PDA

View Full Version : Оплешивяване... ?



p123
09-15-2011, 15:35
Здравейте, имам голям проблем и бих искала да ми помогнете с някакъв съвет... Аз съм момиче на 21 години и от известно време забелязвам, че отгоре темето ми оредява и това много ме плаши :( използвам преса за изправяне от около 3 години поне през 2 дена, може ли да се дължи на това, макар че имам приятелки които също използват от много време и нямат подобен проблем. Не е нормално това, иначе косата ми е доста гъста и дълга, но отгоре почва да става ужасно

PaLMaL
09-15-2011, 16:08
Здравейте, имам голям проблем и бих искала да ми помогнете с някакъв съвет... Аз съм момиче на 21 години и от известно време забелязвам, че отгоре темето ми оредява и това много ме плаши :( използвам преса за изправяне от около 3 години поне през 2 дена, може ли да се дължи на това, макар че имам приятелки които също използват от много време и нямат подобен проблем. Не е нормално това, иначе косата ми е доста гъста и дълга, но отгоре почва да става ужасно

Аз салагам на пресата.Не гледай другите.Всяка коса е различна :)

victoriassecret1
09-15-2011, 16:17
Вероятно не си полагала нужните грижи за нея... А може и да се дължи на някакъв вътрешен проблем.

p123
09-15-2011, 16:25
сигурно си права, за съжаление, но има ли някакъв начин за да се възстанови косата и да не продължава да оредява ? Преди да пиша тук четох доста неща, но все пак ако някой знае нещо нека сподели ;)

victoriassecret1
09-15-2011, 16:46
Като за начало не е зле да поспреш с пресата или колкото се може по-рядко да я ползваш и да започнеш с домашните маски. За капене на косата знам, че много помага чесънът. Колкото и да ти е неприятно съм сигурна, че щом се е стигнало до оплешивяване няма как да не опиташ да си спасиш косата.
Ако проблемът е вътрешен няма как да ти помогна. По-добре иди на лекар, той най-добре знае. Успех! :)

p123
09-15-2011, 20:02
дам, аз четох за някаква маска с гореща бира, ще видим, дано да помогне, мерси много :) :)

ThisIsMe
09-15-2011, 23:40
Не е нормално.Не разчитай на маските,а посети дерматолог!

kalpazanka
09-16-2011, 06:28
Менструацията ти редовна ли е? Имаш ли акне? С наднормено тегло ли си?

p123
09-16-2011, 07:16
Менструацията ти редовна ли е? Имаш ли акне? С наднормено тегло ли си?

редовна е, нямам акне. Не съм с наднормено тегло, но това лято за 3 месеца свалих 10 кг, не знам дали това може да е оказало влияние.

kalpazanka
09-16-2011, 07:19
Кога последно се прегледа при гинеколог?
Колко тежиш сега?
Раздразнителна ли си? Спиш ли нормално? Имаш ли сърцебиене?
Сънлива ли си? А разсеяна?

p123
09-16-2011, 07:37
Кога последно се прегледа при гинеколог?
Колко тежиш сега?
Раздразнителна ли си? Спиш ли нормално? Имаш ли сърцебиене?
Сънлива ли си? А разсеяна?

Ами аз по принцип съм си разсеяна, но си спя нормално и нямам сърцебиене. На гинеколог не съм ходила никога (знам че е много тъпо). Иначе съм висока 171/2 и тежа 63 кг. Почти съм сигурна, че се дължи на пресата, а и както ми казаха по-горе наистина не съм полагала кой знае какви грижи освен да я мия и реша. Но ми се иска да си я възстановя сама , а не да ходя по доктори, но ако се наложи и до там ще се стигне :neutral:

kalpazanka
09-16-2011, 07:48
Мини през гинеколог. Ако там не изскочи нищо, тогава иди при дерматолог.

antoniqqq
09-16-2011, 20:20
Непременно отиди на лекар ,едва ли е от пресата. :)