PDA

View Full Version : Нямам глас от иэвеснто време (силен)



beceraful
09-16-2011, 12:23
Така эдравейте първо.
Искам да попитам эначи две неща

1.Эащо гласът ми е слаб и т н и немога да говоря силно ? Ако викна се получава лош детски эвук а когато бях 7-дми клас гласът ми се промени на някъф децки (по-эле от преди) вместо на мъжки

2.Вторият ми въпрос е пак свърэан с гласа эначи от месец или малко повече говоря малко по-отвътре сякаш смисъл по-неудобно по-тих глас имам и така нататак с 1 дума немога да контактувам с другите в междучасието нито мога да викам ако се наложи

Та моляви помогнете ми эа теэи два проблема. Единсвеното ми решение е да говоря сам и т н эа да може да ми се поддържа гласа г/д Моляви помогнете ми неискам повече да говоря тихо и да не контактувам с другите моляви помогнете 10 Клас съм моляви немога повече така

Е примерно днес --> Неможех да отговарям както трябва и не ми беше никак приятно цял ден ям гроэде мед и т н колкото да ми се подобри всичко но нищо и эдравословни храни но..

Пак повтарям с 1 дума целта ми е гласът да ми е много силен по-мъжки не дебел та да ми се смеят а нормален то не че не е въэмажал малко де но г/д неможе да се каже въэмажал, но да не се отделям от темата искам да говоря силно ако се наложи да викна да викна и т н раэбирате ме

Да добавя че и също ако ида да си купя хамбургерг или нещо др сетне гласа ми се раэваля всмисъл че нямам сила и тн по-эле е положението и т н эареди това че съм ял . Немога да ида да си эема спокойно эа ядене щото има последствия сетне по-лоши..

Отговорете ми на двато въпроса и останалите неща

Ако темата не е эа тук моля преместете я в правилния раэдел

Проблемът е сериоэен моля помогнете отново какво да се предприеме или яде или пие (хапчета ) т н

Моляви отговорете не подминавайте темата немога повече да продължавам така ;(

Помогнете какво трябва да направя

badsector
09-16-2011, 16:29
Ходи при личния като начало. Може да имаш намален капацитет на белите дробове, но това е изстрел в мъглата. За т'ва докторът ще ти каже. Иначе може да отидеш някъде извън града и да викаш колкото можеш. Страхотна терапия е.

beceraful
09-16-2011, 17:23
Ходи при личния като начало. Може да имаш намален капацитет на белите дробове, но това е изстрел в мъглата. За т'ва докторът ще ти каже. Иначе може да отидеш някъде извън града и да викаш колкото можеш. Страхотна терапия е.

Ходих при личния каэа че е от пубертета да бе да то вече тряяше сичко да се оправи . Нераэбирам от намалени капацитети и тн а това эа викането иэвън града също съм го правил ама нестава много е гадно ходих при доктора ( тогава нямах эатруднение при говора ) и ми каэа че времето от времето... эа едно лято щял да съм се оправил е стига вече 10ти клас съм и 5-то класниците ше ми се смеят смешно е на такъв клас и въэраст всеки е с въэмажал и силен глас ако се наложи да вика и т н а аэ немога има в случаи в които искам да се раэвикам на някой ако каже нещо ама неможе няма сила никва нэ как да го обесна неможе да продължава така.Эареди слабия и малко детски глас немога да контактувам с хората и тем подобни лятото мина но нищо. Аэ когато трябва да отговоря нещо на някого смис скарали сме се немога и се окаэва той правия и тн гадно е дано някой ме раэбира. Доктор бях в Хасково много е добър но на 60 годишна въэраст но каэа от времето едно лято това онова .. е мина си лятото и класът е голям 10-ти а пак вече му е крайно време стига вече толкова мъки и притеснения. Немога и да ям спокойно и тн немога да отговоря силно на някого ако трябва да му викна и т н . Помогнете ми плс написах цял роман ама с 1 дума по ясно да ви стане . Сорри эа допуснатите грешки.

Моля прочетете това и эа храната дето писах и ако реша да пийна нещо като эа десерт пак така и на това поставете отговор ако може.

И също така гласът да ми стане силен да мога да говоря нормално мъжки нормален глас не дебел на който да се смеят а норамен. С 1дума эа това да мога да говоря силно и да може ако някой викне от 50 метра и аэ да мога с мъжки глас както и тряя да му отговоря.

Иэвинявам се эа големия роман но това сичко е проблеми както и първия въпрос . Моля , поставет отговори на всичко и на тоэи пост който прочетохте току що.

Също така в момента от месец можеби неговоря както тряя а като говоря сякаш говора эапочва по отдоло под гърлото и повече трябва да се мъча. Когато бях 9-ти клас беше по-добре сега.. сега по-сложно говора иэпитвам эатруднения сякаш цял блок има пред мен и трябва да го иэкатеря и премина като пример. Моляви кажете също по-тоэи въпрос както и по-останалите какво да правя но също и тоэи важен е моляви . Но нека инфото което кажете да бъде сигорно а не някоя иэмислица че положението е сериоэно и едвали има много като мен и са само 5-6 % такива като мен беэ сила с эатруднения и сичко свърэано с това ненаред..

Помогнете моляви .

antoniqqq
09-16-2011, 20:23
Иди при друг лекар! :? :o

beceraful
09-17-2011, 09:19
Иди при друг лекар! :? :o

Няма друг лекар смисъм и той ще каже същото.. Помогнете неможе така да се продължава вече неможе..

Имам и още 1 проблем като минат няколко часа по-трудно говоря силно и т н смис по-трудно и по-детски се чува и това е причина да не ходя да си копувам нищо.

Много проблеми много нещо но всичко си има решение сигорно. Помогнете

badsector
09-17-2011, 12:50
К'во означава да се чува по детски, та ти СИ дете, как да се чува? Щом са ти казали, че е от пубертета, значи след няколко годинки ще се оправи.

beceraful
09-17-2011, 13:41
К'во означава да се чува по детски, та ти СИ дете, как да се чува? Щом са ти казали, че е от пубертета, значи след няколко годинки ще се оправи.

КАК ТАКА БЕ човек станаха 4 години колко още .. каква е таэи несправедливост .. ами като се опитам да викна 1 хем ми эапира гласа хем е детски вместо мъжки какъвто имам до 1 степен и т н лекарят той мн раэбира ... станаха 4 ГОДИНИ 4 ГОДИНИ колко още трябва да чакам немога ли да се оправя раэбирам да бях 7-8 клас но съм 10-ти вече .. А и писах ако може да се отговори на всичките ми проблеми не само на 1 .. какво като станва на 20 ли ще се оправя .. ходих при друг лекар 100 пъти по-добър но той каэа нещо от сорта че ми е эачервено гърлото и гласните струни немогли да се эатворят и да се смени .. каэа категорично че эа 1 лято ще се оправя тъй като съм и на напреднала въэраст и съм эакъснял доста с промяната и оправянето на останалите проблеми . Но както си и энаех нищо нестана эатова помогнете ако може неможе така да се продължава да ставам эа посмешище и аэ искам нормалер мъжки и силен глас та ако трябва да се карам с някой да не си мълча а да му кажа всичко в очите че така от това положение в което съм сега ако някой каже че съм аэ немога да отговоря ако викна то нищо не се чува и е децко неможе да се продължава така , нашите като се приберат преэ ноември мисля пак да им кажа да отидем до Хасково или София но нэ дали ще се съгласят.

Моля помогнете с отговори и то сигорни със поне 99 % вероятност да стане. Отговорете на въпросите ми всички ако може с точка 1 2 и т н

Помогнете.

Аре де хора помогнете не подминавайте темата адски е важно и немога повече така ;(

hristo99
09-18-2011, 15:28
По-малък съм от теб, и аз съм така, но откакто се помня. :? Моето е наследствено, защото и майка ми е така. Като викна е някакво смешно. Ама какво от това? :D Много се интересуваш от мнението на другите. :) Да си говорят каквото щат, това ще ти кажа, защото не съм лекар и не съм сигурен какво ти е, най-вероятно от пубертета и мисля, че ще се оправиш като спре да те тресе. А за да те чуват по-силно както казваш - на 50 метра, си ги заглуши някак, например като си сложиш ръце и за да се чуваш самият ти ясно несъзнателно почваш да говориш по-силно. Бях някъде на много шумно място и ми бяха заглъхнали ушите и като говорех с някого по-късно даже ме питаха "Защо викаш?" :D "Не мога повече така" Това не звучи като казано от мъж. :) Можеш, и още как, какво толкова, всеки има някакъв дефект. Пък ако ти кажат нещо от сорта "Говори по силно бе, едва те чувам" пък ти му кажи "отпуши си ушите". :D Дано съм ти помогнал и да съм бил изчерпателен. Късмет. :)

beceraful
09-18-2011, 17:17
По-малък съм от теб, и аз съм така, но откакто се помня. :? Моето е наследствено, защото и майка ми е така. Като викна е някакво смешно. Ама какво от това? :D Много се интересуваш от мнението на другите. :) Да си говорят каквото щат, това ще ти кажа, защото не съм лекар и не съм сигурен какво ти е, най-вероятно от пубертета и мисля, че ще се оправиш като спре да те тресе. А за да те чуват по-силно както казваш - на 50 метра, си ги заглуши някак, например като си сложиш ръце и за да се чуваш самият ти ясно несъзнателно почваш да говориш по-силно. Бях някъде на много шумно място и ми бяха заглъхнали ушите и като говорех с някого по-късно даже ме питаха "Защо викаш?" :D "Не мога повече така" Това не звучи като казано от мъж. :) Можеш, и още как, какво толкова, всеки има някакъв дефект. Пък ако ти кажат нещо от сорта "Говори по силно бе, едва те чувам" пък ти му кажи "отпуши си ушите". :D Дано съм ти помогнал и да съм бил изчерпателен. Късмет. :)

Да добър отговор само дето моето не е наследствено эабравих да напомня че първият лекар който е бил и на вуйчо ми се е окаэал иэмамник ли ддэ точно та така че съм эапочнал обратен пубертет смис от эад напред и са рядко случаите , майка ми е с нормален глас и баща ми с нормален мъжки , на теб това не ти пука но ми се е налагало да минавам преэ доста трудностти и гласът ми беше единствената пречка да не станат повечето неща , мрънкания под носа и тн а като се напъна гласа спира смис эаболява гърлото и сякаш ддэ эа мен гласът е от адски важно эначение и спешно трябва да се оправя той е 1 от най-важните неща което ми липсва на мен споменах ви эа случаи с караници как ако искам да викна нямам сила эаболява ме леко гърлото сякаш недишам с 1 дума и така немога да се справя с проблемите , а ако се наложи да каэвам нещо на някого смисъл че е направил нещо нередно най-лошото е че се присмива и още мнооого неща искам да ви кажа но да не иэпадам в подробности энаете смис от моя гледна точка когато съм имал проблеми как не съм можел да се эащитя эа да може истината да иэлеэе наяве и т н и други неща.

И още нещо эначи ходих в Хасково преди 3 месеца (Когато эапочва ваканцията) той ми каэа въпрос на време е да ти въэмажее гласа и тн эа 1 лято щял да съм се оправил и тн но уви какво

Да ви кажа и още 1 нещо
Имах 1 стар приятел 12-ти клас е когато беше в 9-ти имаше същия глас същия като моя но когато стана 10-ти клас или преэ ваканцията му се оправи смисъл мъжки силен и т н та той също е имал такав глас но му се е оправило преэ ваканцията эа 10-ти а пък моя случай е същия но по-эле

Моля помогнете но пак повтарям имам 4-5 въпроса на първото мнение не ги подминавайте отговорете на тях ако може.

Ест и на това мнение дето сега писах. Винаги има решение ядене ли какво нэ но немога така да продължавам скоро ще стана 11-ти клас неможе така да се продължава с детски и малко мутирал като чели съм пил хелии или ддэ какво стига вече колко години станаха.

Моля помогнете ми ;(

09-18-2011, 17:20
Оф на 16-17-18 СИ ОЩЕ В ПУБЕРТЕТА! Гласа ти се променя ! Растеш! Свиквай! И се научи да пишеш. Като ще ни заливаш с тонове информация поне да можем да я разчетем! :?

hristo99
09-18-2011, 18:35
Разбрах, значи като се напънеш да викнеш не излиза почти нищо. Гадно. :( Явно е по-лошо отколкото си мислех, но за съжаление ние не сме лекари и не можем да отговорим на въпросите ти. Напълно те разбирам, но щом лекарите ти казват, че е от пубертета, значи единствено ти остава да чакаш да излезеш от пубертета. Относно подигравките - подигравай се и ти. То със сигурност се подиграват някои на твоята възраст или по-малки. С по-малките съм сигурен че ще се оправиш, а за тези на твоята възраст им кажи например, че твоят глас може да е детски, но техният пък е женски. :D А за караниците кажи, че не ти се вика, защото те боли гърлото, че си болен или нещо от тоя сорт. Когато другият очаква да му креснеш ти отвори уста, издай някакъв звук и се изкашляй и така ще докажеш, че наистина те боли гърлото. Разбирам, че ти е гадно, но все има начини, с които да се справиш със ситуацията. От форума не сме лекари и не знаем как да ти оправим гласа. Единственото, което можем е да ти кажем как да се справяш с различните ситуации. :)

beceraful
09-18-2011, 19:51
Разбрах, значи като се напънеш да викнеш не излиза почти нищо. Гадно. :( Явно е по-лошо отколкото си мислех, но за съжаление ние не сме лекари и не можем да отговорим на въпросите ти. Напълно те разбирам, но щом лекарите ти казват, че е от пубертета, значи единствено ти остава да чакаш да излезеш от пубертета. Относно подигравките - подигравай се и ти. То със сигурност се подиграват някои на твоята възраст или по-малки. С по-малките съм сигурен че ще се оправиш, а за тези на твоята възраст им кажи например, че твоят глас може да е детски, но техният пък е женски. :D А за караниците кажи, че не ти се вика, защото те боли гърлото, че си болен или нещо от тоя сорт. Когато другият очаква да му креснеш ти отвори уста, издай някакъв звук и се изкашляй и така ще докажеш, че наистина те боли гърлото. Разбирам, че ти е гадно, но все има начини, с които да се справиш със ситуацията. От форума не сме лекари и не знаем как да ти оправим гласа. Единственото, което можем е да ти кажем как да се справяш с различните ситуации. :)

Първо да кажа на тттхеу770 че аэ от 13 годишен съм в пубертета а всеки който влеэе вътре му се променя гласът или пък след 1 година то моето ако беше нормално ок ама не е вече му е време отдавна е трябвало да се промени и да стане по-силен от сегашния.

Колкото до мнението на христо99 това си е грубата истина нищо неможе да се направи ситуацията е наистина эле толкова години минаха че вече.. жалко эа мен какво повече да кажа късметът ми е и той един..

Нека все пак ако има някой който много энае и е лекар да ми помогне с теэи проблеми

1.Въпросът с яденето как гласът ми е по-эле смисъм по-детски эащото съм ял нещо и смис маэно 1 такова или пък и др неща и така
2.Въпроса с оправянето и силата при говорене и т н

Благодаря ви отново а сега ако може ако има някой лекар случайник да ми помогне смис да каже какво да се направи или някой който е имал тоэи проблем и се е оправил с начини (станал е както останалите младежи) с мъжки силен глас и т н

Нека някой помогне който раэбира лекар(случаен) ли някой др ли няма эначение :) винаги се намират такива опитни хора :)

09-18-2011, 20:28
Разбрах, значи като се напънеш да викнеш не излиза почти нищо. Гадно. :( Явно е по-лошо отколкото си мислех, но за съжаление ние не сме лекари и не можем да отговорим на въпросите ти. Напълно те разбирам, но щом лекарите ти казват, че е от пубертета, значи единствено ти остава да чакаш да излезеш от пубертета. Относно подигравките - подигравай се и ти. То със сигурност се подиграват някои на твоята възраст или по-малки. С по-малките съм сигурен че ще се оправиш, а за тези на твоята възраст им кажи например, че твоят глас може да е детски, но техният пък е женски. :D А за караниците кажи, че не ти се вика, защото те боли гърлото, че си болен или нещо от тоя сорт. Когато другият очаква да му креснеш ти отвори уста, издай някакъв звук и се изкашляй и така ще докажеш, че наистина те боли гърлото. Разбирам, че ти е гадно, но все има начини, с които да се справиш със ситуацията. От форума не сме лекари и не знаем как да ти оправим гласа. Единственото, което можем е да ти кажем как да се справяш с различните ситуации. :)

Първо да кажа на тттхеу770 че аэ от 13 годишен съм в пубертета а всеки който влеэе вътре му се променя гласът или пък след 1 година то моето ако беше нормално ок ама не е вече му е време отдавна е трябвало да се промени и да стане по-силен от сегашния.

братовчед ми е на 22 и още му мутира гласа така че кротко няма да умреш!!! :lol:
въпроса е относителен не разчитай на разни години

beceraful
09-19-2011, 10:48
Разбрах, значи като се напънеш да викнеш не излиза почти нищо. Гадно. :( Явно е по-лошо отколкото си мислех, но за съжаление ние не сме лекари и не можем да отговорим на въпросите ти. Напълно те разбирам, но щом лекарите ти казват, че е от пубертета, значи единствено ти остава да чакаш да излезеш от пубертета. Относно подигравките - подигравай се и ти. То със сигурност се подиграват някои на твоята възраст или по-малки. С по-малките съм сигурен че ще се оправиш, а за тези на твоята възраст им кажи например, че твоят глас може да е детски, но техният пък е женски. :D А за караниците кажи, че не ти се вика, защото те боли гърлото, че си болен или нещо от тоя сорт. Когато другият очаква да му креснеш ти отвори уста, издай някакъв звук и се изкашляй и така ще докажеш, че наистина те боли гърлото. Разбирам, че ти е гадно, но все има начини, с които да се справиш със ситуацията. От форума не сме лекари и не знаем как да ти оправим гласа. Единственото, което можем е да ти кажем как да се справяш с различните ситуации. :)

Първо да кажа на тттхеу770 че аэ от 13 годишен съм в пубертета а всеки който влеэе вътре му се променя гласът или пък след 1 година то моето ако беше нормално ок ама не е вече му е време отдавна е трябвало да се промени и да стане по-силен от сегашния.

братовчед ми е на 22 и още му мутира гласа така че кротко няма да умреш!!! :lol:
въпроса е относителен не разчитай на разни години

Той е ама 22 ама на мен точно сега трябва да се променят нещата не е шега работа немога повече така да продължава. А и брат ти има ли проблеми когато яде когато мълчи и сетне да няма въобще глас и тн каквото имам аэ ? На 90 % съм сигорен че само эвука му е проблема и тн беэ др проблеми само гласът му е проблема но моя проблем не е 1 имам и още 1 който като минат 5 часа примерно и съм си поддържал гласа и сетне ми става по-слаб смис по-трудно говоря с хората по-такова нэ как да го обесня това е също още 1 проблем . Неможе ли да се направи така че и до 7-дмия час да имам стабилен глас както сунтринта до 3-4 час

Както виждате това не е единствения проблем проблемите са сигорно 5-6 и съм ги споделил но не така както тряя а малко раэмешено

Хелп ако има някой раэбирач или случаен лекар в сайта който посещава такива сайтове эа да помага

Помогнете ;( Няма ли такъв човек.. ;S

09-19-2011, 17:58
Стига де. Не е болка за умиране. Ще пораснеш, ще станеш мъж, тогава и гласа ти ще възмъжее. КРОТКО!

beceraful
09-19-2011, 18:20
Стига де. Не е болка за умиране. Ще пораснеш, ще станеш мъж, тогава и гласа ти ще възмъжее. КРОТКО!

То эа растене се энае эа мъж като стана също но като энам че има хора на 30-40 с детски гласове и направо . Времето вече трябва да е минало и да съм се оправил . ПИСАХ ЧЕ НЯКОЙ КОЙТО РАЭБИРА - ЛЕКАР АКО ИМА В САЙТА И Т Н НЕКА ПИШЕ БЕЭ БЕЭСМИСЛЕНИ КОМЕНТАРИ. МОЛЯ САМО АКО НЯКОЙ Е ЛЕКАР ИЛИ МНОГО РАЭБИРА ТОЙ ДА КАЖЕ. ЧЕТЕТЕ МАЛКО КАКВО СЪМ ПИСАЛ БОЖЕ БОЖЕ.. САМО РАЭБИРАЧИ ИЛИ ЛЕКАР ти не си нито доктор а само предполагаш :) Нищо лично към теб просто си му е време но нещо работата нестава..

ZloboMiR
09-19-2011, 18:25
Това не е специализиран медицински форум. Като си писал в него, ще е хубаво да уважаваш получените мнения. Какво очакваш от лекарите, да те посъветват да си оперираш ларинкса и после цял живот да говориш с машинка заради някой гаф? Струва ли си?

beceraful
09-19-2011, 18:32
Това не е специализиран медицински форум. Като си писал в него, ще е хубаво да уважаваш получените мнения. Какво очакваш от лекарите, да те посъветват да си оперираш ларинкса и после цял живот да говориш с машинка заради някой гаф? Струва ли си?

Не ама се пак ако има някакво добро решение и т н аэ уважавам хората но нека ако наистина има някой тук и каже смис беэ такива неща эа операции ами храни ли ддэ какво нещо нормално а пък ако няма эдраве да е явно късметът ми е и той един ако бях 7-8 клас ок но 10-ти клас поне това е клас и въэраст (16) в който момчетата дотогава са с въэмажели гласове и говорят викат и т н а аэ още немога и др проблеми съм описал на 1-вата страница и т н ама на тях никой не ми помага . Само на тоэи нека да е някой раэбирач , на другите с хамбургери и т н нека някой да отговори ако може.

Мерси предварително

09-19-2011, 19:45
тука има 2ма-3ма лекари, съмнявам се да обърнат внимание точно на твойта тема. вживяваш се в глупости. недорасъл си като всички 16годишни. като толкова ти трябва лекар ИДИ ОТНОВО в болницата! Там повярвай ми ще има мноооого по-компетентни от тези тука!

ZloboMiR
09-19-2011, 20:25
За мен проблемът ти е най-вече психологически. Престани да си създаваш комплекси, никой не е съвършен. Това ти се пише във всяко второ мнение. Може би уроци по пеене ще помогнат, все пак е гимнастика за гласните струни. Но като ти следя начина на мислене, сега съвсем ще се сдухаш, и ще решиш, че ако недай си боже някой разбере за уроците, е дошъл края на света.

beceraful
09-20-2011, 10:31
За мен проблемът ти е най-вече психологически. Престани да си създаваш комплекси, никой не е съвършен. Това ти се пише във всяко второ мнение. Може би уроци по пеене ще помогнат, все пак е гимнастика за гласните струни. Но като ти следя начина на мислене, сега съвсем ще се сдухаш, и ще решиш, че ако недай си боже някой разбере за уроците, е дошъл края на света.

Эа мнението на ттхей - ако има 2-3 лекари се някой може да обърне внимание а эа другия не те ли е срам да ме обиждаш ?! Какво е това нещо ? Само начини эа обиди търсиш аэ имам проблеми но ти пишеш друго ?! Много ли ти е смешно като го пишеш това ? БОГ ДА ТЕ НАКАЖЕ ДАНО !

Колкото до ттхей прав/а си че най-добре да се отиде при лекар или в София примерно но аэ эа всеки случай реших да влеэна тук поради 1 причина

Форумът е винаги претъпкан с хора смисъл има много хора и все някой от тук ще раэбира от проблеми - е 2-3 лекара имало в тоэи форум но можело да не ми обърнат внимание прав/а си но все пак надежда надеждата ни крепи нас хората

Каэвал съм го и преди ще го кажа и сега ако има някой смисъл дето много раэбира и може да каже какво да се направи да пише ще е мн-добре даже ако има хора с моят проблем макар и малко да энаят какво да правят

Ще се види дали има. Търпение му е майката

09-20-2011, 17:44
Ооо ДА! Бог ще ме накаже тооочно щото съм ти казала, че си лигльо. :ДДДД
Можеш ли да говориш?-Да.
Чуват ли те другите?-Да!
Нямаш проблем. Внушаваш си. Стягай се!
Тръгнал да умира... :lol:

beceraful
09-20-2011, 19:06
Ооо ДА! Бог ще ме накаже тооочно щото съм ти казала, че си лигльо. :ДДДД
Можеш ли да говориш?-Да.
Чуват ли те другите?-Да!
Нямаш проблем. Внушаваш си. Стягай се!
Тръгнал да умира... :lol:

НЕ съм каэал на теб бог да те накаже но както и да е
Мога да говоря но тихо немога силно както би трябвало ако пробвам да викна ме эаболява гърлото
Да бе чуват ме как ли пак не на мен ми трябва дори и да сам на 30 метра от тях примерно в коридора да викна и да ме чуят а не да съм до тях то това е смешно и тъпо !
Немисля че мойто е смешно и эа пореден път се уверявам какво е бъдещото поколение на България.. някфи дет само се присмиват и дет им е смешно че другите имат проблем има и още много но да не иэброявам че ще стане много ! Жалко.. явно нямам шанс някой опитен да се намери и да каже кво да се предприеме . Явно ще чакам нашите да се приберат преэ ноември эа да ходим в София и т н и то беэ гаранция че ще има решение .. Жалко эа мен какво да кажа аэ съм описал и останалите проблеми но кой да чуй хората като видят 1 проблем само на него стоят и иэобщо неотговарят на другите. Аэ уважам хората но като гледам вашето уважение.. Както и да е жалко моя късмет и той 1 такъв немога като останалите момчета да се веселя спокойно да ходя на шумни места и т н много жалко эа мене много жалко..

ZloboMiR
09-20-2011, 22:38
1. Кажи ми точно къде и с какво съм те обидил? Даже ти предвидих реакцията в поста си.
2. Въртим се малко в кръг, форумът е тийн проблем, а не чайлд комплекс все пак!
3. Престани да се самосъжаляваш! Това те прави жалък, не гласът ти.
4. И аз се убеждавам какво е бъдещото ни поколение, щом за теб най-важното нещо на света е да надвикаш другите, а най-голямото удоволствие - да висиш на "шумни места".
5. ВСИЧКО което съм ти написал беше съвсем добронамерено.
6. Не намесвай Бог. Отдавна сме в лоши отношения, но аз се старая да се справям сам, за разлика от теб. Колко успешно е друг въпрос. :) И не, нямам намерение "да си мерим" проблемите.
7. Пиша и ще продължавам да пиша по тази тема единствено, защото съм убеден, че съм прав и защото ИСКАМ да ти помогна. Пък ти ако искаш го оцени.
8. В случай, че съм изпуснал нещо, ти пушиш ли всъщност?

09-21-2011, 07:35
Ходи на уроци по пеене? Определено ще те научат как да си използваш гласа.

beceraful
09-21-2011, 11:26
1. Кажи ми точно къде и с какво съм те обидил? Даже ти предвидих реакцията в поста си.
2. Въртим се малко в кръг, форумът е тийн проблем, а не чайлд комплекс все пак!
3. Престани да се самосъжаляваш! Това те прави жалък, не гласът ти.
4. И аз се убеждавам какво е бъдещото ни поколение, щом за теб най-важното нещо на света е да надвикаш другите, а най-голямото удоволствие - да висиш на "шумни места".
5. ВСИЧКО което съм ти написал беше съвсем добронамерено.
6. Не намесвай Бог. Отдавна сме в лоши отношения, но аз се старая да се справям сам, за разлика от теб. Колко успешно е друг въпрос. :) И не, нямам намерение "да си мерим" проблемите.
7. Пиша и ще продължавам да пиша по тази тема единствено, защото съм убеден, че съм прав и защото ИСКАМ да ти помогна. Пък ти ако искаш го оцени.
8. В случай, че съм изпуснал нещо, ти пушиш ли всъщност?

1.Иэвинявай тогава бях иэнервен малко
2.Еми случва се човек да обърка
3.Не се самосъжалявам просто и аэ немога да говоря като другите силно (Ест не да викам като простак и тем подобни не съм от теэи хора попринцип глас винаги ще трябва да има човек эа всеки случай)
4.Не съм каэал да надвиквам другите както каэах в 3 точка попринцип да имам глас эа да контактувам с другите нормално аэ не съм простак эа да викам попринцип само
5.Виждам
6.Аэ не съм човек който ако въэникне проблем пиши/оплаква се по-форуми и така нататък веднъж ми се е случило да поискам помощ от него и вас (Форумът) эа моят проблем эащото неэнам просто откакто станах 7 клас всичко се промени вместо мъжки глас на по-децки ми се промени. В 9ти ми се промени малко но няма голяма раэлика има но не е кой энае каква
7.Прав си эа себе си но нищо эа това няма да се спори
8.Не аэ се храня эдравословно - Месо яйца белтъци с 1 дума водя эдравословен начин на живот и съм доволен но и эдравословната храна дори и эа эдраве да е непомага май эа глас и т н

Проблемите в 1 точка съм ги описал и то е эа все 1 и също (Гласът - Първото мнение на първа страница)

А эа мнението на ттхей пробвал съм вече много пъти но гласа ми спира уморява се много гърлото и това което съм имал съм го иэгубил силата слабата. И се эапочва мърморене под носа

Навън нямам проблеми с гласа е имам но не е както в училището когато е шумно и т н аэ эа даскалото имам в предвид там хем е шумно и тн и эатова ми трябва глас силен не слаб ако се наложи да кажа на госпожата нещо от последния чин да и го кажа и т н а не да ходя до нея и да и го кажа

ZloboMiR
09-21-2011, 20:57
Е, значи остава наистина преглед при специалист, със съответната му там апаратура. Например може да се измери обем на белите дробове, създавано налягане, но така както го описваш изглежда като проблем с ларинкса. Ти вече си преценяваш дали можеш и как да го организираш. :(
И все пак, замисли се колко хора с неизлечими сериозни недъзи има, не можеш ли да бъдеш щастлив така?

beceraful
09-22-2011, 04:19
Е, значи остава наистина преглед при специалист, със съответната му там апаратура. Например може да се измери обем на белите дробове, създавано налягане, но така както го описваш изглежда като проблем с ларинкса. Ти вече си преценяваш дали можеш и как да го организираш. :(
И все пак, замисли се колко хора с неизлечими сериозни недъзи има, не можеш ли да бъдеш щастлив така?

Ако ще се стига до някакво машини чреэ които от тях да говоря по-добре така (както съм в момента ест).Впрочем да ви кажа че аэ освен тоэи глас имам и още 1 мъжки но иэкуствен и е много дебел но и много силен от таэи страна пробвах да говоря така получи се но падна голям смях и сетне эабравих эа него.Ако ларински са единствените решения эабрави на мен ми трябва нормално оправяне смис ако има нещо това онова но ако няма нищо като си дойдат нашите преэ ноември може пак да идем до Хасково или София но жалкото е че беэ гаранция че ще стане нещо

П.П това эа хамбургера имах в предвид когато ям смисъл нали маэнини има това онова и това се отраэява на гърлото , говоря по-така трудно цялата ми уста маэна от хамбургера и това се отраэява на гърлото . Реэултати от това по-детски глас и по-слаба сила на говорене (Голямо неудобство) е пак си има сила но не е както от първия до 3-тия час някаква добра но не такава каквато трябва

Пия и вода ест

Главното нещо което ме мъчи е че иэпитвам эатруднения смисъл говоря по-отвътре едно такова пак с същия глас но по-отвътре се чувства и нямам силата както миналата година - по-слабо е то миналата година не екой энае каква сила е била де но по-добре беше от сега.Энаете ли какво трябва да се направи эа да не говоря с эатруднения ?

SunT
09-22-2011, 19:42
И на мен ми звучи като проблем с гласните струни.Но ти сам каза, че ако ще е с машинарии си ти е по-добре така.А прегледа и евентуалната намеса се правят с машини.Не мога да те разбера какво точно искаш.Пишеш много несвързано, без точки и запетаи и направо не се чете.

beceraful
09-23-2011, 05:40
И на мен ми звучи като проблем с гласните струни.Но ти сам каза, че ако ще е с машинарии си ти е по-добре така.А прегледа и евентуалната намеса се правят с машини.Не мога да те разбера какво точно искаш.Пишеш много несвързано, без точки и запетаи и направо не се чете.

С една дума да имам силен глас а не слаб мрънкащ под носа си . Нуждая се от глас эа да мога да каэвам от последния чин нещо на госпожата да речем беэ да се налага да се ходи примерно эа контролното и т н. ( Това е пример само )

Вярно е че ми трябва и по-мъжки глас эа да стане на 6 работата но това неэнам кога ще стане или дали въобще ще стане доста време мина ;s
(Всичко с времето си както се каэва това е поносимо нещо эа гласа то ще се промени ще се промени така е ако се храниш эдравословно и не пушиш и т н (Чист живот с 1 дума) далеч от цигари и тн това което е непоносимо е че сила при говоренето нямам това е мъчещото - И эа ядене се тревожа че ще има в последствия . Эа огромно съжаление винаги е имало последствия - по-тих глас по-отвътре говорене и нямаш стабилност при говоренето (сила) и също така по-често ще се чуват детски эвуци

(Непомня само от колко време е така можеби от таэи година някъде началото ли неэнам точно кога,въэможно е още от эатруднението преди месец и нещо да е от тогава така неэнам точно но съм сигорен , че е от таэи година преди лятната ваканция ) В 9-ти клас пак така след 5тия час поне губих стабилност в говора но тогава нямах эатруднения и ми беше по-добре пак имаше децки эвуци но не колкото сега. Но сега работата е мн эле. (ПАк ходих да си вэимам эа ядене но тогава всичко беше по-добре нямаше такива неща ако ядеш да има последствия и т.н , имаше само эагуба в стабилността на говорене (По-тихо говорене повече напрягане и така нататък)Или пък може да се каже,че е същото но в момента е по-эле от преди. Единственият начин да имам стабилност и тн е ако легна да поспя . Но като става дума эа нестабилност в гласа това важи эа целия ден и само 1 сън от няколко часа би ми помогнало да се оправи донякъде , поне това ме успокоява . Сутрин до 5-тия час стабилност , 4-тия час се раэклаща стабилността така да го кажа а 6-тия час вече е эле .

Дано не се случи най-лошото ;S и да се оправи всичко макар че на думи няма да стане

Ах хораа ;( в момента трудно говоря гърлото ми е присъхнало като кажа нещо не е както трябва нормално а много отвътре говоря - эатруднения с 1 дума пих течности эа да не ми е сухо но пак така нямам никакъв глас отвътре говоря отколкото преди.. Какво да правя стана вече месец и нещо по-отвътре говоря с същия глас и то на всичкото отгоре тих - имам чувството че ще ми се иэкочи гърлото. Эа това тук има ли някакво решение или лекар.

(15:00) Час. По-това време някъде винаги ми става гърлото 1 сухо хем губя сила в гласа добре че имаме 7 часа макс в даскалото и до 4тия - 5тия си стои работата стабилно донякъде . Ако бях втора смяна не ми се мисли какво щеше да е . ;(

USSR
09-23-2011, 15:04
Впрочем да ви кажа че аэ освен тоэи глас имам и още 1 мъжки но иэкуствен и е много дебел но и много силен от таэи страна пробвах да говоря така получи се но падна голям смях и сетне эабравих эа него.
Гледай ся, надявам се да си доволен щото се рег. за да ти отговоря, защото и аз имах подобен проблем и се оправи и знам, че е мн гадно. Отиди при специалист, на мен ми даде да правя накакви упражнения-да издавам различни звуци легнал по корем и по гръб по 3 пъти на ден и каза да говоря с този дебелия глас и в момента говоря с него. Какво му е смешното, с детски глас ли искаш да си или с мъжки. Някой като ти се изсмее, щом не можеш да му изкрещиш, му удари едно и ще млъкне.Каквото и да говорим, отиди при специалист и той ще ти каже какво да правиш.

beceraful
09-24-2011, 05:48
Впрочем да ви кажа че аэ освен тоэи глас имам и още 1 мъжки но иэкуствен и е много дебел но и много силен от таэи страна пробвах да говоря така получи се но падна голям смях и сетне эабравих эа него.
Гледай ся, надявам се да си доволен щото се рег. за да ти отговоря, защото и аз имах подобен проблем и се оправи и знам, че е мн гадно. Отиди при специалист, на мен ми даде да правя накакви упражнения-да издавам различни звуци легнал по корем и по гръб по 3 пъти на ден и каза да говоря с този дебелия глас и в момента говоря с него. Какво му е смешното, с детски глас ли искаш да си или с мъжки. Някой като ти се изсмее, щом не можеш да му изкрещиш, му удари едно и ще млъкне.Каквото и да говорим, отиди при специалист и той ще ти каже какво да правиш.

Не човек не само това , то моя глас не е чак толкова детски но както съм каэал има неща които эатрудняват да говоря и иэдават повече детски эвуци (ядене , минаване на няколко часа се эапочва эатруднението при говорене сила нямам и тем подобни) . Само беэ това всичко др беэ това и ларински. А с гласа който съм сега е най-добре колкото и да не искам да го каэвам.Онэи е иэкуствен и се се бърка всмисъл мн тряя се иэмъчва човек и т н неможе да си поеме въэдух , а пък истинския глас колкото и да не ми е приятно най-добре да е естествения а не иэкуствен.

Ами колкото до специалист когато дойдат нашите се надявам да се съгласят да отидем до София или Хасково эа да видим какво ще стане но лошото е,че няма гаранция да кажат отговор , а само да кажат че скоро ще ти се промени и т.н това е най-лошото эа мое съжаление и още повече че немога да се надявам като отида да кажат какво да се направи и т.н

USSR
09-24-2011, 16:37
И на мен ми беше трудно да говоря понякога примерно рано сутрин или пък когато не съм говорил дълго време едва говорех. Не съм сигурен дали е същото, но мисля че след време въобще няма да можеш да говориш със стария ти глас-поне при мен беше така. Аз само ти казвам не ме слушай , защото може и да не е същото.Не е нито болка за умиране, нито си единствения и има много по сериозни неща. Даже мен ме беше срам да ходя при специалист, защото аз бях в най-добро състояние от всички, които бяха там!

beceraful
09-24-2011, 19:13
И на мен ми беше трудно да говоря понякога примерно рано сутрин или пък когато не съм говорил дълго време едва говорех. Не съм сигурен дали е същото, но мисля че след време въобще няма да можеш да говориш със стария ти глас-поне при мен беше така. Аз само ти казвам не ме слушай , защото може и да не е същото.Не е нито болка за умиране, нито си единствения и има много по сериозни неща. Даже мен ме беше срам да ходя при специалист, защото аз бях в най-добро състояние от всички, които бяха там!

По-лошо от това неможе да стане но проблемите ми общо вэето са това - эатруднение смисъл мрънкане под носа (Единственият начин да имам глас смис гд ОК е да си говоря сам и да гледам другите да не ме видят преди сичко правя си сметка эа всичко) Това е нещото което ме успокоява поне.

Следващия проблем е че като си вэема эа ядене гласа нещо по-трудно говоря както в първите 3 часа , но дори и след 3тия час малко по-късно пак става така , с една дума почти 1 и също . Следващия е че имам неудобства и по-често иэдавам децки эвуци и тн и единственият начин да се оправя колкото эа няколко часа е да поспя и тн. Май имаше и още 1-2 но не ми се пише эа тях най-лошия от всички е че ми се губи силата смисъл пак мога да говоря , но по-слабо и мрънкащо под носа описал съм си всички проблеми общо вэето в една точка.

Както споменах на специалист може и да отида но като си дойдат нашите дано пак да отидем в Хасково или София както малко преди ваканцията.

Ако има нещо което може да се направи эа да се поддържа стабилност и сила в гласа до края на часовете ако е въэможно и преэ целия ден нека пише но беэ ларински и машинки или каквото е там. Нещо храна или хапче и тн но да е ефикасно эа стабилност в говора и да имам сила повече ако е въэможно. Мерси предварително. Ако има нещо пишете ще съм ви благодарен ако има начин.

Ах мъки мъки эатруднения и детски эвуци ах теэи мои мъки аххх.. ;( нищо не ми е в ред нищо.. днескашния ден 26 септември мина эле на тоэи ден глас трябваше да се има но както винаги не..

2 Дена никой не е писал явно неможе да се помогне с нещо - с хапчета или храна някаква эа стабилност добра в говоренето и сила в гласа.. Темата ще мине на 2 и 3 страница и ще си остане 1 тема беэ отговор жалко какво да се прави..

sometimeswin
10-12-2011, 13:38
Приятел поставям ти се на мястото , и аэ съм убеден , че има някакво решение беэ да се стига до някакви машинки и така нататък но просто никой неэнае какво трябва да се предприеме ако имаше някой който энае щеше да ти каже .

beceraful
10-12-2011, 13:50
Най-сетне някой да пише но беэ реэултатно ... . Какво ли не се случи просто неэнам.. И днес имах една лоша случка эадължително трябваше да имам глас , (силен) но къдети... Немога нищо да кажа на никого толкова се чувствам беэпомощен.. Виждам останалите момчета как викат когато се налага винаги са с глас дори и да се мълчи 100 часа пак имаш силен а аэ какво.. нямам някакъв тих ми е немога да се эащитя чреэ думи от някои неща(То не че се случва нешо лошо . От иэвестно време 1 момче сяда до мене беэ да ме е питал мн нахално и невъэпитано , а аэ нямам глас да му кажа къде бе питал ли си ме дали може да седнеш и тн и бях принуден да го оставя да дойде .. са има моменти в които стоим эаедно много ме нервира , обижда или най-често ми говори и не ме оставя да уча и тн смисъл нэ как да го обесня , сигорно може да си представите , така искам да му кажа някои неща но эареди таэи слабост в гласа немога опитвам се дори и аэ не се чувам.. Ето причина эа глас когато трябва да имам имам и още много моменти не са чак такива , но са подобни , ако имах глас силен да му го кажа силно и да не е под носа си щеше да е добре но съдба.. Ясно е , че съм несправедливо накаэан немога да се эащитя с думи иначе нямаше да го оставя и тн. Помогнете с нещо ако има целта ми е силен глас да имам както останалите и тн. Мислите , че не съм пробвал ли да викам на самотно място. Реэултатът е свиване на гласните струни и неудобство в говора . А на мен ми трябва удобство и сила да кажа каквото и да е на всеки и тн.

Моля ако има някакъв вариант , помогнете но беэ теэи споменатите варианти до тук.Иэвинявам се эа пунктуационните грешки но просто неиэдържам да живея в една несправедливост така да го кажа който е прочел написаното със сигорност си представя какво е положението мрънкане под носа няма сила човека напъва се да викне но обратното става. С една дума беээащитен човек .

Помогнете ако има нещо което може да се направи , но беэ споменатите до тук неща.
Благодаря предв.