PDA

View Full Version : Страх



Zar4e
09-14-2011, 07:46
Здравейте! Пиша ви по повод това как да спра да се страхувам заради нещо, което съм преживяла преди. Аз съм човек, който обича животните, занимава се със спорт с кучета и вкъщи си имам едно такова. Проблемът е, че минлата година докато бях с кучето ме нападна рот и челюста му се затвори на сантиметри от мен и кучето. Видях злобата в очите му и за мен си беше голям шок. Знам, че кучето не беше виновно, защото стопанинът му го озлобяваше и даже поощри след като ни нападна. Година по- късно друг рот уби кучето на съседите- буквално го разкъса. Тогава се сетих за първият спомен и сега всеки път щом видя рот първата ми мисъл е "ще ме нападне ли?" и си представям хиляди сцени как ме напада или напада кучето. Знам, че и в двата случая кучетат не са виновни, осъзнавам го, но не мога да го преодолея. Как да се справя с това? Не искам да изпитвам страх и искам да преживея тези 2 случки. Въпреки, че ввсеки път щом стане някакъв подбен инцидент се сещам и ги преживявам наново. :?

BrainlessROCKBABY
09-14-2011, 08:08
това е адски сериозен проблем, според мен.. поговори с родителите си и иди на специалист - психолог или психотерапевт, защото това може да се превърне в психически проблеми в бъдеще..
Успех!

Anja
09-14-2011, 08:10
Според мен най-добрия начин да преодолееш някакъв страх е да се изправиш срещу него. Следващия път когато видиш подобно куче, дишай спокойно, говори си на ум и се упокоявай. Просто мини покрай кучето, все едно го няма там. Но най-важното - бъди спокойна, понеже те усещат, когато те е страх и това ги озлобява.

Другият вариант е наистина да посетиш психолог, може би ще ти помогне. Късмет!

Zar4e
09-14-2011, 08:17
Никога досега не съм изпадала в някаква паника около куче. Имам предвид, че знам как да реагирам в повечето ситуации и знам какво да правя ако ме нападне куче. Понеже разхождам моето в една запустяла местност често ни нападат бездомни, но никога не ме е било страх. Нападали са ме много кучета, но ситуацията с рота много ме изплаши, защото видях колко силно беше животнот и как можеше да сдъвче моето куче за секунди. Просто като мине рот и веднага се сещам и някак си знам, че ако ме нападне няма да успея да реагирам навреме и ще е късно за моето куче. Обмислям варианта да контактувам повече с кучета от тази порода, да посетя някоя специалка и да преодолея този страх, но с родител няма да говоря. Майка ми изобщо не ме разбира и изобягвам да и говоря за сериозни неща. Все трябва да има някакъв начин да се справя с проблема без да ходя по психолози и тн...

Djuff
09-14-2011, 09:52
И мен така ме е страх дори като видя малко кученце изпадам в паника.Но понякога си пея като песничка''не ме е страх от кучета, не ме е страх от кучета...'', знам звучи тъпо, но успокоява до някаква степен.

badsector
09-14-2011, 11:28
Започни да пишеш по разни европейски институции относно проблема с кучетата. Не е нормално да се разхождат без намордници и стопаните им да не чистят остатъците след тях. Основи група във фейсбук, нещо от рода на "да бъдем европейци и да сложим намордник на домашния си любимец". Може да пробваш и по съдебен път да повдигнеш обвинение срещу някой за страхова невроза, но там е повече разправия. Като цяло е най-добре да се раздухва проблема по всякакви медии, включително и европейски институции.

SilverPoint
09-14-2011, 11:32
Може да отидеш да ти леят куршум :) За да се пребориш със страховете си, трябва смело да се изправиш срещу тях :-) Успех!

dPa3HuTeJl
09-14-2011, 19:02
Може да отидеш да ти леят куршум :) За да се пребориш със страховете си, трябва смело да се изправиш срещу тях :-) Успех! Точно така! Изправи се срещу страховете си! Сега отивай при кучето и го разбий от бой :razz: Ей лапешка работа.

ri41
09-14-2011, 19:32
и аз обичам много кучета всякакви но ме е страх да ги доближавам имам си едно малко и това е, не го смятам за чак такъв пробллем няколко пъти съм виждала куче да хапе човек, но да ти кажа винаги има опасност дори и от собственото ти да те нахапе както и улични всякакви, не се страхъвах толкова и отиди да ти леят куршум