PDA

View Full Version : Ревност или чувство за притежание?



gospodinov
09-13-2011, 11:04
:shock: Здравейте. С приятелката ми имаме жесток проблем. Заедно сме от 1 година и 8 месеца и съм тотално отделен от света :( Имам едно правило " Не говори с момичета" и не съм го правил откакто съм с нея ... Много е красива.. всичко е ОК .. но ме тормози с въпроси от сорта на : Тази харесва ли ти? Виж тая има цици кефи ли те ? А мен това супер много ме нерви след като аз никога не съм й кръшкал :( Понякога чак ме боли когато почне да ме пита за това.. и не знам какво да направя.. Ако може съвети ще съм безкрайно благодарен , защото се караме постоянно ! :( :( :(

Luidgie
09-13-2011, 11:05
Говорил ли си с нея? Без да крещиш, без да се ядосваш. Така спокойно да седнеш да и обясниш?

SisiStrange
09-13-2011, 11:10
Явно е страшно несигурна в себе си и страда от някакви комплекси. Далеч не е задължително да имаш някакви дефекти, за да не се харесваш. Понякога всичко е на психична основа и на начина, по който се виждаш сам. При нея явно стига да болестно състояние почти, щом едва ли не ти сочи разни с мисълта: "Я, тая ква е хубава. Сигурно моя би и скочил веднага! "
Някак трябва да се опиташ да я убедиш, че за теб е красива. Ако не успееш, такова нещо няма бъдеще. Не може цял живот да си затворник вкъщи и да нямаш контакти с други хора.

nepowtorima
09-13-2011, 11:42
А ти даваш ли и тя да излиза с момчета?
Ако да - защо ти да стоиш и да си гледаш само твоето момиче!
Я вземете да скъсате /примерно/ - ти кво ще правиш? Ще си като аутсайдер - почти 2 години никой няма да те знае кой си..
Я поговори с нея .. пък и ако трябва като те пита следващия път кажи, че е много яка.. да видим кво ще ти каже..

Soraq
09-13-2011, 11:46
Говорил ли си с нея? Без да крещиш, без да се ядосваш. Така спокойно да седнеш да и обясниш?
++

GetsugayaDAN
09-13-2011, 11:58
Знам за какво го правиш. Аз съм нещо подобно на тебе, но мойта приятелка не се отнася така към мен. Правиш го за да не се създават излишни проблеми, да я караш да се чувства кофти, ти самият знаеш че не те интересуват другите момичета и че тя е по важна и това тя да се чувства добре. Това което мога да те посъветвам, говори си с момичета просто гледай разговора да не става личен с тях, бъде си забавен, забавлявай това, че някоя може да те хареса винаги може да стане. Дръж на себе си и на нея и не позволявай за тебе да става нещо повече от разговор. И най-важното не им давай надежди, наистина няма смисал от това прекалено очуждаване от света макарче, може да се каже донякъде, моето е подобно, защото съм внимателен. Но не тя ме кара да бъда такъв, а аз самия съм го избрал и ако има проблем си е на моя глава. И наистина трябва да поговориш с нея за това, че не ти е приятно, защото както при нея така и на тебе ще ти писне до такава степен, че ще се очуждите много. Трябва да говорите неща които знаете, че може да ви наранят, но го правите се ваше добре. Дори да ви нарани това, трябва да сте искрени и да знаете какво му е на другия, и тогава това нараняване ще мине до няколко дена.

XTREMEFREERIDE
09-13-2011, 12:15
Е, това вече е прекалено.

Само от теб си зависи дали ще позволиш да продължи.

SonataArctica
09-13-2011, 12:26
Говори с нея. Та тя направо е откачена човек. Аз не бих издържал.

gospodinov
09-13-2011, 12:30
:( Много ми е трудно да говоря с нея за това... дърпа се и плаче.. винаги говоря с нея спокойно ... и като почне да ми се дърпа и да плаче повишавам тон просто не мога да се сдържа... Всички покрай мен ми говорят ,че това е прекалено и ме подкрепят,поне за мое добро както nepowtorima каза НЕ съм аутсайдер.. хората ме познават и говорят с мен... но понякога това ме натоварва прекалено и ...

BrainlessROCKBABY
09-13-2011, 12:34
Говорил ли си с нея? Без да крещиш, без да се ядосваш. Така спокойно да седнеш да и обясниш?

ADMIRALKA14
09-13-2011, 14:05
Може би и двамата страшно много ще ви заболи :( , но моят съвет е да скъсаш с нея поне за малко и щом те попита, каква е причината за твоето решение ти и обясни, че не си играчка и не тя е човекът който ще ти заповядва и ще ти държи сметка за действията ти какво правиш, с кого, защо и т.н. Вземи се в ръце и не и позволявай да ти се качва на главата, отстоявай позициите си!Все пак всяка жаба да си знае гьола. Както виждам това продължава вече две години ами след още две какво?Ще ти изгради вечерен час ли? :x Покажи/Докажи й че не тя е човека, който ще взема решенията за ТВОЯ социален живот...

JuStElly
09-13-2011, 15:28
Просто следващият път,когато ти покаже някое момиче й кажи,че тя е много по-хубава и е единствена за теб.. прави така винаги и ако наистина страда от ниско самочувствие така ще й помогнеш много.

Luidgie
09-13-2011, 15:43
Недей да и повишаваш тон. Измисли начин, нещата да се развият, така че тя да чуе какво имаш да и кажеш. Без драми. Без викане. Просто да се разберете. Следващия път когато се разплаче и кажи, че отиваш в другата стая или ако сте навън някъде на далеч и като се успокои, ще дойдеш да поговорите. Ако пак се разплаче я успокой и тогава говори с нея. Без да усъществите комуникация, няма как да се оправят нещата.

SmilezZz
09-13-2011, 17:04
Седни и поговори с нея. Мен тази прекалена ревнивост би ме отблъснала досега. Чудя се как сте издържали толкова време , но както и да е. Поговори с нея , докажи й по някакъв начин , че тя е единствена и най- хубавата за тебе. Иначе ако продължава така , надали ще издържите много.

ShtrudeL
09-13-2011, 17:20
Ти си сбъркан.
Т'ва да спреш контактите си с останалото човечество от женски пол, само защото си об(вързан) е абсолютна тъпанарщина. Да говориш с някоя друга, да имаш момичета приятели дори е нещо съвсем нормално. Не бъди слабохарактерен чехлbо. Аз дори бих се усъмнила ако ми беше гадже. Нищо чудно приятелката ти да си казва "Абе тоя к'во се прави тука все едно не заглежда другите, не може да е толкова 'добър' и т.н." :>

AnotherDay
09-13-2011, 18:11
тая овчата те задушава яката и ако не го усещаш сам да дойда да ти стисна вратленцето да разбереш за какво си говорим? ти луд ли си да се занимаваш с нея, бий и един цигански шамар и да си ходи.

buzzzz
09-13-2011, 18:20
Говори с нея! Кажи й, че я обичаш и за теб е единствена. Кажи и също, че ако продължава по този начин да те задушава, връзката ви просто няма да има бъдеще. Явно не само в нея е проблема - ти и се вържиш на акъла, я малко по-сериозно, покажи, че си мъж с характер! Налагай си мнението и не се примирявай с това, което за теб не е правилно. Хубаво е да се правят компромиси в една връзка, но трябва да са взаимни...

elysunny
09-13-2011, 18:21
откачалка.

BloodRunsCold
09-13-2011, 19:10
Имал съм такава връзка. Задушаваща... грешка е, момче. Осъзнай се. Аз съжалявам.

Luidgie
09-13-2011, 19:58
Ама как не се намери един човек, който да каже нещо различно от "Говори с нея бля бля бля". Едва ли е от помощ повтарянето на едно и също мнение.

SisiStrange
09-14-2011, 05:34
Ама как не се намери един човек, който да каже нещо различно от "Говори с нея бля бля бля". Едва ли е от помощ повтарянето на едно и също мнение.
Камо ли, че 100% и е обърнал внимание. Той си го каза. Как да говори с нея като при всяко засягане на темата тя се разплаква и разиграва циркове?
Едно момиче назад из мненията беше дала идеята да и прави повече комплименти и да и казва, че тя е по-хубава от всички. Донякъде съм съгласна, но тъпото е, че лошото самочувствие рядко може да се оправи от някой страничен - то е въпрос на самовъзприемане.
Тя просто някак трябва да свикне, че навън винаги ще има някоя, която ще и се види по-яка от нея, но а/това не значи, че автора точи дълги лиги по тази друга, защото в крайна сметка, когато обичаш някой той е най-хубав за теб; б/това не значи, че другото момиче не страда от абсолютно същите комплекси, породени от някоя още по-голяма красавица.
Човек трябва да си е спокоен в своята си кожа. Само, че тя това явно не го е зацепила още, а автора не може да и го набие с приказки. Рано или късно като порасне ще го схване, но мен ме съмнява, че автора ще изтърпи още толкова време по този изолиран начин.
Аз бих опитала да спра да спазвам "правилата" и да си излизам, да си имам приятелки момичета и лека полека като види, че все пак не я зарязвам и тя пак е на първо място, да се кротне.

NoMore
09-14-2011, 10:24
Ти си болен пич някаква пикла ще дойде и ще ти каже да не говориш с момичета и ти ще спреш :shock: Всеки има право на лична свобода, а тя ти я отнема. Нормалните хора се бият за свободата си а ти се кефиш, че я нямаш хаха. Приятелката ти е комплексарка, а ти си загубен :)

EffinSick
09-14-2011, 14:51
тая овчата те задушава яката и ако не го усещаш сам да дойда да ти стисна вратленцето да разбереш за какво си говорим? ти луд ли си да се занимаваш с нея, бий и един цигански шамар и да си ходи.
:D
П.Т: Мисля, че получи достатъчно съвети.. :oops:
Знаеш к'во да направиш..

umri
09-14-2011, 21:26
Може и да е ревнива, може и да има чувство за притежание над теб. Всяка жена, още от първия път, когато се срещне с даден мъж, започва подсъзнателно да го преценя и да има определено отношение към него. Колкото повече време минава, тя инстинктивно си прави най-различни експерименти с него и вижда доколко ще успее да го стъпче. Ти, ако си показал изключително слаб характер, никакво самоуважение, и си започнал да я третираш все едно ти е центърът на света и смисълът на живота, нормално сега да си в тая ситуация. Просто вижда, че може, и затова те тъпче. Ако ти беше силен и още при първия й опит да ти каже да не говориш с някое момиче ти си беше отстоил позицията, тогава тя щеше да види, че в това отношение с теб шега не бива и е щяла или да се примири с факта, че ти ЩЕ говориш с други момичета или просто ще те изгуби.

Една жена ти се катери по главата.. след като успее да се качи отгоре и вече няма накъде да кътери, започва да скача.

Истината е, че колкото си по-слабохарактерен и позволяваш на жената да те тъпче, толкова повече тя въобще не те уважава, връзката се разклаща, ти не си щастлив, тя не е щастлива, и общо взето си е еб'ало майката. Бъди мъж, бе, майка му стара, бе..

Shia
09-15-2011, 11:27
Зависи как им говориш,ако си търсиш зарибявка или тази пред теб ти говори по подобен начин е разбираемо да ревнува толкова.

За случайни минувачки не е нормално.
Като мине някоя и ти се изрепчи "Тя мина и замина,но сърцето ми остава в теб".


Аз моя го ревнувам,защото не един път е попадал в кръг момичета,които и на работа откровенно са му се предлагали и бях бясна,но за нормален разговор няма проблем.