PDA

View Full Version : Труден избор!



lili12
09-16-2011, 18:46
Здравейте.
Такамм сега аз съм 7-ми клас и проблемът ми е, че не мога да реша къде да кандидатствам след това.
В момента съм в училище по музикални изкуства, пея и свиря.Мога да остана в това училище, но мога и да кандидатствам в езикова.
Просто ми е страшно труден избора.Мислела съм "искам да се занимавам с музика, по-добре да остана" но може и "ами много музиканти са такива без да са завършили музикално училище". И за сега мисля да ида в езикова нали да уча изкуство или нещо в чужбина след това.
НО НЕ ЗНАМ!
Наистина ми е труден избора, а искам най-доброто за своето бъдеще.

МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!
Моля без обиди. :)

deni979
09-16-2011, 18:56
Избери това, което ти искаш, а не това, което другите ти казват.Просто послушай себе си.Аз съм в езикова,но за всеки най-доброто място е различно.Ако наистина ти се отдава музика няма лошо да учиш това.Всичко е до късмет...

Audiophile
09-16-2011, 19:00
Езиковите, професионалните и твоето музикално са много различни училища. Зависи и от кой град си?

Ако искаш да учиш усилено език - езикова.
Ако ти се занимава с точни науки, математика, ИТ - математическа/ПМГ
Ако искаш средно-специално образование - тогава се насочи към професионална гимназия. Има различен избор от специалности.
Ако пък обожаваш музиката, имаш силно изявен талант и искаш да продължиш с това - остани в музикалното.


Език можеш да научиш в някоя школа/на частно, в случай, че това те тревожи.