PDA

View Full Version : бойни спортове



poison1337
09-16-2011, 13:53
Здравейте, направо на темата :D та въпроса ми е кой боен спорт е най-добре за улицата или тоест за атака/защита ако мога така да го кажа ... абе за улични боеве .. и ако може да ми препоръчате някъде в Бургас където има такава зала но треньора/ите да е някой добър, имам предвит да не е някъв неизвестен ... та ако може някъде в Бургас да ме упътите ... и колко ще струва тренировката ... не ми е за парите просто да знам горе долу .. :P :D

09-16-2011, 13:57
http://vbox7.com/play:3afc39c4 мега счупванее

poison1337
09-16-2011, 14:06
класика .... рамбо релефа ..

ZipFail
09-16-2011, 14:13
Няма такова нещо като най-смъртоносния боен спорт и т.н. Има силни бойци и слаби бойци, има добри треньори и лоши треньори. Стила е второстепенен.

Все пак на нещо като бокс или кик-бокс по-бързо ще схванеш основните неща.

Chacho
09-16-2011, 14:36
Търси просто и практично (под практично разбирай, да не те готвят за Кунг-фу Shaolin Open 2012 BC)

TheManTheLegend
09-16-2011, 16:04
Много хора се записват на кикбокс/муайтай, тренират 3-4-5 месеца и спират когато вече си мислят че са научили всичко... И почват да се млатят наред на улицата. После защо мислят бокьорите/борците и т.н. за агресивни и малоумни... масата такива келеши изграждат лошия имидж на спорта.

Иначе муай-тай кято цяло е доста добра опция, има в Аякс за цени не знам

badsector
09-16-2011, 16:51
...После защо мислят бокьорите/борците и т.н. за агресивни и малоумни...
Може би защото от многобройните удари в главата не са останали голямо количество здрави мозъчни клетки.

TheManTheLegend
09-16-2011, 16:57
Познавам хора които са тренирали десетки години и са се състезавали и имат повече мозъчни клетки от тея дето се водят за "умни" ;)
Може да не знаят всички факти и събития от историята колкото един историк примерно но с житейските неща са на светлинни години пред нас :)

А в борбата няма удари в главата? Защо като кажат "тоя е борец, смятай колко е умен" се подразбира че е глупак ;)

poison1337
09-16-2011, 17:28
моляяяяяяя ??? абе вие чувате ли се ? днеска строших един СRТ телевизор (от онея телевизори дет са ни набори - гоуемите ) буквално ... той горкия телевизор стана на две ... без бъзик ... та по темата ... мисля да се насоча към бокс (леко съм сакат за кик бокс :D) или към муай тай ... та ако може по запознатите да ми обясните горе-долу каква е разликата между двата спорта ... ам и смятам да ходя в шау лин и да ги меля всички (в кръга на шегата го казвам - най-много да ме събират с метла ако направя опит)...

П.С. от година г/д ходя на фитнес и да машина съм като бат Арни .. мн нацепена батка съм ..(замалко да си повярвам) ам не сер. от 1 година се занимавам с фитнес ... ама ся латото се отпуснах с тез пици и дюнери .. :D

TheManTheLegend
09-16-2011, 17:31
Като за начало може да почнеш със стрийт фитнес за повече мозък :)

Chacho
09-16-2011, 17:42
navar ще ти препоръча клуб сигурно. Ти защо не си потърсиш в нета, намери клубове в Бургас, отиди на място, питай ги да тренираш 1 тренировка, за да видиш как е и си прецени.

poison1337
09-16-2011, 18:05
знам ли ги кви ще са .. за това питам някой ако знае някой добър клуб ..

TheManTheLegend
09-16-2011, 18:12
аякс е известен има добри състезатели. само това мога ти кажа.

Greennight
09-16-2011, 20:03
Кик бокс/ММА.Аз лично тренирам ММА и мисля,че доста може да помогне на улицата,защото комбинираш хватки удари с ръце/крака/колене :)

poison1337
09-16-2011, 20:06
мерси на всички :D ще започна ММА .. защото не искам само да се самозащитя в някой моменти но и другия да бара чепа ... защото в Бургас ... всички некви "нацепени батки" и по тъпи от маймуни ..

poison1337
09-16-2011, 20:12
оп .. ам нали в Аякс има треньори по ММА ? че знам ли .. :razz:

NqmamName
09-16-2011, 20:32
В Бургас добрите клубове,които участват по състезания са - Интер-92 , Самурай и Аякс..
Аз мога да ти кажа,да не започваш първо с ММА,защото по-добре да имаш някаква основа.. да речем граплинг или страйкинг и ще ти е по-лесно,защото на ММА правят точно това.. правят боксьорите борци и обратното.. моя съвет е да започнеш в Интер или Самурай кик-бокс или муай тай и след време,когато се чувстваш,че си усвоил техниките да запишеш ММА в Аякс.. Сега не тръгвай да ми се оправдаваш с това,че си куц в краката в ръцете или в главата.. ако наистина го искаш,имаш воля,желание и време ще постигнеш много.. :)

TheManTheLegend
09-16-2011, 20:34
В някои клубове първата година се играе почти изцяло разделено граплинг/страйкинг понякога с комбиниране (мма) но не знам как ще е в този клуб в бс. Да не говорим че ако почваш кикбокс е желателно първите 3 месеца да играеш само бокс :)

badsector
09-16-2011, 23:12
Познавам хора които са тренирали десетки години и са се състезавали и имат повече мозъчни клетки от тея дето се водят за "умни" ;)
Може да не знаят всички факти и събития от историята колкото един историк примерно но с житейските неща са на светлинни години пред нас :)
А в борбата няма удари в главата? Защо като кажат "тоя е борец, смятай колко е умен" се подразбира че е глупак ;)
"According to brain surgeons, over 80 per cent of professional boxers have serious brain scarring on MRI scans." - когато фактите говорят... сещаш се.

Chacho
09-16-2011, 23:26
Да, но в бокса има много по-малко смъртни случаи, отколкото в уличните боеве.

Vladel
09-17-2011, 09:29
ММА,бокс и кик-бокс каратето и другите са глупости.Стават отворени и после най-много тях ги бият.

ZipFail
09-17-2011, 11:55
"According to brain surgeons, over 80 per cent of professional boxers have serious brain scarring on MRI scans." - когато фактите говорят... сещаш се.

Ти правиш ли разлика между

тренират 3-4-5 месеца
и професионален боксьор ?

Май не.

badsector
09-17-2011, 13:15
Ти правиш ли разлика между

тренират 3-4-5 месеца
и професионален боксьор ?

Май не.
А ти не се ли замисляш, че ВСЕКИ удар в главата нанася някакво поражение? Да, ако те блъскат 5 месеца в главата, ще е по-малко, отколкото ако те блъскат 5 години. Но пак ще те блъскат.

ZipFail
09-17-2011, 13:27
Личи си, че никога не си бил на тренировка по бокс. :)

Първо, от час и половина тренировка, едва ли повече от 20 мин ще са спаринг.
Второ, че първите няколко месеца няма и да те пускат да правиш спаринг на повечето места. Или най-малкото ще е с каска и няма да е фул контакт.
Трето, като си личи че си нямаш никаква представа, защо коментираш изобщо ?

poison1337
09-17-2011, 14:10
В Бургас добрите клубове,които участват по състезания са - Интер-92 , Самурай и Аякс..
Аз мога да ти кажа,да не започваш първо с ММА,защото по-добре да имаш някаква основа.. да речем граплинг или страйкинг и ще ти е по-лесно,защото на ММА правят точно това.. правят боксьорите борци и обратното.. моя съвет е да започнеш в Интер или Самурай кик-бокс или муай тай и след време,когато се чувстваш,че си усвоил техниките да запишеш ММА в Аякс.. Сега не тръгвай да ми се оправдаваш с това,че си куц в краката в ръцете или в главата.. ако наистина го искаш,имаш воля,желание и време ще постигнеш много.. :)

а кой ще ми препоръчаш .. тоест кой е по-добър.. а и нямам възможност през делничните дни.. мога само петък, събота и неделя ...

iNNERFIRE
09-17-2011, 14:17
Muay thai/Kick-box.

badsector
09-17-2011, 16:38
...Второ, че първите няколко месеца няма и да те пускат да правиш спаринг на повечето места. Или най-малкото ще е с каска и няма да е фул контакт...
И как тогава смяташ, че за това време ще се подготви за улични боеве, което е идеята на темата?

Chacho
09-17-2011, 16:44
Ще се подготви за ММА. И ако иска да го бият в главата си е негов избор. Някои хора са тъпи и без да ги бият в главата, на други не им пречат тупаниците.

ZipFail
09-17-2011, 17:04
...Второ, че първите няколко месеца няма и да те пускат да правиш спаринг на повечето места. Или най-малкото ще е с каска и няма да е фул контакт...
И как тогава смяташ, че за това време ще се подготви за улични боеве, което е идеята на темата?

Като си купи пистолет :) Аз друг начин за 3-4 месеца не знам.

А и никъде не виждам автора да е сложил краен срок, виждам, че е попитал кой спорт е по-подходящ. И виждам теб, дето повтаряш разни глупости, които си ги чул в квартала, без да имаш грам практически опит.

poison1337
09-17-2011, 17:11
еми мога да отделя 7-8 месеца .. абе демек до другото лято .. лятото и за тва нямам време ... мога петък събота и неделя да ходя само ..

TheManTheLegend
09-17-2011, 17:41
Мене на 2рата тренировка ме пуснаха с 2та най-добри (бяхме само 3та на тренировка, сутинтра) и ме насиниха яко като за добре дошъл. От там нататък почти винаги играех с по-напреднали но резултатите дойдоха доста по-бързо от колкото ако бях отишъл в някой клуб където до 3тия месец не ги пускат спаринг да играят ;)
Не може хем да искаш да се научиш да се биеш, да искаш да е за няколко месеца и да не искаш да те урдят в главата ;) Просто забрави

poison1337
09-17-2011, 18:55
аз на бой търпя ... така че ако ще да ма блъскат ... целта оправдава средствата а в този случай средството е главата ми :razz:

TheManTheLegend
09-17-2011, 19:00
То всички така казват... имам един от класа дето се прай на голям биткаджия, тренира мма, преди година и половина-две отиде на 1 тренировка (още не тренирах там) и се отказа щото го били много 8-)

poison1337
09-17-2011, 19:09
на мен не ми трябва да се прая на някой "нацепен батка" или някоя "мутра" а когато изляза вечер да знам, че ако стане нещо, че мога да се защитя .. сеш се..

Greennight
09-17-2011, 19:12
Абе я не плашете момчето :lol: Поне нас начинаещите не ни пускат да се млатим фул контакт.Правим спарингчета с маркирания и леки колена и борби,но не мисля,че те пребиват или нещо такова :-o

navar
09-20-2011, 10:31
отсега имаш грешна нагласа относно тренировките..така че ще се въздържа от съвет..успех

redbul2
09-20-2011, 11:47
аз на бой търпя ... така че ако ще да ма блъскат ... целта оправдава средствата:razz:

Момче,записвай се да тренираш в някой боен клуб. Но докато свикнеш да се отбраняваш,много бой ще изядеш :D Първите няколко седмици ще се прибираш целият посинен от тренировките :razz: И може би по-нататък,ако имаш малко шанс ще понаучиш това онова. Все пак не забравяй да тренираш добре и краката. :) Може да ти потрябват,ако се наложи. Бързите крака са дар от бога :D

Chacho
09-20-2011, 13:14
Е чак пък да се прибира посинен. В повечето клубове те пазят отначало, а напредналите се млатят като хората.

poison1337
09-20-2011, 13:50
еми ние с приятелчетата на 2-3 седмици се събираме някъде и един носи едни боксови ръкавици и се бахтем ... после един ден ме боли глава ама нищо ... :D

TheManTheLegend
09-20-2011, 18:00
ако искаш да тренираш, приготви се през ден да те боли :)