PDA

View Full Version : Бързо потегляне ?!?



jimbotoo
09-17-2011, 15:38
Здравейте! Не знам дали тук е мястото за тази тема, но.... Така, от скоро почнах кормуване и когато спра, след това тръгвам ужасно бавно. Инструктора ми ме научи първо да кача оборотите(колкото да чувам звука на двигателя) и да отпусна съединителя малко, като за момент го задържам. Това ми отнема много много време а и като гледам другите коли колко бързо се изнасят... Въпросът ми е: Как да потегля възможно най-бързо ?

DrinkingAlot
09-17-2011, 15:41
Прави това, което ти е казал инструктора, просто с времето ще се научиш да го правиш по-бързо :) . Не очаквай от 1вия ти час да станеш добър ;]

jimbotoo
09-17-2011, 15:46
Аз съм вече към 10-ти час. Вчера като карах спрях на една лелка на пешеходната пътека и след това направих сравнително бързо потегляне (и аз не разбрах как го направих. Мисля че едновременно дадох газ и отпуснах сединителя :o )

Soraq
09-17-2011, 15:49
С времето ще свикнеш! :D :D :D

DrinkingAlot
09-17-2011, 15:57
Начинът на тръгване не е най-важната част от курса, научи се да си гледаш страничните огледала, да преценяваш кога можеш да преминеш безопасно и кога не, да пазиш пешеходците (нищо, че понякога на човек им идва да ги сгази), и вече останалото - маневри, паркиране, правилно спиране и т.н. :D

jimbotoo
09-17-2011, 16:11
Мисля че с всичко се справям добре, само дето понякога гася колата като тръгвам от наклон нагоре :-D

DrinkingAlot
09-17-2011, 16:51
Прави движението с съединителя и газта по-рязко, увеличи оборотите, хем няма да угасиш колата, хем няма да тръгнеш назад. :)

jimbotoo
09-17-2011, 17:14
Той ме е научил да тръгвам от наклон така: натискам съединител и спирачка до дъно и когато ще потеглям отпускам съвсем малко съединителят (колкото стрелката да трепне) и в този момент ритам газта

Biskfitka
09-18-2011, 00:31
При наклон не се ли потегляше с полусъединител?
Въпреки че аз си тръгвам поо ...нормалния си начин,но колата малко ми бяга назад :oops:

Иначе ще се научиш,опит ти трябва ;) После ще ти стане навик да си тръгваш по-бързо 8-)

jimbotoo
09-18-2011, 07:46
При наклон не се ли потегляше с полусъединител?
Въпреки че аз си тръгвам поо ...нормалния си начин,но колата малко ми бяга назад :oops:

Иначе ще се научиш,опит ти трябва ;) После ще ти стане навик да си тръгваш по-бързо 8-)

При бензиновите двигатели трябва и малко газ да се подаде, ако твоят е дизелов е нормално да си потегляш с полусъединител :)

Sc0RcH
09-18-2011, 09:12
Споко...на мен ми е към 12 час и предния път загасих колата поне 5 пъти...инструктора си помисли,че си правя гавра с него! :lol:

jimbotoo
09-18-2011, 12:36
Споко...на мен ми е към 12 час и предния път загасих колата поне 5 пъти...инструктора си помисли,че си правя гавра с него! :lol:

:razz: :razz: Аз редовно я гася по 5-6 пъти и аз :razz: :razz: :razz: :razz: