PDA

View Full Version : Треперят ми ръцете



pritesnena005
09-14-2011, 15:50
Здравейте имам проблем, много ми треперят ръцете, когато се притесня. Това се случва най често в училище. По време на изпитване, учила съм, но ето започвам да треперя. Страх ме е да пиша на дъската, защото се излагам. Когато правим тест пак започвам да треперя.
Бях при личната каза да не се притеснявам толкова, но как? Не зная какво да направя, помогнете някак, но не искам вече да ходя на лекари. Нищо не помага за сега. :(

Anichkaxxwee
09-14-2011, 16:01
Недей да се притесняваш .. :)

Moerder
09-14-2011, 16:01
Йога, положително мислене, карате ( заради психологията в него )
Би трябвало да помогнат.
А може и да отидеш на психолог, лекарите не са наемни убийци, както си мислиш

Blab
09-14-2011, 16:03
ментово чайче и мента+глог+валериан
също препоръчвам йога и специално внимание в/у дихателните упражнения и медитацията

пожелавам ти всичко да бъде наред!)

pritesnena005
09-14-2011, 16:03
Казаха ми да ям често шоколад по 1 парче действало добре, но знам ли ...

Blab
09-14-2011, 16:10
какаото възбужда нервната система, така че според мен ефектът ще е обратен;

//с Moerder обаче колко сходно мислим)) пробвай с йога, сериозно, ще те направи нов човек.

pritesnena005
09-14-2011, 16:15
как така с йога от къде мога да пробвам?

Moerder
09-14-2011, 16:25
как така с йога от къде мога да пробвам?

На йога курс в близък стадион, местно читалище, може би и на спец клуб. Иначе аз повече ти препоръчвам каратето, ама това може би е щот съм мъж :)

pritesnena005
09-14-2011, 16:38
ще пробвам

badsector
09-14-2011, 18:07
Още един глас за йога. Пиши от къде си и ще ти намерим нещо. Каратето не го препоръчвам за жени, ако искаш боен спорт, пробвай винг чун, но по системата на Вонг.
Иначе твоето не е точно проблем, но може да ти е пречка в бъдеще време. Както обикновено при такива ситуации препоръчвам тренировка по някакви институции. Най-лесното е да отидеш да платиш сметките. Можеш да се обаждаш на поддръжката на мобилния оператор, или на парното и т.н. и да разпитваш подробно как се образува фактурата. Примерно можеш да отидеш до НОИ да извадиш справка за осигуровките си. Ей такъв тип неща, които обикновено се вършат от родителите ти, но биха ти помогнали в контактуването с хората и да преодолееш срама си.

thegreenzombie
09-14-2011, 18:10
мента+глог+валериян в течен вариант :) наистина помага и успокоява :) можеш да си го вземеш от всяка аптека и е без рецепта :)

Jaune
09-15-2011, 18:15
имам същия проблем и няколко месеца ходех на невролог без успех
накрая ходих в медицинска академия на някакъв преглед, имам мускулен тремор, който можело да изчезне, но можело и да не изчезне :-| старай се да не се нервираш просто, няма как

gugenceto2
09-15-2011, 19:01
Аз медитирам :D Слушам спокойна релаксираща музика и пия зелен чай :-D :-D

antoniqqq
09-16-2011, 20:28
С кръвното как си :) :) :)

pritesnena005
09-29-2011, 19:12
С кръвното как си :) :) :)

Кръвното ми е малко странно 60 на 90 :o Родителите ми казват, че нямам. Но съм много притеснена. Вчера излизам да ме изпитват по математика. Да не ви казвам как започнах да треперя, всички ми се смееха. :( Чувствах се много зле :( идваше ми да се разплача :-# Нищо не ми помага :(

anonymous682486
09-30-2011, 12:33
И аз се притеснявам доста.Примерно от притеснение не мога да говоря високо и ясно преди учителите или съучениците ми.Но не се притеснявам да ме изпитват на дъската за някакви задачи.Ако госпожата по БЕЛ ме попита някакъв въпрос във които аз трябва да дам мойто мнение се притеснявам,а ако ме пита въпрос които се отговаря накратко без проблем го казвам примерно ДА ,НЕ, еи такива подобни кратки отговори.Когато ми задава въпрос които изисква моито мнение аз си мисля че нз нищо по-него и си мисля че ако почна да разказвам нещо ще се излагам и ще ми се смеят , лицето ми става червено и ми става малко жега,и за да отлагам неизбежното отговорям че не знам нищо по-въпроса.Донякъде това притеснение се дължи от това че не чувам много нормално и заради това има много неща за които се срамувам.Мисля че на мен ми липсва смелост а и на ТЕБ също така и САМОЧУВСТВИЕ .Не мога да си представя как ще направя БАЛ и когато се оженя ,сигурно ще се излагамм адски много :-# .Мисля че тези хора които се притесняват като ТЕБ и мен са виновни хората около нас защото на притеснителните хора им е нужна подкрепа във всичко ,мисля че се сещаш какво искам да кажа .

pritesnena005
10-13-2011, 17:42
ЪП

xxKiFlAxx
10-13-2011, 23:35
С кръвното как си :) :) :)

Кръвното ми е малко странно 60 на 90 :o Родителите ми казват, че нямам. Но съм много притеснена. Вчера излизам да ме изпитват по математика. Да не ви казвам как започнах да треперя, всички ми се смееха. :( Чувствах се много зле :( идваше ми да се разплача :-# Нищо не ми помага :(

И аз съм така като ме изпитат само мълча и треперенето на изпити е мнного;(.
И трябва да са мннн зле за да ти се подиграват...защо го прават? :?