PDA

View Full Version : Удължения за коса



Josefinne
09-17-2011, 13:27
Гледам, че на доста места се продават удължения за коса и много се чудя дали има смисъл да си взимам. По принцип да си призная нямам много нерви да се занимавам с косата си - най-много да си направя някоя прическа с плитка или да си я нащракам с маша или преса.
Та, който е ползвал, моля да сподели - лесно ли се ползва, пада ли, отлепя ли се, как се поддържа, как си я е избрал, колко му е струвало - както покупката, така и поддръжката.
Много ми се ще да си взема плитка, за да си правя прическа като тази:
http://glamazonsblog.com/wp-content/uploads/blake-lively-fishtail-braid-glamazons-blog.jpg
или тази
http://4.bp.blogspot.com/_iMuL1Juqbks/TDz2D7LGCaI/AAAAAAAAAeY/QEo7VNX90CM/s1600/messy+side+braid.jpg
Тук не става дума за тези перманентни удължения, които слагат по фризьорските салони и които струват 300 лв и нагоре, ами за по-евтините варианти, като този (http://www.beautypro-online.com/product_info.php?products_id=1895&osCsid=4ebae62ece2bf8852ab76a5b21cc8a6e)
Въобще давайте всякакви съвети и предложения по въпроса, вкл. и от къде препоръчвате да си взема в София. От сайт не бих си взела, защото се опасявам, че няма да пасне на цвета на косата ми.
Благодаря предварително!

TheNewReligion
09-17-2011, 13:49
Имам доста познати, които ползват такива удължители. Обаче не са от естествена коса, лъщят, не стоят естествено и непрекъснато падат косми.

Има един магазин на "Витошка" за перуки. Гледах, че там продават и предполагам, че са от естествен косъм. Отиди и пробвай. Не съм сигурна, обаче е възможно да ти искат пари за пробата. Все ще си уцелиш цвета и ще ти обяснят как да я слагаш, за да не си личи.

Josefinne
09-17-2011, 15:17
Имам доста познати, които ползват такива удължители. Обаче не са от естествена коса, лъщят, не стоят естествено и непрекъснато падат косми.

Има един магазин на "Витошка" за перуки. Гледах, че там продават и предполагам, че са от естествен косъм. Отиди и пробвай. Не съм сигурна, обаче е възможно да ти искат пари за пробата. Все ще си уцелиш цвета и ще ти обяснят как да я слагаш, за да не си личи.

М, да, искат парички за проба, спомням си, че веднъж, преди да си направя косата черна ( беше преди години ), ходих да пробвам черни перуки там, за да видя дали добре ще ми стои черно :) Може да пробвам обаче наистина, може пък някой добър съвет да дадат. мерси за идеята :0)

vampire_girl_
09-17-2011, 15:36
Тези от естествен косъм,можеш да си ги боядисаш.Имала съм от изкуствен и стоят доста...противно.Не те съветвам да си взимаш такива.На треси,с клипси,според мен е най-удобно.Като я поддържаш /миеш я с някакъв щадящ шампоан и слагаш кристали/,вероятно няма да имаш проблем.Нова ми излезе 150,но приятелка си купи от продавалника за 70..и дори да не е точно твоя цвят,както казах можеш да си я боядисаш.Като си я закрепя стабилно си стои на мястото цял ден и ако е в някаква прическа,изглежда по-естествено...иначе,все малко или много си личи.

musS
09-17-2011, 19:07
оо и аз мисля да си поръчам от естествен косъм .. но нямам идея от къде .. моята коса много бавно расте а искам да я направя къса ии 1во че нямам нерви да я чакам 2-3 години да си стане каквато беше и 2ро че може и да не се харесам .. някой , който има ще сподели ли откъде е и дали е доволен .. ?

rosencetooo
09-18-2011, 05:13
Ако ще си купуваш от естествен косъм е по-добрия вариант.Трябва да имаш и нерви да я миеш , сресваш ;д Аз вече ги нямам тея нерви и стой някъде захвърлена. А ако искаш си вземи изкуствена до 30-40лв. колкото да си вземеш мерака.

Josefinne
09-18-2011, 07:16
Добре, а от естествен косъм , ако взема и да кажем, че я нося почти всеки ден, колко време ще изтрае? Защото четох, че падат косми и сигурно в един момент се амортизира и естествената и изкуствената коса. Та ако ще трябва да дам 150 лв и след 2 месеца вече да не става за нищо - по-добре да си ги дам за нещо по-смислено. И колко според вас издържа изкуствената коса?
И другото - ако си взема на треси, колко треси трябва да взема, за да изглежда що-годе естествено - 1, 2, 3?

честно казано се запалих, като гледах това: http://kosa-bg.com/product/848/opashka-s-shtipka-prava-c-158.html
(вижте видеото). Изглежда лесно.

vampire_girl_
09-18-2011, 13:53
Колко ще издържи,зависи от това как ще се грижиш за нея.Сигурна съм,че след първата седмица,ще ти писне да я слагаш махаш,миеш,сресваш,слагаш кристали и т.н. ... моята си стои в шкафа и я вадя само от време на време,колкото да не хване паяжина 8-)
Ако решиш да я ползваш по-често,по-специалните грижи ще са за предпочитане... http://www.extend-bg.com/?p=cosmetics Ползвала съм шампона и серума и ми харесаха,предполагам и другите неща ще са добри.
Падат някакви косми,но като е естествена не е чааак толкова фрапиращо,като при изкуствената...Но ако просто имаш мерак да си вземеш коса,която няма да ползваш всеки ден,ами само за опашки,плитки и т.н. изкуствената /около 30 лева/,трябва да ти свърши работа,докато ти мине меракът и после да не съжеляваш,че си дала повече пари...Само,дето не можеш да я боядисваш,изправяш и къдриш.

anonymous708973
09-18-2011, 14:48
В Colette гледах удължители Rose - изкуствен косъм, 60 лв, но стояха супер естествено. За моя изненада, даже намерих комплект, който напълно пасна на цвета на косата ми. Може да се къдри и изправя, за боядисване не съм сигурна.
Грешката, която масово правят разните тийнейджърки, е, че слагат всички удължители под собствената си коса, а не редуват, и така си личи от 100 км.

musS
09-18-2011, 14:52
В Colette гледах удължители Rose - изкуствен косъм, 60 лв, но стояха супер естествено. За моя изненада, даже намерих комплект, който напълно пасна на цвета на косата ми. Може да се къдри и изправя, за боядисване не съм сигурна.
Грешката, която масово правят разните тийнейджърки, е, че слагат всички удължители под собствената си коса, а не редуват, и така си личи от 100 км.
+1 , а сигурна ли си ,че могат да се къдрят и изправят без да им стане нищо ?

anonymous708973
09-18-2011, 14:56
Така ми казаха, но сигурно и на самата опаковка пише.

Josefinne
09-18-2011, 16:56
Мерси за съветите , момичета :)
Още се чудя, защото изкуствената коса не мога да я боядисам, а ми се струва, че ще си намеря трудно като моя цвят точно. Но пък ако успея, ще си взема изкуствена.
Ако пък не, може да си взема естествена от продавалника, видях да се продават за около 70-80 лв руси кичури, които ако боядисам с моята боя за коса би трябвало да станат същия цвят. В МОЛ-а видях, чеса отворили един магазин също за всякакви работи за коси, та сигурно и там ще поразгледам и ще видя какво ще ми кажат.