ти ядеш повече месо от колкото ти трябва, както и повечето хора ВЪПРЕКИ че е вредно за теб и при това само и единствено понеже ти е вскучно
до колкото разбрах ти за ден, най-много два си изяждаш толкова колкото ти трябва за месец
така е и с болшинството и не виждам защо за едната ебедеструктивна глезотия да трябва да се принизяваме до нивото на червеи и да ядем нещо което е придобито по ужасяващ начин и е тъпкано с ебахти отровите и лайна (като казвам лайна го имам предвид буквално)

аз не искам да се чуствам като част от тези хора и това е причината за избора ми
Мисля, че всеки един човек има различен организъм и стига да не изпадаме в крайности, ако всеки един човек спазва една и съща диета, резултатите няма да са еднакви.

ловец, ако не бяхме ние темата щеше да си стои 2 странички с еднакви мнения. спора е полезно нещо :)

JungleJaguar
09-17-2011, 18:23
Аре по темата поздрав за всички с една моя любима песен от 1995 г.
Готин клип.Накрая след като в кланицата са накълцали човека и си го хапват пекан от чиния хахахахахах.

Ice Cube & WC-Westside Slaughterhouse
http://www.vbox7.com/play:f0f94cbc

LunaTriCk
09-17-2011, 18:27
Братле, оправи си подписа! Страницата ми се разчеква като тайландска проститутка!

Imprevisible
09-18-2011, 21:10
LunaTriCK не знам къде прочете, че искам да взривявам циркове и кланници. 10 пъти повторих, че за мен е важно единствено отношението към животните, да не се стига до диващини за да се забавлява "Хорхе", който работи в кланницата, или "Педро" който се кефи на лъвовете с извадени зъби в Цирка, да не убиваме и измъчваме за удоволствие. И не мисля, че стигам до крайности.

ПП: Все по-рядко следя темата, защото и според мен я превърнахте в диалог, по-голямата част, от който за мен е безинтересен и безмислен.

gandalfepi4
09-19-2011, 04:10
oк лунчо, схванах ти позицията. гадна ми е честно казано, но не ми пречи и я уважавам, все пак it takes all sorts.

благодаря че ми отдели толкова време

живей си

LunaTriCk
09-19-2011, 08:40
И аз ти благодаря, че ми предостави възможността да играя "адвокат на дявола". Тук сигурно е момента да призная, че защитавах(къде успешно, къде не) теза, зад която не съм на 100%, но като ви гледам реакциите поне съм успял да ви убедя, че наистина така вярвам. Както и да е, поне беше забавно.
Извинявам се, ако съм обидил някого. :smt109

gandalfepi4
09-19-2011, 14:39
ИТук сигурно е момента да призная, че защитавах(къде успешно, къде не) теза, зад която не съм на 100%, но като ви гледам реакциите поне съм успял да ви убедя, че наистина така вярвам.

в гъза ти огън да гори

loveca777
09-19-2011, 15:33
:razz:

LunaTriCk
09-19-2011, 15:35
http://www.youtube.com/watch?v=RoPND_UDRWU

gandalfepi4
09-20-2011, 15:43
оффф. гледах earthlings. сори Imprevisible ама мъъъничко не е много адекватен за нас - ние работим по европейски директиви. само в сащ и арабския свят (за азия не знам) ги третират така.

при нас е доста по-човечно. отново пиша от личен опит - прасетата просто ги трепем с патлаци (.22 cal) дори в българия и не ги мъчим чак така.

само да знаеш. филма е просто фифти-фифти про-вегетарианска пропаганда. дори аз смятам че не е правилно.

loveca777
09-20-2011, 17:38
оффф. гледах earthlings. сори Imprevisible ама мъъъничко не е много адекватен за нас - ние работим по европейски директиви. само в сащ и арабския свят (за азия не знам) ги третират така.

при нас е доста по-човечно. отново пиша от личен опит - прасетата просто ги трепем с патлаци (.22 cal) дори в българия и не ги мъчим чак така.

само да знаеш. филма е просто фифти-фифти про-вегетарианска пропаганда. дори аз смятам че не е правилно.
има професионалисти , които знаят точно къде да го фраснат и да умре на място... ;)

gandalfepi4
09-20-2011, 18:31
...знам?

theseveredgarden
09-20-2011, 18:44
http://eco.site50.net/design/earthlings.jpg
Earthlings (в превод "Земляни") е филм показващ пълното неуважение към животните, въпреки зависимостта на човечеството от тях.От цитатът "Ако стените на кланниците бяха от стъкло, всички щяхме да сме вегетарианци" може да ви стане ясно какво ще видите.
Мощен, информативен, и провокиращ размисли, “Земляни” е най-обширния продуциран до сега филм за връзката между природата, животните, и човешките икономически интереси. Има много значими филми за правата на животните, но този ги надминава. “Земляни” ПЛАЧЕ да бъде видян.

След като гледах този филм много неща се промениха за мен.
Но ми се иска да не го бях гледала.

MakaronUduSHvaCH
09-20-2011, 19:45
Как сте пИчУви одрани ? :D . (Пак по темата пишете ... за това така 8-) )

Imprevisible
09-21-2011, 21:51
оффф. гледах earthlings. сори Imprevisible ама мъъъничко не е много адекватен за нас - ние работим по европейски директиви. само в сащ и арабския свят (за азия не знам) ги третират така.

при нас е доста по-човечно. отново пиша от личен опит - прасетата просто ги трепем с патлаци (.22 cal) дори в българия и не ги мъчим чак така.

само да знаеш. филма е просто фифти-фифти про-вегетарианска пропаганда. дори аз смятам че не е правилно.

Да знам, че не навсякъде е така. Но и не навсякъде се изпълняват закони, директиви и пр. Може и да има известен подтекст относно вегетарианството, но това не е основната тема според мен. What about мъчителната смърт в газова камера, на бездомните животни, лова на китове и делфини, направата на кожени изделия и т.н.

pepo930
09-21-2011, 22:31
В Азия (Китай по-точно) животните са третирани по най-жестоките начини.
Одират им кожите докато са още живи.
Друг пример за това са така наречените "Bile Bears"

gandalfepi4
09-22-2011, 10:25
^
^
нито имам нещо общо с лова на китове, нито с кожените дрехи, нито с цирковите животни. това не ми пречи да смятам че филма е до голяма степен пропаганда