PDA

View Full Version : За изправянето.



ledenakrasota
09-17-2011, 09:40
Колко пъти в месеца или седмицата го правите? И нямате ли после косопад или такива проблеми? Този въпрос се отнася към момичетата, които се изправят всеки ден и през ден. :)

SlowDownBaby
09-17-2011, 09:49
Аз честно казано косопад си имам постоянно,но не в много големи количества.Изправям се на две седмици веднъж,не защото не искам,а защото косата ми е дълга и просто не ми се занимава,пък и достатъчно я горя с боя.Имаше моменти в които се изправях или правех на вафлички всеки ден,но нямаше кой знае каква разлика в косопада...поне на мен нищо не ми стана,може би защото спрях да я правя всеки ден.
И все пак ако питаш за себе си,по добре си мисли прически без преси и маши,много ще си изгориш косата.Прави си плитки,връзвай се на опашки,има супер много прически за без преси :)

ch0purche
09-17-2011, 09:55
Имаше период миналата година,в който си изправях косата постоянно,при положение,че моята е къдрава :? Винаги съл искала права коса,но .. късмета не ми се усмихна 8-), въпреки това си харесвам моята все пак цял живот ще съм си така :-D
Изправях се всеки ден да се каже и косопад..не съм забелязала да е много,смисъл скубеше се,но то е нормално.
Сега я изправям,но не толкова често, мързиииии меееее :D ,защото е доста гъста и ми трябва време .. :-x :)

Goddess
09-17-2011, 10:10
Въпреки че ми е права, я минавам с пресата всеки ден. Нямам кой знае какъв косопад, съвсем нормално.

Harmonyy
09-17-2011, 11:40
И аз се изправям всеки ден..на мен само краищата ми се извиват,но все пак се дразня..Иначе нищо фрапиращо не съм забелязала да се случва с косата ми..когато мога си правя маски и я оставям цяло лято не си я бях изправяла изобщо и ми се възтанови..но ти като си я поддържаш и ходиш да ти обират краищата сичко е ок :) косопад нямам..

ledenakrasota
09-17-2011, 11:47
Моята коса е чуплива и веднъж, дваж съм я изправяла.

Но много ме дразни, пречи ми. В момента е 1/3-та от това, което беше. Не, че някога съм имала косопад, а заради филирането от скапани фризьори. Сега имам добра фризьорка и прави чудеса. Но е трудна коса. Здрава, лъскава, тежка и много жива.
Затова питам. Защото чувам някакви ужасии за косопада и изправянето...

blue_ice
09-17-2011, 12:24
И при мен имаше период преди около година, като се изправях всеки ден. Сега се старая само след къпане или ако има по-специален повод, т.е. 2 пъти седмично. А от половин година съм забелязала, че се е увеличил косопада ми, а въпреки това си стои гъста :-D Но е много изгоряла и нацъфтяла, така че по-често почнах да я връзвам горе на кок (което май ми ходи повече от правата пусната коса) или я правя на плитки, за да се накъдри.

Evterpa
09-17-2011, 12:33
Рядко, 'щото косата ми си е есествено права. 8)

mynichka
09-17-2011, 12:40
ами да кажем в месеца 5-6 пъти, косопад си имам нормален- не ми е увеличил от пресата

plamuu
09-17-2011, 13:22
Всеки ден я изправям, косопад не съм забелязала. Единственото е , че супер много нацъфтяват краищата. 8-)

slun4o2
09-17-2011, 13:36
Косата ми е много чуплива мога да кажа къдрава,миналата година я изправях през ден, тази година я изправям веднъж на три месеца,(харесвам си много косата естествена, а тя е дълга и гъста ), защото като я изправя и изляза тя се начупва. А относно косопада не нямам.

millmii
09-17-2011, 15:38
Въпреки че ми е права, я минавам с пресата всеки ден. Нямам кой знае какъв косопад, съвсем нормално.

+1 само дето моята е леко начупена в краищата. ++ и не цъфти много - подстригвам се (винаги от дълго на късо,защото ми омръзва) на 5-6 месеца :lol:

ПС: Сега се замислям, че някой път и по няколко пъти на ден се изправям .. зависи колко пъти се прибирам и после пак излизам :D .. и расте сравнително бързо,, абе аз не виждам огромно вредно влияние от пресата, НО от тупирането (преди се тупирах) за един - 2 месеца, косата ми беше заприличала на .. метла :o

brutaLxxbunny
09-17-2011, 15:49
Моята коса е чуплива.Преди я изправях всяка седмица по два-три пъти,но вече около три-четири пъти в месеца.Аз винаги съм имала косопад,е така като си среша косата с пръсти,винаги пада по някой косъм.

thegreenzombie
09-17-2011, 16:04
не съм си изправяла косата изобщо и да ви кажа... нямам никакъв проблем с нея :P

Tutmanik
09-17-2011, 17:16
Преди имах много гъста и здрава коса...ама беше къдрава. Като по-малка нямах проблем с това и не съм я изправяла,но като влязох в гимназията почнах и от две години не съм спирала..мога да ти кажа,че стана на лайна супер много пада с кичури направо иии на всичкото отгоре е толкова изтощена,че даже и не се къдри вече,ами става като метла. Така че недейте да си горите всеки ден косата момичета,защото после ще се чудите какво да правите след като изглежда ужасно след баня...

Fiction7577
09-17-2011, 17:21
Мия си косата през ден, и я изправям след къпане. Само това лято, като не излизах и давах почивка от пресата, някъде може би към месец и половина не съм я третирала с нищо. Но иначе постоянно.

Пресата ми е на Белисима B1 700. Много съм доволна, нямам никакви проблеми с косата си. Единствената разлика е, че като я изкъпя и я оставя просто да си съхне, стои малко по-права от преди.

FuCKkK13
09-17-2011, 17:41
моята коса е чуплива...една година бях спряла да я изправям.. преди това съм я горяла, но само обем съм правила.. сега като почна дскл. мисля да я изправям 4 пъти в месеца.. всяка седмица по един път.... ако си поддържаш косата пресата не оказва чак такова влияние... иначе не съм забелязала косопад -освен сезонния.. :)

amada
09-17-2011, 17:59
Моята преса е професионалсна с неизгарящо покритие, взех си я от Франзия, като бях март месец :-P Всеки ден се изправям с нея от април до сега и косата си ми расте, нито капе, нито нищо .. Но обикновените преси много я дърпат и наистина не е полезно за нея ..

elysunny
09-17-2011, 18:17
в седмицата 2-3 пъти

rosencetooo
09-18-2011, 05:23
Преди се изправях всеки ден , сега вече избягвам изправянето , гледам колкото се може по-рядко , защото ми станаха много сухи краищата и си имам косопад, но нормален.. :)

tItEufFf
09-18-2011, 08:20
Веднъж месечно или дори на два.. Косата ми е къдрава и по принцип си я оставям такава. А лятото изобщо не я изправям.

zlatit0o
09-18-2011, 08:29
Цяло лято не съм я изправяла (добре, де 2-3 пъти max.). На училище всеки ден я дърпам. Къпя се през два дни.
Също, като си мия пода в стаята, и по точно пред огледалото (където се сресвам, изправям и т.н.) е пълно със косми. Отвратително е, ама какво да се прави.

arsenalllbaby
09-18-2011, 13:29
1-2 пъти седмично.. Има седмици, в които я оставям начупена.. Косата ми расте много бързо (за което много се радвам 8-) ).. Не цъфти кой знае колко.. Като забележа нацъфтели краища си я подстригвам малко.. И то сама, защото като отида на фризьор, ми я режат супер много ;д Обемна е.. Като се грижа добре за нея, пресата не й пречи толкова. А косопад - не е кой знае какъв.

anonymous708973
09-18-2011, 14:52
"неизгарящо покритие" :razz: Като не знаеш, не пиши, че е супер смешно.

Авторке, зависи от косата ти. Моята явно е здрава попринцип, при все че не полагам особени грижи за нея - шампоан и балсам три пъти седмично.
Не ми цъфти, не капе и си е все така здрава и жива. :)

millmii
09-18-2011, 16:58
"неизгарящо покритие" :razz: Като не знаеш, не пиши, че е супер смешно.

Авторке, зависи от косата ти. Моята явно е здрава попринцип, при все че не полагам особени грижи за нея - шампоан и балсам три пъти седмично.
Не ми цъфти, не капе и си е все така здрава и жива. :)

Колко често се изправяш ?

anonymous708973
09-18-2011, 17:29
3-4 пъти седмично.