PDA

View Full Version : Президентски избори - анкета



Patriot
09-12-2011, 16:18
Вече всички кандидат-президентски двойки на всички партии, без СДС които все още нямат вице, са налице и ми е интересно да видя как са нагласите в този форум.

Само моля без отвращаващо банални коментари от сорта на "Който и да изберем все тая".

Oton48
09-12-2011, 19:48
Аз ще гласувам за Румен Христов макар, че съм много разочарован от раздорите в десницата, които за съжаление няма как да не повлиаят на изборния резултат.

roastboy
09-13-2011, 18:28
Само АТАКА! Волен Сидеров е единствения кандидат-президент патриот с яснота и идеи какво да прави като президент в интерес НА БЪЛГАРИЯ

ZipFail
09-13-2011, 18:30
:lol:

ADMIRALKA14
09-13-2011, 18:33
БСП!

Chacho
09-16-2011, 22:04
Мислех да гласувам за Румен Христов, но не мисля, че има особени шансове. Ще гласувам за Плевнелиев, тоест против БСП. Много съм разочарован от избора на ГЕРБ, надявах се наистина да изровят някого и Пленвнелиев да си остане министър.

Patriot
09-17-2011, 15:25
Мислех да гласувам за Румен Христов, но не мисля, че има особени шансове. Ще гласувам за Плевнелиев, тоест против БСП. Много съм разочарован от избора на ГЕРБ, надявах се наистина да изровят някого и Пленвнелиев да си остане министър.
В такъв случай като твоя най-правилното е на първия тур да гласуваш за Румен Христов, а на втория когато се изправят Плевнелиев и Калфин, да гласуваш за Плевнелиев. На първи тур се гласува ЗА, на втори ПРОТИВ

Lucho
09-17-2011, 16:24
Росен Плевнелиев / М. Попопва - ГЕРБ.

Chacho
09-17-2011, 21:17
Мислех да гласувам за Румен Христов, но не мисля, че има особени шансове. Ще гласувам за Плевнелиев, тоест против БСП. Много съм разочарован от избора на ГЕРБ, надявах се наистина да изровят някого и Пленвнелиев да си остане министър.
В такъв случай като твоя най-правилното е на първия тур да гласуваш за Румен Христов, а на втория когато се изправят Плевнелиев и Калфин, да гласуваш за Плевнелиев. На първи тур се гласува ЗА, на втори ПРОТИВ

Това и ще правя, дано излезе нещо, но съм доста песимистичен.

Ira_dei
09-19-2011, 08:24
Аз ще гласувам за Мария Капон и Николай Кисьов! ЕНП предлага алтернатива, а не празни приказки и силни обещания!

LunaTriCk
09-19-2011, 08:41
Светльо Витков и Венци Мицов

Patriot
09-19-2011, 08:47
Аз ще гласувам за Мария Капон и Николай Кисьов! ЕНП предлага алтернатива, а не празни приказки и силни обещания!
Аз си мислех, че за нея ще гласуват само роднините и...

Интересно ще ми е да разбера с кое по-конкретно те спечели като избирател, кое толкова ти допада в нейните политически виждания.

mortor
09-19-2011, 18:52
Къде е Светльо?!?! О.о .. :D

autista88
09-19-2011, 18:56
Росен Плевнелиев / М. Попопва - ГЕРБ.

:shock: :lol:

Patriot
09-19-2011, 20:22
Къде е Светльо?!?! О.о .. :D
Бях го сложил, ама не се побра в анкетата, имало ограничения в мястото

Lucho
09-20-2011, 11:47
Росен Плевнелиев / М. Попопва - ГЕРБ.

:shock: :lol:

Кое му е смешното ?

amk933
09-23-2011, 20:33
Ще гласувам, за когото смятам, че го заслужава най-много. ;)
Има такава двойка.

doktorEmilAntonov
09-23-2011, 21:09
Тоя път май изобщо няма да ходя да гласувам, всичките са отрепки, така, че се тая кой ще стане общо взето. Само тая Кунева да не стане, че ще умра от яд.

cunt
09-23-2011, 21:28
ще гласувам за Плевнелиев

avitoholbg
09-28-2011, 09:49
Мисля да гласувам за Волен Сидеров ПП Атака.
Доста хора ще гласуват за Росен Плевналиев от Герб. Той е доста умен човек, доказал се е по някакъв си начин. Работел е в Германия и тн.
Но за мен той е послушко. Мисля, че той няма мнение по доста въпроси и е мекошав. Според мен, той дори не иска да става президент, но нали е послушко и затова следва Борисов. Плевналиев е умен човек, но е послушко, а е лошо когато слушаш по- тъп човек от тебе.
Искам да кажа, че Борисов е глупак, но е господар на умния но страхлив Плевналиев. Нищо добро няма да излезе от това 8) .
Чудя се кой ще гласува за тая Кунева :razz: :razz: :razz: . Била независима, ДРУГ ПЪТ :oops: :P :lol: . Каквото й да казват, няма независими депутати. А и защо когато я обявиха за кандидат президент, зад нея всички бяха от НДСВ-то :-D . И въобще... тая е толкова претрепана женица, че няма на къде. С едни жилетки, един неадекватен поглед, абе въобще- женица без възгледи и собствено мнение.

GregoryHouse
09-28-2011, 10:24
смешко си...Кунева е в основата на членството ни в Евросъюза.

avitoholbg
09-28-2011, 12:02
смешко си...Кунева е в основата на членството ни в Евросъюза.
И как мислиш, че е стигнала до там. С мазнене, поръчки и куфарчета (както доста други) . Трябва ни някой, който да чукне по масата когато трябва. Тая каквото й кажат от горе, ще го изпълни. Сега да не ти разправям за какви лоши работи е виновна. Народа не е глупав, естествено, че няма да я избере. Сега друга е темата, че тая плати на Славчо за да я лансира 8-) . Слави и ред колегията са продажници и слагачи, как пък и един не беше с друго мнение :shock: .
Тая отрепаната никога няма да стане президентша, смешко...

GregoryHouse
09-28-2011, 12:09
Май си малък и не си слеил политическата обстановка през времето на 1вия мандат на Царя към 2001г. Както и да е с капаци манипулирани от медиите не искам да споря. А, че тя няма да стане - няма.

djipsito
09-28-2011, 12:25
ГЕРБ.

Patriot
09-28-2011, 13:56
смешко си...Кунева е в основата на членството ни в Евросъюза.
И дори и да е вярно, какво от това - кажи ми с какво конкретно се подобри живота на народа след като влязохме.

Ако не ти е известно ще ти кажа, че България е на загуба от ЕС, защото плаща по 700 000 такса всяка година, а усвоените пари от еврофондове до момента са малко над милиард. Сметни колко прави 700 000 всяка година от 2007 насам.

Да не говорим, че по нейна вина бяха затворени 2 блока на АЕЦ Козлодуй, без европейската комисия да го е искала, и от това нещо допълнително губим 1 милиард всяка година.

Тя е изключителен демагог, освен че винаги говори с някакви пълни клишета и никога не казва нищо конкретно, тя излиза с популистко говорене срещу партиите. Партиите са един от стълбовете на демокрацията, никъде в никоя държава не е имало "независим" президент. Смисъла на политическите партии, е че всяка представлява идеите на определен кръг от хора. Тъй като различните хора си представят по различен начин нещата, има и различни партии, какъв е този човек който може да представлява всички хора.

Аз не разбирам как си представят симпатизантите на Кунева бъдещето - че тя ще стане президент и може би ще забрани всички партии и ще наложи диктатура.

doktorEmilAntonov
09-28-2011, 16:21
смешко си...Кунева е в основата на членството ни в Евросъюза.

Смешки сте вие дето поставяте това членство в ЕС на пиедестал. Кунева продаде интересите на България заради това прословуто членство, дето ни налага квоти, забранява ни това забранява ни онова, съсипва ни икономиката и т.н.

Самия модел на евросъюза е сбъркан. Идеолозите му искат да стане една свръх държава с едно правителство, което ще доведе до обезличаване на народите и ще настане масово смесване от неналичието на граници.

acdcfenka
09-29-2011, 08:47
Преди бях за Атака, сега съм за ВМРО. Все още не са се осрали със извинение. Войводите си държат за сега на свойте цели, но ще видиме. Въпреки, че не трябва да казваме за кой ще гласуваме.

sapphire5
09-30-2011, 10:46
АТАААААКА :D
ни един....

GregoryHouse
09-30-2011, 14:06
Патроиоте - демагог не е. Демагог е ББ. Тя е добър външен политик. Но не става за управник. На нея и трябва шеф. Затова не бих гласувал за нея.

Неусвояването на Европарите, не е нейна вина, а на неграмотния народ. Възможността я има, това че хората не се възползват от това изобщо не виждам как може да е нейна вина.
Условието за АЕЦ-а, не беше далавера. Ако не помниш имаше многократни оценки от разни експерти които оцениха, че блоковете не отговарят на евро изискванията. Ако си ги модернизираме по тези изисквания никой не може да ни каже да не ги ползваме. Тук пак не виждам как е нейна вината...може би е била експерта който го е казал, или член на ЕК... не знам.

А членството ни в Евросъюза и каква е ползата е върпос на национална политика, а не еднолично решение на Кунева. Поне аз така знам. Ако не е, осведоми ме. Тя е просто един дипломат.

Иначе, да. Прав си, партиите представляват интересите на различни кръгове хора. Въпреки, че оригинално в демокрацията не е имало партии. Но това е друга тема 8-) Но като се има предвид, че масата партии представляват горните ешелони на бизнеса и свързаните с тях, направо ми се гласува за някакъв извън партиите.

Докторе - Идеолозите на евросъюза отдавна са умрели заедно с идеите си, ако не ти е известно. Нямам желание да водя разговор с човек, които вижда всеки проблем абсолютно едностранно. Затова просто ще те игнорирам от тук нататък.

Патриота е краен, ама поне от време на време има прозрения, че нещата имат и друга страна.

zaqxsw
09-30-2011, 19:41
смешко си...Кунева е в основата на членството ни в Евросъюза.

Да ама не така ни е представена. Първо България не е за ЕС (по много причини просто не сме им достигнали еволюционното ниво), второ ЕС вече е синоним на гей и не е престижно и трето ние сме в ЕС по геополитически причини, а не защото сме заслужили така че е смешно да се говори кой ни е вкарал така или иначе щяхме да сме в ЕС към днешна дата ако ще и Митьо пищова да водеше преговорите.

+ това Кундева е с фалимия ПРЪМОВА - стар комунистически род и е половин еврейка. Въобще добре се е пребоядисала за наивниците, но пак едно петно ПРЪМОВА и тежи на врата.

Patriot
10-01-2011, 09:40
Патроиоте - демагог не е. Демагог е ББ. Тя е добър външен политик. Но не става за управник. На нея и трябва шеф. Затова не бих гласувал за нея.

Неусвояването на Европарите, не е нейна вина, а на неграмотния народ. Възможността я има, това че хората не се възползват от това изобщо не виждам как може да е нейна вина.
Условието за АЕЦ-а, не беше далавера. Ако не помниш имаше многократни оценки от разни експерти които оцениха, че блоковете не отговарят на евро изискванията. Ако си ги модернизираме по тези изисквания никой не може да ни каже да не ги ползваме. Тук пак не виждам как е нейна вината...може би е била експерта който го е казал, или член на ЕК... не знам.

Пак народа виновен значи... Ами да ни бяха казали като влизахме в ЕС, че там е много хубаво ама ние неграмотните няма да можем да се възползваме от райските привилегии. След като сме такива прости и неграмотни българите (между другото ти предполагам също си българин, така че обиждаш и себе си така, но това е друга тема) значи ние нямаме полза от ЕС, защото сме на загуба.
А затварянето на двата блока на АЕЦ-а беше чиста далавера. Евродепутатът Димитър Стоянов, зададе въпрос на ЕК, дали е имала изискване да се затворят блоковете, за да влезе България в ЕС и отговора беше отрицателен.
А по някаква случайност между другото Кунева след спря да бъде еврокомисар, започна работа във френската банка "Париба", която по някаква случайност печели пари от проекта за строеж на румънската АЕЦ "Черна вода". Това се нарича лобизъм, когато някоя частна компания плати на някой политик за да защитава нейните интереси и по-късно когато той свърши мръсната си работа, му се отплаща.

GregoryHouse
10-01-2011, 12:23
От кога това да не можеш нещо е обида. Да, масата са абсолютно неграмотни по този въпрос, а не изобщо както мъчиш да го извъртиш.
Аз какво съм виновен, че Пешо комшията не знае как да си направи проекта, че и го мързи да разбере. А не е толкова сложно. Да не говорим, че държавата ни предоставя експерти, които ти правят 99.9% от целия проект. И твоята работа е да го реализираш. И това е напълно безплатно.
Познавам няколко млади момчета, на моята възраст и малко по-големи, които се възползваха от тези проекти. Реализираха ги, и в момента си изкарват добри пари. Това, че Пешо е го мързи/не знае/не се интересува, на кого друг е проблем? На държавата може би, на Кунева или на Бойко пак.

Какво очакваш, да тича правителството от врата на врата и да обяснява на всеки поотделно, какво аджеба е тва Евросъюз и какви опции ти предлага. И Бойко да ти направи лично проекта. Щото виждаш ли вината е негова, че парите не са усвоени, а не на Пешо.

Да, има проекти които трябва да се релизират от държавата. И такива субсидии има. За инфраструктура например. Тея пътища дето ги правят към 50% са точно от Еврофондовете. За останалите признавам не съм много осведомен.

Повечето проекти пък трябва да се изготвят на общинско ниво. Където правителството изобщо няма работа, а местната власт.

То е лесно да слушаме разни пропаганди по новините и изказваия на разни политици, и да ги приемаме за чиста монета. Поне проучете въпроса.

Patriot
10-01-2011, 18:52
Добре пак те питам, като сме такъв прост народ, за какъв чеп ни е евросъюза, нека там да си седят "интелигентните". Защо трябва да плащаме 700 хиляди евро всяка година, като сме такива простаци.

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 19:01
Заеби ги тия милиони, то друго е по-лошото. Ограниченията и квотите дето ни ги дават ще ни съсипят.

GregoryHouse
10-01-2011, 21:18
Добре пак те питам, като сме такъв прост народ, за какъв чеп ни е евросъюза, нека там да си седят "интелигентните". Защо трябва да плащаме 700 хиляди евро всяка година, като сме такива простаци.

Брат, нз какви 700 хиляди бълнуваш, но ако имаш предвид 700 милиона евро тогава cи прав. Щото 700 хиляди cа джобни пари за вcяка държава. Командировъчните на президента cа повече. И не е печатна грешка, за 2ри път го бъркаш.

А ако не виждаш какви ползи може да донеcе и ноcи членcтвото в Евроcъюза, много жалко. Един пример - мита. Имаш ли предcтава за какви търговcки облекчения говорим?

Пък, ако Пешо желае да cи бъде проcт, и не иcка да cе възползва от възможноcтите, то тази държава c право трябва да е зле!

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 22:06
Забравил е една нула, голяма работа.

Иначе това с митата като плюс за съюза ме уби. Ние да бяхме големите износители и да се кефим, че ще изнасяме без такси в такива държави да го кажеш като положителен факт, но ние внасяме повече отколкото изнасяме. От дъмпинговите цени на множество стоки почти нищо не произвеждаме, защото на гърка му дават 1000 евро субсидия на декар дини, а на наш по 15 лева. Е, гърка боли ли го, че ще продаде продукцията си 5 пъти по-евтино от българската диня, като той вече си е взел парите?

80% зеленчиците и плодовете дето ги ядем са внос, а това са огромни пропуснати ползи, ако българи ги произвеждаха.

Patriot
10-02-2011, 08:49
Добре пак те питам, като сме такъв прост народ, за какъв чеп ни е евросъюза, нека там да си седят "интелигентните". Защо трябва да плащаме 700 хиляди евро всяка година, като сме такива простаци.

Брат, нз какви 700 хиляди бълнуваш, но ако имаш предвид 700 милиона евро тогава cи прав. Щото 700 хиляди cа джобни пари за вcяка държава. Командировъчните на президента cа повече. И не е печатна грешка, за 2ри път го бъркаш.

А ако не виждаш какви ползи може да донеcе и ноcи членcтвото в Евроcъюза, много жалко. Един пример - мита. Имаш ли предcтава за какви търговcки облекчения говорим?

Пък, ако Пешо желае да cи бъде проcт, и не иcка да cе възползва от възможноcтите, то тази държава c право трябва да е зле!
Да действително е милиона, а не хиляди.

Не ми говори глупости, ние не сме не сме спечелили абсолютно нищо от членството си в ЕС, не познавам нито един човек на който стандарта на живот да му се е подобрил.

Аз предлагам, като сме такива прости, да мислим прагматично - хайде тия 700 милиона вместо да се дават на ЕС всяка година, да се дадат за увеличение на пенсиите, за здравеопазване, образование и т.н.

ZipFail
10-02-2011, 10:32
Е, факта си е факт, щом ти не познаваш, значи такива хора не съществуват :lol:

Пък тея 700 милиона ако си мислиш, че ще направят няква голяма промяна, си много далече от истината. 700 милиона са по-малко от 1% от БВП на България.

amk933
10-02-2011, 11:28
Добре пак те питам, като сме такъв прост народ, за какъв чеп ни е евросъюза, нека там да си седят "интелигентните". Защо трябва да плащаме 700 хиляди евро всяка година, като сме такива простаци.

Брат, нз какви 700 хиляди бълнуваш, но ако имаш предвид 700 милиона евро тогава cи прав. Щото 700 хиляди cа джобни пари за вcяка държава. Командировъчните на президента cа повече. И не е печатна грешка, за 2ри път го бъркаш.

А ако не виждаш какви ползи може да донеcе и ноcи членcтвото в Евроcъюза, много жалко. Един пример - мита. Имаш ли предcтава за какви търговcки облекчения говорим?

Пък, ако Пешо желае да cи бъде проcт, и не иcка да cе възползва от възможноcтите, то тази държава c право трябва да е зле!
Да действително е милиона, а не хиляди.

Не ми говори глупости, ние не сме не сме спечелили абсолютно нищо от членството си в ЕС, не познавам нито един човек на който стандарта на живот да му се е подобрил.

Аз предлагам, като сме такива прости, да мислим прагматично - хайде тия 700 милиона вместо да се дават на ЕС всяка година, да се дадат за увеличение на пенсиите, за здравеопазване, образование и т.н.

:lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

GregoryHouse
10-02-2011, 11:57
Не, чеcтно вие за чеcане на пръcтите ли cтоите в този форум? :shock: Защото вадите от малоумен по-малоумен аргумент. Аз пък не cъм виждал лъвове - значи не cъщеcтвуват! Не cъм виждал и ваc, значи и вие не cъщеcтвувате!

Докторе, а викаш това, че не плащат мито на нашата граница като внаcят, изобщо не намаля цената на която cе продава този продукт. :lol: Това и cъcедcкото хлапе в 7ми клаc го знае...
Второ, ако разликата межу 700 хил и 700млн е една нула - евала на математиката ти.
И cамо да ти кажа аз познавам лично няколко големи изноcителя, за които липcата на мита е огромен плюc.
Това c дините ме уби. Очевидно не познаваш нито един човек получаващ cубcидии по земеделcки програми. Аз познавам и да ти кажа, изобщо не cа 15лв на декар, ами хиляди евро, които ти не връщаш никога, cтига да изпълниш проекта cи.

Патриоте, да направим една проста сметка. Казваш тези 700млн да ги дадем за нещо друго. Например за пенсии. Имаме 1.5млн пенсионери приблизително към момента. 700млн разделено на 1.5млн е равно на 466лв годишно, разделено на 12 месеца - в годината 39лв месечно увеличение на пенсиите ще постигнем. И край на тези пари. Още ли ти се виждат много?

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 12:57
На теб само проекти са ти в главата, аз ти говоря за съвсем друго. Икономиката ни е устроена по възможно най-глупавия начин. Не ми давай за пример една шепа хора, като множеството фалира и заеба тоя бизнес, за което не малка вина имат и циганите, които оглозгват всяка нива, а правителствата не могат да защитят реколтата на хората.

Patriot
10-02-2011, 13:16
Патриоте, да направим една проста сметка. Казваш тези 700млн да ги дадем за нещо друго. Например за пенсии. Имаме 1.5млн пенсионери приблизително към момента. 700млн разделено на 1.5млн е равно на 466лв годишно, разделено на 12 месеца - в годината 39лв месечно увеличение на пенсиите ще постигнем. И край на тези пари. Още ли ти се виждат много?
Ами 39 лева да не би да са малко, Станишев още се хвали, с това че по негово време, се вдигаха с около 5 лева, а Бойко Борисов и с това не може да се похвали...

И не знам говориш толкова против чесането на езиците, в крайна сметка нали форума е за това...

zaqxsw
10-02-2011, 18:12
Добре пак те питам, като сме такъв прост народ, за какъв чеп ни е евросъюза, нека там да си седят "интелигентните". Защо трябва да плащаме 700 хиляди евро всяка година, като сме такива простаци.

Брат, нз какви 700 хиляди бълнуваш, но ако имаш предвид 700 милиона евро тогава cи прав. Щото 700 хиляди cа джобни пари за вcяка държава. Командировъчните на президента cа повече. И не е печатна грешка, за 2ри път го бъркаш.

А ако не виждаш какви ползи може да донеcе и ноcи членcтвото в Евроcъюза, много жалко. Един пример - мита. Имаш ли предcтава за какви търговcки облекчения говорим?

Пък, ако Пешо желае да cи бъде проcт, и не иcка да cе възползва от възможноcтите, то тази държава c право трябва да е зле!


Какви ползи? Отворен земеделски пазар и по-ниски субсидии за България и Румъния ли (= смърт на земеделието ни). Никак не си умен говориш някакви глупости без да ти е ясно нищои. Или задължителните акцизи за горива и цигари? Знаеш ли че като се тегли чертата парите за синхронизиране с ЕС и членския внос са повече от това, което влиза от ЕС. Естествено че не знаеш нали пишеш в червено :?

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 20:18
Мда, ЕС ни дискриминира, като дава много по-ниски субсидии на земеделците. РУК за ЕС в тоя му вид!

GregoryHouse
10-02-2011, 21:57
Ами те европарите се дават срещу проект, за какво да говоря? Или ти чакаш да ти дойдат в къщата и да ти ги дадат ей така, да имаш да си харчиш. И да ти кажа, не циганите убиват този бизнес, а шепа крупни земевладелци. Такива с хиляди декари. Лично познавам един от тях и мога да ти кажа, че дръпна много именно заради членството в ЕC и тези проекти.
Ниски били субсидиите, ти хабер си нямаш за какво иде реч, спориш ми. Един проект не си видял как се прави, ама много лаеш. Ей такива като теб разбирачи на селската седянка колкото щеш.

Тоя със смахнатия ник, абе пич ти да си виждал някъде горива и цигари без задължителни акцизи? Покажи ми я тази държава.

Иначе браво, добре попивате всичката пропаганда, която се излива от ефира.

Патриоте, заради такива индивиди като горните 2ма бягам от националистическите партии. Говорих с бая момчета от атака и само един беше що годе трезво мислещ. Останалите са все такива като тоя, дето ще изселва циганите в Индия с влаковете... Е кажи ми, как да не бягам от тях? Кажи ми как да имат хората положителна оценка за тях. Просто се чудя, да плача или да се смея, като знам, че това е бъдещето на България. А и мислех, че водим, някаква дискусия, полемика, но щом е просто чесане на езици - ок.

П.п: Не се хабете да ме нападате отново, няма и да я чета тая бутафорна тема.

amk933
10-02-2011, 22:01
Точно щях да кажа, че вече, като чуя националистическа партия, и ги видя тука всичките индивиди представящи тия партии ми се драйфа от промитите им мозъци и евтините слогани... :)

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 22:19
На теб в устата ти са само тия евро проекти, но сам признаваш, че от тях се възполват една малка част от политическата олигархия, а нормален човек трудно би могъл да вземе някакви пари, още повече, че трябва да имаш и сериозни пари, не е като да дават всичко наготово.

Това за акцизите на алкохола и цигарите не го разбрах. Въпрос ли задаваш, мнението ли си опитваш да изкажеш?

GregoryHouse
10-02-2011, 22:35
На теб в устата ти са само тия евро проекти, но сам признаваш, че от тях се възполват една малка част от политическата олигархия, а нормален човек трудно би могъл да вземе някакви пари, още повече, че трябва да имаш и сериозни пари, не е като да дават всичко наготово.

Това за акцизите на алкохола и цигарите не го разбрах. Въпрос ли задаваш, мнението ли си опитваш да изкажеш?

Я виж какво написах по-назад. Мой приятел, си направи проект и започна да работи и да си изкарва пари. На 22г е момчето. Започна с нула лева. Обърна се към министерството, откъдето му пратиха човек и той му направи почти целия проект. Да, идеята беше негова (на моя приятел), и те му направиха документацията и т.н. Изпатиха я, получи одобрение и му дадоха парите. Единственото което се искаше от него е да има 2дк земя на които да започне, като се предвиждаше втората година да се разшири с още 6 декара. Говорим за ферма, а не за бостан краставици. На за първата година печалбата му е 6000 евро. И от тук нататък само ще расте. Това прави грубо по ~1000лв на месец. Работи си сам, има идеи и прогресира. Нито има връзки, нито е богаташ, нито е олигарх.

Друго момче, пък започна земеделие, отново по такива проекти. На 23г. Купи чисто нов комбайн (над 100хил лева струва), на изплащане. Взе си и един по-старичък трактор. Единственото което отново му изискваха беше да има земята. Дори и да нямаш, за около 2-3хил лева ще си я купиш. Като за начало ти е достатъчно. Всичко останало ти идва по проекта от евросъюза. Cам си го сметни дали не изкарва много добри пари, щом може да си плаща лизинга на комбайна, да му остават пари за да може да започне следващата фаза на проекта (разрастване) и да има пари да се самоиздържа в университета.

Или викаш, по-добре да блъскаме на 20 като сме в кафета - бармани и сервитьори за по 300-400лв.

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 22:45
Поздравявям ги тези момчета, но се замисли дали това е масовост или изключения? Масово не напускат ли младите страната или пък да бачкат като бармани както ти казваш и подобни работи? Не може една система да я хвалиш и защитаваш, когато масата от хората не живее добре.

GregoryHouse
10-02-2011, 22:57
Ами, не знам. За мен проблема е, че хората не се възползват от това. Както казах, щом тези 2мата могат, значи и аз, и ти и Пешо можем. Имам познати на които съм им предлагал такива начинания, но един го е страх, друг смята, че е голяма разправия... Как да обвиня системата, като те не искат. А очевидно системата работи.

Аз работих по един друг проект, за един музей. Не е мой, но помагахме няколко души от нашия курс за направата на проекта. Една наша преподавателка го изготвяше, а и ние добихме опит с това. Имам представа за какво говоря. Не твърдя, че е лесно и просто, но с желание се постига. Както казах, ако не можеш сам, има си експерти които ти помагат безплатно. На тях Бългрия им плаща за това.

И проектите не са свързани само със земеделие, да отбележа!

Иначе да, хората напускат страната. Не е лесно, но да ти кажа никъде не е лесно. Ако смяташ, че с бране на портокали в Испания се живее по-добре...И да те третират, не като циганин, ами като животно - ок.

Защитавам я, защото масата от хора не разбират как точно тези пари идват в България. Е след като тези европари дойдат при теб и ти започнеш бизнеса си, ти си плащаш данъците на България, а не Евросъюза. И тези пари не ги връщаш на евросъюза, освен в случай на неизпълнение на проекта разбира се. Ето ти един малък хинт.

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 23:12
Аз по-скоро говоря за цялата нео-либерална капиталистическа система, където богатстово е в един малък процент от хората, а останалата част получава доходи само за да работи за тези олигарси и да не пукне от глад.

И съм се изказал отрицателно за емиграцията, не си ме разбрал.

GregoryHouse
10-02-2011, 23:31
Даже не ме карай да започвам за монетарната система. Че не само капитализма е ужасен. Говорим в икономически план. Да не се бъркаме с политически системи.

А и разбери, масата умишлено е превръщана в манипулирани овце. Няма как всички да са олигарси. Няма и реален начин за постигане на равенство. Винаги един е по-равен от друг. Може да не е правилно, но такава ни е реалността и обществения строй. До момента, човек не е измислил система която да се справи с този проблем.

П.п: Всъщност има такава, но тя е приложима само при много малко население на Земята. Пак въпрос на ожесточени дебати разбира се, които не желая да водя.

doktorEmilAntonov
10-03-2011, 00:01
Хората по начало не са равни за да се опитваш да ги правиш равни. Едни са по интелигентни други са по силни и т.н. Тук става въпрос мнозинството от хората в дадена държава да имат възможност за работа, която чрез която да могат да изхранват 5-6 членно семейство. А вече ако си нещо повече естествено ще получаваш и повече пари, но не да станеш чичо скруч да се къпеш в доларчета.

В Германия националсоциализма заварва минимум 6 милиона безработни. През 1935-та безработните са вече 1.7 милиона, през 1937 са 496 000, а преди началото на войната са едва 62 000 души, като това са или временно безработни или хора с ограничена работоспособност.

zaqxsw
10-04-2011, 03:51
Ами те европарите се дават срещу проект, за какво да говоря? Или ти чакаш да ти дойдат в къщата и да ти ги дадат ей така, да имаш да си харчиш. И да ти кажа, не циганите убиват този бизнес, а шепа крупни земевладелци. Такива с хиляди декари. Лично познавам един от тях и мога да ти кажа, че дръпна много именно заради членството в ЕC и тези проекти.
Ниски били субсидиите, ти хабер си нямаш за какво иде реч, спориш ми. Един проект не си видял как се прави, ама много лаеш. Ей такива като теб разбирачи на селската седянка колкото щеш.

Тоя със смахнатия ник, абе пич ти да си виждал някъде горива и цигари без задължителни акцизи? Покажи ми я тази държава.

Иначе браво, добре попивате всичката пропаганда, която се излива от ефира.

Патриоте, заради такива индивиди като горните 2ма бягам от националистическите партии. Говорих с бая момчета от атака и само един беше що годе трезво мислещ. Останалите са все такива като тоя, дето ще изселва циганите в Индия с влаковете... Е кажи ми, как да не бягам от тях? Кажи ми как да имат хората положителна оценка за тях. Просто се чудя, да плача или да се смея, като знам, че това е бъдещето на България. А и мислех, че водим, някаква дискусия, полемика, но щом е просто чесане на езици - ок.

П.п: Не се хабете да ме нападате отново, няма и да я чета тая бутафорна тема.

От икономика не разбираш ясно е. Ако разбираше щеше да ти е ясно какво означава по-малка субсидия при отворен пазар.

аз за едно говоря, а ти ми обясняваш че пари се взимали с проекти :D


относно акцизите - :grin: пак тъпотия каза. Няма горива и цигари без акциз, но тук става въпрос за задължителен андут акциз за фона на беднотия. Ако не бяхме с ЕС можеше да се смъкне акциза и литър бензин от масовия да дойде за под 2 лева. Ама сега не може нали е гот в гейския съюз

между другото на това му се вика контролирана мизерия - точно с енергоносителите се постига

Lucho
10-04-2011, 12:04
между другото на това му се вика контролирана мизерия - точно с енергоносителите се постига

То да беше само с тях... ненормално е в Германия дизелът да е 1,394 ?, а за сравнение в България - 1,23 ?. Разликата е от порядъка на 0,17 ? (около 0,34 лв) - източници - http://gasoline-germany.com/international.phtml?land=33 и http://gasoline-germany.com/statistik.phtml

Обаче къде е Германия и къде е България ? Иначе сме супер модерна държава - гоним всички цени на ЕС, но заплатите ни са български, мизерни и ниски. В България електропреносните дружества са уж чуждестранни, уж от ЕС, но с побългарено мислене и маниери - помните ли цирковете, наречени тримесечно отчитане ? Защо тогава не бяха отнети лицензите на ЧЕЗ, ЕVN, E-ON ? Защо не беше отнет лицензът на Лукойл в края на Август ? Няма ли кой друг да внася гориво у нас ? Все въпроси без ясен и конкретен отговор.

Я си помислете ако вие отворите утре голям магазин, като същевременно прибирате оборота, но не декларите никъде какво влиза и какво излиза от вашият магазин, колко време ще изкарате ? Защото не е редно едни да си плащат, а същевременно други да правят далавери за милиони ?

За европроектите - да, има ги, но просто и за тях на никого не му се работи. Ето ти пример с програма "Джаспърс" - милиони за изграждане на ефективна транспортна система и велоалеи за 7-те най-големи градове у нас. До сега обещания, обещания и само обещания - тук-там преведоха по някой лев и отново пари НЯМА към момента. Да не говорим за комичният случай в Пловдив, където общината до 29.07. не беше дори пуснала документи за участие в програмата, а 50 000 000 евро чакат. Краен срок 30.07. Оправданието - общината нямала общински превозвач, следователно няма къде да влее парите. И не ги иска.... (който е запознат със случая нека даде повече подробности).

Пари по европроекти не се раздават на този или онзи, който му е дошла идеята да работи. И там без връзки не става. Ако някой си мисли, че в България може да се проведе дори един конкурс за чистач без връзки - жестоко са лъже. Какво остава пък за проекти за милиони. В България няма държавна служба за която да има конкурс за назначаване на човек, и този човек да започне работа... без връзки! Никога. Така е било, така беше и така ще бъде. С разликата, че преди бяха хора на БСП/ДПС, сега са хора на ГЕРБ...

@ПП - В духа на темата - вижте това видео:

http://www.youtube.com/watch?v=Zp6-9fCj1hs&feature=player_embedded

doktorEmilAntonov
10-04-2011, 12:14
Не е проблем цената на горивата, тя горе долу е еднаква в цяла Европа, проблема са доходите на България. С нищо не са оправдани 10 пъти по-малки заплати тук, отколкото в Германия. Но какво да правиш, МВФ ни ебава майката.

Patriot
10-04-2011, 15:24
Путин сега ще прави евразийки съюз, там ни е мястото при Беларус, Украйна, Русия, а дано се включат и Румъния и Сърбия, всички братски православни народи :grin:

amk933
10-04-2011, 15:58
Путин сега ще прави евразийки съюз, там ни е мястото при Беларус, Украйна, Русия, а дано се включат и Румъния и Сърбия, всички братски православни народи :grin:

Втори съветски блок и още 50 години назад? - Не, мерси.

Lucho
10-04-2011, 17:59
Путин сега ще прави евразийки съюз, там ни е мястото при Беларус, Украйна, Русия, а дано се включат и Румъния и Сърбия, всички братски православни народи :grin:

Нищо не се знае. Доколко такова нещо би било добро за България - спорно. Но при всички случаи от добрите отношения между България и Русия ние ще имаме полза, защото можем безспирно да произвеждаме продукция за износ само за Русия, което ще налива свежи пари в икономиката.

А против смяна на настоящото положение са всички, които са облагодетелствани в момента - некадърни номенклатурчици, връзкари, "наши" и "ваши" хора по високите етажи на властта. В тях е проблема.


Втори съветски блок и още 50 години назад?

Като се замислиш, не сме ли в момента 50 години назад ? Навсякъде, където се обърнеш можеш да видиш именно остатъци от СОЦ-а. За 21 години демокрация беше построено едно голямо НИЩО. За 21 години всички държавни фирми и структури бяха или разрушени, или продадени за жълти стотинки на "наши"/"ваши" хора, или окрадени и докарани до огромни задължения от порядъка на милиарди. Напълно съм съгласен, че отново социализъм далеч не е решението, че и този строй си има своите минуси и плюсове (което е съвсем друга тема, дъвкана над 40 пъти поне), но просто погледнато сравнително, България деградира, вместо да надгражда.

Oton48
10-04-2011, 18:59
Путин сега ще прави евразийки съюз, там ни е мястото при Беларус, Украйна, Русия, а дано се включат и Румъния и Сърбия, всички братски православни народи :grin:
:shock: :shock: :shock:

Съюз на Православна основа командван от кагебиста Путин, комунистическия диктатор Лукашенко и съветската марионетка Янукович??? За да ни приемат въпросните стожери на Православието сигурно ще трябва да въведем еднопартийна диктатура и да вкараме всички опозиционери в затвора.

Morozko
10-05-2011, 10:44
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????

Patriot
10-05-2011, 11:52
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Morozko
10-05-2011, 13:32
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Е че той е основния претендет.. Анкетата е невалидна по този начин :)

Patriot
10-05-2011, 15:48
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Е че той е основния претендет.. Анкетата е невалидна по този начин :)
Е чак основния претендент не е, ама ще събере 1-2 % което ще си е сериозен успех.

Трябва да е благодарен, че хора като Сашо Дончев, Андрей Слабаков и други такива не се кандидатираха и така успя да консолидира пародийния вот.

Morozko
10-06-2011, 09:48
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Е че той е основния претендет.. Анкетата е невалидна по този начин :)
Е чак основния претендент не е, ама ще събере 1-2 % което ще си е сериозен успех.

Трябва да е благодарен, че хора като Сашо Дончев, Андрей Слабаков и други такива не се кандидатираха и така успя да консолидира пародийния вот.

1-2% ъъъъъ, май не си се ровил из нета напоследък, а може би дори не си ставал от компютъра, за да се поогледаш. Светльо в момента е на 3 място според проучванията, а според това, което чувам от хората около мен той е на първо.

Patriot
10-06-2011, 15:25
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Е че той е основния претендет.. Анкетата е невалидна по този начин :)
Е чак основния претендент не е, ама ще събере 1-2 % което ще си е сериозен успех.

Трябва да е благодарен, че хора като Сашо Дончев, Андрей Слабаков и други такива не се кандидатираха и така успя да консолидира пародийния вот.

1-2% ъъъъъ, май не си се ровил из нета напоследък, а може би дори не си ставал от компютъра, за да се поогледаш. Светльо в момента е на 3 място според проучванията, а според това, което чувам от хората около мен той е на първо.
Искаш ли да се хванем на бас за 50 лева че Светльо Витков няма да е в първата петица?

amk933
10-06-2011, 15:44
Светльо изобщо не е в топ 3.

Плевнелиев, Калфин, Кунева, сините и Атака ще са преди него 100 на 100.

whiteterror
10-06-2011, 19:32
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Е че той е основния претендет.. Анкетата е невалидна по този начин :)
Е чак основния претендент не е, ама ще събере 1-2 % което ще си е сериозен успех.

Трябва да е благодарен, че хора като Сашо Дончев, Андрей Слабаков и други такива не се кандидатираха и така успя да консолидира пародийния вот.http://investoradbg.hit.gemius.pl/hitredir/id=ciJL_09wf.r5pY4ozsoEi3XWP4OZsy7mNkOhWHVaRTD.l7/stparam=waikbkqucs/fastid=1297036692683548032/sarg=0000000A1B98B8EF/url=http://www.world-education.eu/

1-2% ъъъъъ, май не си се ровил из нета напоследък, а може би дори не си ставал от компютъра, за да се поогледаш. Светльо в момента е на 3 място според проучванията, а според това, което чувам от хората около мен той е на първо.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

На 3-то място може би отзад-напред. Ама пак не ми се вярва. Който гласува за тоя заслужава да бъде публично обесен... 8-)

doktorEmilAntonov
10-06-2011, 23:11
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Е че той е основния претендет.. Анкетата е невалидна по този начин :)
Е чак основния претендент не е, ама ще събере 1-2 % което ще си е сериозен успех.

Трябва да е благодарен, че хора като Сашо Дончев, Андрей Слабаков и други такива не се кандидатираха и така успя да консолидира пародийния вот.http://investoradbg.hit.gemius.pl/hitredir/id=ciJL_09wf.r5pY4ozsoEi3XWP4OZsy7mNkOhWHVaRTD.l7/stparam=waikbkqucs/fastid=1297036692683548032/sarg=0000000A1B98B8EF/url=http://www.world-education.eu/

1-2% ъъъъъ, май не си се ровил из нета напоследък, а може би дори не си ставал от компютъра, за да се поогледаш. Светльо в момента е на 3 място според проучванията, а според това, което чувам от хората около мен той е на първо.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

На 3-то място може би отзад-напред. Ама пак не ми се вярва. Който гласува за тоя заслужава да бъде публично обесен... 8-)
Абе така като гледам повечето кандидати той ще е много по-добър президент от тях...

whiteterror
10-07-2011, 11:27
Вие луди ли сте? Защо го няма в анкетата СВЕТЛЬО ВИТКОВ?????
Сложих го, но накрая се оказа че в този форум има фиксирана бройка на възможностите за всяка анкета и името му беше отрязано. След това опитах да го разменя с Алексей Петров, но не ми даде да променям нищо в анкетата.

Е че той е основния претендет.. Анкетата е невалидна по този начин :)
Е чак основния претендент не е, ама ще събере 1-2 % което ще си е сериозен успех.

Трябва да е благодарен, че хора като Сашо Дончев, Андрей Слабаков и други такива не се кандидатираха и така успя да консолидира пародийния вот.http://investoradbg.hit.gemius.pl/hitredir/id=ciJL_09wf.r5pY4ozsoEi3XWP4OZsy7mNkOhWHVaRTD.l7/stparam=waikbkqucs/fastid=1297036692683548032/sarg=0000000A1B98B8EF/url=http://www.world-education.eu/

1-2% ъъъъъ, май не си се ровил из нета напоследък, а може би дори не си ставал от компютъра, за да се поогледаш. Светльо в момента е на 3 място според проучванията, а според това, което чувам от хората около мен той е на първо.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

На 3-то място може би отзад-напред. Ама пак не ми се вярва. Който гласува за тоя заслужава да бъде публично обесен... 8-)
Абе така като гледам повечето кандидати той ще е много по-добър президент от тях...

Едва ли. Иначе респект за човека от аватара ти.

avitoholbg
10-07-2011, 16:43
Светльо Витков едвали ще спечели, просто никой няма да го позволи.
Иначе ти истинския д-р. Емил Антонов ли си? Чел съм две негови книги, има някои добри идеи :grin:

doktorEmilAntonov
10-07-2011, 17:00
Не съм естествено, ебавам се, аз съм щурмана. Иначе доктора е голям, но и той си има трески за дялане.

doktorEmilAntonov
10-17-2011, 01:27
Ами те европарите се дават срещу проект, за какво да говоря?


А ти знаеш ли, че сме донор на ЕС? Вместо да печелим от лченството ни сметките показват, че повече им даваме отколкото взимаме.

Reignfire
10-22-2011, 21:11
А така,гласувайте за йес-мените на бат'бойкур.

macy_day_parade
10-25-2011, 12:38
Глупаци.Гласували ми за ГЕРБ.Толкова пари прънаха тея да купуват глаове,а вие сами помагате на злото.Бясна съм от тези избори :booooomb:

Lucho
10-25-2011, 19:27
Глупаци.Гласували ми за ГЕРБ.Толкова пари прънаха тея да купуват глаове,а вие сами помагате на злото.Бясна съм от тези избори :booooomb:

По-добре образовани хора, отколкото ДС агенти или номенклатурчици! Спрямо БСП и ГЕРБ кой избираш?

amk933
10-25-2011, 20:24
По-добре отколкото номенклатурници?!!

И кой не е номенклатурник? Плевнелиев? Калфин?

Я им погледни биографиите...оп..дааа...и двамата са били комсомолски секретари. :)

Марионетка или Марионетка...това е изборът. Едната на Станишев и Доган, другата на Бойко. Крайният резултат - все същият. Хора без собствено мнение, които не са надпартийни.

Гласувах на първи тур. Ще гласувам и на втори. Но ще дадем равен шанс на всички - така поне гласът ми няма да е преразпределен, а ще е ясен - не искам да ме управлява някой управляван. :)

Patriot
10-27-2011, 20:13
Глупаци.Гласували ми за ГЕРБ.Толкова пари прънаха тея да купуват глаове,а вие сами помагате на злото.Бясна съм от тези избори :booooomb:

По-добре образовани хора, отколкото ДС агенти или номенклатурчици! Спрямо БСП и ГЕРБ кой избираш?
И що ги говориш сега тия изпразнение от съдържание клишета.

И Борисов е бил член на БКП, и Цветанов и Цецка и Краси Велчев и още много депутати са бивши членове или пък синове на такива.

Не обичам протежета и кукли на конци, Плевнелиев допусна и на пресконференцията ББ да го унижи и да го навре в на кучето ауспуха. Тогава ми отпаднаха всякакви съмнения, че може да се еманципира и да се държи достойно.

На втори тур ще избера по-малкото зло - Калфин.

amk933
10-27-2011, 20:57
^По-малкото зло вика...15 години БСП ли ще е в Президентсвото? :-o

Wax
10-27-2011, 21:01
^По-малкото зло вика...15 години БСП ли ще е в Президентсвото? :-o
По - малкото зло ще е ГЕРБ май. БСП с тяхното "наследство" към ГЕРБ ясно показаха какво мислят за следващата власт.

amk933
10-27-2011, 21:55
Няма по-малко зло в случая...

Ще си цитирам предпоследния пост:


По-добре отколкото номенклатурници?!!

И кой не е номенклатурник? Плевнелиев? Калфин?

Я им погледни биографиите...оп..дааа...и двамата са били комсомолски секретари. Smile

Марионетка или Марионетка...това е изборът. Едната на Станишев и Доган, другата на Бойко. Крайният резултат - все същият. Хора без собствено мнение, които не са надпартийни.

Гласувах на първи тур. Ще гласувам и на втори. Но ще дадем равен шанс на всички - така поне гласът ми няма да е преразпределен, а ще е ясен - не искам да ме управлява някой управляван. Smile

Това ми е мнението.
Ако имах малко повечко време, щях да седна да напиша едно анализче на кандидат-президентските двойки, но нямам...така или иначе чичо ти Ламбо, дървеният Калфин, крачеталото Марга и Кен, така де Росен Плевнелиев, са убийствен избор. Да ти се прииска да гласуваш. :)

whiteterror
10-27-2011, 23:06
Глупаци.Гласували ми за ГЕРБ.Толкова пари прънаха тея да купуват глаове,а вие сами помагате на злото.Бясна съм от тези избори :booooomb:

По-добре образовани хора, отколкото ДС агенти или номенклатурчици! Спрямо БСП и ГЕРБ кой избираш?
И що ги говориш сега тия изпразнение от съдържание клишета.

И Борисов е бил член на БКП, и Цветанов и Цецка и Краси Велчев и още много депутати са бивши членове или пък синове на такива.

Не обичам протежета и кукли на конци, Плевнелиев допусна и на пресконференцията ББ да го унижи и да го навре в на кучето ауспуха. Тогава ми отпаднаха всякакви съмнения, че може да се еманципира и да се държи достойно.

На втори тур ще избера по-малкото зло - Калфин.

По-добре не гласувай за никой от двамата, Волен също индиректно призова за подобен (наказателен) вот. Аз смятам да го послушам... ;)

Patriot
10-28-2011, 14:51
^По-малкото зло вика...15 години БСП ли ще е в Президентсвото? :-o
Президентските избори са мажоритарен вот. Какво значи БСП в президенството, какво ползи ще извлече БСП, ще окраде "невероятния" му бюджет от 4 милиона или какво.

Аз мисля, че колкото и лоши да са възможностите, винаги има една която е по-лоша.

Качествата които трябва да притежава един президент според мен са:
1. Да защитава националното достойнство на България по света.
2. Да бъде активен, да говори ясно и конкретно.
3. Да има опит и компетентност за този висок пост.

И по трите критерии Калфин го превъзхожда, макар че пак казвам не мисля че той е най-подходящия човек за поста.

1. Макар че допусна американските военни бази и призна Косово докато беше външен министър, поне се изказваше относно кражбата на история от непризнатата държава намираща се във Вардарската част на областта Македония.
Плевнелиев по тези теми никога не съм го чувал и съм сигурен, че ще е на принципа "каквото Бойко каже".

2. В сравнение с мънкането на Плевнелиев и постоянните клишета които използва, като "Ще градим модерна България", "Ще формираме национални приоритети", "Ще бъда президент на регионите", Калфин е най-великия оратор на света. На дебата в ТВ7 където бяха само двамата, ясно се видя че той е на светлинни години пред него в тази област.
А за активността, просто не мога да си представя как Плевнелиев ще каже "Не" на Борисов. Той му позволи да го унижи на пресконференцията тотално, когато премиера му каза, че той нямало да бъде никой ако не била партията (тоест Борисов).

3. Плевнелиев е изключително тесен специалист, в областта на строителството, той никога не се е занимавал с политика и си няма никаква идея за какво иде реч. Аз не съм чул мнението му по нито една важна тема. В хода на кампанията стана ясно, че нищо не знае за Стамболов и не знае кои са държавните глави на Португалия и Китай. Не казвам, че е срамно ако някой тук от форума не ги знае, но когато си тръгнал да ставаш президент не може да демонстрираш такава тотална липса на заинтересованост.
Калфин има доста по-солиден опит в областта на външната и вътрешна политика, така че го бие и по тази точка.

Ето изложих накратко аргументите си, за да предпочета Калфин, въпреки че съм яростен антикомунист.

Lucho
10-30-2011, 18:17
Новият президент на България е Росен Плевнелиев.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=800900

http://www.dariknews.bg/uploads/photos_more/201110/path_55868.jpg


Най-доброто от всичко днес е, че хората по места ясно показаха, че не желаят повече управлението на БСП.

CoNviCt
10-30-2011, 18:54
Старите кучета да си ходят вече.България нищо хубаво не видя от БСП И ДПС,както и другите сини,жълти,пембени.Честит президент.След четири години да пускате вотчета да бюлетина номер 1 Конвикт. 8)

dimitar_ak
10-31-2011, 06:19
Глава I ОБЩЕСТВЕНО-ПОЛИТИЧЕСКО УСТРОЙСТВО
Член 1
(1) Народна република България e социалистическа държава на трудещите се от града и селото начело с Работническата класа.
(2) Ръководната сила в обществото и държавата е Българската комунистическа партия.
(3) Българската комунистическа партия ръководи изграждането на развито социалистическо общество в Народна република България в тясно братско сътрудничество с Българския земеделски народен съюз.

Да ни е честито. Върнахме си член 1-ви.

Patriot
10-31-2011, 15:05
Най-неадекватния държавен глава който е имала България в цялата си история.

Искам някой от трубадурите му да ми каже, смислена причина защо този човечец заслужава да е президент, но моля ви без аргументи от рода на усмивката му, магистралите или пък това че знае английски.

Shturrrche88
11-02-2011, 11:47
Не заслужава да е президент. Не е по-малкото зло, не е и по-голямото зло. За съжаление той е просто марионетка в ръцете на ББ. Поради тази причина в 90% от градовете кметовете са от ГЕРБ...защото ББ е кралят-СЛЪНЦЕ. Защото знае как да купува гласове, а обикновения българин е голям само на думи пред телевизора, докато блажено си отпива от домошарката и боцка кромид лук и домати :x
Идеята да се гласува за Светльо Витков не беше, че той ще е най-великия президент в историята, а ясно да се покаже, че народа не вярва на никой, защото достатъчно са ни лъгали и са ни плюли в очите. Но не, българина каза "аз певец за президент не искам. Няма да гласувам/ще гласувам на балотажа/ще си гласувам за ГЕРБ/БСП...
Еми чудесно-плюйте са още минимум 10 години, защото всичко е предрешено...защото на никой не му се излиза от топлото (което плаща, благодарение на заеми), за да заяви ясна позиция. Само младите хора, които наричат боклуци, хулигани, нацисти заявиха ясна позиция, но отново бяха заклемени...
Ама чудесно е тука...всеки си върти опашката около пая, а който изкарва пари, за да си го купи е боклук...позната история от преди 20 години.

Mooo6no
11-16-2011, 21:58
То беше големият избор:
Между послушната мъжка секретарка и другарите бивши тоталиристи-сега борци за демокрация....