PDA

View Full Version : Мускулни спазми



ritobis
09-15-2011, 10:00
Значи почти всяка вечер като заспивам по 1-2 пъти получавам мускулни спазми, които не мога да контролирам.Става много гадно като легна по 2-3 пъти мускулите на краката най-вече ми се стягат бързо и отпускат и се получава нещо като неволен ритник и като се събудя пак тъй само че не толкова силно но тогава е продължително.Направо се вижда как кожата ми трепери, защото мускула се стяга.Какво мога да направя за ги спра.Преди доста време ми се получаваше подобно, но много по-слабо.

PaLMaL
09-15-2011, 10:12
Значи почти всяка вечер като заспивам по 1-2 пъти получавам мускулни спазми, които не мога да контролирам.Става много гадно като легна по 2-3 пъти мускулите на краката най-вече ми се стягат бързо и отпускат и се получава нещо като неволен ритник и като се събудя пак тъй само че не толкова силно но тогава е продължително.Направо се вижда как кожата ми трепери, защото мускула се стяга.Какво мога да направя за ги спра.Преди доста време ми се получаваше подобно, но много по-слабо.

И аз имам понякога.Но слаби... за сега :D От както се помня съм така :D

blgf
09-15-2011, 10:14
Пий много течности , масажирай краката с топла вода примерно докато се къпеш и носи удобни обувки .

kalpazanka
09-15-2011, 10:20
Магнезий ти трябва.
На колко години си? Тренираш ли нещо? Ендокринолог преглеждал ли те е? Прекаляваш ли с кофеина? А с разни други субстанции? :smt047

badsector
09-15-2011, 11:21
Както ти каза шефката горе, претоварваш мускулите и изпитват недостиг на магнезий, евентуално и на калий. Ако не ти се занимава да пазаруваш от магазините за фитнес добавки, вземи "Магнум антиспазми" от близката аптека, то е комбинация от магнезий и калий. Или ефервесцентни таблетки магнезий. Ще се оправиш до два дена. Може да си вземеш и цинк, но не и в често срещаната комбинация с калций.
п.п. разбира се наблягай на водата и зарежи всякакви други напитки, особено диуретични, като кафе и кола.

BuBzzz
09-15-2011, 12:01
Наскоро рекламираха едни хапчета за мускулни спазми,майка ми беше като тебе и си ги взе и сега няма никакви проблеми.. :)

ritobis
09-15-2011, 12:51
Магнезий ти трябва.
На колко години си? Тренираш ли нещо? Ендокринолог преглеждал ли те е? Прекаляваш ли с кофеина? А с разни други субстанции? :smt047

Ами само на фитнес.А иначе кафе пия рядко.Не знам дали е от фитнеса, но аз ходя вече 1 година, а пък това започна преди около 1 месец.

Zero76
09-15-2011, 22:15
Магнезий ти трябва.
На колко години си? Тренираш ли нещо? Ендокринолог преглеждал ли те е? Прекаляваш ли с кофеина? А с разни други субстанции? :smt047

Ами само на фитнес.А иначе кафе пия рядко.Не знам дали е от фитнеса, но аз ходя вече 1 година, а пък това започна преди около 1 месец.

Баче, сети се от кога се получава така и си спомни кво си правил, кво си пил и т.н. Все нещо ще изкочи - > я някоя трева, креатинче . . . :smt029

Redcool
09-16-2011, 13:58
Брато, аз също имам тоя проблем. Аз тренирам плуване и от там ми се получиха, но вече 3-та година не съм взел мерки, защото тея крампи ми стават по рядко.