PDA

View Full Version : По колко..



loveinBrasil
09-13-2011, 19:50
Ами искам да питам , понеже си ходя по 5-6 пъти седмично на фитнес, та по колко ккал трябва да горя, за да има ефект тренировката, + включила съм и 90 дневната диета.
-момиче на 17г. ;)


Благодаря предварително ! :)

Soraq
09-15-2011, 16:22
Ооо Боже. :-o
Еми зависи от килограмите ти. :-D :-D

Nich
09-15-2011, 19:41
За да отслабнеш трябва да гориш повече калории отколкото приемаш

HolyShit
09-15-2011, 20:09
Няма значение колко калории,важно е от къде черпиш енергията.

MB

Chacho
09-15-2011, 23:07
Златното правило е, когато се почувстваш изморена и не можеш повече, тренирай още 10 минути.

За да почнеш да топиш, първо трябва да изгориш всичките въглехидрати, приети с храната, които все още не са се натрупали като мазнини. Като привършат, тогава започваш да гориш мазното. Съответно, на гладно ще ти трябва да изгориш по-малко калории, отколкото като си сита, но и няма да имаш толкова енергия, за да го направиш.

На тренировката не мисли за калориите, а гледай да даваш всичко от себе си.

Нужно ти е правилно хранене. Има много по-добри диети от 90 дневната. Потърси си една високомазнинна, нисковъглехидратна диета (ВМ-НВД) и ще направиш перфектно тяло.


ПП: Препоръчително е във фитнеса да не правиш само кардио, но и с тежести да тренираш. Няма да направиш големи мускули, не бой се! Момчетата се потим достатъчно дълго време със значително по-големи количества тестостерон в кръвта и трудно трупаме мускули, какво остава за момиче на диета. Просто ще придобиеш тонус.

anonymous708973
09-16-2011, 05:44
На тренировката не мисли за калориите, а гледай да даваш всичко от себе си.

Нужно ти е правилно хранене. Има много по-добри диети от 90 дневната. Потърси си една високомазнинна, нисковъглехидратна диета (ВМ-НВД) и ще направиш перфектно тяло.

С първото съм съгласна, но с второто - не.

Колко тийнейджърки имат възможността (и желанието) да готвят за себе си? А да накарам майка ми да ми готви, щото съм решила да съм на диета, никога няма да стане.
Яж от всичко, но внимавай с количеството. Естествено, напълно вредните неща като газираното, пърженото и fast food-a е добре напълно да отсъстват от менюто ти.

От колко време ходиш на фитнес и стараеш ли се? Щото аз бях 6-7 пъти и имаше видим резултат, от другата седмица започвам пак.

loveinBrasil
09-16-2011, 09:58
Така мерси на всички за съветите,

PinkPan7her еми ходя вече от 3 седмици някъде,гледам да съм си редовна по 5-6 пъти, не знам по колко е нормално да стоя във фитнеса, но лично аз повече от час и половина не мога да се задържа, просто писва по някое време, а за калориите- да, знам, първо изразходвам това което съм консумирала през деня (ходя надвечер) , и +/- 200 ккал отгоре, т.е. в интервала 700-1000 , повече не издържам 8-) .


П.П а за резултат определено го забелязвам, постегнала съм се малко, и някои дрехи понахлопват :P

loveinBrasil
09-16-2011, 10:06
и един друг въпрос има ли смисъл да въртя велоергометъра за бедрата, дааа знам , че е точно за това, обаче съм чувала най-различни неща, примерно, че прасците ставали някакви грозни мускулести , бедрата въобще не се стягали, или пък обратното :-o . Пък и като гледам във фитнеса , го избягват тоя велоерг. , умишлено ли ?! :-o

badsector
09-16-2011, 10:47
...за да има ефект....
Зависи какъв ефект търсиш.

...включила съм и 90 дневната диета...
Изключи я тази диета и започни да се храниш балансирано.

...Потърси си една високомазнинна, нисковъглехидратна диета (ВМ-НВД)...
За да хване кетоза ли?

...Препоръчително е във фитнеса да не правиш само кардио, но и с тежести да тренираш...
Да, но това трябва да й го каже фитнес инструктова във фитнеса, в който ходи. Както и да й казва какви упражнения и по колко да прави. Тия хора затова са там.

...Колко тийнейджърки имат възможността (и желанието) да готвят за себе си?...
Възможност имат, желание нямат. Аз ходя стандартно по 8 часа на работа, след това тренирам и пак намирам време да си приготвя храна за работа. Обикновено просто заделям една порция от вечерята, прибавям някакъв плод и морков. Лесно е, просто трябва човек да си планира нещата.

...в интервала 700-1000...
Пълен абсурд е момиче на 17 да гори толкова калории на една тренировка във фитнес. Ако гледаш показанията на уредите, просто не показват вярно.

и един друг въпрос има ли смисъл да въртя велоергометъра за бедрата, дааа знам , че е точно за това, обаче съм чувала най-различни неща, примерно, че прасците ставали някакви грозни мускулести , бедрата въобще не се стягали, или пък обратното :-o . Пък и като гледам във фитнеса , го избягват тоя велоерг. , умишлено ли ?! :-o
Принципно не е лош уред, стига да не прекаляваш. При продължителна употреба могат да се поизтъркат ставите на колената, затова го пускай на високо натоварване и така цялостното количество обороти, които ще си завъртяла, ще е по-малко, а ефектът ще е по-голям. Много добра е програмата hill climbing. Обикновено го избягват, защото се води женски уред и е под достойнството на въздухарите. Ползвай си го спокойно, но не разчитай само на него. Най-добрият съвет, който мога да ти дам, е да използваш консултациите на фитнес инструктора, който работи във фитнеса и да се консултираш с диетолог, да ти направи една диета специално за теб. Около 30-40 лева струва.

loveinBrasil
09-16-2011, 11:07
...в интервала 700-1000...
Пълен абсурд е момиче на 17 да гори толкова калории на една тренировка във фитнес. Ако гледаш показанията на уредите, просто не показват вярно.

еес тига бе , уби ми надеждите, а аз се гордеех, че издържам до толкова 8-) , добре де поне реална представа имаш ли колко може да гори един велоерг. на максимално натоварване за един час :-o , аз мисля, че нормално си показва велоерг. , защото повечето калории ги горя на него и малко на кростренажора,

loveinBrasil
09-19-2011, 16:21
къхъм.. :-o

SladkaZagadka
09-19-2011, 16:51
...в интервала 700-1000...
Пълен абсурд е момиче на 17 да гори толкова калории на една тренировка във фитнес. Ако гледаш показанията на уредите, просто не показват вярно.

еес тига бе , уби ми надеждите, а аз се гордеех, че издържам до толкова 8-) , добре де поне реална представа имаш ли колко може да гори един велоерг. на максимално натоварване за един час :-o , аз мисля, че нормално си показва велоерг. , защото повечето калории ги горя на него и малко на кростренажора,

в зависимост от килограмите, височината и възрастта ти, но съм чела че един час велоерг. е към 250-300 ккал. И НЕ, не е вярно че за да отслабнеш трябва да гориш повече, отколкото приемаш ?! просто в нормални условия тялото ми, лично моето, изразходва към 1400 ккал на ден без нищо , а като включа и тренировките, намаля и храната - и хопп,ето го резултът!

badsector
09-19-2011, 17:05
Около 1000/час калории горят скибегачите на състезание. Т'ва са сигурно още 30 килограма над твоето тегло, т.е. много повече запаси от гликоген в мускулите, които да бъдат изгорени. Сигурно поддържат 130-140 средно ниво на пулса, поне. И това са тренирани атлети. Ако ти попаднеш в същите условия, сърцето ти би се пръснало. Пробвал съм на гребен трнажор да поддържам около 1000 калории/час, но повече от 5 минути не го издържам. После имах бруталната болка в краката, просто щяха да експлоадират.

...намаля и храната...
Грешно мислене. Храната не трябва да се намаля, трябва да се балансира.