PDA

View Full Version : Обичам го... не го обичам !?



dulcecandy
09-12-2011, 22:17
Имам проблем. Заедно съм с моя приятел вече 9 месеца. Запознахме се съвсем случайно в училищните коридори. Естествено той преди това идваше в стаята заедно с негови приятели, за да наблюдава новите ученици, а и посещаваше негови приятели. Въобще не очаквахме, че ще се случи нещо между нас. Мина време , опознахме се и осъзнахме , че много се харесваме и е време да преминем на друга фаза. Вече бяхме заедно, но още на втората седмица нещо в него страшно много започна да ме задушава. Искаше да се виждаме почти постоянно, а аз не съм от този тип момичета, които се завързват за гаджетата си с каишка и тичат подир тях. Скъсахме, защото не можех да издържам повече. Той тръгна с друго момиче, а мен това страшно много ме подразни и осъзнах , че ревнувам. Както винаги съдбата си знае работата и двамата отново бяхме заедно, осъзнавайки, че изпитваме нещо много силно и незабравено. И така от 23 декември 2010 ние сме заедно с уговорката да не ме притиска за каквото и да е, за да няма същия гаф. Но при него обещанието е от ден до пладне. Има периоди, които адски задушава, и които страшно много липсва. Естествено ние много се обичаме, но с времето това чувство уляга и някак си не мога да преценя влюбена ли съм или не. Пък и характера му е такъв, че мъжкото в него рядко се проявява. Много пъти съм го молела да се държи по- стреснато и да не хвърчи в облаците, но това никога не може да се случи, защото той просто си е такъв- романтичен. Ядосва ме с глупостите си. Имам чувството, че съм свикнала с него, а любовта някъде е изчезнала. Може би го обичам, но по свой начин, не толкова виден за другите. Не знам дори какво изпитвам сега като говоря за него. Само при мисълта, че мога да го загубя и ми става ужасно гадно. Но пък от друга страна ми иде да го убия, когато започва да се вкарва във филми или да ми дрънка разни врели некипели. Момчето, за което говоря може би е прекалено идеално, че дори за тези 9 месеца да не ме е насилвал да правим секс (пък и той знаеше, че не се чувствам готова)Имам усещането, че той ме обича 100 пъти повече от мен. Как да постъпя? Какво чувствам въобще? Лошо ли е, че все повече се заглеждам в други момчета? Няма да откажа малко съветчета от ваша страна. Благодаря ! :roll: :smt100

kyon
09-12-2011, 22:21
Не знам дали го обичаш :lol:
Направи си един списък с +/- 8-)
Иначе според мен го имаш само за даденост.

Luidgie
09-12-2011, 22:22
На колко сте?

dulcecandy
09-12-2011, 22:28
На 15 съм. А въпросното момче е на 16

Luidgie
09-12-2011, 22:30
На 15 съм. А въпросното момче е на 16 Еми нормално е. Малки сте. Ако си му първото гадже. Пък ти вернос и направи списък с +/- и виж к'во ше излезе. :lol:

dulcecandy
09-12-2011, 22:39
Да първото съм му. Но за мен той не е първия. Странното е, че се държа доста по-зряло от него, а той е като някое хвърчило с извинение :lol:

kyon
09-12-2011, 22:45
Да първото съм му. Но за мен той не е първия. Странното е, че се държа доста по-зряло от него, а той е като някое хвърчило с извинение :lol:

Ами пусни го да отлети и си хвани някой от земята.

dulcecandy
09-12-2011, 22:48
Да, но ако беше лесно до сега да го бях направила :(

Luidgie
09-12-2011, 22:49
Т.е. незнаеш какво искаш?!

ledenakrasota
09-12-2011, 22:51
Аз бих теглила ези-тура и каквото падне. :D

Evterpa
09-12-2011, 23:06
Късай листенца от маргаритки и ще разбереш 8-)

Естествено ние много се обичаме, но с времето това чувство уляга и някак си не мога да преценя влюбена ли съм или не. Влюбването рано или късно отминава и именно тогава се разбира дали връзката има потенциал да стане сериозна. Лесно е да харесаш някого, трудно е след като го опознаеш да продължиш да го харесваш.
Какво чувствам въобще? Лошо ли е, че все повече се заглеждам в други момчета? Определено не го обичаш, нито си влюбена в него. Иначе нямаше да пуснеш тема. Просто си свикнала с присъствието му и ти харесва вниманието, на което си обект.

Cellmate
09-12-2011, 23:09
Да първото съм му. Но за мен той не е първия. Странното е, че се държа доста по-зряло от него, а той е като някое хвърчило с извинение :lol:

Какво очакваш? Всички знаем, че ние момчетата се развиваме по-бавно през пубертета. Аз като се сетя какъв сополанко бях на 16 ( и още съм де)... Та или се кефи с него, защото съм убеден, че щом е незрял, поне не ти е скучно с него или направи като себеподобните си - хвани си батко.

Edit: По-батко от този, макар че мен ако питаш и те не са стока.

NomNomNom
09-13-2011, 04:30
Да първото съм му. Но за мен той не е първия. Странното е, че се държа доста по-зряло от него, а той е като някое хвърчило с извинение :lol:
Кво смешно има, всеки тръгва от някъде.

LadyDi
09-13-2011, 06:29
Страшно се кефя, когато някой пусне тема с въпроса "Кажете ми какво чувствам?" 8-)

Anyway, време е да си седнеш на трибуквието и да вземеш решение искаш или не искаш. Ако те дразни толкова много на моменти - просто не си струва. Прекалено сте млади (малки :?), за да правите компромиси. Не сте последните в живота си, затова по-добре отивайте да търсите някой, който през цялото време ще ви прави щастливи.
Нали това е смисъла на тийнейджърската любов 8-)

LeprikonA
09-13-2011, 07:10
Anyway, време е да си седнеш на трибуквието и да вземеш решение искаш или не искаш.

правилно, то бива лиготия, ама минавате всякакви граници.. решавай си друг ли искаш, с тоя ли ще седиш, а и честно казано няма много лошо в това, че проявява интерес и иска да те вижда често, защото половината се оплаквате от това, че ви задушават, другата половина, че не ви се обръща внимание.

SmilezZz
09-13-2011, 07:51
Питаш нас дали го обичаш или не ? О.о. Не знам за чувствата ти към него , но от очевидно по - очевидно е , че не знаеш какво искаш. 100% съм сигурна , че ако спре да ти обръща внимание - тогава ще питаш "ама той защо не ми обръща внимание". Време е да си седнеш на г**а и да премислиш хубаво за чувствата ти. Може да си му първата , неопитен е , но пък сама каза , че си пада романтичен , пък и ти обръща винаги внимание - напълно съгласна съм с LeprikonA..

anonymous708973
09-13-2011, 08:16
Ако ти идва да го убиеш за такива малки неща, едва ли го обичаш (според мен). Задушаването и прочее също намирам за много досадно.

Нормално е да гледаш други момчета, стига да си оставаш чисто и просто с гледането, а не с развиване на сценарии - "Ех, какво ли щеше да е, ако бях с еди-кой-си".

fenkaaa
09-13-2011, 08:25
С мойто сме заедно 10 месеца и е същият,само дето е на 21 (без месец 8-) ) Детска му работа..

Но пък какво толкова,нали си го обичам :)

BlackSugar
09-13-2011, 09:27
Не го изпускай! Рядко се намират такива свестни момчета (т.е да не са егоистични и самовлюбени свине, водещи се само от нагона си) Според мен, ако се разделите за известно време ще осъзнаеш колко много го обичаш и се нуждаеш от него.. Нормално е на тази възраст да си объркана

nymphetamine666
09-13-2011, 13:12
ние как да ти кажем какво изпитваш ? може би да се разровим в душата или главата ти. и все пак ще ти кажа моето мнение - не го обичаш, щом усещаш задушаване. аз имах подобен проблем, чувствах се едва ли не все едно съм изгубила свободата си. това чувство изчезна благодарение на връзката ми с един човек. и той беше също така романтичен и т.н. , но въпреки всичко задушаващото чувство го нямаше вече.

dolly
09-13-2011, 13:52
Аз съм в същото положение...и не знам какво да правя ... на моменти ще откача,защото иска да сме непрекъснато заедно,но знам че ако не ми обръща внимание,пак няма да ми харесва :( Уххх.....моето човече е много нахално и сега обмислям как да го стресна и да му покажа,че тея неговите планове няма да се осъществят...доколкото разбрах и на теб ти липсва малко свобода...и при мен е така ...понякога просто искам да остана сама,но моя пич решава,че тоолкова много му липсвам,че веднага започва да ми пише смс-си да се появя в скайп или някъде да се видим... :o А аз просто искам малко спокойствие и почивка ...само 2-3 шибани дни...ама не...иначе си го обичкаммм толкова многоо :smt007 ама така като ме притиска ще взема да го сложа на мястото....

Както казаха другите трябва а решиш какво искаш...да си с него или не ...знам че е трудно и аз сега размишлявам над това....ии нищо не измислям :(..охх...

dulcecandy
09-13-2011, 20:34
dolly и аз съм в същото положение. Грам разлика няма. Обичам го... но от сплашването ефект имаше 1 месец. След това си беше същия. Но въпреки всичко си го обичам :smt007

elysunny
09-13-2011, 20:36
ще пораснете, няма страшно

DevilWish
09-13-2011, 20:42
Хахах =) и аз съм така като имам някой и вече не ми е интересен и много мразя да ме притискат и тн.. ама ако не те разбира скоро няма да остане нищо от тая връзка, така че по-добре си поговори още 1 път с него много сериозно ;)