PDA

View Full Version : Татуировка(Съвет)



MrUnnamed
09-14-2011, 23:01
Здравейте.Искам да ми помогнете да си направя татуировка.Искам да си напиша надпис на ръката.Надписа искам да почва от китката, но проблема ми е, че не знам какво да си напиша на ръката.Моля ви искам да ми помогнете най-вече ми харесват някакви добри/яки фрази на английски или латински.Моля като пишете фразата на определения език да напишете срещу нея превода на Български :)

reni7o0o
09-14-2011, 23:36
не знам какво да си напиша на ръката.

Спри до тук. Щом не знаеш какво искаш няма смисъл да си правиш татос защото рано или късно ще ти омръзне. И аз умирам да си направя татос. Нещо малко на китката и на врата но искам да е нещо значимо и важно за мен. Така, че гледай да е нещо което има смисъл да стои на тялото ти цял живот, а не просто драсканица.

anonymous708973
09-15-2011, 08:50
"Искам татус, ама не знам какъв. "

ПЪЛНА тъпня. За мен е равно на пищенето на 2-годишно лапе, че иска захарен памук.

Uncontrollable
09-15-2011, 08:51
"Искам татус, ама не знам какъв. "

ПЪЛНА тъпня. За мен е равно на пищенето на 2-годишно лапе, че иска захарен памук.

+1 :wink:

SunnyBrown
09-15-2011, 09:09
защо не се пробваш със името си .. пишеш го на китайски или англиийски и готово .. става доста добре :)

Иначе относно фразите :
NEVER GIVE UP - Никога не се предавай

THE DIFERRENT BETWEEN ME AND YOU - I'M A HUMAN .

или защо не потърсиш в нета , може някаква реплика от филм , или част от песен или име на любим човек .. друг не може да ти каже каква тутаировка да си направиш .. напиши си нещо което е ценно и важно за самия / та теб

VikitoRia
09-15-2011, 09:51
Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift - Вчера е история, утре е мистерия, днес е дар(подарък)

Nobody dies a virgin, life fucks us all. - Никой не умира девствен живота ебава всички

The more you care the more you have to lose. - Колкото повече те е грижа толкова повече имаш за губене

If you don't live for something, you will die for nothing - Ако не живееш за нещо, ти ще умреш за нищо

http://www.polyvore.com/cgi/search.collections?query=tattoo

PS по-добре изчакай и си измисли нещо сама, една приятелка си направи преди година на китката и днес ми каза, че и е писнала и иска да я заличи

elysunny
09-15-2011, 10:47
за мен ако ще си татуираш нещо за цял живот,трябва да вярваш в него, да е свързано с теб самия, а не само щот е яко

DesireToFire
09-15-2011, 11:01
^ Не е задължително. Аз определено ще си направя нещо мъничко, само защото ми харесва. Може някакси да го направя по-символично, но все ще имам пеперудка, звездичка, нотичка или нещо от сорта, просто защото примерно съм си харесала модел :Д Иначе всичко друго ще си е със замисъл.

ledenakrasota
09-15-2011, 11:32
Когато пораснеш и тепърва минеш през куп преживявания ще има какво да си драскаш, ако искаш из цялото тяло. Но по-добре за сега забрави. Ще бъде грешка! :)

BrokenInnocence
09-15-2011, 11:54
THE DIFERRENT BETWEEN ME AND YOU - I'M A HUMAN.

Точно това по-добре не си го татуирай, ако не искаш да влезеш в групата на хората със сбъркани татуси (например: http://www.elistmania.com/still/25_regrettable_tattoo_spelling_mistakes/showall/)

Или с други думи така както е написано няма смисъл. Предполагам авторката на поста е искала да напише "The DiFFerenCE"... може и да е неволна грешка, ама все пак трябва да се внимава, току виж момчето решило точно това да си плесне като татус и после...

VikitoRia
09-15-2011, 12:03
за мен ако ще си татуираш нещо за цял живот,трябва да вярваш в него, да е свързано с теб самия, а не само щот е яко
^^+1

natiibaby
09-15-2011, 12:14
only god can judge me - Само бог може да ме съди ... това за мен е много добро .. и аз искам да си го татуирам :D :P

iiordanova
09-15-2011, 12:24
"Искам татус, ама не знам какъв. "

ПЪЛНА тъпня. За мен е равно на пищенето на 2-годишно лапе, че иска захарен памук.

Точно!
Само като прочетох "..не знам какъв.." и ми стана ясно,че не си готова за татус все още.

badsector
09-15-2011, 13:04
Направи си временен татус. Така ще му се нарадваш за година и после няма цял живот да съжаляваш, че си се нашарил като великденско яйце.

Nich
09-15-2011, 13:19
Направи си временен татус. Така ще му се нарадваш за година и после няма цял живот да съжаляваш, че си се нашарил като великденско яйце.

по-добър съвет няма да получиш

anonymous708973
09-15-2011, 13:31
only god can judge me - Само бог може да ме съди ... това за мен е много добро .. и аз искам да си го татуирам :D :P

Като ти гледам снимката, ще ти отива. И един ден толкова ще съжаляваш за глупостта, която си си надраскала на тялото в кифленски момент..


Nobody dies a virgin, life fucks us all.
Да бе, страхотно е, един ден като стане мъж на 40 години, ще е много впечатляваща татуировка. Пълна излагация.

Бтв, къв е тоя временен татус за 1 година? И аз искам! Правила съм си два, но са били за по 2 седмици.

mimsssssss
09-15-2011, 13:38
Временните се правят с мастило за перманентен грим. Една колежка си е направила, обаче на нея са и казали, че е до 5 години (и аз така знам), а не до 1. Започва накрая да става на петна и накрая се разгражда и изчезва. Тя е полицайка и едната на ръката и вече почти не се вижда, каза че към края на четвъртата година е започнала да се мени и деформира. Иначе другите 2 са по големи и са и от 3 години и нямат промяна.

anonymous708973
09-15-2011, 13:42
Ааа, тва с деформирането не ми харесва никак..

Josefinne
09-15-2011, 14:21
Аз бих си татуирала И съм си го писала доста пъти на ръката с черен химикал ( точно на китката под дланта )
"God listens to all our prayers but sometimes the answer is "no". - Господ чува всичките ни молитви, но понякога отговорът е "не".
Това ми напомня няколко неща:
1) Всяко нещо се случва, защото си има причина за него,
2) Има Господ и Той ме обича,
3) Нещата ще си дойдат рано или късно на мястото, колкото и тежко да е.

mimsssssss
09-15-2011, 17:18
Ааа, тва с деформирането не ми харесва никак..
Еми няма как, не може изведнъж за едно денонощие да се изтрие като и' мине срока. Тя започва в началото да избледнява, после става като на пиксели :D

VikitoRia
09-15-2011, 17:48
only god can judge me - Само бог може да ме съди ... това за мен е много добро .. и аз искам да си го татуирам :D :P

Наскоро в cosmopolitan имаше интервю с Кат Вон Ди в което казва, че надписа "only god can judge me" трябва да бъде забранен със закон.
Аз също смятам да си направя татуировка. Дори съм си скицирала неща

Tiin
09-15-2011, 17:59
Мале,как така искаш татус,а не знаеш какъв да бъде??!

badsector
09-15-2011, 18:36
...трябва да бъде забранен със закон...
Според мен трябва да забранят със закон правенето на татуировки на под 21-годишни.

Infinity
09-15-2011, 20:29
only god can judge me - Само бог може да ме съди ... това за мен е много добро .. и аз искам да си го татуирам :D :P
Татусчето на Свирколетка не се ли изтърка, бе .. ?! :lol:

BunyY
09-22-2013, 17:38
Здравейте, искам да си направя татуировка, но имам нужда от идеи какви елементи да има! Най-добрата ми приятелка е далеч от мен и искам татуировката да изобразява разстоянието м/у нас, любовта ни една към друга и най-важното да е нежна! Чакам идеи приятели :))

Зайче..
09-23-2013, 11:30
Здравейте, искам да си направя татуировка, но имам нужда от идеи какви елементи да има! Най-добрата ми приятелка е далеч от мен и искам татуировката да изобразява разстоянието м/у нас, любовта ни една към друга и най-важното да е нежна! Чакам идеи приятели :))

пиши в темата за татусите, там ще ти обърнат повече внимание. :3

tori
09-23-2013, 12:46
Зайка е права за темата ама щото съм добро дети, ще дам идея.


Здравейте, искам да си направя татуировка, но имам нужда от идеи какви елементи да има! Най-добрата ми приятелка е далеч от мен и искам татуировката да изобразява разстоянието м/у нас, любовта ни една към друга и най-важното да е нежна! Чакам идеи приятели :))
Можеш да си напишеш първата буква от името някъде, например зад ухото и първата буква от нейното име около сърцето, гърдата, нещо такова, и някаква линийка, която да ги свързва. Нещо такова си представих аз.

heartshapedbox
09-23-2013, 15:17
Аз ли не разбрах нещо, или и предлагаш да си свърже ухото и цицата с черта? :D

tori
09-23-2013, 18:57
Аз ли не разбрах нещо, или и предлагаш да си свърже ухото и цицата с черта? :D
Като го казваш така, звучи кофти. Иначе си го представям по някакъв много красив начин, нежничко такова. Чертичката е връзката между двете, а криволиченията и завоите са трудностите, през които минават заедно.

Баща Ти
09-23-2013, 19:25
В темата са събрани най-тъпите и изтъркани фрази, как не измислихте нещо ново!?

8bit
09-23-2013, 19:41
Не ги слушай само бог може да те съди! :D:D

heartshapedbox
09-24-2013, 06:52
Като го казваш така, звучи кофти. Иначе си го представям по някакъв много красив начин, нежничко такова. Чертичката е връзката между двете, а криволиченията и завоите са трудностите, през които минават заедно.

Да, може и малко тъпо да съм се изразила, нямах това в предвид.
Просто си го представям някак несъразмерно, сякаш е, ъмм, прекалено дълго и тънко, не знам как да го обясня по-добре :д

Cloud9
09-24-2013, 08:58
Не ги слушай само бог може да те съди! :D:D

Преди време една приятелка си направи и докато избираше шрифт ние с едно друго момиче се майтапихме че и ние искаме татуировки-аз исках пеперудка на кръста, а моята приятелка искаше Only God can judge me. Татуистът получи удар и каза че това ще му е осмия път днес, в който ще татуира това на някой.После ни разказа за още куриозни случаи,но съм ги забравила.

tHe_COolEst_GIrl
09-28-2013, 18:56
"Искам татус, ама не знам какъв. "

ПЪЛНА тъпня. За мен е равно на пищенето на 2-годишно лапе, че иска захарен памук.

+2 Освен това, помисли дали това не е грешка и как ще изглеждаш с татуировка на 60-70-80 години примерно и как ще изглеждаш в очите на внуците и децата си.

shadygirl
09-28-2013, 19:06
only god can judge me - Само бог може да ме съди ... това за мен е много добро .. и аз искам да си го татуирам :D :P

изтъркано... пак и дали въобще има господ ? :D

shadygirl
09-28-2013, 19:12
http://3.bp.blogspot.com/-kTk-PXsRiwU/UG8QWq77ChI/AAAAAAAAaHw/h7VNGNIEf_8/s1600/NEWS_My%2Bdaddy%2Bwill%2Bkill%2Byou.jpg това е татуса ;д

Зайче..
09-28-2013, 19:34
http://3.bp.blogspot.com/-kTk-PXsRiwU/UG8QWq77ChI/AAAAAAAAaHw/h7VNGNIEf_8/s1600/NEWS_My%2Bdaddy%2Bwill%2Bkill%2Byou.jpg това е татуса ;д

дададада !!!!!!!
8-)

anonymous708973
09-29-2013, 13:20
Аз ли не разбрах нещо, или и предлагаш да си свърже ухото и цицата с черта? :D

Моята реакция :ДД
Пет минути на земята от смях!

Не е лоша идея обаче, но може би е добре крайните точки да са по-наблизо. Ребрата към гръбнака ли, не знам... свързано с пунктир или пък с плътна, но тънка линия... със завъртулки като на телефон с кабел, ама по-нарядко.

Така го обясних, че просто... равна нямам.

mimsssssss
09-29-2013, 13:34
Аз си представям пък нещо като пътче http://www.google.gr/imgres?um=1&sa=N&biw=1366&bih=608&hl=el&tbm=isch&tbnid=lGSHso8Gs2IusM:&imgrefurl=http://inkessential.blogspot.com/2009/03/costumers-comments_16.html&docid=s54HHrXq1rfW3M&imgurl=http://1.bp.blogspot.com/-reqZ1x2jMzU/TgoK2Gisp2I/AAAAAAAAAv8/tiVzFinOnvw/s1600/Medicnine%252BBuddha%252Bmantra.jpg&w=567&h=948&ei=0StIUrrcCJCHswbbpoD4Bw&zoom=1&ved=1t:3588,r:63,s:0,i:278&iact=rc&page=4&tbnh=175&tbnw=110&start=57&ndsp=18&tx=61&ty=50 и да има спирни точки, нещата които ви свързват - да речем една кино лента, касетофонче с нотички, някви книжки, чашка кафенце и т.н. нещата които правите заедно и са си някакви ваши си... и по пътя може вместо стъпчици да има звездички да речем http://www.google.gr/imgres?um=1&sa=N&biw=1366&bih=608&hl=el&tbm=isch&tbnid=v9_vY3QMP3QaxM:&imgrefurl=http://www.bodyartdiary.com/6624.html&docid=0Aw28tv4Skl2TM&imgurl=http://www.bodyartdiary.com/wp-content/uploads/2012/10/star-tattoo.jpg&w=500&h=375&ei=0StIUrrcCJCHswbbpoD4Bw&zoom=1&ved=1t:3588,r:15,s:0,i:125&iact=rc&page=1&tbnh=189&tbnw=249&start=0&ndsp=20&tx=139&ty=47

baby_baby
09-29-2013, 20:43
щом незнаеш какво да си прави няма смисъл да си правиш

anonymous708973
09-29-2013, 21:16
Е, що, момичето има ясна идея какво иска да символизира, просто й трябват идеи, за да си включи въображението.

8bit
09-29-2013, 23:28
Преди време една приятелка си направи и докато избираше шрифт ние с едно друго момиче се майтапихме че и ние искаме татуировки-аз исках пеперудка на кръста, а моята приятелка искаше Only God can judge me. Татуистът получи удар и каза че това ще му е осмия път днес, в който ще татуира това на някой.После ни разказа за още куриозни случаи,но съм ги забравила.

Хахаах и при мен има подобна ситуация. Една приятелка искаше да се шари и ме викна с нея. Половин час си избираше шрифт накрая си хареса един и каза на татуиста, че иска да и напише Only God can judge me, а той и отказа да я татуира и я изгони:D

Shupidub
10-01-2013, 15:37
Хахаах и при мен има подобна ситуация. Една приятелка искаше да се шари и ме викна с нея. Половин час си избираше шрифт накрая си хареса един и каза на татуиста, че иска да и напише Only God can judge me, а той и отказа да я татуира и я изгони:D

Ако 2pac знаеше колко много кифли ще си татуират неговата фраза... Нямаше да направи песента сигурно.

Изчакай докато не ти се случи/не се натъкнеш на някой, който ще те накара да искаш татуировка, която да ти напомня за него.
Ако аз си направя татуировка бих искала да е името на сестра ми.. Само ми е много интересно какво правят хората, които си татуират името на гаджето си и после късат. Търсят си друг със същото име?

mimsssssss
10-01-2013, 15:50
^ Просто им остава хубавият спомен за човека и моментите. Това че са скъсали/ разделили/ умрял е, не значи че няма да го помнят винаги.

Зайче..
10-01-2013, 18:16
^ Просто им остава хубавият спомен за човека и моментите. Това че са скъсали/ разделили/ умрял е, не значи че няма да го помнят винаги.

да, обаче е супер тъпо на 14-15 години да си татуираш името му с нагласата, че никога няма да скъсате и след точно 2 дни да ревеш, че сте се скарали и искаш да махнеш татуса (давам изцяло личен пример), за това НЕ подкрепям татусите с имена на гаджета. :3

mimsssssss
10-01-2013, 18:28
Първият ми татус го направих на 16, във връзка с приятеля ми. Бях с ясното съзнание, че искам да се омъжа за него и да му народя дечица :Д Да, плановете са си същите, просто имаме реална представа първо да се образоваме и развием професионално. На лице са вече четири мои татуса свързани с него, а той има два.
Ок, не са имена и к'во от това - ако си направя портрета му, достатъчно ясен ли е... :д смисъла.

kaRamella
10-02-2013, 18:25
да, обаче е супер тъпо на 14-15 години да си татуираш името му с нагласата, че никога няма да скъсате и след точно 2 дни да ревеш, че сте се скарали и искаш да махнеш татуса (давам изцяло личен пример), за това НЕ подкрепям татусите с имена на гаджета. :3

+++ Подкрепям с две ръце : )

Зайче..
10-02-2013, 19:00
Първият ми татус го направих на 16, във връзка с приятеля ми. Бях с ясното съзнание, че искам да се омъжа за него и да му народя дечица :Д Да, плановете са си същите, просто имаме реална представа първо да се образоваме и развием професионално. На лице са вече четири мои татуса свързани с него, а той има два.
Ок, не са имена и к'во от това - ако си направя портрета му, достатъчно ясен ли е... :д смисъла.

ами .. хубаво е че при теб не се е случило така, но в 90% от случаите после има ред сълзи, ред сополи и чудене как да се махне този татус ;d

mimsssssss
10-02-2013, 20:53
Добре де, не виждам смисъл да се маха. Все пак си правиш татус, щото го обичаш въпросният човек. След това ако нещата се развалят, то така или иначе любовта ти не се изпарява и да го забравиш. Остава си красивия спомен. Самата идея за да си татуираш нечие име, нечий фейс и т.н. на тялото ти, значи че този човек ти е доста вътре в душата и искаш да си го овековечиш. Независимо дали утре го блъсне камион примерно и след три години ти пак се влюбиш. Татуса на момента - изразява моментното ти състояние, което искаш да овековечиш.

Много се обяснявам, просто се афектирам от разни изказвания. На мнение съм, че всеки има правото да си прави каквото иска. Та така както вие не може да ме обедите в един какво си, така и аз вас :)

Зайче..
10-03-2013, 07:58
^аз ти говоря за човек, който си мисли че обича, но след първия скандал вече осъзнава, че изобщо не го обича и т.н. лапешки истории. Иначе съм съгласна с теб, но проблема е че не всички разсъждават като теб, в повечето случаи нагласата е следната 'ще си направя татуса, ще го обичам цял живот' и като стане нещо 'аз тоя как съм можела да ходя с него, никога не съм го обичала тоя татус го направих само за ей така и сега ще намеря НЯКАКЪВ начин да го махна' и след момента на осъзнаване, че това нещо не се маха току-така се започва с хленченето.