PDA

View Full Version : Гадене след ядене



vanesa0pld
09-15-2011, 19:51
Здравейте.
От извесно време забелязвам следния проблем-след като ям корема ми се подува и започва да ми се гади....ям редовно
Но до 7 клас сутрин нищо не закусвах и се чудя дали нямам някакъв проблем заради това
Мнения? :-o

Msonic
09-15-2011, 20:09
Колко ядеш? Ако се тъпчеш като за последно е ясно, че организма ти ще иска да върне част от количеството обратно.
Какво ядеш? Може би не подбираш добре храната си. Може би трябва да опиташ нещо по-леко, зеленчуци, супички, нещо, което да не ти дразни стомаха. Ментовият чай помага при раздразнен стомах.
Може да е и на нервна основа. Чувстваш ли се подтисната, депресирана, под напрежение или с разбито сърце? Аз например поради такава причина отслабнах доста, не можех да ям просто, нямах апетит.
А може да се е породено от месечния ти цикъл, ако предстои да ти идва.
Има много вероятности, но мисля, че е най-добре да се посъветваш с лекар :)
Надявам се, че съм помогнала ^^

vanesa0pld
09-15-2011, 20:18
Колко ядеш? Ако се тъпчеш като за последно е ясно, че организма ти ще иска да върне част от количеството обратно.
Какво ядеш? Може би не подбираш добре храната си. Може би трябва да опиташ нещо по-леко, зеленчуци, супички, нещо, което да не ти дразни стомаха. Ментовият чай помага при раздразнен стомах.
Може да е и на нервна основа. Чувстваш ли се подтисната, депресирана, под напрежение или с разбито сърце? Аз например поради такава причина отслабнах доста, не можех да ям просто, нямах апетит.
А може да се е породено от месечния ти цикъл, ако предстои да ти идва.
Има много вероятности, но мисля, че е най-добре да се посъветваш с лекар :)
Надявам се, че съм помогнала ^^
ами не се тъпча...иначе ям някакви гозби каквито има вкъщи-ориз,мусака,картофи и така нататък :D

badsector
09-15-2011, 20:45
Само въглехидрати ли нагъваш? Започни да се храниш балансирано по 5-6 пъти на ден и приемай много пресни плодове и зеленчуци.

ThisIsMe
09-15-2011, 23:22
Закуската сутрин е препоръчителна,макар че много хора я пропускат.Това подуване на стомаха не ми харесва.Една консултация с GP или гастроентеролог няма да е излишна!

xxKiFlAxx
09-16-2011, 09:16
Нормално е и не е проблем.
Аз като не съм яла цял ден и вечерта се наям също ме боли корема :D

badsector
09-16-2011, 12:18
Нормално е и не е проблем...
Мисли си.

antoniqqq
09-16-2011, 20:18
Лекар! :)

mariqangelova
09-16-2011, 20:49
Нормално е и не е проблем.
Аз като не съм яла цял ден и вечерта се наям също ме боли корема :D

:shock: Поне не давай такива съвети! :shock:

xxKiFlAxx
09-16-2011, 23:26
Нормално е и не е проблем.
Аз като не съм яла цял ден и вечерта се наям също ме боли корема :D

:shock: Поне не давай такива съвети! :shock:

аз пиша за мен не давам съвети :?

DragonLady
09-17-2011, 00:10
Това, че при теб е нормално, не значи, че и при другите е така ;) Не подвеждай хората ;)

Авторке, най-добре се посъветвай с личният ти лекар, да не излезе нещо сериозно.

xxKiFlAxx
09-17-2011, 10:47
нормално е като ядеш един път в ден да те боли после корема! А и нямам време

badsector
09-17-2011, 13:09
...А и нямам време
Няма страшно, в болницата ще ти остава мноооого свободно време.