PDA

View Full Version : Проблем с очите?



waller123
09-12-2011, 12:55
Здравейте,

имам един проблем и смятам, че е от очите(както и мойте родители). Значи постоянно ме боли главата(вие ми се свят най-вече) от 5-6 дена и ми излизат няк'ви черни точки(понякога), както и на дясното око(най-вече) нещо прозрачно бяло и по-трудно виждам(за дясното става въпрос)...

Та, ходих на лекар(ДНЕС ЗА ВТОРИ ПЪТ) и отново ми изписа някакви глупости, които струват над 30 лв. и определено няма да си ги взема... ПЪРВИЯ ПЪТ ДАДОХ 20лв.

Казвам й, че това е от очите, но тя казва, че не може да е от очите, тъй като няма да ми се виело свят, ако е от очите...

Не знам... мен ме е страх доста, защото не искам да нося очила, но тя даже не ме праща на очен лекар, тъй като уж не е от очите проблема... А тогава защо излизат тия черни точки и понякога имам проблем с дясното око, не знам???

ТАКА И НЕ МИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ОЧЕН ЛЕКАР... НО АЗ ЩЕ ПРОДЪЛЖА ДА СИ ХОДЯ ДОКАТО МИ ДАДЕ НАПРАВЛЕНИЕТО...

Та, ако може да ми помогните и тук? Дали е от очите? Защото наистина ме е страх?

Едното лекарство се казва - Вестибо - ако ще помогне за нещо...

А и наистина ми е трудничко да виждам някои неща от малко по-далеч :(

PaLMaL
09-12-2011, 13:18
Пари за здраве НЕ се пестят.Какво ще ти пречи ако дадеш още 30лв за медикаменти ? Ако не ги дадеш сега , ще ги дадеш по-късно за очила....

SonataArctica
09-12-2011, 13:24
По-добре отиди на друг очен лекар.
И съм на мнението, че ТРЯБВА да си купиш лекарствата. Както каза PaLMaL - "Пари за здраве НЕ се пестят.""

waller123
09-12-2011, 14:10
По-добре отиди на друг очен лекар.
И съм на мнението, че ТРЯБВА да си купиш лекарствата. Както каза PaLMaL - "Пари за здраве НЕ се пестят.""

НЕ ХОДЯ НА ОЧЕН(НЕ САМ ХОДИЛ, НЕ МИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ) ХОДИХ ПРИ ЛИЧНИЯ И МИ ДАВА НЯКВИ ГЛУПОСТИ ДЕТО НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ОЧИТЕ?

BuBzzz
09-12-2011, 19:03
По-добре отиди на друг очен лекар.
И съм на мнението, че ТРЯБВА да си купиш лекарствата. Както каза PaLMaL - "Пари за здраве НЕ се пестят.""

НЕ ХОДЯ НА ОЧЕН(НЕ САМ ХОДИЛ, НЕ МИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ) ХОДИХ ПРИ ЛИЧНИЯ И МИ ДАВА НЯКВИ ГЛУПОСТИ ДЕТО НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ОЧИТЕ?

За какво трябва да я чакаш тая??Отиди и си плати прегледа

SonataArctica
09-12-2011, 19:05
Тогава отивай на очен. като трябва, ще си платиш...

badsector
09-12-2011, 23:10
Принципно личните ни лекари са доста зле откъм съвременни познания и изписват лекарствата според фармацевтичните представители, които ги зарибяват. Но в конкретния случай, според представените симптоми, ми се струва, че лекарят е нацелил лекарството, което е сравнително безвредно. Но не струва 30 лева де, около 18 се намира. Предния път какво са ти изписали и какви са били симптомите? Твърде вероятно е проблемът ти наистина да не е от очите. Което не пречи да си късоглед.

ledenakrasota
09-12-2011, 23:14
Моята лична лекарка е много отворена към новото. Би ли си казал населеното място и да ти кажем очен, добър. Или просто виж в нета.

По принцип главата заболява при проблем с очите или обратното беше. Аз през какво минах в пубертета не питай. Затова си плащай и търси. Все пак това са очите ти, а не нещо друго. :)

reperw
09-13-2011, 09:14
стига казвах те на момчето да купува тия лекарства..наще лекари са пълни идиоти...мен за хрема ми предписва антибиотик... я се стегнете бе...
недей да купуваш лекарстват ами си отиди сам на очен без направление...ии докладвай там на някой за нея да я махнат тая селянка

ThisIsMe
09-13-2011, 10:58
Консултирай се със специалист!В случая офталмолог!

waller123
09-13-2011, 16:52
стига казвах те на момчето да купува тия лекарства..наще лекари са пълни идиоти...мен за хрема ми предписва антибиотик... я се стегнете бе...
недей да купуваш лекарстват ами си отиди сам на очен без направление...ии докладвай там на някой за нея да я махнат тая селянка

Ето това е правилния отговор! Случва ми се почти всеки път и вече съм на ръба да сменя тази ...

SweetySmallDevil
09-13-2011, 18:18
Човек, отиваш и казваш 'искам направление за очен' ... ти си усещаш проблема и знаеш по-добре от нея каква може да е причината ... тя ше ти даде 30 вида лекарства и ше изхарчих толкова много пари, докато накрая реши, че наистина си за очен .... аз също имам проблем с очите и да определено при неправилно лечение главата доста боли ... не ги купувай тези лекарства .. тя си цели на посоки каквито и падне, дори съм сигурна, че не знае какво точно ти е .... казваш и, че искаш направление ... или вземи родител с теб ... ако не - сменяй я ако можеш и да пътува ... лекарите в днешно време повече ше ти навредят отколкото помогнат... думи нямам ........ :?

kalpazanka
09-13-2011, 18:21
Кръвното ти в какви граници е? Шум в ушите и сърцебиене имаш ли? Откога са оплакванията?

Moerder
09-13-2011, 18:44
По-добре отиди на друг очен лекар.
И съм на мнението, че ТРЯБВА да си купиш лекарствата. Както каза PaLMaL - "Пари за здраве НЕ се пестят.""

НЕ ХОДЯ НА ОЧЕН(НЕ САМ ХОДИЛ, НЕ МИ ДАВА НАПРАВЛЕНИЕ) ХОДИХ ПРИ ЛИЧНИЯ И МИ ДАВА НЯКВИ ГЛУПОСТИ ДЕТО НЯМАТ НИЩО ОБЩО С ОЧИТЕ?

АБЕ ПИЧ, ТИ ЛЕКАР ЛИ СИ, ЧЕ СИ ТОЛКОЗ КОМПЕТЕНТЕН!!! ПАРИ ЗА ЗДРАВЕ НЕ СЕ ПЕСТЯТ! СЛУШАЙ КАКВО ТИ СЕ КАЗВА!

antoniqqq
09-16-2011, 21:34
Отиди на очен :) :-o