PDA

View Full Version : проблем с косата..ПОМОЩ



didka369
09-17-2011, 16:39
Здравейте искам да попитам какво да правя имам проблем с косата .. до ся си беше нормална преди я изправях постоянно мн се изгори и след няколко постригвания ся не я изправян нито къдря постоянно и не ми е изтощена но моя проблем е че от към 2 седмици и нещо ми става бухнала в краищата някак много гадна не знам дали се сещате за кво ви говоря но искам да е по слегната а тя ми енякво ужасно чупливо нито къдрево нито право принципно ми е права но не идеално и аз я къдрих и ся стана права със изкривени краища на вс страни и аз все я оправям да не изглежда така но горе ми стана без обен долу бухнала и почнах пак да я къдря на вафлички горе като я изправян не става идеално изправена и пак седи някак така суха но мн бързо принипно ми се омазнява и постоянно я поддържам да не се омазнява да мога през ден да я къпя .. всеки път си изправям бретона но след мн изправяне става както трябва и то не всеки път тва е от скоро .. може ли съвет с балсам не става защото още повече ми се омазнява.. ако някой знае нещо моля да сподели или да изкаже мнение .. благодаря предварително :)

taamara
09-17-2011, 16:53
Хех, малко се пообърках :-D щом я чувстваш суха слагай нещо по краищата, за да я хидратираш, но казваш, че и бързо ти се омазнява, тогава предлагам сешоар, студена струя и кръгла четка. Добре се получава.

ziggy
09-17-2011, 17:01
моята беше същата.
подстригваш изтощените краища и взимаш това
http://krem-za-men.de31.com/images/1701_3400/3205.JPG
около 10лв са в по-скъпите аптеки. не омазнява и става супер мека косата.

didka369
09-17-2011, 17:06
ами принципно мойта мн бързо се омазнява с корените но в кращата е някак духнала суха ужасна .. ;x и във корените нямам обем преди не ми беше така а ся долу бухнала горе без обем а аз искам да е обратното

ni
09-17-2011, 17:10
Аз си правя маски и наред с тях слагам бадемово масло на Икаров в краищата, което е против цъфтеж и някак прибира косата. Може да стоиш половин час , ако ти се стои и повече и след това отмиваш. Тъкмо ще ти хидратира сухата част на косата и ще започне да се прибира. След като изсъхне сложи кристали пак само в краищата

taamara
09-17-2011, 17:24
Можеш да се подстрижеш на пластове. Ако ти е дълга косата три пласта са ок, като най-късия ти е до брадичката някъде. Но със сигурност както и да я подстрижеш, дори и само връхчета, ще живне 100% : )

didka369
09-17-2011, 17:37
ами мойта не е толкова дълга и ми беше на пластове ся също е но вече са по-големи и неща да ги правя пак малики косата ми е някъде до закопчалката на сутиена на гърбът

taamara
09-17-2011, 17:42
От колко време не си я подстригвала?

didka369
09-17-2011, 17:51
от към 1 месец и нещо

taamara
09-17-2011, 18:03
Е, скоро си я подстригвала значи. Потърси си някакъв шампоан за мазни корени и суха коса по дължината. От масовите шампоани в търговската мрежа съм най-доволна от тези на Глис.
Иначе много хвалят хининовия шампоан на Клоран.

FuCKkK13
09-17-2011, 18:07
Аз си правя маски и наред с тях слагам бадемово масло на Икаров в краищата, което е против цъфтеж и някак прибира косата. Може да стоиш половин час , ако ти се стои и повече и след това отмиваш. Тъкмо ще ти хидратира сухата част на косата и ще започне да се прибира. След като изсъхне сложи кристали пак само в краищата маслото от пшеничен зародиш е против цъфтеж ;) .. а иначе можеш да си мажеш връхчетата с балсам, но само връхчетата щом ти се омазнява.. можеш да с купиш едно от спрейчетата на Глис и да пръскаш по дължината и краищата.. ох.. и моля ти се оправи си темата,, напиши я по-хубаво, че докато разбера какво имаш в предвид ми изтекоха очите по тоя монитор :? :)

musS
09-17-2011, 19:10
ако ти цъфти отиди на фризьор да те подстриже .. слагай си балсам и си купи кристали и преди да се изправяш или къдриш си слагай на косата ..
мойта и същата само дето не цъфти .. :) :)

FuCKkK13
09-17-2011, 20:18
ако ти цъфти отиди на фризьор да те подстриже .. слагай си балсам и си купи кристали и преди да се изправяш или къдриш си слагай на косата ..
мойта и същата само дето не цъфти .. :) :) кристалите НЕ предпазват от преса... единствено ако върху шишенцето пише, че предпазва тогава е така, но повечето кристали НЕ предпазват от преса ;) ... отиди на фризьор, слагай си масло от пшеничен зародиш по краищата на косата около 20-30 мин (може и повече) преди да се изкъпеш,след баня може пак 2-3 капки масло на връхчетата или кристали или някой балсам, преди преса използвай термозащитен спрей !!!.. това е ;) .. :)