PDA

View Full Version : Чувствам се така да кажа `сложно`



petio
09-16-2011, 17:18
Нямам такъв човек, с когото да споделя това което чувствам затова ще използвам регистрацията си тук. Сега ще бъда втори курс студент. На 20г. съм, и се чувствам все едно съм на 60...Стоя затворен вкъщи и не излизам по дискотеки както приятелите ми, искам да заговоря някоя мадама, а не ми стиска, щото си знам че ше ме отреже, имах приятелка с която се скарахме защото на мен все не ми се излиза по дискотеки и нощни барове. Все мисля за как ше ми стигнат парите, как да си ремонтирам колата...докато дойде днешния ден и осъзнавам как съм забравил да говоря с момичетата...яд ме е на себе си направо как съм се отпуснал. Родителите ми са разведени, баща ми е в критично положение а майка ми работи в чужбина и постоянно си правя сметка да изкарвам месеца. Сега си купихме жилище, имам място където да заведа момиче за по едно кафе дори, но нямам смелост да изляза, нямам смелост да поканя, имам чувството че ще ми откаже която и да е. Приятелите ми все се хвалят коя как го загледала какво му казала, а аз дори не намирам смелост да им пиша...защо е така нз. Ето сега си стоя вкъщи и ми се ще да изляза ей така да си поговоря с някоя мацка а не познавам нито една такава....ще ми кажете как да познаваш като не излизаш от вас, така е...не знам как да го прескоча това...знам че срам значи страх...можеби защото спрях да тренирам тази година и качих малко теглото си от 88 на 97-8кг и съм 180см и можеби ме е срам от тялото ми ли вече не знам...дайте ми съвет...как да постъпя, колегите ми в уни-то постоянно излизат срещат се с мадами поне така говорят...при мен го няма това

theseveredgarden
09-16-2011, 19:47
За да им е готино на мадамите с тебе, първо на теб трябва да ти е готино с теб. =) Теглото щом не е фрапиращо не е никакъв фактор. Колкото до парите на месец - и аз, а сигурно и повечето хора се стискат за това и онова и преди заплата си броят стотинките. Но човек може да си изкара добре и без много пари. Плюс това не забравяй,че мацките не са само по нощните барове. Какво биха ти стрували 2-3 бирички в парка, или един сладолед, или кафе? Пък и смисъла на общуването не е само да пием и да ядем и някой да ни плаща сметката.

Трябва да си промениш мисленето просто. Защо всички да те режат? Ти не отиваш при някоя и да й кажеш "аре да си лягаме", а просто я каниш на кафе, или й правиш комплимент, или каквото там правиш. На човек му трябва малко - усмивка, учтивост, добра компания =)

Давай по-смело, на 20 години си, а не на 13.
А да не говорим, че мацката срещу теб изобщо не знае за тези твои терзания. Само ти си го знаеш. От теб зависи да го преодолееш. А и няма нищо срамно в това да си малко притеснителен. На някои дори им се струва симпатично. Не е нужно всички да са турбо-мега нахаканите гъзари. И твоите колеги най-вероятно не са такива. =)

petio
09-16-2011, 20:58
Просто започвам разговора, или чата с някоя позната и след 5 - я ред когато тя ми пише вече не мога да предприема каквото и да било, винаги ми се струва че няма да се получи, и оставаме приятели...както казваше Джоуи в `Приятели` - `Гледай да не попаднеш в графа приятели` Аз точно там попадам... До сега съм имал 2 сериозни връзки а третата май беше готова а аз станах приятел вместо партньор... :( Много глупаво постъпвам.

dimitar_ak
09-17-2011, 06:35
Момичето няма да дойде при теб ако си така "смачкан". Започни да се чувстваш добре сам със себе си. Потърси някаква социална дейност. Не търси дамата на всяка цена.

theseveredgarden
09-17-2011, 17:50
Батка, никой не е казвал, че всяка мацка трябва да си ляга с тебе.
И аз съм в графата "приятели" за много момчета и нямам проблем с това.
Така или иначе първо се сприятелявате (един вид) и след това идват интимните отношения. Ти ако си мислиш само за секс с първата позната или непозната, която се съгласи, тогава не виждам къде ти е проблема. Нали въпросът е да има чувства? Или не е?

petio
09-17-2011, 17:56
Да има чувства разбира се! Но имам 4 познати, с които е напълно абсолютно идентично, опитваме да сме заедно и накрая ми казват че ме имат само за приятел, е споделят ми всичко сега, излизаме говорим за абсолютно всичко но само приятели...можеби да го разбирам като период от живота ми в който няма жени ... на 20 години....

TheBeliever
09-17-2011, 20:23
Спри да гледаш на всяко момиче като на потенциален "партньор". Просто общувай. Не превръщай всяко запознанство и всеки разговор с момиче в опит за свалка.

И какво си се обсебил на тема жени? Излизай с приятели, забавлявай се, срещай се с нови хора. Раздвижи социалния си живот и жените няма да закъснеят.

theseveredgarden
09-19-2011, 05:57
Спри да гледаш на всяко момиче като на потенциален "партньор". Просто общувай. Не превръщай всяко запознанство и всеки разговор с момиче в опит за свалка.

И какво си се обсебил на тема жени? Излизай с приятели, забавлявай се, срещай се с нови хора. Раздвижи социалния си живот и жените няма да закъснеят.

;-)

Mi6inka
09-19-2011, 11:31
Моля те, моля те бъди самоуверен! Престани да се самосъжаляваш и предприеми нещо. Повтаряй си, че няма причина, която да те спира или да ти пречи в общуването с едно момиче...Защо си забраняваш да се забавляваш?Сам си го правиш..недей ! Младо, право момче, я по-ведро!

fifinkathefreak
10-23-2011, 04:39
Значи ..аз съм от лесно изпадащите в крайни състояния личности,но и средата ми има вина за това.
Два пъти съумях да се измъкна,защото идва един момент,в който и на теб ти писва да се чувстваш отвратително.Може да ти прозвучи грубо,но трябва да събереш злоба срещу себе си и да си кажеш:"Ама аз с какво съм по-лош от Васил/Иван/Драган?" Само когато наистина го поискаш,тогава ще стане.Не ми казвай,че го искаш и сега.Може да е така,но явно не е достатъчно силно ,за да се бориш.
Не отлагай днешната работа за утре.Започни да работиш по себе си от този момент.