PDA

View Full Version : Разликата между това да "харесваш" някого и да го



___mimity___
09-12-2011, 19:21
Мисля,че въпроса е ясен .. Споделете вашите мнения относно това да "харесваш" някого и да го "обичаш" .. :-o :-o Нали не намирам само аз разликата ? :Д ....

Според вас как разбирате дали обичате един човек или просто го харесвате ?

Сори за тъпия въпрос ..

rapanche
09-12-2011, 19:35
Попринцип има доста голяма разлика да харесваш и да обичаш .. аз специялно разбирам кога харесвам някой .. (аз съм доста влюбчива) когато харесвам някой просто някак си ми е само симпатичен това при мен харесването идва и отминава.. :D а когато го обичам мисля повече за него и искам да се повече от фр :D (rofl) и не отминава така бързо

ZloboMiR
09-12-2011, 19:36
Да харесваш някого = да искаш да спиш с някого.
Да обичаш някого = да не искаш да спиш с никой друг.

Възможно най-късото и разбираемо обяснение според мен. Иначе е много писане и философски категории.

SisiStrange
09-12-2011, 19:38
Харесвам някого, когато просто ме привлича, приятно ми е да съм с него и ме кара да се усмихвам.
Обичта е толкова много повече, че дори не мога да го опиша с думички.

PullMeCloser
09-12-2011, 19:40
Харесвам някого, когато просто ме привлича, приятно ми е да съм с него и ме кара да се усмихвам.
Обичта е толкова много повече, че дори не мога да го опиша с думички.

Абсолютно, по-точно не мога да го кажа.

rapanche
09-12-2011, 19:41
Харесвам някого, когато просто ме привлича, приятно ми е да съм с него и ме кара да се усмихвам.
Обичта е толкова много повече, че дори не мога да го опиша с думички.+10000 това исках да кажа ама не ми дойдоха думите на устата :D

sexy_for_you
09-12-2011, 19:57
Често една от най-големите заблуди е неразграничаването на харесването от любовта.Харесването е просто симпатия,макар понякога да представлява доста голяма степен на привързаност към някого.Обичта е нещо много по-силно.Тя се появява със саможертвата,с готовността да ощетиш себе си в името на някой друг.Обичта е желанието да бъдеш с някого,просто защото това е той,да ти е приятно само присъствието му.Любовта е обширно понятие.Но не трябва да я бъркаме с физическото привличане,наречено харесване.

geography
09-12-2011, 20:14
Харесване - изблик на приятни чувства, когато видиш въпросния обект на.. харесването си, когато го сънуваш, когато е близо до теб и тн.
Любов - безнадеждно чувство, с което автоматично лъжеш себе си, но и се опитваш да докажеш на останалите, че съществува и ще остане завинаги, едва ли не, и тва е верният избор и тн.
Често любовта минава по-бързо при момчетата. Трае кратко, но чувството на привързаност остава по-дълго, затова си сигурен, че ще го/я обичаш завинаги и etc. други лайна.
Невъзможно е човек да има само една любов в целия си (напълно изживян) живот, откъдето и да го погледнем.. :)

badsector
09-12-2011, 21:24
Като направиш с някой поне 5 годинки съвместен живот, може да разбереш дали го обичаш, или не.

kyon
09-12-2011, 21:26
Като направиш с някой поне 5 годинки съвместен живот, може да разбереш дали го обичаш, или не.

:D :D :D

LadyDi
09-12-2011, 21:27
Като направиш с някой поне 5 годинки съвместен живот, може да разбереш дали го обичаш, или не.
Глупости!
Понякога е необходимо нещо съвсем малко, за да разбереш, че обичаш даден човек. Не е нужно да си губиш 5 години от времето. Нещата или се получават, или не. И това може да се каже съвсем в началото.

TheNewReligion
09-12-2011, 21:27
А каква е разликата между това да ти се яде и да си гладен? А?
А разликата между крокодила каква беше?
Наистина въпросът ти е тъп.

dream1707
09-12-2011, 21:34
Ето как стоят нещата при мен:
- Харесвам - някой ме привлича, харесва ми, мисля си за него и тнт
- Влюбена съм - пеперудките в корема (както казват), някакси якото чувство от това, че се виждате, омекването на колената и тнт.
- Обичам - бих дала всичко за този човек

:)

DragonLady
09-12-2011, 21:42
Харесвам някого, когато просто ме привлича, приятно ми е да съм с него и ме кара да се усмихвам.
Обичта е толкова много повече, че дори не мога да го опиша с думички.

+1

пс много ти се кефя на коментарите мацка, винаги са много точни и на място!

kyon
09-12-2011, 21:45
- Обичам - бих дала всичко за този човек

balu4ka
09-13-2011, 06:33
Много често,всички се заблуждават ,че са влюбени.Но и много от тях ,се заблуждават ,че обичат някого.И двете са толкова различни неща.


Аз когато харесвам някого,ми е приятна компанията му.Когато обичам някой,давам всичко от себе си за този човек.

BrainlessROCKBABY
09-13-2011, 06:47
Да харесваш някого = да искаш да спиш с някого.
Да обичаш някого = да не искаш да спиш с никой друг.

Възможно най-късото и разбираемо обяснение според мен. Иначе е много писане и философски категории.

LadyDi
09-13-2011, 07:08
Добре, ама да харесваш някого не означава задължително да искаш да спиш с него.
Големи сте буквалисти.

anonymous708973
09-13-2011, 10:34
Да харесваш някого = да искаш да спиш с някого.
Да обичаш някого = да не искаш да спиш с никой друг.

:lol: :lol:

Ще умра, честно.

badsector
09-13-2011, 13:24
Глупости!
Понякога е необходимо нещо съвсем малко, за да разбереш, че обичаш даден човек. Не е нужно да си губиш 5 години от времето. Нещата или се получават, или не. И това може да се каже съвсем в началото.
Глупости! Понякога след нещо малко и двамата си мислите, че се обичате и че цял живот ще сте заедно. Обаче след цифра години се разделяте. Или развеждате. Тоест нещата са се получили перфектно... в началото. Или к'во, спирате да се обичате? Еми значи не е било обич, а любов. Обичта е до живот. Тя не спира и не свършва. Просто е там.