PDA

View Full Version : След диета



blgf
09-15-2011, 09:43
Здравейте и честит първи учебен ден на всички ученици ! :)


Така сега по темата. На 15 години съм и спазвам диета от 2 юли на 90 дневната диета и свършва на 29 септември , засега съм свалила 10 кг ,но от както почнах диетата ми спря менструацията :( Първият месец ми дойде , но за един два дена , a на втория нищо. Приятелка на мама , която е гинеколог е казала, че трябва да пия хормонални хапчета ,но аз разбрах ,че от тях се пълнее и не искам да ги пия. Въпросът ми е има ли друг начин да ми дойде менструацията , освен с тези хапчета ?
Благодаря предварително!

ledenakrasota
09-15-2011, 09:49
Здравейте и честит първи учебен ден на всички ученици ! :)


Така сега по темата. На 15 години съм и спазвам диета от 2 юли на 90 дневната диета и свършва на 29 септември , засега съм свалила 10 кг ,но от както почнах диетата ми спря менструацията :( Първият месец ми дойде , но за един два дена , a на втория нищо. Приятелка на мама , която е гинеколог е казала, че трябва да пия хормонални хапчета ,но аз разбрах ,че от тях се пълнее и не искам да ги пия. Въпросът ми е има ли друг начин да ми дойде менструацията , освен с тези хапчета ?
Благодаря предварително!

А каква е тази гинеколожка след като не ти е казала, че е нормално при рязка смяна на теглото, особено след диета да ти стане нередовен? Това е един от основните фактори, когато ти се измести цикъла. Вземи си направление и отиди при някой "наистина" гинеколог.

Ако не ти дойде и 3-тия и 4-тия месец ще трябва да отидеш. Но е нормално 2-рия да не ти дойде след свалени 10 кг. :)

bebeemalko
09-15-2011, 09:53
Най-вероятно да се върне цикъла ти след като свърши диетата

kalpazanka
09-15-2011, 10:00
Зависи за какви хапчета иде реч. Тя сигурно има предвид гестагени, а ти си разбрала ОК.
Колко тежиш и колко си висока? Откога имаш М? Редовна ли беше преди диетата?

blgf
09-15-2011, 10:13
Висока съм 1,72 - 60 кг. Менструация имам от 13 годишна възраст и доколкото си спомням съм била редовна изпускала съм само един или два месеца в началото ,след като ми дойде за първи път.

kalpazanka
09-15-2011, 10:15
Сега си 60 кг, нали? Като си започнала диетата, си била 70 значи.
Няма да е зле да направиш една ехография и ако се наложи, да се изследваш.

blgf
09-15-2011, 10:34
Да , в момента съм 60 кг. днес ще отида на доктор там ще ми кажат какво да правя . Надявам се да ми няма нищо и да не се налага да пия хапчета .

badsector
09-15-2011, 12:18
Поредното доказателство колко "здравословна" е въпросната диета.

blgf
09-15-2011, 13:36
Поредното доказателство колко "здравословна" е въпросната диета.


Прав/а си ,но както и много други хора и аз се подлъгах ..
Иначе преди малко се върнах бях на гинеколог
[СВЕСТЕН , не като приятелката на мама ,която ми предложи хормонални хапчета] и гинеколога ми каза , че всичко е наред и нямам нужда от никакви хапчета . Благодаря за помоща ! :)

kalpazanka
09-15-2011, 13:39
Чакай малко, плюеш женицата при положение че е съвсем в реда на нещата да пиеш гестагени, с които да се предизвика М. И е също в реда на нещата да ги пиеш месец, два или три, за да регулираш менструацията.

blgf
09-15-2011, 13:47
Гинекологът ми каза да не взимам никакви хапчета и да отида на преглед преди Нова година . Не е споменал за гестагени . :neutral:

kalpazanka
09-15-2011, 13:48
Гинекологът ми каза да не взимам никакви хапчета и да отида на преглед преди Нова година . Не е споменал за гестагени . :neutral:
Каза ли ти колко е дебелината на лигавицата? Граафов фоликул/белези на овулация видял ли е?

blgf
09-15-2011, 13:51
Не ми каза с такива подробности само ми направи ехография и каза , че всичко е наред и че няма за какво да се притеснявам.