PDA

View Full Version : Останах без приятели...



Winey
09-15-2011, 09:23
Сигурно ще ви прозвучи като най-баналното нещо но проблема ми е че нямам приятели.Повечето от вас ще кажат ами излез дори и самаи намери хора с твоите интереси.Това не е толкова лесно.Преди време имах приятели с едната ми приятелка се учуждихме защото започна да ме лъже със другите дори не помня защо сега разбирам колко съм била глупава и останах с една приятелка която имах за много близка.Но и двете много се променихме и аз вече не идържах с нея защото се държеше много гадно с мен.И такаа аз останах без приятели а всички други си намериха своята компания. Догодина ще съм осми клас и много ме е страх как ще ме приемат дали ще успея да открия приятели Лятно време почти не излизам кисна пред компа и ако отида до магазина това ще е.Не мога да се понасям такава пред компютъра сама.. Иначе не бих казала че съм грозна дори напротив имам гъста права средно дълга коса големи кафеви очи дълги крака и съм слабичка.Не мога да разбера защо съм толкова неконтактна ясно ми е че проблема е в мен но не знам как да се справя с него. Мисля че съм станала затворена заради многото пъти които са ме наранявали.Незнам какво да правя...

ledenakrasota
09-15-2011, 09:32
Като за начало спри да се самосъжаляваш и да приемаш ролята на жертва. Сама го каза. Лятото седиш на компа и не излизаш така. И се чудиш защо нямаш приятели? Никой няма да дойде и да ти почука на вратата. Излез навън, покани някое съседче в парка да похапнете сладолед. Виж някой познат на улицата и го попитай дали иска да се видите. Помоли някоя твоя позната, добре настроена към теб, да дойде с теб на пазар за опора или съвет. Намери общи теми на разговор или хоби с някого. Излизай! Нека хората да те видят! Иначе как ще знаят ще съществуваш. Усмихвай се и поздравявай! Никой няма да поиска да се запознае с нацупената девойка, била тя и най-красивата. :)

И това не го прави за да имаш някой до себе си, а първо заради самата теб! Ти заслужаваш да имаш приятели и хората да те оценят. Нека видят, че си заслужава твоята дружба :)

albertog
09-15-2011, 10:29
Земи си едно колело и се разкарвай на там на сам и ще намериш приятели ще видиш.