PDA

View Full Version : Без тема за разговор



LittleBear
09-14-2011, 23:36
Здравейте.
Аз съм на 15 години и имам гадже на 19. Проблема ми е , че нямаме обща тема на разговор. По принцип той е мноооого отворен и забавен човек, аз съм по-спокойна, не мълча толкова, но и не говоря много. Но защо когато сме само двамата не мога да кажа НИЩО ? Той се дразни от това, постоянно ме кара аз да измисля тема : "Айде де, кажи нещо, измисли, защо все аз ?" А аз трябва да му отговоря с НЕ ЗНАМ .. :X , защото наистина НЕ ЗНАМ какво да му кажа. Това дали не е от разликата в годините ? Липсата на обща тема на разговор ? Гаджета сме вече два месеца и нещо , познаваме се от доста време, но когато станахмме гаджета започнах да излизам с него. Преди не го правех , защото ми викаше "съсел" и много гадно се бъзикаше. ..... Ето, тази вечер го няма, пишем си във фейсбук, решихме два проблема , а след това ... пак мълчание, пак .. Пак ме караше да измислям тема, докато пуши цигара ... Моля ви, помогнете ми, не искам да се разделям с него, поради липсата на обща тема.

Chacho
09-14-2011, 23:38
Добре де, вие преди да се вземете, не сте ли бъбрили, че да видите дали си допадате?


За какво говориш с другите хора. "Ей, миши, днеска се нагримирах." Споделяй му и на него, та да може да мълчи, да се оплаква на приятелите, че не млъкваш и накрая пак да си те иска с него.



Иначе универсални теми са:

-бира
-спорт
-цици
-коли
-секс

JuStElly
09-14-2011, 23:40
Щом нямате обща тема,значи нямате и общо бъдеще .. ще го разбереш рано или късно . :)

Lorein
09-14-2011, 23:55
Щом нямате обща тема,значи нямате и общо бъдеще .. ще го разбереш рано или късно . :)

Или това, или още не сте се опознали достатъчно, за да си говорите без проблем. Преди време имах подобен проблем именно поради тази причина. Разказвайте повече за себе си, за миналото си, случки от деня, такива по-универсални работи, за да може да се опознаете по-добре. След това всичко ще дойде от само себе си.
Но ако това продължи още дълго... не си губи времето и се разделете, докато не сте се привързали още много.

badsector
09-15-2011, 06:52
Еми малка си още. За к'во да му говориш - "днес един на училище как ме дръпна за косатааа", или "пък един съученик сложи дъвка на стола на учителката"... Сещаш се, че не върви. Затова просто му дай да те клати колкото си иска, да ви омръзне и да се разделяте.

xoxi
09-15-2011, 07:11
Направо се чудя как сте издържали два месеца без общи тема за разговор.
Глупаво е да се мъчиш да измисляш теми, по които да си говорите. Това (за мен) или си идва само или няма как да се предизвика.

anonymous708973
09-15-2011, 08:07
Еми малка си още. За к'во да му говориш - "днес един на училище как ме дръпна за косатааа", или "пък един съученик сложи дъвка на стола на учителката"... Сещаш се, че не върви. Затова просто му дай да те клати колкото си иска, да ви омръзне и да се разделяте.

Глупости.
Това, че е на 15, далеч не означава, че всичките й теми за разговор се изчерпват с училището.

Разделяйте се, няма смисъл... разговорът е най-малкото нещо, което трябва за една връзка.

tuzaro
09-15-2011, 08:16
ква тема на разговор да имате като си на 15 а той на 19...

elysunny
09-15-2011, 10:29
кво искаш да ти кажа ? тема ?
еми зависи от човека срещу теб, разказваи разни случки, не е трудно

BuBzzz
09-15-2011, 10:31
Щом нямате обща тема,значи нямате и общо бъдеще .. ще го разбереш рано или късно . :)

Съгласна съм +1 :) :)

badsector
09-15-2011, 10:58
Глупости.
Това, че е на 15, далеч не означава, че всичките й теми за разговор се изчерпват с училището...
Бяха само примери. Мисълта ми беше, че няма кой знае каква обща култура, просто защото тепърва открива много неща и трудно може да ги обсъжда с някой, който си мисли само как да й го вкара.

LeprikonA
09-15-2011, 11:25
предполага се, че след два месеца познаваш интересите му, за тях задавай въпроси, а той като обяснява го изслушвай и задавай въпроси за неща,които не разбираш например. разкажи му за твои хобита,интереси и всякакви подобни.

Gerityyy08
09-15-2011, 13:14
понякога това ,, КАЖИ НЕЩО ДЕ '' ТЕ кара да замлъкнеш. Разкажи му какво си правила днес, каквото те интересува. Питай го примерно какво обича да прави нещо бе нещо ... :shock:

NambyPamby
09-15-2011, 13:21
Или вЕрно си много мълчалива(а и той не те предразполага особено към разговор), или просто и двамата сте с ниска обща култура. Как пък толкова не можете да намерите общи теми? Музика, книги, филми, сериали... Футболни, волейболни, баскетболни мачове, плувни състезания... Примерно. Правете повече неща заедно - вървете на кино(или по-добре гледайте филм у вас/в тях), на боулинг, на билярд, на картинг - така хем ще се забавлявате, хем ще има какво да обсъждате после.

По-интересно е как първо сте станали гаджета и после сте започнали да излизате заедно. Остана да кажеш и че ти е предлагал, и то по фейсбук, за да е пълен фейспалма.

stefinkaa7
09-15-2011, 15:09
Щом нямате обща тема,значи нямате и общо бъдеще .. ще го разбереш рано или късно . :)

Съгласна съм +1 :) :)

DevilWish
09-15-2011, 16:14
Щом нямате обща тема,значи нямате и общо бъдеще .. ще го разбереш рано или късно . :)
Определено ;) Аз се сещам само за 1но нещо, което можеш да му предложиш (без да съм груба.. )

balu4ka
09-15-2011, 19:19
Срамно е .След два месеца,ти не знаеш какво да му кажеш,не бъркай всичко с разликата в годините( не ,че и това не е проблем) ,просто не сте един за друг.

NoMore
09-15-2011, 21:23
Е как нямате тема на разговор :shock: еее направо ме уби... защо не му разказваш какво е станало през деня... нещо, което те вълнува. Аз на моя приятел като стане нещо просто нямам търпение да му разкажа.... той е същия! Защо не му разкажеш за нещата, които те интересуват без значение дали ще са дрехи, спорт, музика... Или ако имаш проблем може да му го споделиш да поискаш съвет не знам... трябва да ти идва от вътре.

pwnage
09-16-2011, 02:55
Еми малка си още. За к'во да му говориш - "днес един на училище как ме дръпна за косатааа", или "пък един съученик сложи дъвка на стола на учителката"... Сещаш се, че не върви. Затова просто му дай да те клати колкото си иска, да ви омръзне и да се разделяте.

Грозната истина винаги е груба но на място :D :D

LambOfGod
09-16-2011, 03:08
Може съфорумците да са прави и ти да си малка и тъпа, а той само да мисли как да те наебе...

И все пак съм попадала в подобна ситуация, като по-малка.
Момчето беше по-голямо и всеки път, когато тръгвах да казвам нещо се отказвах, мислех, че ще му прозвучи тъпо, че няма да ме разбере въобще. Толкова го харесвах, че буквално си глътвах езика. Нямаше връзка, нито с общата ми култура, нито с неговата.
(Е, нито бяхме двойка, нито се познавахме от два месеца)

Сега ще ти дам един непристоен съвет - пий алкохол. Не в промишлени количества, а една-две чашки, колкото да се отпуснеш тогава се очаква да станеш по-сладкодумна.
След, като веднъж ти потръгне приказката ще ти е по-лесно нататък.

kyon
09-16-2011, 03:43
Същото беше и в начало на моята връзка. (аз на 15 той 19)
Недей да си втълпяваш, че има проблем..
Просто се отпусни пред него, разказвай му за твой приятелки, разпитвай го за него, за неговите приятели.
Знам, че не е лесно, ама има ли желание има и начин.

LittleBear
09-22-2011, 12:54
Глупости.
Това, че е на 15, далеч не означава, че всичките й теми за разговор се изчерпват с училището...
Бяха само примери. Мисълта ми беше, че няма кой знае каква обща култура, просто защото тепърва открива много неща и трудно може да ги обсъжда с някой, който си мисли само как да й го вкара.

НЕ СИ МИСЛИ, ЧЕ ИСКА САМО ТОВА ОТ МЕН. ПОЗНАВАМ ГО СИГУРНО ПОВЕЧЕ ОТ ПЕТ ГОДИНИ, НО ЕДНА ОТ ДВЕ ИЗЛИЗАМ, А ОТ 3 МЕСЕЦА С НЕГО И С НЕГОВАТА КОМПАНИЯ. ПОВЯРВАЙ МИ, НЕ ИСКА САМО ТОВА, НЕ ВЕДНЪЖ МИ ГО Е ДОКАЗАЛ И СЪМ ПРОБВАЛА РАЗЛИЧНИ НАЧИНИ ДА СЕ УВЕРЯ В ТОВА. ТОЙ МЕ НАУЧИ НА ДОСТА РАБОТИ, НАПРАВИ МЕ ПО-ОТВОРЕН ЧОВЕК И КАТО ЦЯЛО ЧОВЕК МЕ НАПРАВИ. ЗАЩО ВИНАГИ СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ КОГАТО МОМИЧЕТО Е С 4-5 ГОДИНИ ПО-МАЛКО ОТ ПРИЯТЕЛЯ СИ, ТОЙ ИСКА САМО ДА Я Е*Е ? АЗ ЩЕ ВИ КАЖА, ЧЕ МОЯ ПРИЯТЕЛ ДАЖЕ НЕ МОЖЕ ДА ПОВЯРВА, ЧЕ ГО ХАРЕСВАМ, ПОНЕЖЕ НЯМА САМОЧУВСТВИЕ И АЗ СЪМ ТАЗИ, КОЯТО МУ ГО ВДИГНА, ЗАЩОТО СЕ МИСЛИ ЗА ГРОЗНИК. А СПОРЕД МЕН ЕДИН ЧОВЕК, КОЙТО СЕ МИСЛИ ЗА ГРОЗЕН ЕДВА ЛИ ЩЕ ИЗПОЛЗВА ЧОВЕКА, КОЙТО ГО Е ХАРЕСАЛ, А ЩЕ ГО ЦЕНИ /ЗАВИСИ ОТ САМИЯ ЧОВЕК ЕСТЕСТВЕНО/. ИЗВИНЯВАЙ, АМА НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ОТКЪДЕ БЕ ТОЛКОВА СИГУРЕН, ЧЕ ИСКА САМО "ДА МИ ГО ВКАРА " ? ЩОТО ДОСТА УБЕДЕН ИЗГЛЕЖДАШЕ КАТО ТИ ПРОЧЕТОХ КОМЕНТАРА.
Между другото благодаря на другите за съветите, ще се опитам да не мълча, а вчера между другото бяхме сами и не сме спрели да си приказваме. Още не мога да се зарадвам на вчерашния ден.
Благодаря на всички за коментарите, дори и от тези, от които не съм получила разбиране, все е помощ.
П.П. Доста късно отговарям, защото по принцип не обичам да сядам на компа, а и покрай училище не ми остава време даже да си проверя темата.
Още веднъж благодаря ! :)

fenkaaa
09-22-2011, 13:26
Щом нямате обща тема,значи нямате и общо бъдеще .. ще го разбереш рано или късно . :)

+

horacio
09-22-2011, 15:38
Момчето беше по-голямо и всеки път, когато тръгвах да казвам нещо се отказвах, мислех, че ще му прозвучи тъпо, че няма да ме разбере въобще. Толкова го харесвах, че буквално си глътвах езика. Нямаше връзка, нито с общата ми култура, нито с неговата.
Все едно аз го казвам това. И при мен беше същото. 8-)

А супер, че вчера ви е потръгнал разговора, дано винаги е така. :-D Много е кофти, като нямаш за какво да си говориш с някой и настъпва едно неловко мълчание.

awerw
09-22-2011, 15:42
Здравейте.
Аз съм на 15 години и имам гадже на 19. Проблема ми е , че нямаме обща тема на разговор. По принцип той е мноооого отворен и забавен човек, аз съм по-спокойна, не мълча толкова, но и не говоря много. Но защо когато сме само двамата не мога да кажа НИЩО ? Той се дразни от това, постоянно ме кара аз да измисля тема : "Айде де, кажи нещо, измисли, защо все аз ?" А аз трябва да му отговоря с НЕ ЗНАМ .. :X , защото наистина НЕ ЗНАМ какво да му кажа. Това дали не е от разликата в годините ? Липсата на обща тема на разговор ? Гаджета сме вече два месеца и нещо , познаваме се от доста време, но когато станахмме гаджета започнах да излизам с него. Преди не го правех , защото ми викаше "съсел" и много гадно се бъзикаше. ..... Ето, тази вечер го няма, пишем си във фейсбук, решихме два проблема , а след това ... пак мълчание, пак .. Пак ме караше да измислям тема, докато пуши цигара ... Моля ви, помогнете ми, не искам да се разделям с него, поради липсата на обща тема. ейй от къде си ?

FuCKkK13
09-22-2011, 15:58
LittleBear абе какво ги пишеш тези главни букви ? като си писала във форум ще са научиш да получаваш коментари,които ти харесват и такива,които не ти :? ..
ся по темата : гледайте някой филм у вас или у тях и после го обсъждайте.. преди това го попитай какъв филм ще гледате, какви филми обича... всеки ден излиза по някоя нова песен... казваш какво мисли за песента,ако ти напомня на някоя стара също му казваш... говорете си какво сте правили през деня..ако имаш някакви проблеми му ги споделяй...като излизаш с него и в неговата компания слушай за какво си говорят и след това като сте сами си говорете за това... ходете на различни места,предложи му някой път да излезете с твои приятелки примерно... правете си случайни снимки,които после да обсъждате и т.н. какво толкова не можете да си говорите не знам :?

amalita
09-22-2011, 18:20
Споделяй с него това което споделяш и с приятелите си ,не можете да сте гаджета без да сте приятели по един или друг начин . Другия вариант е да задаваш много въпроси и да слушаш .

Anonimen05
09-22-2011, 18:29
Ами наистина незнам от какво се поучава. Може би нямате общи теми за разговор и може би не е зарази разликата в годините. Просто някои хора не си подхождат. От личен опит ще ти кажа, че връзка с голяма разлика в годините почти винаги е безмислена. Повечето искат секс. Аз и моето гадже сме от скоро заедно, но постоянно говорим. Даже не можем да се изслушаме. И винаги се смеем, забавляваме. То ще е някакво много тъпо, ако кажа: Кажи нещо и той отвърне: aми няма какво. Това ми се е случвало адси рядко и то по скайп и при положение, че бяхме почти цял ден заедно.И накрая пак намерихме за какво да си пишем. Просто се отпусни и му разказвай за миналото си. Ако продължи така, може би наистина трябва да помислиш дали да не сложиш край. Не ме разбирай погрешно, просто е тъпо само да се гледате. :( А още от началото ли си бяхте така или нещо в последно време се е случило? И това е много важно. И излизате ли с други приятели, защото аз понякога се чувствам малко неловко в неговата компания от приятели и си мълча повече. :-D

LittleBear
09-23-2011, 20:02
Момчето беше по-голямо и всеки път, когато тръгвах да казвам нещо се отказвах, мислех, че ще му прозвучи тъпо, че няма да ме разбере въобще. Толкова го харесвах, че буквално си глътвах езика. Нямаше връзка, нито с общата ми култура, нито с неговата.
Все едно аз го казвам това. И при мен беше същото. 8-)

А супер, че вчера ви е потръгнал разговора, дано винаги е така. :-D Много е кофти, като нямаш за какво да си говориш с някой и настъпва едно неловко мълчание.

Да, благодаря ти!


LittleBear абе какво ги пишеш тези главни букви ? като си писала във форум ще са научиш да получаваш коментари,които ти харесват и такива,които не ти :? ..
ся по темата : гледайте някой филм у вас или у тях и после го обсъждайте.. преди това го попитай какъв филм ще гледате, какви филми обича... всеки ден излиза по някоя нова песен... казваш какво мисли за песента,ако ти напомня на някоя стара също му казваш... говорете си какво сте правили през деня..ако имаш някакви проблеми му ги споделяй...като излизаш с него и в неговата компания слушай за какво си говорят и след това като сте сами си говорете за това... ходете на различни места,предложи му някой път да излезете с твои приятелки примерно... правете си случайни снимки,които после да обсъждате и т.н. какво толкова не можете да си говорите не знам :?
Не, просто коментара му ме подразни.. не познава човека, а ... аз за различно нещо го питам все пак. Иначе благодаря ти, доста добри идеи ми даде. :)


Споделяй с него това което споделяш и с приятелите си ,не можете да сте гаджета без да сте приятели по един или друг начин . Другия вариант е да задаваш много въпроси и да слушаш .
Благодаря ти!


Ами наистина незнам от какво се поучава. Може би нямате общи теми за разговор и може би не е зарази разликата в годините. Просто някои хора не си подхождат. От личен опит ще ти кажа, че връзка с голяма разлика в годините почти винаги е безмислена. Повечето искат секс. Аз и моето гадже сме от скоро заедно, но постоянно говорим. Даже не можем да се изслушаме. И винаги се смеем, забавляваме. То ще е някакво много тъпо, ако кажа: Кажи нещо и той отвърне: aми няма какво. Това ми се е случвало адси рядко и то по скайп и при положение, че бяхме почти цял ден заедно.И накрая пак намерихме за какво да си пишем. Просто се отпусни и му разказвай за миналото си. Ако продължи така, може би наистина трябва да помислиш дали да не сложиш край. Не ме разбирай погрешно, просто е тъпо само да се гледате. :( А още от началото ли си бяхте така или нещо в последно време се е случило? И това е много важно. И излизате ли с други приятели, защото аз понякога се чувствам малко неловко в неговата компания от приятели и си мълча повече. :-D
Ами още от началото се срамувах да говоря не само пред него, но и пред компанията му. Сега, в последно време взехме да си приказваме повече, просто така, не знам как става, но искам да продължава. Знам , че е тъпо само да се гледаме, мразя тези моменти. Познаваме се от доста време, затова няма нужда да му разказвам за миналото си. (: Благодаря ти много !

Bozichko
09-23-2011, 20:27
Всичко си е до подход и общи интересни. Обикновено от много глупав човек чувам "аре бе, кажи нещо, кажи нещо", защото той самия не може да измисли нещо, което да каже, а аз нямам вече интерес да говоря с него... А това, с "кажи нещо" е толкова досадно и шанса да те накара да млъкнеш за по-дълго е далеч по-голям, от колкото това реално да кажеш нещо. Щом 2 месеца сте заедно и вече няма какво да си кажете, сменяйте се ;) Диалога се води от 2ма, както и връзките се състоят от 2ма ;)

SmilezZz
09-23-2011, 20:31
Нямате общо бъдеще. Не си струва да се измъчваш повече , нито пък той щом нямате за какво да си говорите. Ти колко време мислиш , че ще издържите така ?

crowberry
09-23-2011, 21:22
Не сте на един акъл..

LittleBear
09-24-2011, 10:15
Всичко си е до подход и общи интересни. Обикновено от много глупав човек чувам "аре бе, кажи нещо, кажи нещо", защото той самия не може да измисли нещо, което да каже, а аз нямам вече интерес да говоря с него... А това, с "кажи нещо" е толкова досадно и шанса да те накара да млъкнеш за по-дълго е далеч по-голям, от колкото това реално да кажеш нещо. Щом 2 месеца сте заедно и вече няма какво да си кажете, сменяйте се ;) Диалога се води от 2ма, както и връзките се състоят от 2ма ;)

Благодаря ти !


Нямате общо бъдеще. Не си струва да се измъчваш повече , нито пък той щом нямате за какво да си говорите. Ти колко време мислиш , че ще издържите така ?

Ами когато бяхме почнали само, ама само да си мълчим, мислех да късаме, защото ми беше страшно досадно. Но, както казах, в последни дни взехме да си приказваме повече, ще видя докога ще продължи така, дано да е по-дълго.


Не сте на един акъл..

Мноооого си права !