PDA

View Full Version : Токчета 10 см



elki4ka
09-17-2011, 06:16
Абее хора ,до сега не съм ходила на токчета ,но си купих 10 см :shock: :shock: Уж се упражнявах в нас 1-2 дена ,но като излезнах бях като малка пияница (малки крачки,леко клатушкайки се :D ) Краката ми на 5тата минута се разтреперват.Едвам издържах на напрежението.Вие колко време "сте се упражнявали" преди да си тръгнете нормално ?

reni7o0o
09-17-2011, 06:39
за мой късмет- обух ги и тръгнах 8-) е да съм стъпала няколко пъти на криво, но това е от бързото ми ходене :D

sexa_na_kompleksa
09-17-2011, 06:54
Бързо ми се получиха нещата, но започнах с 6-7 см токче. Щом не ти се отдава, по-добре си вземи някакви по-ниски и първо се научи да ходиш с тях - първо го носиш вкъщи докато свикнеш да ходиш с тях перфектно и после излизаш с тях навън. Имай предвид, че навън се ходи много по-трудно отколкото вкъщи на равното и хубавото.

Rebirthing
09-17-2011, 07:04
Много е важно обувката да ляга идеално на крака и никога пръстите ти да не се местят напред твърде много. Ако стъпалото ти се плъзга напред, то тогава няма да имаш никаква опора.
Впрочем, почнала си от много високи обувки. Първо е добре да си вземеш нещо на 3-4 см. , после 6-7 см. и накрая 10 и нагоре. Пробвай да носиш и по-дебели токчета и избягвай неравните павета.

SmilezZz
09-17-2011, 07:25
Носила съм токчета 6 - 7 см. , а преди това съм се упражнявала у нас ден - два и след това си тръгнах с тях. ;dd Може би в началото съм изглеждала малко странно и смешно , но пък после свикнах.

rabbito
09-17-2011, 07:25
Клатушкането, препъването и неувереността са нормални в началото. Ще ти отнеме време да свикнеш напълно. Всяко момиче е минало през това, всяко е имало трудности с ходенето на висок ток. Наистина е хубаво да се вслушаш в съветите по - горе и да обуеш първо по - ниско токче и тогава постепенно да качваш нагоре.
Трябва време. И аз като обух за първи път ток, нисък, ходех като патка, но сега сякаш съм родена на тях. Макар, че отдавна не нося, може и да съм позабравила. А за сватбата си бях на много ниско токче и после обух равни пантофки.

Josefinne
09-17-2011, 08:43
Много е важно обувката да ляга идеално на крака и никога пръстите ти да не се местят напред твърде много. Ако стъпалото ти се плъзга напред, то тогава няма да имаш никаква опора.
Впрочем, почнала си от много високи обувки. Първо е добре да си вземеш нещо на 3-4 см. , после 6-7 см. и накрая 10 и нагоре. Пробвай да носиш и по-дебели токчета и избягвай неравните павета.

+ 1
Освен това бих ти препоръчала първо обувки с повече каишки или тип боти. Аз започнах да се упражнявам с едни такива зимни обувки (http://fashionsupreme.co.uk/images/products/2000/22246-0.jpg) и както никога преди не бях ходила на ток, така супер бързо свикнах и дори можех да ходя сравнително бързо.
Това, което съм научила за обувки на ток е:
1) ако кракът ти е слаб, като моя - с евтини обувки никога няма да стане, просто ще трябва да се бръкнеш поне 50 лв ( скоро ходих за обувки и за мое най-голяма разочарование нито една евтина обувка не ми стана - толкова широки са ми отстрани и отпред, че буквално в някои можех да сложа по още два пръста )
2. тия обувки не са за ходене. Ако се предвижда да ходиш някъде дълго време - забрави за тях.
3. всички обувки в началото правят рани, освен може би маратонките и гуменките.
с една дума - главоболие голямо 8-)

ledenakrasota
09-17-2011, 09:38
От 2 години не бях носила токче като токче. И на бала от раз си бях с 10 см. :grin: Но от набиването много ме заболяха коленете. Иначе още ми се дивеше на дансинга.
Бързоходка съм и обувките на какво ли не ги правя. С токче особено. Наистина си вземи някакви по-ниски или на платформа. :)

SlowDownBaby
09-17-2011, 09:45
Ами едва ли ще се научиш отраз,и аз бях носила преди 10см по ниски,обаче като сложих високите ми се видя доста трудно :D Вкъщи си вървя кажи-речи идеално,но когато изляза и има съвсем малка пукнатина или дупка в асвалта (асФалта :-o ) и съм вътре и се почва едно клатене и докато си застана на краката целия град мен гледа :D Честно казано свикнах малко...абе просто върви по цял ден с тях у вас и ще свикнеш.
П.П: Стълбите ги взимах много трудно на токчета...хващах се винаги за парапета и слизах с двата крака :-D

wikito123
09-17-2011, 09:50
Ооо спокойно, всички дето носят токче се клатят като патенца. Аз много искам да нося токчета, но ... само на 12 години съм :(
Иначе в нас доста често обувам високите токове на сестра ми, не са от най-тънките, но не са и дебели. Много обичам високите обувки и почти съм се научила да ходя на тях :D

PullMeCloser
09-17-2011, 10:05
^ :lol: Глупости, не всички, които носят ток се клатят. НИКОГА не съм се клатела на ток, още с първите ми високи обувки(8 см) си вървях перфектно. Сега стигам и до 12 см ток, но дебел (обожавам ги, не са толкова високои, колкото си ги представяте) и ходя перфектно. Иначе е много грозна гледка момиче, което си криви глезените, свива си коленете или ходи изгърбена.
А и дори да се упражнява у тях, вън е съвсем друго. Има камъчета, дупки,неравности, изкачвания, слизания, стълби, счупени плочки, хлъзгави повърхности и тн. Аз с моите първи не се упражнявах у нас,а направо си тръгнах.

ch0purche
09-17-2011, 10:25
Абе според мен първо трябва да свикнеш с ниско токче и постепенно да увеличаваш височината при всяка следваща обувка.. не знам :)
И аз не носех токчета,но тази година ми се наложи и започнах с мъничко сега съм си взела едни по-височки и не ми беше трудно ходенето :D

rabbito
09-17-2011, 10:40
^ :lol: Глупости, не всички, които носят ток се клатят. НИКОГА не съм се клатела на ток, още с първите ми високи обувки(8 см) си вървях перфектно.

Интересно какво ли са мислели минувачите около теб... :lol:

LoveChocolate
09-17-2011, 10:52
Никакви упражнения не съм правила :D направо си купих едни 10см .. и тръгнах с тях на училище ... краката адски много ме боляха .. но свикнах .. :D

slun4o2
09-17-2011, 11:02
Винаги съм носела равни обувки спортни, защото съм и висока и рядко слагам някакви токове. Но миналия месец ми се наложи да сложа ток, за по-официален случаи и отидох в магазина харесах си едни черни доста стилни 7 см. ток и не съм се упражнявала да ходя на тях в определения ден ги обух и тръгнах , отначало ме боляха много краката, но свикнах. Но за всеки ден ти препоръчвам ниски. А като за начало както казаха момичетата в темата почни с по-ниски токове и постепенно увеличавай. :) :) :) Успех, но ще свикнеш да вървиш на токове. :-P

Rebirthing
09-17-2011, 11:23
^ :lol: Глупости, не всички, които носят ток се клатят. НИКОГА не съм се клатела на ток, още с първите ми високи обувки(8 см) си вървях перфектно.

Интересно какво ли са мислели минувачите около теб... :lol:

И какво да са си мислили хората около нея ?! Има си хора които просто са родени за токчета...пък и 8 см. не са чак толкова много.

PullMeCloser
09-17-2011, 12:06
^ :lol: Глупости, не всички, които носят ток се клатят. НИКОГА не съм се клатела на ток, още с първите ми високи обувки(8 см) си вървях перфектно.

Интересно какво ли са мислели минувачите около теб... :lol:

Когато човек има правилна и хубава походка, според мен няма защо някой да си мисли нещо лошо. Всъщност винаги съм имала хубава походка, вървя изправена, не ми беше никак трудно да ходя с ток. Никой не ми вярваше, когато казвах, че това са първите ми високи обувки. :) И да, 8 см ток не са много. И самите обувки бяха супер удобни.