PDA

View Full Version : За мъжката гордост и как да се "преборим" с нея.



XTREMEFREERIDE
09-13-2011, 07:52
Всички знаем, че никой до сега не се е задавил до смърт, преглъщайки гордостта си. Въпреки това, колкото и да го повтарям на което-и-да-е момче (било то приятелят ми, познат или дори брат ми), те продължават да са онези горделиви, инати същества.

Замисляйки се, установих, че на мъжете, освен гордостта, май нищо друго не им остава (само някой да не се обиди), а нашата работа (на жените) е много трудна - освен, че трябва да се стремим да не накърняваме достойнството на мъжете, трябва и да играем около него. И колкото и да роптаем, че това е нечестно, в крайна сметка май си е чист природен закон.

Един приятел ме просвети по навътре в темата и ми изкара извода, че ако накараме един мъж да е горд с това, че е мил с нас (примерно), той ще бъде мил с нас.

Сигурна съм, че всяко момиче е имало проблем с гордостта на някое момче. Споделете вашите начини за справяне с този мъжки фактор. А момчета - вие можете да изразите мнение, да кажете защо толкова държите на гордостта си, имаме ли ние, момичетата, ключ за този огромен катинар и каква е тайната за преодоляването на тази бариера.

Enjoy. :)

anonymous708973
09-13-2011, 07:56
Готина тема, браво :)


Един приятел ме просвети по навътре в темата и ми изкара извода, че ако накараме един мъж да е горд с това, че е мил с нас (примерно), той ще бъде мил с нас.

Много е бил прав въпросният приятел.

Като цяло, горд(елив)остта при мъжките не ми е проблем, защото и аз съм малко такава. Доста е лесно да се справиш с това - критиките към него само насаме, в никакъв случай пред приятели, особено ако е нещо сериозно, не го караш да прави неща, които не иска, защото си е втълпил, че ще му оронят достойнството. Такива неща.

Пък и обичам горди мъже, не такива, които се правят на шутове - да ходи на караоке и да грачи като ... , да ми стои под прозореца и да ми се моли и прочее.

antifashionshit
09-13-2011, 07:56
живяла си ева в рая спокойно и щастливо, но веднъж усетила, че и липсва нещо. рекла на господ:
-господи, въпреки всичките блага, дадени ми от теб, все пак ми липсва нещо.
господ мисли, премисля и накрая казва:
-ева, ще създам за теб мъжа. той ще бъде силен, смел, горд, надменен и самовлюбен, понякога ще се държи като дете, но пък ще ловува за теб и ще задоволява физическите ти нужди.
ева потрила доволно ръце, обаче се досетила, че не може да толкова хубаво, без да има някаква уловка, и попитал за това господ. господ и отвърнал:
- виж сега, ева. понеже той ще бъде горд и самовюбен, трябва да го оставим да си мисли, че е създаден пръв. това ще бъде нашата малка тайна, сещаш се, нали, казвам ти го като жена на жена...

не се сдържах. :Д

то дори не е гордост, по-скоро мъжко его.

едит: съгласие с горното постче (:

NomNomNom
09-13-2011, 07:58
АХахахаххаухауахауухауау :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

anonymous708973
09-13-2011, 08:04
Ооо, вицът е сууупер добър!

И впрочем, съгласна съм, точната дума е мъжко его.

XTREMEFREERIDE
09-13-2011, 08:04
Пък и обичам горди мъже, не такива, които се правят на шутове - да ходи на караоке и да грачи като ... , да ми стои под прозореца и да ми се моли и прочее.

Щях да го добавя, но се постарах темата да не изглежда прекалено дълга, за да я прочетат повече хора. Никога не бих общувала с мъж без гордост и достойнство. Все пак това излъчва мъжественост. Мъж без достойнство за мен е лигльо, а не бих искала да се чувствам "тежката ръка" във връзката.

Начините ти за справяне наистина звучат надеждни.

LeprikonA
09-13-2011, 08:12
живяла си ева в рая спокойно и щастливо, но веднъж усетила, че и липсва нещо. рекла на господ:
-господи, въпреки всичките блага, дадени ми от теб, все пак ми липсва нещо.
господ мисли, премисля и накрая казва:
-ева, ще създам за теб мъжа. той ще бъде силен, смел, горд, надменен и самовлюбен, понякога ще се държи като дете, но пък ще ловува за теб и ще задоволява физическите ти нужди.
ева потрила доволно ръце, обаче се досетила, че не може да толкова хубаво, без да има някаква уловка, и попитал за това господ. господ и отвърнал:
- виж сега, ева. понеже той ще бъде горд и самовюбен, трябва да го оставим да си мисли, че е създаден пръв. това ще бъде нашата малка тайна, сещаш се, нали, казвам ти го като жена на жена...

не се сдържах. :Д

то дори не е гордост, по-скоро мъжко его.

едит: съгласие с горното постче (:

:razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: евала :D

fenasf
09-13-2011, 08:54
Всеки си има своите недостатъци, обичта значи да обичаш някой въпреки недостатъците му, а не да си псевдо-идеалистично разглезено детенце, което иска партньорът му да е перфектен :?

antifashionshit
09-13-2011, 08:56
Всеки си има своите недостатъци, обичта значи да обичаш някой въпреки недостатъците му, а не да си псевдо-идеалистично разглезено детенце, което иска партньорът му да е перфектен :?
някой се засегна на чест... мъжкото самолюбие си казва думата 8-)

iiordanova
09-13-2011, 09:03
Хаха,добър виц! :Д
Не харесвам мъжете без никаква гордост или мъжко его,както искате го наричайте. Това точно ги прави малко или много мъже. То и аз си падам малко горделива,ама при мъжете е по-различно.Мислят,че като се изтъкнат някои забележки към тях пред някой друг и те вече са едва ли не опетнени или обидени. Затова по-добре както Пантерката каза е да не се говори за тези забележки пред другите,а само насаме. То си е от мъж до мъж,де. А тези,които нямат гордост,ами..повечето са лигльовци.

brutaLxxbunny
09-13-2011, 09:33
Има и такива,дето зяпат като прибито псе..На мен май ми е проблема,че харесвам мъже,които са доста влюбени в собственото си его.И ме дразни,ако то го няма,молят ме на колене и т.н.Такива мъже ме изкарват извън нерви.
А как да го пребориш?Не може.Обаче подстрекаването да прави каквото ти искаш винаги работи.

AmanitaMuscaria
09-13-2011, 09:58
Смятам, че гордостта не е болестно състояние, даже напротив.
Мъжът и жената трябва да разполагат с еднакво количество от нея.
Мъжът и жената трябва да са равни.
Майната им на примитивните Адам и Ева, 21 век сме.
Аз въпреки и жена предпочитам някой да ме кара да се чувствам горда, вместо хубава (примерно)....
И е прекрасно да имаш човек до себе си с който да се гордееш, смятам че вдъхва стабилност в отошенията.

balu4ka
09-13-2011, 10:23
Смятам, че гордостта не е болестно състояние, даже напротив.
Мъжът и жената трябва да разполагат с еднакво количество от нея.
Мъжът и жената трябва да са равни.
Майната им на примитивните Адам и Ева, 21 век сме.
Аз въпреки и жена предпочитам някой да ме кара да се чувствам горда, вместо хубава (примерно)....
И е прекрасно да имаш човек до себе си с който да се гордееш, смятам че вдъхва стабилност в отошенията.

Просто не се сдържах,това беше едно от най-хубавите изказвания ,които прочетох.

XTREMEFREERIDE
09-13-2011, 10:41
Всеки си има своите недостатъци, обичта значи да обичаш някой въпреки недостатъците му, а не да си псевдо-идеалистично разглезено детенце, което иска партньорът му да е перфектен :?
Въобще не става въпрос за перфектност на партньора или някакви идеали за мъж/жена. Всичко, за което иде реч, е изглаждането на взаимоотношения и избягването на каквито и да било скандали на тема "накърнено достойнство".

Chacho
09-13-2011, 12:54
Тази тема ми накърнява достойнстовто и няма да ви чета коментарите!

mrazqkindergarten
09-14-2011, 11:08
Много хубава тема, трябва да е важна! :)

Shturrrche88
09-14-2011, 11:27
А какво ще е мъжът без гордостта си? Ще е една мижитурка, която всяка жена ще може да мачка...
Хайде, не е нужно да се феминизира целия свят!

Bladedancerr
09-14-2011, 11:27
Тази тема ми накърнява достойнстовто и няма да ви чета коментарите!

+1

djipsito
09-14-2011, 12:16
Един приятел ме просвети по навътре в темата и ми изкара извода, че ако накараме един мъж да е горд с това, че е мил с нас (примерно), той ще бъде мил с нас.

Тва е хипер вярно. Мъжете не обичат да им се пили на главата, мразят да дават обяснения за това как се чувстват и т.н. А заради отказа им да говорят ние правим драми и се филмираме, че не ни обичат.

А мъжа просто има нужда от едни малки жестове, като например да го питаме как е минал денят му и да му благодарим за всичко, което прави за нас. И колко по-значим го караме да се чувства, толкова повече ще ни дава в замяна.

Тва, че мъжете са по-корави и не си падат по нежности, не значи, че нямат нужда от насърчение.

Мъжкото мислене се подчинява на някви импулси, без които не се чувства "завършен". Мисля, че за един истински мъж тва е като мисия. Да разбере кой е, с какво иска да се занимава и колко печели, за да има самочувствие пред жената. След тва идват връзките. Казах го и в една друга тема, че мъжът се нуждае главно от три неща- да го подкрепят, да са му верни ии разбира се, секса...

Харесва ми колко простичко са устроени и колко малко им трябва, а ние често вадим от 9 кладенеца вода, очакваме да получаваме ТОЧНО тва, което даваме.... А малко хора осъзнават, че мъжете и жените обичат по различен начин.

Може малко да съм се отклонила, ама като цяло тва ми е мнението ;д

XTREMEFREERIDE
09-14-2011, 12:31
А какво ще е мъжът без гордостта си? Ще е една мижитурка, която всяка жена ще може да мачка...
Хайде, не е нужно да се феминизира целия свят!

Ако си почел/а малко в предната страница на темата, ще си забелязал/а, че категорично отричам темата да е с цел "Нека накараме мъжете да преглътнат гордостта си или да си я заврЪт толкова дълбоко някъде, че никога повече да не се сетят за нея".

Целта е да разберем как ние, жените, трябва да се съобразяваме с желанията на мъжете, тъй като, както djipsito каза, мъжете много, много не обичат да говорят за чувствата си, а ние не знаем как се четат мисли все още.

anonymous708973
09-14-2011, 12:42
А мъжа просто има нужда от едни малки жестове, като например да го питаме как е минал денят му и да му благодарим за всичко, което прави за нас. И колко по-значим го караме да се чувства, толкова повече ще ни дава в замяна.

Точно. Лесно е и получаваш толкова много в замяна.

Обичам да общувам с хора от мъжки пол, страшно е приятно :)

Shturrrche88
09-14-2011, 12:46
А какво ще е мъжът без гордостта си? Ще е една мижитурка, която всяка жена ще може да мачка...
Хайде, не е нужно да се феминизира целия свят!

Ако си почел/а малко в предната страница на темата, ще си забелязал/а, че категорично отричам темата да е с цел "Нека накараме мъжете да преглътнат гордостта си или да си я заврЪт толкова дълбоко някъде, че никога повече да не се сетят за нея".

Целта е да разберем как ние, жените, трябва да се съобразяваме с желанията на мъжете, тъй като, както djipsito каза, мъжете много, много не обичат да говорят за чувствата си, а ние не знаем как се четат мисли все още.
Прочетох аз, прочетох.
Не е нужно да четеш мисли, че да разбереш какво чувства твоят мъж спрямо теб. Да, те не обичат да говорят за чувствата си, но това не означава, че не ги показват. Ако си кон с капаци, никога няма да ги видиш и все ще се пускат теми "той харесва ли ме/обича ли ме/не ме ли обича" и прочие и прочие.
Всичко е в главите на жените, не е проблемът в мъжете. Те са много елементарно устроени и влизането под кожата им е много лесно. Но жените все търсят трудния начин, изпълнен с драматизъм и се получават едни грозни сцени и т.н...

djipsito
09-14-2011, 12:56
Целта е да разберем как ние, жените, трябва да се съобразяваме с желанията на мъжете, тъй като, както djipsito каза, мъжете много, много не обичат да говорят за чувствата си, а ние не знаем как се четат мисли все още.

Мисля, че на тях им е по-трудно да ни разберат. В кръга на шегата, една жена, за да бъде напълно щастлива, трябва да си хване старец, грозник, полов атлет или хомосексуалист. Старецът ще бъде с нея по цял ден, ще си харчи парите от пенсията за прищявките й, ще я гушка и ще я целува, ще я успокоява (без да иска секс, щото вече не го бива по тая част). Значи стареца е... финансовата стабилност.

"Грозника" пък е готов да преобърне планини за нея, понеже тя му е обърнала внимание, ще й мие колата, ще я остави до магазина и т.н...

На атлета му е ясна работата, ще я счупва от секс ;д

А с хомосексуалния ще обикаля по магазините да троши парите на стареца, ще му разказва кво е накарала да направи "грозника" и колко е добър в леглото атлета...

Иии пак не се знае дали няма на жената да й щукне нещо, което й липсва в тия четиримата...

Chacho
09-14-2011, 13:02
Аз съм съгласен със Shturche88 и djipsito, жените не сте толкова трудни за разбиране. Не е въпросът какво искате, въпросът е колко да ви се дава. Достатъчно е да даваш по малко от тези неща (като изключим секса, плющиш кат' змей) и ще ти тича по гъза вовеки.

XTREMEFREERIDE
09-14-2011, 13:13
И все пак, за "тичане по гъза" ли трябва да става въпрос?

На мен един път наистина ми тичаха по гъза и не ми беше най-любимото нещо.

Гладките взаимоотношения са в основата, а за това никой не трябва да иска прекалено много и всеки трябва да дава точно толкова, колкото му се дава, нито повече, нито по-малко. Не случайно в заглавието на темата, думата преборим е сложена в кавички. Мъжът без гордостта си не е мъж, а жената без способността да играе около достойнството на мъжа и да го кара да се чувства желан - не е жена.

anonymous708973
09-14-2011, 13:18
Всичко е в главите на жените, не е проблемът в мъжете. Те са много елементарно устроени и влизането под кожата им е много лесно. Но жените все търсят трудния начин, изпълнен с драматизъм и се получават едни грозни сцени и т.н...

Евала отново за мнението на Щурчо.
Толкова малко се иска, за да бъде една жена обичана от един мъж. Казвам мъж, а не пикльо, който не знае какво иска.

Chacho, смятам, че и ти си прав, но това с тичането по гъза прозвуча грозно :)

Chacho
09-14-2011, 13:18
Питала ли си се защо "всички" мъже са горди? Щото тези, на които гордостта им се пречупва, просто не са привлекателни. Падате си по такива, които трудно си гълтат егото. Обикновено то и самочувствието вървят ръка за ръка.

bebzgirl
09-14-2011, 13:25
Смятам, че гордостта не е болестно състояние, даже напротив.
Мъжът и жената трябва да разполагат с еднакво количество от нея.
Мъжът и жената трябва да са равни.
Майната им на примитивните Адам и Ева, 21 век сме.
Аз въпреки и жена предпочитам някой да ме кара да се чувствам горда, вместо хубава (примерно)....
И е прекрасно да имаш човек до себе си с който да се гордееш, смятам че вдъхва стабилност в отошенията.
+ 10 :)

XTREMEFREERIDE
09-14-2011, 13:38
такива, които трудно си гълтат егото
И точно това е мъжкото в момчето!

ПП: Не говоря за тези със самочувствието до небето без покритие дори до половината.

djipsito
09-14-2011, 15:12
и ще ти тича по гъза вовеки.

Ще тича ако няма добре оформени критерии за мъжа, който харесва и иска. Ако нещо не допада на жената, тя може да "накара" мъжа да спре да го прави.. (Разбира се ако на мъжа му пука за нея и иска да бъде с нея...)

Мъжете нали обичате да играете по правила ? Е, жената трябва да има "изработен правилник". Искам да кажа, че една жена ако заявява желанията си по правилния начин, мъжът ще ги изпълнява. И не говоря за глупави прищявки, не става въпрос и за тичане подир нечии задник.

Примерно, вместо да кажа на някой, че не понасям мъжът да закъснява, мога да кажа, че всеки цени времето си и не обичам да карам хората да ме чакат, за тва се старая винаги да съм точна.

По тва би трябвало мъжът да разбере, че не трябва да закъснява за срещите ни...

Просто за всичко е нужен добър подход.

Leonore
09-14-2011, 16:09
Е, аз пък харесвам момчета, които са самоуверени, горди, арогантни, знаят, какво искат, правят и тн.. ... както искате, ги определяйте.
Точно тези качества, правят мъжете/момчетата, да изглеждат по - мъжествени.
Естествено, не си падам по момчетa, които са ужасно самоуверени, но само на думи. Има разлика.

XTREMEFREERIDE
09-14-2011, 16:37
Е, аз пък харесвам момчета, които са самоуверени, горди, арогантни, знаят, какво искат, правят и тн.. ... както искате, ги определяйте.
Точно тези качества, правят мъжете/момчетата, да изглеждат по - мъжествени.
Естествено, не си падам по момчетa, които са ужасно самоуверени, но само на думи. Има разлика.
Именно за това става въпрос. Това са едни типично-мъжки качества, бе които мъжете няма да приличат на това, което са сега.

iiordanova
09-14-2011, 16:51
Май всички стигаме до едно мнение за егото на мъжа. :)
Не вярвам да има жена,която да си пада по мъже,които са самоуверени на думи. Ако съществува такава,то определено ще е някаква малка пикла набор 98-99. Ама по-добре да не се измествам от темата.

Chacho
09-14-2011, 17:02
и ще ти тича по гъза вовеки.

Ще тича ако няма добре оформени критерии за мъжа, който харесва и иска. Ако нещо не допада на жената, тя може да "накара" мъжа да спре да го прави.. (Разбира се ако на мъжа му пука за нея и иска да бъде с нея...)

Мъжете нали обичате да играете по правила ? Е, жената трябва да има "изработен правилник". Искам да кажа, че една жена ако заявява желанията си по правилния начин, мъжът ще ги изпълнява. И не говоря за глупави прищявки, не става въпрос и за тичане подир нечии задник.

Примерно, вместо да кажа на някой, че не понасям мъжът да закъснява, мога да кажа, че всеки цени времето си и не обичам да карам хората да ме чакат, за тва се старая винаги да съм точна.

По тва би трябвало мъжът да разбере, че не трябва да закъснява за срещите ни...

Просто за всичко е нужен добър подход.

Първо, мъжете не обичаме да играем по правилата.

Второ, ако една жена е достатъчно силна, няма да позволява да й закъсняват, да й говорят с обидни думи, да я разиграват за дреболии. Но, ако мъжът е истински мъжкар и не се пречупва от чуждото мнение, тя доброволно ще прави повече компромиси, защото го чувства, че е "правилният" човек.

Ако мъжът е горд, самоуверен, успял, принципен, водач, той сам ще се нагласи като водач във връзката и повярвай ми, въобще няма да те дразнят тези качества в него. Точно заради тях ще го заобичаш.


Не го взимайте много навътре това тичане по задника, имам в предвид че ще хлътне. Просто розовите очила вървят в комплект с такова поведение.




И само да вметна, че тези, които не си следват целите, а само говорят, въобще не ги коментираме. Ето тук може да говорим за женски критерии, да си пробирате достойните за уважение мъже. А ако мъжът сам се уважава, винаги ще гони постиженията.

ADMIRALKA14
09-14-2011, 17:20
Първо, мъжете не обичаме да играем по правилата.

Второ, ако една жена е достатъчно силна, няма да позволява да й закъсняват, да й говорят с обидни думи, да я разиграват за дреболии. Но, ако мъжът е истински мъжкар и не се пречупва от чуждото мнение, тя доброволно ще прави повече компромиси, защото го чувства, че е "правилният" човек.

Ако мъжът е горд, самоуверен, успял, принципен, водач, той сам ще се нагласи като водач във връзката и повярвай ми, въобще няма да те дразнят тези качества в него. Точно заради тях ще го заобичаш.


Не го взимайте много навътре това тичане по задника, имам в предвид че ще хлътне. Просто розовите очила вървят в комплект с такова поведение.




И само да вметна, че тези, които не си следват целите, а само говорят, въобще не ги коментираме. Ето тук може да говорим за женски критерии, да си пробирате достойните за уважение мъже. А ако мъжът сам се уважава, винаги ще гони постиженията.
+11
Аз мисля, че всяка жена би искала до себе си самоуверен мъж с амбиции,самочувствие и гордост (с покритие ), който да отстоява позициите си (e разбира се да не е някой пълен инат, който да не ти позволява да му кажеш две думи, "защото е над тези неща"). :)

antifashionshit
09-14-2011, 18:21
гордост и его май са различни неща

Chacho
09-14-2011, 18:30
гордост и его май са различни неща

Да, просто имат доста допирни точки.

ilievabe098
09-14-2011, 18:35
Смятам, че гордостта не е болестно състояние, даже напротив.
Мъжът и жената трябва да разполагат с еднакво количество от нея.
Мъжът и жената трябва да са равни.
Майната им на примитивните Адам и Ева, 21 век сме.
Аз въпреки и жена предпочитам някой да ме кара да се чувствам горда, вместо хубава (примерно)....
И е прекрасно да имаш човек до себе си с който да се гордееш, смятам че вдъхва стабилност в отошенията.

Просто не се сдържах,това беше едно от най-хубавите изказвания ,които прочетох.
\:D/

antifashionshit
09-14-2011, 18:35
понеже май виждам, че се бъркат from time to time.

djipsito
09-14-2011, 19:06
Първо, мъжете не обичаме да играем по правилата.

Второ, ако една жена е достатъчно силна, няма да позволява да й закъсняват, да й говорят с обидни думи, да я разиграват за дреболии.

Същото, което казах и аз с по-различни думи. Става дума за това, жената да бъде находчива според ситуацията и да изложи на мъжа изискванията си, без той да си мисли, че тя отмята някви точки по даден списък. Ако критериите й се вмъкват непринудено в разговора, на вас ще ви е по-лесно да ги осмислите и да ги следвате.

Не мога аз, примерно, докато ме ухажваш да ти изцепя заплашително "Ако се срещаш и спиш с други жени, забрави за мен!!", а ще го направя деликатно и ти ще разбереш критерия ми. На теб ако наистина ти пука за мен и искаш да бъдеш с мен, няма да го направиш тва с другите жени... Това искам да кажа под "обичате да играете по правилата".


Но, ако мъжът е истински мъжкар и не се пречупва от чуждото мнение, тя доброволно ще прави повече компромиси, защото го чувства, че е "правилният" човек.

Не става въпрос мъжът да се пречупва, а да се съобразява. И не мисля, че трябва да се слага на кантар кой прави повече компромиси.

TheManTheLegend
09-14-2011, 21:00
Не съм чел темата до тук, не ме и засяга много.


В момента в който една жена пребори гордостта на един мъж, той ще стане безинтересен за нея.

umri
09-14-2011, 21:08
Вместо да ми ревете и да се оплаквате от мъжко качество, което, ако го няма, дори самите вие няма да уважавате даден мъж, си помислете как можете да извличате дивиденти от него.

Много грешно мислят повечето хора. Когато аз видя характерна женска черта, която я има в повечето жени, вместо да се оплаквам от нея, търся начини как да извличам полза от нея, като по този начин се опитвам да направя добро и на мен и на въпросното момиче.

Мъжкото его - при различните мъже различни тактики действат. И не, не трябва праволинейно да експлоатирате слабостта на егото и гордостта за да унижите мъжа, а така да я използвате на своя страна, че да го карате да се чувства мъж и по този начин той да си сближи отношенията с вас.

Мъжкото его може да бъде голям плюс за жените, които знаят как положително да се възползват от него и деликатно да го експлоатират.

Където някой види пречка, аз виждам възможност.

jghgh
09-14-2011, 21:40
Не съм чел темата до тук, не ме и засяга много.


В момента в който една жена пребори гордостта на един мъж, той ще стане безинтересен за нея.
Не мисля така.
Както и мисля, че темата е напълнена и препълнена (освен, че е пълна 8-)) със стереотипно и ограничено мислене. Отказах се да чета след 1ва и последна страница.

Няма нищо по-хубаво от това един мъж да ти се разкрие истински (ако го заслужаваш, разбира се.)
Да "пребори" мъжкото си его, и то особено глупавите правила тип "Не се говори за чувства", "Не правя еди-какво-си". Няма нищо по-хубаво един мъж да се отърси от тях и то не насила, а чрез силата на отношенията ви. Както за него, така и за жената да е приятно това пречупване на правилата. Да опознавате нещо ново, да влизате в нови роли, да не сте си все същите, да експериментирате със себе си.

Тва си е моето скромно мнение, де.

XTREMEFREERIDE
09-14-2011, 21:55
Няма нищо по-хубаво от това един мъж да ти се разкрие истински (ако го заслужаваш, разбира се.)
Да "пребори" мъжкото си его, и то особено глупавите правила тип "Не се говори за чувства", "Не правя еди-какво-си". Няма нищо по-хубаво един мъж да се отърси от тях и то не насила, а чрез силата на отношенията ви. Както за него, така и за жената да е приятно това пречупване на правилата. Да опознавате нещо ново, да влизате в нови роли, да не сте си все същите, да експериментирате със себе си.
Напълно съм съгласна. Когато приятелят ми, след кратката ни раздяла (и малко след събирането ни), ми каза, че ако аз претендирам, че съм се променила в това, че нямам повече задръжки към него, то тогава той се е променил в това, че си признава колко голяма слабост съм му. И това далеч не е означавало за мен, че той вече е слаба, крехка душа, че се е изпарило достойнството му и пр. Някак си страхотно чисто звучене имат искрените думи от мъжката уста. И никога не бих се подигравала с това, нито бих обяснявала пред приятелите му нещо такова по начин, който би накърнил достойнството му.

Chacho
09-14-2011, 22:52
Ако мъжете хленчехме за всичките си проблеми, щяхме само да подсмърчаме, вместо да ги решаваме. Говорим за проблемите си тогава, когато сме сигурни, че не можем да ги разрешим сами.

Мъжете си разкриваме чувствата, когато е нужно и заслужено. Не отделяме много време да премисляме в какво емоционално състояние сме и да разговаряме за това, защото ни е достатъчно да усещаме и търсиме да създаваме емоции. Ако мъжете постоянно говореха за чувствата си и се опитваха да се разкрият, щяха да загубят ролята на инициатори. По-добре да сме екстазен атракцион, който ви наводнява с адреналин, отколкото книжка, в която са описани нещата и да се чувствате, сякаш лижете сол през витрина.

umri
09-14-2011, 22:59
Ако мъжете хленчехме за всичките си проблеми, щяхме само да подсмърчаме, вместо да ги решаваме. Говорим за проблемите си тогава, когато сме сигурни, че не можем да ги разрешим сами.

Мъжете си разкриваме чувствата, когато е нужно и заслужено. Не отделяме много време да премисляме в какво емоционално състояние сме и да разговаряме за това, защото ни е достатъчно да усещаме и търсиме да създаваме емоции. Ако мъжете постоянно говореха за чувствата си и се опитваха да се разкрият, щяха да загубят ролята на инициатори. По-добре да сме екстазен атракцион, който ви наводнява с адреналин, отколкото книжка, в която са описани нещата и да се чувствате, сякаш лижете сол през витрина.
Тва е..
Те си мислят, че искат да сме като тях, но реално не го искат, защото подсъзнателно не го търсят в мъжа. Нали трябва да сме различни от тях в някои сфери, за да я има тръпката и междуполовото допълване.

Аксиома е, че жените не знаят какво искат. Оттам идва следствието, че не трябва да ги слушаш и да правиш това, което те ти казват че смятат за правилно държание от страна на мъжа, защото, както е казано в аксиомата, не знаят какво искат.

Chacho
09-14-2011, 23:05
Именно. Но пък повече мъже се подвеждат и става по-малко конкуренцията. Животът е благ 8)

umri
09-14-2011, 23:28
Именно. Но пък повече мъже се подвеждат и става по-малко конкуренцията. Животът е благ 8)
:lol:
Така си е..

Ти в Студентски кой блок на СУ си?

Chacho
09-14-2011, 23:32
Ми аз се изнесох, но до края на месеца очаквам да ме сложат в 51. Ако не стане, вадя сабята и ракията, и налатам в комисията по настаняване.

umri
09-14-2011, 23:37
Неска проверих и са ме сложили в 18ти, тоя, новия, дето уж бил. Само не знам дали ша сме 2ма или 3ма в стая.

Абе, в тия общежития, външни лица от противоположен пол има ли шанс да се вкарат за временно пребиваване без нощувка? Аз още от първия ден почвам да черпа, уж безвъзмездно, охраната и да се сприятелявам с тях ;д

Chacho
09-14-2011, 23:43
Ми може, но във вашия блок специално може да искат да ги записваш с лична карта. Седят колкото си искат и след това се отписват. Поне 19-ти е така, а 18-ти ми изглежда като негов клонинг. Но може и да правят изключения, особено ако се запознаеш с портиерите (като гледам там всички от блока ги познават, че вместо да показват пропуск просто махат и влизат).

Иначе съм влизал доста пъти без да ме записват, спал съм доста пъти в 19ти и няма проблеми.



По другите блокове е анархия, отварял съм вратата на 20 човека с бири и водки в 3 часа нощес и налетяха всички. В нас са влизали, че и спали всякакви хора. Веднъж се преобличах пред някаква украйнка.

umri
09-15-2011, 00:06
Сякви легенди се носят. Дано да мое се учи поне..

Lorein
09-15-2011, 00:23
Доста добри изказвания видях. :)
Моето мнение е, че трябва да има баланс. Никой не обича прекалено самовлюбените мъже, както и лигльовците не създават добро впечатление. Мъжете неслучайно са определени като "силния" пол. Тук може да се спори много, но има истина в това, тъй като като евентуална бъдеща глава на семейство, те трябва да излъчвам увереност, стабилност, непоколебимост и прочие. Това означава дори при стресови ситуации, те да успеят да запазят самообладание и да решат проблема. Което естествено не предполага изливане на много емоции, обясняване на чувства и т.н. Поне аз така си обяснявам, как да кажа, по-строгото излъчване на мъжете. :D Именно и затова жените се трогваме, когато те направят или ни кажат нещо мило. Защото не е нещо често срещано, ние се радваме. Ако мъжете не пазят известно количество "гордост" у себе си, то тези мили неща нямаше да ни правят кой знае какво впечатление. Повечето жени се оплакват защо не направи еди-какво си, еди-кой си го прави за приятелката си и е много сладко. Всеки мъж сам намира начин да изрази чувствата си. А ако това става прекалено често и по прекалено лигав начин, така да кажа, няма да изглежда като "мъж" в пълното значение на думата в очите на жената.
Леле, много се отплеснах, дано не съм се отклонила много от темата.
Като цяло сега като прочетох някои мнения, се усетих за една често срещана грешка, която си признавам, че и аз често допускам. Когато нещо ни издразни в момче, имаме навика да го критикуваме защо не прави така, защо не го прави по-често и т.н. По-скоро трябва да му отдаваме по-голяма благодарност за нещата, които прави като по този начин, както вече няколко човека казаха, ще покажем одобрението си, ще го стимулираме да го прави по-често и по никакъв начин няма да нараним гордостта му. :)
Знам, че се повтарям с няколко други поста, но изразявам изцяло лично мнение и лично отношение по въпроса. :)

anonymous708973
09-15-2011, 08:15
Ако мъжете хленчехме за всичките си проблеми, щяхме само да подсмърчаме, вместо да ги решаваме. Говорим за проблемите си тогава, когато сме сигурни, че не можем да ги разрешим сами.

Мъжете си разкриваме чувствата, когато е нужно и заслужено. Не отделяме много време да премисляме в какво емоционално състояние сме и да разговаряме за това, защото ни е достатъчно да усещаме и търсиме да създаваме емоции. Ако мъжете постоянно говореха за чувствата си и се опитваха да се разкрият, щяха да загубят ролята на инициатори. По-добре да сме екстазен атракцион, който ви наводнява с адреналин, отколкото книжка, в която са описани нещата и да се чувствате, сякаш лижете сол през витрина.

Баси, трябвало е да съм мъж. 8-)