PDA

View Full Version : омръзна ми от брат ми



moviegirl1
09-14-2011, 11:45
Здравейте.Вече не знам на кой да се оплача и реших да се регистрирам тук.Имам брат на 14 години,аз съм почти на 17 с него въобще не се разбираме всеки ден се караме.Омръзнало ми е да му чистя,готвя и да му обирам боклуците,а той по цял ден да играе цс и крещи по скайп с приятелите си.Дрехите му са по земята,леглото тъпче ги ама не ги вдига,за него няма мръсни и чисти..всичко на едно място,а да не говоря как му се моля да влезе в банята,леглото си никога не го оправя,а чиниите и чашите по бюрото му могат да стоят вечно там,ако не ги махна или ако майка не му се развика.Понякога като излиза го гоня с торбата с боклук да го изхвърли и не го взима.Иска само да му сготвят,сложат той да са наяде и да си стане,сякаш аз съм прислужница.Майка по цял ден е на работа и аз върша повечето домакинска работа..искам да и помагам,връща се изморена и ако трябва да мие чинии,мете..не знам направо.Не ми тежи толкова да чистя..просто ми е омръзнало от мързела на брат,то не е за 1 седмица да кажем..така е бил винаги.Държи се с мен като с боклук,обижда не постоянно ми вика беги бе парцал..това става след като го помоля например да си сложи чорапите за пране и не ги слага.Снощи си стоя на компютъра и дойде и ме удари по рамото без да съм му казала нищо..не ме заболя толкова колкото до това,че се стреснах и ми стана гадно заради отношението му..разплаках се.Майка се ядосва и тя с него.Днес пък направих картофи на фурна и си сипах,а на него не,защото знам,че не яде нищо без месо..било гадост и ми се развика,защо не съм му сипала..аз му казах,че не съм длъжна да му сипвам,а и уж не яде нищо без месо..започнахме пак вика ми парцал,аз на него боклук.Била съм грозна карахме се 5 минути кой бил по-грозен.Защо съм се разревала снощи само ме бил тупнал по рамото..майка обичала повече мен,защото на него се карала.Не издържах вече и му казах да отива да живее при баща ни(с майка ни са разведени)и той каза,че обичал повече баща си :shock: направо не можах да повярвам..баща ни който не се интересува от нас,не му пука въобще.Казах му,че го мразя..следователно и той така ми каза.Както и да е.На брат ми не му пука за никой от ''семейството''. Опитвала съм да не му говори да се правя,че го няма..ама не става все намира с какво да ме дразни.На майка ни вече и е омръзнало толкова му е викала и даже удряла..казва,че ще се оправи и няма да бъде такъв и на следващия ден все едно нищо не е чул.Дайте ми някакъв съвет,какво да правя?Благодаря на всички които са прочели историята ми.

maxidimov
09-14-2011, 11:58
Ако сте в различни стаи, просто не почиствай неговата. Не му пери дрехите, нека си смърди. ;) Като почне да ти се кара, че не си направила еди-какво му бий един хубав шамар и ще видиш как след няколко седмици ще му се оправи държанието. В общи линий, от тука нататък не прави нищо за него. Нека сам се оправя.

moviegirl1
09-14-2011, 12:04
В една стая сме.Не пера аз дрехите просто искам да си ги слага за пране ама..а за шамара вече е по-висок от мен най-много той да ми забърше един.Изнервям се когато вкъщи всичко е с главата надолу опитвала съм да не правя нищо и резултата е същия,никой не чисти и е като кочина. :(

ccdesigns
09-14-2011, 12:43
Не му слагай да яде, заключи хладилника ако трябва и не му давай и залък поне 1-2 дни. Когато си остави всичките дрехи и чорапи на земята ги хвърли върху бюрото на компютъра и вземи клавиатурата или/и мишката(предполагам, ти ще издържиш няколко дни без да сядаш). Даже и навън не го пускайте. Да си живее в собствения кенеф. Ако тръгне да те удря го ритни между краката и му удари такъв шамар, че свят да му се завие.

Runaway11
09-14-2011, 13:06
АЯко му угаждаш и ревеш нищо няма да стане. Прави се, че не ти пука..че не го виждаш, чуваш и тн. Бутай му парцалите под леглото и въобще не му чисти...той сам ще се сети..за готвенето да не говорим...Ако продължава да ти крещи поговори с майка си за някое наказание...това с мишката и клавиатурата е идея...това е едно разглезено момченце, което трябва да се научи на малко ред..отдавна е изпуснато :-o :-o

naksdy
09-14-2011, 13:21
Е пък сложи парола на компютъра и кажи че майка ти я е написала и не знаеш каква е...Ще влезе в крачка 8-)

Leonore
09-14-2011, 15:41
Брат ти, наистина е голям боклук.
Някакво, коплексирано идиотче, ще те удря и обижда, а ти ще му чистиш и угаждаш ...
В никакъв случай!
Ти си по - голямата, защо позволяваш на някакъв пикльо, да ти се качва на главата ?! Не прави, абсолютно нищо за него. Остави го, да си чупи главата. Помагай само на майка си, с каквото можеш и това е.
А, ако прекали и започне сам да ти досажда, му се развикай едно хубаво и го прати там, където му е мястото. Такива, глупави, лигави, геймърчета, които чакат всичко на готово, не заслужават нищо.
Стегни се и не се превръщай в някой, който само търпи глупостите и грешките на другите.

Anichkaxxwee
09-14-2011, 16:38
По-голяма си от него, не го оставяй той да командва .. Не му чисти, не му готви .. Както казаха по-горе, сложи парола на компютъра ... и т.н :)

NerZhul
09-14-2011, 18:25
Ех да можех аз да съм ти брат :-D

Дееба как може се държи така със сестра си, която и на всичкото отгоре е по-голяма :? То вярно,че, че горе-долу сте на една възраст и е съвсем нормално да има някакво неразбирателство ама чак пък толкова да е озлобен и такъв мързел...

Shoo
09-14-2011, 18:43
почти е прав

cazzo
09-14-2011, 19:03
С неговите камъни, по неговата глава!

Miichelle
09-14-2011, 20:01
Ти си по-голяма. Време е да му го покажеш и да обърнеш дебелата страна на тоягата. Не му сипвай нищо, кажи че всеки сам се оправя в тази къща. Но.. имам съмнения, че с това си държание се опитва да замести баща си и да бъде мъжа в къщата... И все пак мацка успех . :) То не трябва да се действа с лошо, ама в някои случаи просто е неизбежно :-o

Gerrynka
09-14-2011, 22:00
Към авторката: В нас положението е почти същото с малката разлика, че брат ми е по-големият (на 16 съм). Имам чувството, че си го писала за моя брат. Всички, които ти казваха да не му чистиш, да го оставиш в мизерията му- не си прави труда, ще си създадеш дискомфорт напразно(нали сте в една стая). Няма да му направи и ни най- малко впечатление. Пробвай това с мишката и клавиатурата, но тогава няма да прави АБСОЛЮТНО нищо у вас (освен да излиза) и е вероятно да се скарате. Просто го преглътни и прибирай с мисълта, че помагаш на майка си, защото ще ѝ бъде още по-неприятно да се връща изморена, да трябва да се кара с брат ти и накрая пак тя да му изчисти. (Но не му оправяй леглото или да му събираш дрехите за пране, например) И ако пробваш с номера "аз съм по-голямата ще ме слушаш и т.н, замисли се- той не слуша майка ти, та теб ли?
Успех! Не е лесно :D

jump897
09-16-2011, 17:04
Ако му се връзваш и правиш всичко нищо няма да стане..Хвани едно момче да му вкара един два тупаника, вземи мишката и клавиатурата и ги прати на някой, който брат ти не познава.Като те кара да честиш го зарязвай..Че ще живееш в малко кочина няма да ти пречи,важното е да се усети той, др вариант и да сложиш ключ на вратата..Заключи го в коридора и вземи всички ключове при теб..Изкарай му преди това боклуците навън в коридора при него и си готова ;Д

mlakniwe2
09-16-2011, 17:07
ибането сдобрява, що не пробваш :)

xoxi
09-16-2011, 17:39
С шамари и бой нищо няма да постигнеш.
Предполага се, че ти трябва да имаш повече пълнеж в главата. Какви са тия детски разправий, той те нарича парцал, ти него боклук. Карате се кой е по-грозен. Ами докато и ти се държиш като него, няма да се разберете.
По това, което си описала съдя, че той не уважава работата ти, защото ти не си спечелила неговото уважение.
Вярно, че по всичко си личи, че е голям мързел. Но може и да проявява инат.
Дори да му криеш клавиатурата и мишката, да не му чистиш, да не му готвиш, да не му слагаш дрехите за пране.. пак нищо няма да направиш. Ще се скарате най-вероятно и отношенията ви ще станат много по-лоши.
Когато ти пораснеш до толкова, че да можеш да му покажеш кой е по-големият в къщата, тогава ще оправиш и отношението на брат ти към теб. Преди това да стане, никой няма да може да ти помогне.

sapphire5
09-16-2011, 19:08
леле :-o

сложи парола на компа, както казаха по-горе... на мен понякога ми правят този номер и много се ядосвам... 8-)

Shturrrche88
09-17-2011, 06:19
Ми то вие сте си го научили така, сега си берете плодовете.
Ти като му играеш цял живот слугиня, защо мислиш, че ще те приема за нещо повече от парцал? Ти показала ли си му, че не си такава?
Като живеете в обща стая, защо не сте си разпределили задълженията още от малки, относно поддържането й в приличен вид? За тия неща се мисли отрано, а не когато са стигнали етап, в който промяната е трудна.
Майка ти ясно, че е претоварена с това да гледа две деца и да работи едновременно. Ама ако пък грам не му обръща внимание, освен да му бие шамари и да му крещи-нормално е и към нея да няма уважение и да иска да е при баща си, който не му крещи и не го удря (вярно, защото не се интересува от вас, но все пак той го вижда като опция). Като му е толкова криво да живее с вас, говорете с баща ви, той да отиде да живее с него, след като смята, че там ще му е по-добре. И като се окаже, че няма кой да му слугува да видиш как ще се научи да върши своята част от работата вкъщи.

portofc98
09-17-2011, 09:15
плюс 1 за пича отгоре!

ccdesigns
09-17-2011, 09:27
Пичка е, не е пич.

gugenceto2
09-17-2011, 14:41
Аз имам два варианта.Понеже съм избухлива ще отида да го навра в кучи-г*з.Само дето трябва да е в точния момент.НЕ МУ РАЗТРЕБВАЙ СТАЯТА!Не му готви!Остави го сам да се оправя!Бахти кюфтето!А най-накрая му забий един шамар.Ама си сложи пръстен да боли повече! :)

Uncontrollable
09-17-2011, 14:58
Ми то вие сте си го научили така, сега си берете плодовете.
Ти като му играеш цял живот слугиня, защо мислиш, че ще те приема за нещо повече от парцал? Ти показала ли си му, че не си такава?
Като живеете в обща стая, защо не сте си разпределили задълженията още от малки, относно поддържането й в приличен вид? За тия неща се мисли отрано, а не когато са стигнали етап, в който промяната е трудна.
Майка ти ясно, че е претоварена с това да гледа две деца и да работи едновременно. Ама ако пък грам не му обръща внимание, освен да му бие шамари и да му крещи-нормално е и към нея да няма уважение и да иска да е при баща си, който не му крещи и не го удря (вярно, защото не се интересува от вас, но все пак той го вижда като опция). Като му е толкова криво да живее с вас, говорете с баща ви, той да отиде да живее с него, след като смята, че там ще му е по-добре. И като се окаже, че няма кой да му слугува да видиш как ще се научи да върши своята част от работата вкъщи.

li0n
09-17-2011, 18:54
Аз имам два варианта.Понеже съм избухлива ще отида да го навра в кучи-г*з.Само дето трябва да е в точния момент.НЕ МУ РАЗТРЕБВАЙ СТАЯТА!Не му готви!Остави го сам да се оправя!Бахти кюфтето!А най-накрая му забий един шамар.Ама си сложи пръстен да боли повече! :)

wutthefuck
09-23-2011, 20:57
Майка ти е виновна и баща ти, и отчасти ти самата. Така че мисля, че който си забъркал кашата , той трябва да си я оправи.
Щом питаш ще ти дам съвет:
1) Слагаш парола на компютъра.
2)Разбираш се с майка ти, всеки сам да си готви.
На 17 си ще се оправиш. Тоя боклук брат ти, ще стои 2 часа гладен и ще дойде за преговори. Разбирате се така - ти му правиш ядене сутрин, обед и вечер, а той ти върши другите задължения.

Баси, голяма си. На 17 и не можеш да накараш един пикльо да се държи като човек. Говори с майка си и се разберете да го вкарате в правия път. Без пари за излизане и тн. Голяма работа, че е по-силен от теб и майка ти.
Физическата сила от мноооого отдавна вече не е ценно предимство.
Как може, връстник на брат ти да ти казва как да се оправиш с него :-x :x