PDA

View Full Version : Съвети?!



mOBSCENE
09-15-2011, 18:15
Преди около 3 месеца бях написала още една тема.Разделихме се с приятеля ми :) тежко беше и все още е.Бяхме заедно година и нещо,неотлъчно.Почти живяхме заедно!От вкъщи на училище, от училище във вкъщи..заедно всичко правехме.. :) е, намери си друга.Явно по-добра.Наложи се да го приема..вярно с много сълзи, но някак си го приех.
Това всичко остана в мен..все още ми тежи по някакъв начин.
и работата е там, че през този период от време станаха още много други гадости.Баща ми претърпя операция, скарах се с най-добрата ми приятелка, предаде ме и сега като за капак започнах училище.Е, работата е там, че се преместих в това училище заради него и никого не познавам.
Имам нов приятел от почти месец..малко е сложно.Затворила съм се в себе си, не говоря с никой..не излизам на вън, нищо!Нямам настроение..не съм в депресия..просто нямам.
Бившия ми приятел ме подминава, като малка гаричка..сякаш никога не сме се виждали..това сега редно ли е?както и да е..
Не знам какво да правя..не знам с кой да си поговоря..не знам как да махна онова чувство в стомаха си..или онова леденото..сещате се..
Не съм същата вече :) имам нужда от подкрепа..а, нямам от кого да я получа..приятеля ми е надалеч в момента.От миналата седмица започна връзката ни от разстояние и както се сещате и това от части тежи..пък и ако започна да говоря за това, което ми тежи..за начина, по който се чувствам той сигурно ще се откаже от мен..защото ще излезе, че имам нещо още към бившия си..
Просто се чувствам, като в задънена улица..не знам как да се адаптирам.Не знам как да се `отпусна`..не знам просто какво се случва...и всъщност не знам какъв съвет очаквам от вас..просто мнение..нещо..отчаях се :)

granger
09-15-2011, 18:22
Първото,което трябва да направиш е да се оправиш с приятелката ти и да си поговорите, аз лично на моята най-добра приятелка мога да споделя абсолютно всичко . Щом твоят стария си е намерил друга ще трябва да го преглътнеш! Вдигни глава малко и поеми дъх! Имай самочувствие и щом не ти говори и ти се прави на луда! Не е редно да те подминава след година връзка,но ги има и такива мухльовци, затова - смело напред и това ще мине!
ПС : Съсредоточи се и над ученете :-D , а за връзките от разстояние съм против,но вие си знаете ;)

Sh@d0w
09-15-2011, 18:26
Нормално е да се чувстваш така-поне докато свикнеш с промяната.Тъпото е че си се решила на връзка от разстояние.При толкова неща,които са ти се случили имаш нужда поне от човек до себе си,а не от формална връзка-казвам ти го от личен опит.

А ако нямаш доверие да споделяш с приятеля си-не знам какво да кажа.Според мен ако му обясниш би те разбрал,хубаво е да можеш да излееш мъката.Ако наистина може да мисли,ще разбере че не се чувсваш така,защото още изпитваш чувства,а просто заради начина по който бившия ти се държи с теб.

Хубаво е,че си се решила на промяна-това е първата крачка.Опитала си се да загърбиш миналото,но просто трябва малко време.Ще свикнеш с новостите и малко по-малко ще забравиш всичко.А бившия ти няма какво да го мислиш толкова-той е загубил,не ти ;]

balu4ka
09-15-2011, 18:34
Глупавото е ,че си започнала връзка ,която не се крепи на доверие ...та ти не можеш дори да му споделяш?!Според мен ,доста си избързала.От поста ти усетих ,че ти въобще не си притръпнала към бившият си.Знам ,през какво си минала ..защото съм чувствала същото.Трябваше да мине време ,да дойдеш на себе си ,да знаеш кое е най-доброто за теб и тогава да вземеш решение.Хубавото е ,че искаш ново начало,но то всичкото се базира на едни спомени.Ако си тръгнала с новото момче,само за да забравиш старото.. то това не е точно решение на проблема (въпреки ,че някой би казал).Готова ли си на компромиси ,готова ли си отново да бъдеш наранена,готова ли си да се отдадеш на някого отново?

mOBSCENE
09-15-2011, 18:35
не, не ..мисля, че не ме разбра.Преместих се в това училище само и само заради него..с никой не съм поддържала контакт..само с него.И сега си увиснах..усетих го днес..когато отидох сама..стоях сама и се прибрах сам самичка :) а, за новата му приятелка..ами тя точно не му е приятелка.Поне в моите очи.
Тя беше тук за 2 седмици.По принцип е от Америка..и на годината веднъж идва..но явно две седмици са му стигали, за да ме забрави щом вече я обича :) по негови думи..и не само.Чух много неща..

FuCKkK13
09-15-2011, 18:39
миличка, повявай ми най-добре е да се оправиш с най-добрата ти приятелка и да започнеш да излизаш навън.. да започнеш да й казваш всичко,за да не го пазиш в себе си (малко или много ще ти олекне) ако ти е толкова добра приятелка с едно позвъняване без нищо и ако започнеш да и говориш, да й споделиш какво ти е и да поискаш да излезете - ще те разбере и ще излезе с теб.. ако ти е толкова добра приятелка.. учи (сега ще ти е малко трудно,защото ще мислиш за всичко това, но все пак) ... училището малко или много ще те разсейва.. слушай хубава музика и прави нещо, което ти доставя удоволствие.. колкото до бившия ти - щом се прави на .. да не казвам какво и ти се прави.. с неговите камъни по неговата глава.. щом така е решил, така да бъде.. пълен игнор от всякъде... как може да си бил с някого повече от година и дори приятели да не останете :? ... за новия ти приятел.. не знам.. зависи през колко време се виждате ... но все пак си поддържай връзката с него - това ще ти помогне да забравиш другия.. айде успех.. нали знаеш.. всичко се връща рано или късно.. сега ти е тъжно, но след време,когато срещнеш подходящия човек ще видиш, че е трябвало да преживееш всичко това, за да намериш истинския човек !
успех.. и не се отчайвай.. той губи ;)..
айде успех :-)

ICETTT
09-15-2011, 18:44
Ситуацията ти наистина не е лесна...
Погледни смело напред-аз лично нямам против връзките от разстояние (даже в някои случаи са по-добрия вариант), но ти си знаеш.

Прави това което ти доставя най-голямо удоволствие (гримове, прически, пазаруване...)

Щом той те подминава и ти направи същото-забрави го (не е последното момче на земята). Излизай по-често и опитай да откриеш нови приятелства.

А колкото до твоята приятелка-ако тя те е наранила не опитвайте да се здобрявате(това още повече ще те затвори в себе си).

НАМЕРИ НОВИ ПРИЯТЕЛИ И НОВИ ИНТЕРЕСИ...БЪДИ СИЛНА И ПРОДЪЛЖАВАЙ УПОРИТО НАПРЕД

FuCKkK13
09-15-2011, 18:46
не, не ..мисля, че не ме разбра.Преместих се в това училище само и само заради него..с никой не съм поддържала контакт..само с него.И сега си увиснах..усетих го днес..когато отидох сама..стоях сама и се прибрах сам самичка :) а, за новата му приятелка..ами тя точно не му е приятелка.Поне в моите очи.
Тя беше тук за 2 седмици.По принцип е от Америка..и на годината веднъж идва..но явно две седмици са му стигали, за да ме забрави щом вече я обича :) по негови думи..и не само.Чух много неща.. щом за 2 седмици забравя момичето,което е било до него година и с което е било всеки ден,за някакви 2 седмици с момиче,което вижда 1 път в годината всичко е ясно.. да.. наистина може за 2 седмици да заобичаш някой (човек може да е с някой 1 година и да не го обича, но може да е с даден човек 2 дни, но да го обича.. винаги е различно) а може и още,когато сте ходили да е имал симпатии към нея и да се се засилили, но и в двата случая не си струва !.. забрави го.. това е ужасно.. държи се като дете.. да те подминава след като е бил с теб дълго и след като едва ли не си му била най-близкия човек .. и най-важното за какво ? за 2 седмици.. не си струва.. главата горе... училище,забавления,оправяш се с най-добрата ти приятелка,намираш нови приятели щом си в ново училище и да не ти пука...след време ще видиш, че не е трябвало изобщо да ти е гадно и т.н. .. спокойно.. всичко с времето си.. сега само измисли как да не мислиш толкова за него... намери си какво да правиш през целите дни.. да си заета и това е.. айде успех :-)

bebeemalko
09-15-2011, 18:48
И при мен е нещо подобно в момента, но с времето ще се сприятелиш с много хора, а до колкото разбрах от историята ти ти не си някаква престорена, преобеличаваща и лигава личност ;) Опитай да мислиш от положителната страна, че няма вечно да е така, че ще си намериш нова най-добра приятелка. А за другото момче няма смисъл от тази връзка от разстояние особено след като не си забравила напълно бившия си. Все пак ако имаш нужда да поговориш с някого пиши ;)

FuCKkK13
09-15-2011, 18:50
ICETTT само за това за приятелката й не съм съгласна с теб.. приятелите са за това да прощават.. тя ще и прости,а от друга страна другото момиче ще забрави,че са били скарани и ще я изслуша и пак ще се прояви като най-добрата й приятелка.. според мен е така.. човек греши.. ако го е направила за 1ви път заслужава прошка, но ако е за повече от 1 път и аз съм на твоето мнение ;) .. :)

VUPROSAAA
09-15-2011, 18:52
Аз не мога да ти дам точният съвет, не съм бил в такова положение, но мога да ти кажа само едно "Разчитай на другите, но никога не забравяй, че ти си си ти и ти решаваш, ти действаш, най-вече - Ти Можеш !"
Успех с всичко !

elysunny
09-15-2011, 18:55
^ много точно казано

mOBSCENE
09-15-2011, 18:58
Глупавото е ,че си започнала връзка ,която не се крепи на доверие ...та ти не можеш дори да му споделяш?!Според мен ,доста си избързала.От поста ти усетих ,че ти въобще не си притръпнала към бившият си.Знам ,през какво си минала ..защото съм чувствала същото.Трябваше да мине време ,да дойдеш на себе си ,да знаеш кое е най-доброто за теб и тогава да вземеш решение.Хубавото е ,че искаш ново начало,но то всичкото се базира на едни спомени.Ако си тръгнала с новото момче,само за да забравиш старото.. то това не е точно решение на проблема (въпреки ,че някой би казал).Готова ли си на компромиси ,готова ли си отново да бъдеш наранена,готова ли си да се отдадеш на някого отново?


Ти зададе най-точния въпрос..ДА готова съм..стига да се чувствам отново така :) стига да усещам, че ме обича..без болка няма и щастие..а, за доверието имам му..просто е рано..аз трудно се откривам пред някого.Имам едни такива стени...почти никой никога не знае какво ми е..как се чувствам, какво си мисля.Не съм човек, който показва слабост.Ще стискам зъби до последно, но никой няма да разбере как наистина се чувствам...

ateto
09-15-2011, 19:06
И що не си намериш някви приятелчета в тва училище? Пък и да не са от там. Най-малкото излизаш и в 1вия бар си намираш :grin:
С приятелката си може и да се сдобриш ако имаш желание. Ама ако сте се скарали така че да не си говорите тегли и една майна и тва е. А тва че тоя те подминава е пределно ясно. И 95 % от хората го правят. Тука много разбирачи много нещо. "Как така като сте били 1 година заедно" "бил с детско мислене" незнам си кво. 1во че дългите връзки са тъпо нещо. 2ро хората не се обичат, а свикват един с друг и след време им е кофти заради това. Едиснтвеното сериозно нещо е че баща ти не е бил добре в даден момент и се надявам че е сега.

П.С. Стига сте писали с тия многоточия. Това значи че има пропуск в текста, а не това за което го използвате(каквото и да е то)

LeprikonA
09-15-2011, 19:12
Ти зададе най-точния въпрос..ДА готова съм..стига да се чувствам отново така :)

противоречие в едно изречение.

наистина ли си готова? не е ли по-добре с приятелката ти всичко да се оправи, да опознаеш новия си клас (нали каза, че си се преместила), да видиш как да ще се чувстваш, че тогава се тормози коооолкото си искаш с връзка от разстояние. ти не споделяш с него, а разстоянието пречи допълнително. извинявай, че ще го кажа, но това до нищо по-различно от край няма да доведе.

balu4ka
09-15-2011, 19:16
Глупавото е ,че си започнала връзка ,която не се крепи на доверие ...та ти не можеш дори да му споделяш?!Според мен ,доста си избързала.От поста ти усетих ,че ти въобще не си притръпнала към бившият си.Знам ,през какво си минала ..защото съм чувствала същото.Трябваше да мине време ,да дойдеш на себе си ,да знаеш кое е най-доброто за теб и тогава да вземеш решение.Хубавото е ,че искаш ново начало,но то всичкото се базира на едни спомени.Ако си тръгнала с новото момче,само за да забравиш старото.. то това не е точно решение на проблема (въпреки ,че някой би казал).Готова ли си на компромиси ,готова ли си отново да бъдеш наранена,готова ли си да се отдадеш на някого отново?


Ти зададе най-точния въпрос..ДА готова съм..стига да се чувствам отново така :) стига да усещам, че ме обича..без болка няма и щастие..а, за доверието имам му..просто е рано..аз трудно се откривам пред някого.Имам едни такива стени...почти никой никога не знае какво ми е..как се чувствам, какво си мисля.Не съм човек, който показва слабост.Ще стискам зъби до последно, но никой няма да разбере как наистина се чувствам...

Не показвай слабост и сега (:.Всичко с времето си ,когато най-малко очакваш ,ще си забравила болката и ще се усмихваш на живота.Всеки има такива моменти.А,до това с приятелката ти,има ли шанс нещата да се оправят... или ?То това ще е друга тема,но пробвай с новото училище ,това е шанс за ново начало.Както ново начало,така и нови приятели (:.Успех

ICETTT
09-15-2011, 19:16
FuCKkK13
Може би е така...
при мен се беше случило нещо подобно(не с момче)
Извинихме се една на друга (аз подхванах това)
и от тогава просто тя имаше налудничевото мнение, че може да прави каквото си иска, защото аз не мога без нея :( :(


Не знам дали и този случай е такъв...просто трябва да се има едно на ум :-)

FuCKkK13
09-15-2011, 19:21
П.С. Стига сте писали с тия многоточия. Това значи че има пропуск в текста, а не това за което го използвате(каквото и да е то) ох, не мога... навик са ми :?

ateto
09-15-2011, 19:34
П.С. Стига сте писали с тия многоточия. Това значи че има пропуск в текста, а не това за което го използвате(каквото и да е то) ох, не мога... навик са ми :?


Като пишеш есе пак ли ги слагаш? Или като говориш през цялото време има "Ъъъъ" или "амииии" и т.н.

mOBSCENE
09-15-2011, 19:35
от кое до кое се стигна грр

ateto
09-15-2011, 19:41
от кое до кое се стигна грр
Ти трябваше вече да си отишва с новите си съученици и да изтрещевате 8)

mOBSCENE
09-15-2011, 19:50
от кое до кое се стигна грр
Ти трябваше вече да си отишва с новите си съученици и да изтрещевате 8)


а, да бе :lol: то така става 8-)

ateto
09-15-2011, 19:55
от кое до кое се стигна грр
Ти трябваше вече да си отишва с новите си съученици и да изтрещевате 8)


а, да бе :lol: то така става 8-)

Е как пък не. Къпеш се, обличаш се и излизаш 8)

mOBSCENE
09-15-2011, 19:56
от кое до кое се стигна грр
Ти трябваше вече да си отишва с новите си съученици и да изтрещевате 8)


а, да бе :lol: то така става 8-)

Е как пък не. Къпеш се, обличаш се и излизаш 8)

Това ти е съвета?Е, то било много лесно 8-) само дето..2 месеца не се спрях и почти не се прибирах.Изглежда, че и това не помага :-D

ateto
09-15-2011, 20:00
от кое до кое се стигна грр
Ти трябваше вече да си отишва с новите си съученици и да изтрещевате 8)


а, да бе :lol: то така става 8-)

Е как пък не. Къпеш се, обличаш се и излизаш 8)

Това ти е съвета?Е, то било много лесно 8-) само дето..2 месеца не се спрях и почти не се прибирах.Изглежда, че и това не помага :-D

Е то въпроса не е че не си се спряла, а с кой не си се спряла. Лятото е ясно. Нали в момента не си познаваш хората :x